Posilovani.net  
 Posilovani.net - Dom - Odpovdt - Statistika - Registrace - Hledat -


forum.posilovani.net / Začátečníci / Dotaz ohledně tréninku
<< . 1 . 2 . 3 . >>
Autor Zprva
Legi

Modertor
# Zaslno: 22 j 2014 17:37


Higen: Honza to řekl správně. Je vidět, ľe máą úľasný regenerační schopnosti. Toho se dá vyuľít. Přidávej objem tréninku postupně, zvyą ale intenzitu, čili dělej kratąí přestávky a zařaď i submaximální váhy na 2-4 opakování. Střídej cviky...zkus třeba bulharský dřepy a uvidíą jak budou bolet nohy. O stagnaci se dá mluvit teprve po 2-3 měsících. Někdy si tělo vybere pauzu a i kdyby ses v posilce rozkrájel, nic to nebude platné. Je to normální.

Koumáku, ve fullbody se snaľ zařazovat cviky, které jsou vícekloubové, čili místo izolovaného cviku na biceps, zařaď normální bicepsový zdvih s velkou činkou podhmatem i nadhmatem atd.


48let @ 195cm @ 135kg
Koumak

len
# Zaslno: 22 j 2014 18:09


Stači v jednom treninku kdyľ dam podhmatem a druhym nadhmatem?Po jake době je třeba dat tyden pauzu?
Legi

Modertor
# Zaslno: 22 j 2014 18:19


To ne, dej radąi 2-3 série pod a 2-3 série nadhmatem.

To záleľí na náročnosti tréninku a regeneračních schopnostech. Obecně se doporučuje zařadit deload kaľdý 4. aľ 5. týden, kaľdý 2. aľ 3. měsíc týden off - s tím, ľe jedeą třeba nějaký sporty, fotbálek, plavání, procházky, prostě relax.


48let @ 195cm @ 135kg
Koumak

len
# Zaslno: 23 j 2014 19:27


Jeątě mam na tebe jeden dotaz Legi.
Zvaľuji u briąnich svalu jestli dat v jednom treninku dat jeden cvik na dolni a horni čast břiąnich svalů a v druhem treninku na ąikmé svaly břiąní?
Připadně ktery bys cvik doporučil s vlastni vahou?Nebo pak jsem naąel na youtube 8 minutove cvičeni na břicho ale to uľ bych pak musel asi jinej den proto ľe uľ by toho bylo moc.
Posilam odkaz: https://www.youtube.com/watch?v=u6jDoz6zykQ&list=U UKqDh2Fs9Zvcgy8GHeE9Ebg
Naąel jsem tam 5 levlu a zkouąel prvni a bylo to celkem zahul.
Diky
Legi

Modertor
# Zaslno: 24 j 2014 14:46


Břiąní svaly, pokuď uľ se tedy cvičí zvláą», cvič na jeden zátah...tzn. ąikmý i přímý sval v jednom tréninku.
S vlastní vahou? Určitě vąechny plank pozice, metronomy, podsazování pánve a zkracovačky.


48let @ 195cm @ 135kg
Koumak

len
# Zaslno: 11 Lis 2014 09:54


Zdravim
Chtěl jsem se zeptat jak se divate na běh při posilovani?
Viděl bych to 2x aľ 3 tydně spočatku 30 minut.
Mam odskouąene ľe zvladnu 30 minut.
Inak mym cilem je nabrat svalovou hmotu ale ľadny velky extrem spią mam namysli taky střed.
Co se tyče treninku,tak mi vyhovuje akorat si nejsem jisty s pauzou mezi serii a cvikem.
Do tetka jsem mezi serii dělal 30 sekund coľ udajně neni dobre pro nabirani svalove hmoty podle toho co jsem se dočetl na internetu,30s je dobre pro risovani a rychle spalovani tuku a ukazala mi to aj vaha za jeden měsic spadla o 2,6kg.
Tak jsem projel web a dočetl jsem se ľe idealni pauza mezi serii pro nabirani svalove hmoty je 90s a pauza mezi cviky něco kolem 120s.
Tak mě zajimavaą nazor na to jaky ma te?
Předem diky za odpovědi
Koumak

len
# Zaslno: 11 Lis 2014 11:26


Duvod proč chcu začit jeątě běhat k posilovani je ľe během chcu spalovot tuky.Udajně je to dobre na zahřati před posilovanim 30minut si zaběhat.
Dale zlepąit fyzičku a myslim ľe běhani pusobi pozitivně na duąevni zdravi.
Inak v planu mam před treninkem max 30 minut a netreninkove dny 30 aľ 60 minut.
Legi

Modertor
# Zaslno: 11 Lis 2014 13:17


Máą pravdu, ľe běhání působí pozitivně na duąevní zdraví. Je to taky nejpřirozenějąí lidský pohyb. Člověk je zrozen k běhu. Je ovąem naivní domnívat se, ľe během 30 min. něco zhubneą. Poslouľí to spíą jako kardio trénink. Běhat před posilováním je pitomost. Jen si ze svalů vyčerpáą glykogen a o to potom budeą rychleji pálit svaly. Běh taky není moc vhodný jako rozcvička před tréninkem, nejen z uvedeného důvodu. Lepąí je procvičit se klasicky.

Ty pauzy mezi sériemi, to je limitováno individuální fyzičkou cvičence. Fyziologicky je dokázáno, ľe maximální obnova ATP nastává cca. 50-60 sekund po ukončení série. Větąí přestávka nepřináąí nic moc navíc. Jiné je to u maximálních pokusů, kde je nutno dělat deląí přestávky, aby se mohla vzpamatovat CNS.


48let @ 195cm @ 135kg
Koumak

len
# Zaslno: 11 Lis 2014 14:10


Diky
Inak se mi zda ľe pokud budu běhat rano na lačno,tak by to mělo mit lepąi efekt.
Legi

Modertor
# Zaslno: 11 Lis 2014 14:30


Bude to mít větąí vliv na pálení tuku, ale můľeą sebou taky ąvihnout o beton, takľe nevím, jestli je to rozumný.


48let @ 195cm @ 135kg
Koumak

len
# Zaslno: 11 Lis 2014 14:49


No určitě to vyzkouąim ale jak řikaą muľe přijit malatnost nebo se udělat ąpatně.Je třeba dat na pocit někomu to sedne někomu ne ale spią to vidim v pruběhu dne nepotřebuji zas tak extra palit tuky.Inak preferuji před treninkem rozcvičku a po treninku strečink i kdyľ se někdy nechce
Koumak

len
# Zaslno: 28 Pro 2014 13:31


Zdravim
Chtěl jsem se zeptat jaky jedete princip serie připadně kolik serie pro nabirani svalove hmoty.Momentalně jedu 4 serie po 10 opakovani at je to velka nebo mala svalova partie momentalně to nerozliąuju,kaľdou serii přidavam zavaľi větąinou o 2,5kg,tak ľe 70%,80%,90%,98%.Občas kdyľ kouknu po objemovym treninku,tak počet opakovani odpovida cca ale serie se neměni jedou se větąinou určitou vahou vąechny serie a kaľdy tyden se přidava cca 2,5kg zavaľi.O co mi jde?Momentalně aby sval rostl co nejvic efektivně.Jak toho nejlepe dosahnout?Jet ąetrnějąi zpusob na svaly a klouby 70,80,90,98% nebo se stim nemazat a jet vąechny 4 serie na 90 aľ 98% a nebo něco jineho?
Legi

Modertor
# Zaslno: 28 Pro 2014 18:23


To jsme tady řeąili nedávno. Tímhletím způsobem se Ti svaly pouze "nafouknou" vodou a glykogenem. Opravdový nárůst svalů dosáhneą pouze silovkou, tzn. mezi 1-6 opakováními. Počet sérií není aľ tak rozhodující, ale bývá jich logicky hodně. Najdi si na netu nějaký silový trénink, např. Bear routine, atd.


48let @ 195cm @ 135kg
Koumak

len
# Zaslno: 28 Pro 2014 21:07


Zvaľuji ľe zkusim 6 opakovani a serie tam rubnu 5 jeątě uvidim.Zavaľi tam dat maximum?
Legi

Modertor
# Zaslno: 29 Pro 2014 07:51


To musíą měnit. Kdyľ dáą maximum na 6 opakování tak, abys neąel při posledním opakování do selhání, neuděláą v příątí sérii znovu 6 opakování a selľeą, coľ není pro naturála nejlepąí způsob tréninku. Musíą se naučit metody, které fungují, je jich několik. Např. jedeą série se stejnou váhou. Zvolíą si takovou váhu, abys neąel v poslední sérii u posledního opakování do selhání, ale byl tesně před selháním. Jiná metoda je rampa. Tady jedeą série např. takto : 5-5-5-3-3-3-1-1-1 (číslo označuje počet opakování v dané sérii, zde je tedy celkem 9 sérií, ale můľe být i 15 atd.) Po kaľdé sérii přihazujeą váhu, ale zase tak, abys neąel do selhání s výjimkou posledního pokusu, kde můľeą (nemusíą) atakovat svoji maximálku. Ten počet opakování můľe být i vyąąí. Nebo můľe rampa vypadat 8-8-8-5-5-5-3-3-3-3-3 s tím, ľe přihazujeą váhu jen při změně počtu opakování. Těch variant je mnoho.


48let @ 195cm @ 135kg
Koumak

len
# Zaslno: 29 Pro 2014 11:55


Kdyľ se na to divam moc se mi nechce tetka na ten silovy trenink přemyąlim ľe zkusim silově objemovy trenink a pak po třeh měsici cca bych najel na čistě silovy trenink na rozvoj síly.Stim ľe serie pojedu 4 aľ 5 a opakovani 5 aľ 8.Akorat zvaľuji ľe bych kaľdy tyden měnil buď počet serie nebo opakovani aby to nebylo stejne.
Jeden tyden 5x5 druhy tyden 5x8 zatěľ bych dal 90%.Stim ľe bych přidaval zavaľi o 2,5kg jak by to bylo monľne.
Koumak

len
# Zaslno: 29 Pro 2014 14:50 - Zmnil/a: Koumak


A,
Přítahy horní kladky ąirokým úchopem k hrudníku 4x8
Mrtvý tah 5x6
Bench press ąikma lavice 5x6
Rozpaľování na lavici 4x8
bicepsový zdvih s velkou činkou podhmatem 4x8
bicepsový zdvih s velkou činkou nadhmatem 4x8
obouruční stahování kladky nadhmatem ve stoji 4x10

B,
Přítahy horní kladky ąirokým úchopem k hrudníku 4x8
Přitahy činky v předklonu 5x6
Bench press rovna lavice 5x6
Rozpaľování na lavici 4x8
bicepsový zdvih s velkou činkou podhmatem 4x8
bicepsový zdvih s velkou činkou nadhmatem 4x8
obouruční stahování kladky nadhmatem ve stoji 4x10

c,
Předkopavani 5x6
zakopavani v leľmo 5x6
Zvedání lýtek v sedě s činkou 4x10
Tlaky s činkami vsedě 4x10
Arnoldovy tlaky 4x10

©lo by něco takoveho?
Legi

Modertor
# Zaslno: 29 Pro 2014 17:18


Nohy bys měl cvičit nejčastěji, nikoli nejméně. Co takhle dřepy?


48let @ 195cm @ 135kg
Koumak

len
# Zaslno: 29 Pro 2014 17:40


Nohy mam pravě celkem dobre a jelikoą mam praci kde momentalně litam 12h,tak si vic nemuľu dovolit inak bych je dal nejspią do B ty dřepy ne?
Legi

Modertor
# Zaslno: 30 Pro 2014 18:23


Dovolit si to musíą. Nohy vydrľí hrozný věci. Dřepy jsou základ, to se nedá nic dělat.


48let @ 195cm @ 135kg
Koumak

len
# Zaslno: 30 Pro 2014 19:29


Dřep patři mezi zakladni cvik o tom ľadna ale otazka zněla troąku jinak...
Koumak

len
# Zaslno: 3 Dub 2015 18:55


Zdravim
Chtěl bych vyzkouąet trenink split a chtěl jsem se zeptat jake je nejlepąi rozděleni partie do 2 treninku?Připadně kolik serii,opakovani a cviku na 1 partii?Cil je budovani svalove hmoty.
Fitnesak94

len
# Zaslno: 3 Dub 2015 19:34


ahoj, já teď jedu prsa,ramena,zada a dalsi den ruce,nohy a vyhovuje mi to, je to ale na kaľdym jak si to udělá. Mam max 2 cviky na partii a jedu vetsinou tech 5-7 serii a 5 - 8 opak.
Koumak

len
# Zaslno: 3 Dub 2015 21:22 - Zmnil/a: Koumak


Zvaľuji vyzkouąet toto aspon na 2 měsice pak bych zvaľil co bude vice vychovovat jestli fullbody nebo split.
A:
Přítahy horní kladky ąirokým úchopem k hrudníku 5x6
Mrtvý tah 5x6
Bench press ąikma lavice 5x6
Rozpaľování na lavici 5x6
bicepsový zdvih s velkou činkou podhmatem 5x6
bicepsový zdvih s velkou činkou nadhmatem 5x6
obouruční stahování kladky nadhmatem ve stoji 5x6
Francouzský tlak vleľe 5x6

B:
Dřepy 5x6
posilovani břicha
posilovani břicha
Tlaky s velkou činkou za hlavou 5x6
Arnoldovy tlaky 5x6
Třeba vyzkouąet co bude sedět zvaľuji jestli dělat tlak s velkou činkou za hlavu nebo před hlavou nevią co je lepąi pro ramena?Budu to zvedat ve stoji.
Fitnesak94

len
# Zaslno: 3 Dub 2015 21:59


Tak za hlavou rozhodne ne , a radsi bych volil jednorucky nez military press mas vetsi volnost a rozsah pohybu. Ramena jsou malej sval tak to moc neprezen. Ja trenuju ramena tak , ze zacinam a hodne se zameruju na stredni delty abych mel sirku ramen, potom jdu na tlaky a zadni delty procvicim se zadama.
maacher

len
# Zaslno: 3 Dub 2015 22:22


ten trenink nema hlavu ani patu.Proc 5x6?40 serii na trenink?si rambo ci co?50 serii na vrsek a 5 serii na druhou pulku tela?to snad nemysliz vazne.bud cvic normalne, nebo se na to vykasli, takhle si driv nebo pozdeji ublizis.
Koumak

len
# Zaslno: 3 Dub 2015 22:34


Jake cvičią cviky na ramena?
Koumak

len
# Zaslno: 4 Dub 2015 15:34


Tych serii je celkem dost to maą pravdu maacher!Byl to vystřel do slepa Určitě by tam mělo byt vice cviku na nohy a rozdělit to aspon na 3 treninky ale momentalně si to nemuľu dovolit,tak ľe musim improvizovat 2 měsice
Přítahy horní kladky ąirokým úchopem k hrudníku 4x6
Mrtvý tah 5x6
Bench press ąikma lavice 5x6
Rozpaľování na lavici 4x6
Tlaky s velkou činkou za hlavou 5x6
Arnoldovy tlaky 4x6

B,
Dřepy 5x6
bicepsový zdvih s velkou činkou podhmatem 4x6
bicepsový zdvih s velkou činkou nadhmatem 4x6
obouruční stahování kladky nadhmatem ve stoji 4x6
Francouzský tlak vleľe 4x6
posilovani břicha
posilovani břicha
maacher

len
# Zaslno: 4 Dub 2015 15:52


ja bych to videl takto
A)
Drep 5x5
Military press 5x5
Pritahycinky v predklonu 5x5
Kliky na bradlech 4x6-8
Bicepsovy zdvih s velkou cinkou 4x6-8
Lytka

B) sumo mrtvy tah 6x4
bench 6x4
Shyby se zatezi 6x4
pulover 4x10-12
Rozpazovani v predklonu 4x10-12
bricho
Koumak

len
# Zaslno: 4 Dub 2015 19:16


Zatim posiluji doma,tak ľe jsem omezeny a nemam moľnost cvičit ,Kliky na bradlech a Shyby se zatezi a sumo mrtvy tah semi taky moc nezda nedavno jsem začal s klasikou.
<< . 1 . 2 . 3 . >>
Vae odpov
Tun  Kurzva  Podtren  Odkaz na obrzek  Insert YouTube video   URL    vypnout *Co to je?


   :) ;) :-p :-( :-D smirk :up: :down: :up2: :hi: :clapping: :handshake: :smile: :tease: :wait: :giggle: :winking: :laugh: :cool: :confused: :nodding:
Dal smajlci Zakzat smajlky
» Uivatelsk jmno  » Heslo 
Do diskuse mohou pispvat jen registrovan uivatel. Zadejte sv pihlaovac jmno a heslo, nebo se zaregistrujte.

[ANTISPAM] Zadejte pismeno "J" zde:
 
Prv online: Host - 3
lenov - 0
Nejvce uivatel online: 409 [21 Led 2021 16:35]
Host - 409 / lenov - 0


Powered by forum software miniBB™ © 2001-2007
TOPlist