Posilovani.net  
 Posilovani.net - Domů - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -

forum.posilovani.net / Začátečníci / Creatinine a nacosovani jeho uzivani
Autor Zpráva
SJi

Člen
# Zasláno: 26 Dub 2016 19:54

Creatinine monohydrate má maximální biodostupnost kolem 2 hodin. Znamená to, že nejefektivnější je užívat přípravek zhruba 1.5h před sacharidivou stravou?
Legi

Moderátor
# Zasláno: 27 Dub 2016 15:05

To jsi četl kde? Biologická dostupnost je údaj, který říká, kolik procent látky se dostane do organismu. Rychlost vstřebávání závisí na mnoha okolnostech, ale rozhodně to netrvá 2 hodiny. Nejefektivnější je užívat kreatin monohydrát s dextrózou, která výrazně zvyšuje retenci kreatinu. Obecně platí, čím víc dextrózy, tím větší retence.

42let @ 195cm @ 125kg
quakmen

Člen
# Zasláno: 26 Kvě 2016 13:37

Já davám na lačno 2:2:1 kreatin:dextroza:beta alanin

A pak maximalně jestě jednu davku dopoledne mezi svačinama.

Kreatinu davam tak 3-5g jak kdy. Záleží zda jdu ten den cvičit. V den kdy jdu cvičit dávám více kreatinu.

Zkoušel jsem kreatin 15-30 minut před cvičením a nepoznal jsem rozdíl, ale dle rad Legiho jsem kreatin před cvičením vypustil.
Osvědčilo se mi dat si zhruba 4 hodiny před cvičením maso (200-250g) + rýži 150g a trošku zeleniny.
Hodinu před cvičením (někdy to nestihnu a dam 30 minut před cvičením) arginin asi 8g a stejně kyseliny glutamové a beta alanin
15 minut před cvičením vlastní směs proteinu kde převažuje hydro a na dochucení lžičku instantní kávy.
Leandro

Člen
# Zasláno: 20 Zář 2016 16:39

tu je to dobre popisane o kreatine... http://skolaobjemu.eu/monohydrat-kreatinu-preco-ho -uzivat/
Priklanam sa k nazoru, ze kreatin s dextrozou kvoli retencii.
ja davam 5g rano ked vstanem...

Leandro pelekus
quakmen

Člen
# Zasláno: 2 Pro 2016 16:50

nyní jsem začal dávat kreatin + glutamin + dextrozu v poměru 1:1:1
Vaše odpověď
Tučné  Kurzíva  Podtržené  Odkaz na obrázek  Insert YouTube video   URL    vypnout *Co to je?

:) ;) :-p :-( :-D smirk :up: :down: :up2: :hi: :clapping: :handshake: :smile: :tease: :wait: :giggle: :winking: :laugh: :cool: :confused: :nodding:
Další smajlíci Zakázat smajlíky
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Do diskuse mohou přispívat jen registrovaní uživatelé. Zadejte své přihlašovací jméno a heslo, nebo se zaregistrujte.

[ANTISPAM] Zadejte pismeno "J" zde:

Právě online: Hosté - 2
Členové - 0
Nejvíce uživatelů online: 299 [4 Dub 2017 04:49]
Hosté - 299 / Členové - 0