Posilovani.net  
 Posilovani.net - Dom - Odpovdt - Statistika - Registrace - Hledat -


forum.posilovani.net / Začátečníci / Domácí přípravka a přechod do fitka
Autor Zprva
Potkato

len
# Zaslno: 21 no 2016 13:14


Ahoj!

Prosím o konzultaci:
Je mi 30, 172 cm, 60kg, ektomorf.

Cvičení mě chytlo před třemi měsíci a protoľe jsem nevěděl, jak (ne)přetrvá motivace, začal jsem zaľím cvičit doma, jako takovou přípravku na fitko. Zároveň jsem si chtěl během téhle doby srovnat jídelníček.

Cvičím doma ob den takto:
1) strečink
2) tyto core cviky:
https://www.youtube.com/watch?v=O2EqYaQ0GLQ
3) podle Tréninku vězně kliky, dřepy, zkracovačky. Obtíľnost zvyąuju postupně tak, abych vľdy dal 4x cca 6-9 opakování s rezervou.

Výsledek je zatím takový, ľe váhově jsem zůstal za ty tři měsíce stejný a tu hubenou postavu docela vyrýsoval (viditelný hlavně na ramenou a břiąe).
Cítím se plnej energie, v necvičí den nevím co roupama.

Jako nejslabąí místo pocitově vnímám od začátku do teď záda. Jednak si nejsem jistej jejich správnou polohou při některých cvicích. Zkouąel jsem např. good mornings nebo mrtvý tah, na sucho a pocitově nedokáľu posoudit jestli to dělám správně nebo ne. Nejsem si jistej polohou rovných zad. Obzvláą» prohýbání se v bedrech.
A s tím souvisí i občasný bolesti krční páteře.
Co s ohledem na to dál zařadit právě na záda?

Dále, měl bych nějak při cvičení zohlednit to, ľe mám slabou aerobní výdrľ? Jsem odjakľivá spíą pohybově impulzivní, běhal jsem dobře sprinty a ąly mi věci na výbuąnost. Nicméně při deląím běhu/jízdě na kole se rychle zadýchávám. Četl jsem tu v desateru, ľe to můľe být problém kdy se tak i při silovým tréninku budu dostávat do právě aerobního pásma. Mám to nějak řeąit?

A poslední otázka, co obecně dál? Bylo by vhodný přesedlat na fitko např. s tréninkem pro úplný začátečníky od Tetsua, pod vedením někoho zkuąenýho?
Napadlo mě zaplatit si místního trenéra ve fitku kam bych chodil. Případně někdo tady, z Prahy, ochotný se se mnou potkat a probrat to?

Díky moc, pěkný víkend.
O.
Legi

Modertor
# Zaslno: 21 no 2016 16:20


Čau,
cvičíą to zatím velmi dobře, strečink a core, to chválím. Aerobní výdrľ je takovým základem dobré fyzičky a pokuď nebudeą mít aerobní výdrľ, bude Tě to vľdy limitovat. Ono se to zlepąí i samotným posilováním s vlastním tělem, ale určo pomůľe to ze začátku extra trénovat...plavání, kolo...pozor, běh moc nedoporučuju. Určitě by bylo vhodné začít chodit do fitka a učit se základní pohybové vzorce a správnou techniku. Trenéra si určitě vem....pozor, na doporučení... a pokuď ten trenér nezačne hodinu vyąetřením a kontrolou, následně rozcvičkou a teprve potom cvičením, rychle utíkej, protoľe to je jen počítačka opakování, nic víc. Probrat to můľem, kdyľ budeą mít cestu do Brna.


48let @ 195cm @ 135kg
Potkato

len
# Zaslno: 27 no 2016 19:21


Díky Legi, ąkoda, ľe vąichni ochotní borci jsou z Brna, hned bych tě vzal za slovo.
Jeątě se zeptám. Mám, moľná je to typický pro ektomorfy, opravdu slabý zápěstí (16 cm).
Měl bych to nějak zohlednit při cvičení? Protoľe hádám, ľe i tady platí, ľe řetěz je tak silný jako jeho nejslabąí článek.
Potkato

len
# Zaslno: 27 no 2016 19:23


A kdyľ jsme u toho trenéra, měl bys tip na někoho konkrétního z Prahy?
Google mi jich vrátí milion, spousty z nich jsou i v rámci fitek...
Díky!
Legi

Modertor
# Zaslno: 28 no 2016 17:45


Je to pro ektomorfy typické, ale dá se na tom zapracovat. Gumový kolečko a jedu! Doporučuju na těľký tahy trhačky, na těľký tlaky zase bandáľe na zápěstí.

Bohuľel, jsem jiľ stařík a vąichni, co jsem znal, jsou jiľ taky v důchodě, nebo mají jiný zájmy, firmy, milonáře atd.


48let @ 195cm @ 135kg
Potkato

len
# Zaslno: 6 Be 2016 00:59


Jeątě bych měl jednu věc.
Snaľím se poslouchat tělo jak při cvičení, tak v jídle. V cvičení je to super a lepąí se to, s jídlem je to horąí. Přijde mi, ľe mám celkově vzato málo hlad. Nastavil jsem si hned z kraje jídelníček podle tady doporučených jídel na 1,5bílk., 5-6sachr., ale začalo mě prakticky hned brát nadýmání a vyskákaly mi beďary, coľ jak uľ jsem nastudoval, by snad mělo být z přemíry bílkovin, z nestrávenýho jídla. ®ádný přervávání se ale nekonalo, jen jsem začal v pěti jídlech denně dost jíst. Jsem z toho docela rozhozenej, protoľe uľ jsem si vyhradil na jídlo čas, začal ho správně kupovat, ale tělo se tváří jak kdyľ o něj nestojí. Má smysl tohle řeąit s lékařem nebo co udělat?
Díky moc.
FeeDee

len
# Zaslno: 6 Be 2016 09:39


Neľer tolik!

Kdyľ sportujeą, jsi sice schopen "oxidovat" více bílkovin, ale pokud váľíą 60kg, resp. 50kg čisté váhy... tak můľe být i málo moc.

Nestrávíą to a je to totálně kontraproduktivní, na nějaké 1,5/kg kaąli. Je fajn, ľe nad tím přemýąlíą a nepřijde Ti to jako mnohým normální.
Jak můľe někdo čekat, ľe bude tělo prosperovat, budovat svaly, či spalovat a odvádět tuky, kdyľ musí odbourávat ty jedy co se mu tvoří z hniloby ve střevech...

Samozřejmě nemusíą si házet klacky pod nohy, ale pokud je toho moc, tak je toho moc.. Dá se doporuąit nepít vetąí mnoľství vody při a po jídle a nechat po jídle tělo patřičnou dobu vytrávit (podle obsahu bílkovin, zeleniny). Jíst více vlákniny (počítat s tím, ľe se taky déle tráví). Nejíst moc velké porce najednou. A v neposlední taky zkusit odlehčit trávení tekutou stravou. Vąe ale s mírou, nejen proto, ľe gainer/protein není plnohodnotné jídlo, ale protoľe samotné ľvýkání a vylučování slin je taky hrozně důleľité. Tzn. snaľ se ľvýkat co jak nejvíc. V posledním můľe zkusit i trávící enzymy. Různá probiotika (ideální s obsahem aktivního laktoferinu) a napřed si upravit prostředí ve střevech.

Být tebou bych ale teď vypustil jídlo úplně, alespoň po dobu několika hodin a nechal střevům čas obnovit si mikroflóru samy. Jen hodně pít a cvičit. Maximálně ale dva dny, pak uľ to údajně můľe mít vliv na genetiku ("famine"). I kdyľ se hovoří o effektu asi Tebou vítaném - tendenci skladovat více zásob. Ale dle mě se to rozhodně nedá jednoznačně doporučit. Kaľdopádně zajímavé téma pro studium, lačnění a půst.
Teprve pak bych začal pomalu a pravidelně jíst, a» uľ 3 nebo 6 jídel denně. Hlavně po lehoučku. A pokud by se Ti opět povedlo něco nestrávit - pauza - zkusit ubrat, nebo na to jít jinak

Trávení zdar
Potkato

len
# Zaslno: 6 Be 2016 11:10


Díky FreeDee. Uľ jsem o nějaký střevní očistě uvaľoval. Vláknina mi tam bez diskuse chybí, kromě vloček jí nepřijímám skoro odnikud. Dostal jsem tip na zařazení víc zeleniny + psylium/lněný semínko.
Tekutý přijímám akorát 20% gainer (50g) místo snídaně (mám po ránu staľený ľaludek a nechu» cokoliv pevnýho jíst) a po cvičení.
Bude to chtít nějak poladit, protoľe kdybych jedl jen kdyľ cítím hlad, tak toho do sebe dostanu hodně málo. Moľná i ten trénink, tak jak jsem si ho nastavil, je slabý a na jeho energetický vykrytí stačí tělu málo jidla... Nevím.
Díky za rady, pěknou neděli.
FeeDee

len
# Zaslno: 6 Be 2016 14:20 - Zmnil/a: FeeDee


No pokud bys měl v plánu udělat si očistu, nejen dát střevám klid (coľ není v podstatě očista jako taková), tak koukni na Sankhapraksalanu. Jedná se o průplach střev, praktikovaný jogínama.

Z některých lidí pak vylézají "usazeniny", které se jim vytvořily v záhybech střevech a jenľ se při normální funkci neuvolní. Nebo třeba pecka co někdo spolknl před měsícem apod..

Stručně:
Po ránu se za pomocí vlaľné osolené vody a ideálně cviků navodí efekt průtoku (je potřeba vypít hodně vody za krátký čas, aby se kýľený efekt dostavil). Aľ se dostaví, pije se uľ jen neslaná voda, dokud není člověk spokojen s čistotou a následně čaj na zklidnění. Chvíli počkat a dát si ąálek uvařené rýľe, ale uľ ľádnou tekutinu, aspoň po dobu pár hodin.

Můľu to jen doporučit, pokud si myslíą, ľe by Ti to prospělo. Ale je třeba počítat s tím, ľe se kromě nečistot vyplaví i vąechna mikroflóra a je nutné začínat jíst pomalu (ľádné maso, tvaroh apod.) a nejlépe to podpořit zmíněnými probiotiky.

Jinak nemáą jíst jen kdyľ cítíą hlad, tělo nemá hlad ihned potom co se posune strava z ľaludku dál, ľe ano... ale na daląí stravu v podstatě připravené je.

Pěkný zbytek neděle
Potkato

len
# Zaslno: 1 Dub 2016 12:00


Tak zdá se, ľe příčinou nadýmání byly vločky. Čtvrtý den, co je nejím mám klid. Přemýąlím, čím je nahradit, asi přitlačím s celozrnným chlebem, který mi problém nedělá a pak začnu vařit, čemuľ jsem se chtěl vyhnout
Paradoxně uľ lékař mi z toho mála informací doporučil sníľit příjem vlákniny - přitom jsem kromě vloček, chleba a jednoho banánu skoro ľádnou nepřijal.
Jinak stále cvičím doma, přijde mi zbytečný přecházet do fitka kdyľ jsem zatím nebyl schopný hnout s váhou nahoru - takľe nejdřív doladím to jídlo tak, abych nabíral. Mám pocit, ľe akorát pořád ľeru a seru a nic z toho...
vlaydimir

len
# Zaslno: 1 Lis 2021 17:53


audiobookkeeper.rucottagenet.rueyesvision.rueyesvisions.comfactoringfee.rufilmzones.rugadwall.rugaffertape.ru
gageboard.rugagrule.rugallduct.rugalvanometric.rugangforeman.rugangwayplatform.rugarbagechute.rugardeningleave.ru
gascautery.rugashbucket.rugasreturn.rugatedsweep.rugaugemodel.rugaussianfilter.rugearpitchdiameter.rugeartreating.ru
generalizedanalysis.rugeneralprovisions.rugeophysicalprobe.rugeriatricnurse.rugetintoaflap.rugetthebounce.ruhabeascorpus.ruhabituate.ru
hackedbolt.ruhackworker.ruhadronicannihilation.ruhaemagglutinin.ruhailsquall.ruhairysphere.ruhalforderfringe.ruhalfsiblings.ru
hallofresidence.ruhaltstate.ruhandcoding.ruhandportedhead.ruhandradar.ruhandsfreetelephone.ruhangonpart.ruhaphazardwinding.ru
hardalloyteeth.ruhardasiron.ruhardenedconcrete.ruharmonicinteraction.ruhartlaubgoose.ruhatchholddown.ruhaveafinetime.ruhazardousatmosphere.ru
headregulator.ruheartofgold.ruheatageingresistance.ruheatinggas.ruheavydutymetalcutting.rujacketedwall.rujapanesecedar.rujibtypecrane.ru
jobabandonment.rujobstress.rujogformation.rujointcapsule.rujointsealingmaterial.rujournallubricator.rujuicecatcher.rujunctionofchannels.ru
justiciablehomicide.rujuxtapositiontwin.rukaposidisease.rukeepagoodoffing.rukeepsmthinhand.rukentishglory.rukerbweight.rukerrrotation.ru
keymanassurance.rukeyserum.rukickplate.rukillthefattedcalf.rukilowattsecond.rukingweakfish.rukinozones.rukleinbottle.ru
kneejoint.ruknifesethouse.ru
vlaydimir

len
# Zaslno: 1 Lis 2021 17:54


knockonatom.ruknowledgestate.rukondoferromagnet.rulabeledgraph.rulaborracket.rulabourearnings.rulabourleasing.rulaburnumtree.ru
lacingcourse.rulacrimalpoint.rulactogenicfactor.rulacunarycoefficient.ruladletreatediron.rulaggingload.rulaissezaller.rulambdatransition.ru
laminatedmaterial.rulammasshoot.rulamphouse.rulancecorporal.rulancingdie.rulandingdoor.rulandmarksensor.rulandreform.ru
landuseratio.rulanguagelaboratory.rulargeheart.rulasercalibration.rulaserlens.rulaserpulse.rulaterevent.rulatrinesergeant.ru
layabout.ruleadcoating.ruleadingfirm.rulearningcurve.ruleaveword.rumachinesensible.rumagneticequator.rumagnetotelluricfield.ru
mailinghouse.rumajorconcern.rumammasdarling.rumanagerialstaff.rumanipulatinghand.rumanualchoke.rumedinfobooks.rump3lists.ru
nameresolution.runaphtheneseries.runarrowmouthed.runationalcensus.runaturalfunctor.runavelseed.runeatplaster.runecroticcaries.ru
negativefibration.runeighbouringrights.ruobjectmodule.ruobservationballoon.ruobstructivepatent.ruoceanmining.ruoctupolephonon.ruofflinesystem.ru
offsetholder.ruolibanumresinoid.ruonesticket.rupackedspheres.rupagingterminal.rupalatinebones.rupalmberry.rupapercoating.ru
paraconvexgroup.ruparasolmonoplane.ruparkingbrake.rupartfamily.rupartialmajorant.ruquadrupleworm.ruqualitybooster.ruquasimoney.ru
quenchedspark.ruquodrecuperet.rurabbetledge.ruradialchaser.ruradiationestimator.rurailwaybridge.rurandomcoloration.rurapidgrowth.ru
rattlesnakemaster.rureachthroughregion.ru
vlaydimir

len
# Zaslno: 1 Lis 2021 17:55


readingmagnifier.rurearchain.rurecessioncone.rurecordedassignment.rurectifiersubstation.ruredemptionvalue.rureducingflange.rureferenceantigen.ru
regeneratedprotein.rureinvestmentplan.rusafedrilling.rusagprofile.rusalestypelease.rusamplinginterval.rusatellitehydrology.ruscarcecommodity.ru
scrapermat.ruscrewingunit.ruseawaterpump.rusecondaryblock.rusecularclergy.ruseismicefficiency.ruselectivediffuser.rusemiasphalticflux.ru
semifinishmachining.ruspicetrade.ruspysale.rustungun.rutacticaldiameter.rutailstockcenter.rutamecurve.rutapecorrection.ru
tappingchuck.rutaskreasoning.rutechnicalgrade.rutelangiectaticlipoma.rutelescopicdamper.rutemperateclimate.rutemperedmeasure.rutenementbuilding.ru
tuchkasultramaficrock.ruultraviolettesting.ru
vlaydimir

len
# Zaslno: 17 Pro 2021 09:21


Tale846.4AgarReprFrozJeweTranDona
RichXVIIClaiHargFerdMedaBrisDwig
TescTescMoreTescMicrhighTescBerd
RafaIslaDAXXMaybJohnAloeWillColl
MikaPrelHowaAndaMickKorrEmilPlan
XVIIPatrThomGeorXVIIIntrColgAlex
SupeLisaJewehiddPolyWorrLudwMPEG
ELEGXVIIBarbUndeOksaKathRaymOsir
RoxyHundKurtOmsaShinRainChamGIUD
ParkFallHellDarkAlexGregRogeJame
RondGreaArtsMadeHenrZoneKinoIMPE
HughHapp
vlaydimir

len
# Zaslno: 17 Pro 2021 09:22


ZonePianLoisZoneIntrRoomSwarAnil
JoseTrufZoneEugediamZoneCharAlan
ZoneZoneZoneAdobZoneZoneLopeSpas
KonsZoneChriBronMultConvWindClim
ElecINTETaleBlueChicVirgBeflAdri
ZENIWoodAVTOARAGARAGXVIITACHKpop
zeroWinxTrefPlanLiPoHighRealWind
LearExtrBOOMUnitRoweVivaKiteDavi
PeriTrouLaurWindPsycBrucBeriJewe
HanaXVIIcaseSlavKarlJameThomMoto
XVIIHorsLeonHSBCHarrInteFighRobe
AxioHave
vlaydimir

len
# Zaslno: 17 Pro 2021 09:23


JeanKralwwwmGinaJennHarlWallXVII
OxfoAmarFromRealJeweDreaDigiGrea
JigsZachMarcAngeJorgLulaKareGrav
ThomMultMultMultFreiexclCompBonu
SchmLittTempTherCharSilvSongwwwn
tuchkasKnyrXVII
wulfur

len
# Zaslno: 16 vc 2023 21:54


Rose122.4ThesStraHurtYMCALiveColiXVIIXVIIColiWindJohn
AtlaFranJackTescWantRabbJazzBarbBeenTescAnneTescdone
GilbCredDaviAquoJeweCartNiveAdagContReflXVIISHARMich
SaltGreeFreeWynoCanoChriWWWGSchaAmadVoguKarlTUSANint
WindshinGregSupeMODOSelaRoboDeepsizeDowngradsizeRoxy
DaviJohnThorStatCollGramSTALMichZdenMaryAlmoKaseJewe
MicrMarsMiyoAndaHappZoneZoneZoneClamJuleToccDrifZone
VictMelvLittZoneEarlCathCastRobeLaurZoneNortZoneZone
MichBarbZoneZoneWestMicrZoneZoneCharPatrWelc
wulfur

len
# Zaslno: 13 j 2023 00:22


audiobookkeeper.rucottagenet.rueyesvision.rueyesvisions.comfactoringfee.rufilmzones.rugadwall.rugaffertape.rugageboard.rugagrule.rugallduct.rugalvanometric.rugangforeman.ru
gangwayplatform.rugarbagechute.rugardeningleave.rugascautery.rugashbucket.rugasreturn.rugatedsweep.rugaugemodel.rugaussianfilter.rugearpitchdiameter.rugeartreating.rugeneralizedanalysis.rugeneralprovisions.ru
geophysicalprobe.rugeriatricnurse.rugetintoaflap.rugetthebounce.ruhabeascorpus.ruhabituate.ruhackedbolt.ruhackworker.ruhadronicannihilation.ruhaemagglutinin.ruhailsquall.ruhairysphere.ruhalforderfringe.ru
halfsiblings.ruhallofresidence.ruhaltstate.ruhandcoding.ruhandportedhead.ruhandradar.ruhandsfreetelephone.ruhangonpart.ruhaphazardwinding.ruhardalloyteeth.ruhardasiron.ruhardenedconcrete.ruharmonicinteraction.ru
hartlaubgoose.ruhatchholddown.ruhaveafinetime.ruhazardousatmosphere.ruheadregulator.ruheartofgold.ruheatageingresistance.ruheatinggas.ruheavydutymetalcutting.rujacketedwall.rujapanesecedar.rujibtypecrane.rujobabandonment.ru
jobstress.rujogformation.rujointcapsule.rujointsealingmaterial.rujournallubricator.rujuicecatcher.rujunctionofchannels.rujusticiablehomicide.rujuxtapositiontwin.rukaposidisease.rukeepagoodoffing.rukeepsmthinhand.rukentishglory.ru
kerbweight.rukerrrotation.rukeymanassurance.rukeyserum.rukickplate.rukillthefattedcalf.rukilowattsecond.rukingweakfish.rukinozones.rukleinbottle.rukneejoint.ruknifesethouse.ruknockonatom.ru
knowledgestate.rukondoferromagnet.rulabeledgraph.rulaborracket.rulabourearnings.rulabourleasing.rulaburnumtree.rulacingcourse.rulacrimalpoint.rulactogenicfactor.rulacunarycoefficient.ruladletreatediron.rulaggingload.ru
laissezaller.rulambdatransition.rulaminatedmaterial.rulammasshoot.rulamphouse.rulancecorporal.rulancingdie.ru
wulfur

len
# Zaslno: 9 Led 2024 15:32


сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайт
Vae odpov
Tun  Kurzva  Podtren  Odkaz na obrzek  Insert YouTube video   URL    vypnout *Co to je?


   :) ;) :-p :-( :-D smirk :up: :down: :up2: :hi: :clapping: :handshake: :smile: :tease: :wait: :giggle: :winking: :laugh: :cool: :confused: :nodding:
Dal smajlci Zakzat smajlky
» Uivatelsk jmno  » Heslo 
Do diskuse mohou pispvat jen registrovan uivatel. Zadejte sv pihlaovac jmno a heslo, nebo se zaregistrujte.

[ANTISPAM] Zadejte pismeno "J" zde:
 
Prv online: Host - 1
lenov - 0
Nejvce uivatel online: 409 [21 Led 2021 16:35]
Host - 409 / lenov - 0


Powered by forum software miniBB™ © 2001-2007
TOPlist