Posilovani.net  
 Posilovani.net - Domů - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -

forum.posilovani.net / Začátečníci / Dotaz ohledně tréninku
<< . 1 . 2 . 3 . >>
Autor Zpráva
Legi

Moderátor
# Zasláno: 22 Říj 2014 17:37

Higen: Honza to řekl správně. Je vidět, že máš úžasný regenerační schopnosti. Toho se dá využít. Přidávej objem tréninku postupně, zvyš ale intenzitu, čili dělej kratší přestávky a zařaď i submaximální váhy na 2-4 opakování. Střídej cviky...zkus třeba bulharský dřepy a uvidíš jak budou bolet nohy. O stagnaci se dá mluvit teprve po 2-3 měsících. Někdy si tělo vybere pauzu a i kdyby ses v posilce rozkrájel, nic to nebude platné. Je to normální.

Koumáku, ve fullbody se snaž zařazovat cviky, které jsou vícekloubové, čili místo izolovaného cviku na biceps, zařaď normální bicepsový zdvih s velkou činkou podhmatem i nadhmatem atd.

42let @ 195cm @ 125kg
Koumak

Člen
# Zasláno: 22 Říj 2014 18:09

Stači v jednom treninku když dam podhmatem a druhym nadhmatem?Po jake době je třeba dat tyden pauzu?
Legi

Moderátor
# Zasláno: 22 Říj 2014 18:19

To ne, dej radši 2-3 série pod a 2-3 série nadhmatem.

To záleží na náročnosti tréninku a regeneračních schopnostech. Obecně se doporučuje zařadit deload každý 4. až 5. týden, každý 2. až 3. měsíc týden off - s tím, že jedeš třeba nějaký sporty, fotbálek, plavání, procházky, prostě relax.

42let @ 195cm @ 125kg
Koumak

Člen
# Zasláno: 23 Říj 2014 19:27

Ještě mam na tebe jeden dotaz Legi.
Zvažuji u brišnich svalu jestli dat v jednom treninku dat jeden cvik na dolni a horni čast břišnich svalů a v druhem treninku na šikmé svaly břišní?
Připadně ktery bys cvik doporučil s vlastni vahou?Nebo pak jsem našel na youtube 8 minutove cvičeni na břicho ale to už bych pak musel asi jinej den proto že už by toho bylo moc.
Posilam odkaz: https://www.youtube.com/watch?v=u6jDoz6zykQ&list=U UKqDh2Fs9Zvcgy8GHeE9Ebg
Našel jsem tam 5 levlu a zkoušel prvni a bylo to celkem zahul.
Diky
Legi

Moderátor
# Zasláno: 24 Říj 2014 14:46

Břišní svaly, pokuď už se tedy cvičí zvlášť, cvič na jeden zátah...tzn. šikmý i přímý sval v jednom tréninku.
S vlastní vahou? Určitě všechny plank pozice, metronomy, podsazování pánve a zkracovačky.

42let @ 195cm @ 125kg
Koumak

Člen
# Zasláno: 11 Lis 2014 09:54

Zdravim
Chtěl jsem se zeptat jak se divate na běh při posilovani?
Viděl bych to 2x až 3 tydně spočatku 30 minut.
Mam odskoušene že zvladnu 30 minut.
Inak mym cilem je nabrat svalovou hmotu ale žadny velky extrem spiš mam namysli taky střed.
Co se tyče treninku,tak mi vyhovuje akorat si nejsem jisty s pauzou mezi serii a cvikem.
Do tetka jsem mezi serii dělal 30 sekund což udajně neni dobre pro nabirani svalove hmoty podle toho co jsem se dočetl na internetu,30s je dobre pro risovani a rychle spalovani tuku a ukazala mi to aj vaha za jeden měsic spadla o 2,6kg.
Tak jsem projel web a dočetl jsem se že idealni pauza mezi serii pro nabirani svalove hmoty je 90s a pauza mezi cviky něco kolem 120s.
Tak mě zajimavaš nazor na to jaky ma te?
Předem diky za odpovědi
Koumak

Člen
# Zasláno: 11 Lis 2014 11:26

Duvod proč chcu začit ještě běhat k posilovani je že během chcu spalovot tuky.Udajně je to dobre na zahřati před posilovanim 30minut si zaběhat.
Dale zlepšit fyzičku a myslim že běhani pusobi pozitivně na duševni zdravi.
Inak v planu mam před treninkem max 30 minut a netreninkove dny 30 až 60 minut.
Legi

Moderátor
# Zasláno: 11 Lis 2014 13:17

Máš pravdu, že běhání působí pozitivně na duševní zdraví. Je to taky nejpřirozenější lidský pohyb. Člověk je zrozen k běhu. Je ovšem naivní domnívat se, že během 30 min. něco zhubneš. Poslouží to spíš jako kardio trénink. Běhat před posilováním je pitomost. Jen si ze svalů vyčerpáš glykogen a o to potom budeš rychleji pálit svaly. Běh taky není moc vhodný jako rozcvička před tréninkem, nejen z uvedeného důvodu. Lepší je procvičit se klasicky.

Ty pauzy mezi sériemi, to je limitováno individuální fyzičkou cvičence. Fyziologicky je dokázáno, že maximální obnova ATP nastává cca. 50-60 sekund po ukončení série. Větší přestávka nepřináší nic moc navíc. Jiné je to u maximálních pokusů, kde je nutno dělat delší přestávky, aby se mohla vzpamatovat CNS.

42let @ 195cm @ 125kg
Koumak

Člen
# Zasláno: 11 Lis 2014 14:10

Diky
Inak se mi zda že pokud budu běhat rano na lačno,tak by to mělo mit lepši efekt.
Legi

Moderátor
# Zasláno: 11 Lis 2014 14:30

Bude to mít větší vliv na pálení tuku, ale můžeš sebou taky švihnout o beton, takže nevím, jestli je to rozumný.

42let @ 195cm @ 125kg
Koumak

Člen
# Zasláno: 11 Lis 2014 14:49

No určitě to vyzkoušim ale jak řikaš muže přijit malatnost nebo se udělat špatně.Je třeba dat na pocit někomu to sedne někomu ne ale spiš to vidim v pruběhu dne nepotřebuji zas tak extra palit tuky.Inak preferuji před treninkem rozcvičku a po treninku strečink i když se někdy nechce
Koumak

Člen
# Zasláno: 28 Pro 2014 13:31

Zdravim
Chtěl jsem se zeptat jaky jedete princip serie připadně kolik serie pro nabirani svalove hmoty.Momentalně jedu 4 serie po 10 opakovani at je to velka nebo mala svalova partie momentalně to nerozlišuju,každou serii přidavam zavaži většinou o 2,5kg,tak že 70%,80%,90%,98%.Občas když kouknu po objemovym treninku,tak počet opakovani odpovida cca ale serie se neměni jedou se většinou určitou vahou všechny serie a každy tyden se přidava cca 2,5kg zavaži.O co mi jde?Momentalně aby sval rostl co nejvic efektivně.Jak toho nejlepe dosahnout?Jet šetrnějši zpusob na svaly a klouby 70,80,90,98% nebo se stim nemazat a jet všechny 4 serie na 90 až 98% a nebo něco jineho?
Legi

Moderátor
# Zasláno: 28 Pro 2014 18:23

To jsme tady řešili nedávno. Tímhletím způsobem se Ti svaly pouze "nafouknou" vodou a glykogenem. Opravdový nárůst svalů dosáhneš pouze silovkou, tzn. mezi 1-6 opakováními. Počet sérií není až tak rozhodující, ale bývá jich logicky hodně. Najdi si na netu nějaký silový trénink, např. Bear routine, atd.

42let @ 195cm @ 125kg
Koumak

Člen
# Zasláno: 28 Pro 2014 21:07

Zvažuji že zkusim 6 opakovani a serie tam rubnu 5 ještě uvidim.Zavaži tam dat maximum?
Legi

Moderátor
# Zasláno: 29 Pro 2014 07:51

To musíš měnit. Když dáš maximum na 6 opakování tak, abys nešel při posledním opakování do selhání, neuděláš v příští sérii znovu 6 opakování a selžeš, což není pro naturála nejlepší způsob tréninku. Musíš se naučit metody, které fungují, je jich několik. Např. jedeš série se stejnou váhou. Zvolíš si takovou váhu, abys nešel v poslední sérii u posledního opakování do selhání, ale byl tesně před selháním. Jiná metoda je rampa. Tady jedeš série např. takto : 5-5-5-3-3-3-1-1-1 (číslo označuje počet opakování v dané sérii, zde je tedy celkem 9 sérií, ale může být i 15 atd.) Po každé sérii přihazuješ váhu, ale zase tak, abys nešel do selhání s výjimkou posledního pokusu, kde můžeš (nemusíš) atakovat svoji maximálku. Ten počet opakování může být i vyšší. Nebo může rampa vypadat 8-8-8-5-5-5-3-3-3-3-3 s tím, že přihazuješ váhu jen při změně počtu opakování. Těch variant je mnoho.

42let @ 195cm @ 125kg
Koumak

Člen
# Zasláno: 29 Pro 2014 11:55

Když se na to divam moc se mi nechce tetka na ten silovy trenink přemyšlim že zkusim silově objemovy trenink a pak po třeh měsici cca bych najel na čistě silovy trenink na rozvoj síly.Stim že serie pojedu 4 až 5 a opakovani 5 až 8.Akorat zvažuji že bych každy tyden měnil buď počet serie nebo opakovani aby to nebylo stejne.
Jeden tyden 5x5 druhy tyden 5x8 zatěž bych dal 90%.Stim že bych přidaval zavaži o 2,5kg jak by to bylo monžne.
Koumak

Člen
# Zasláno: 29 Pro 2014 14:50 - Změnil/a: Koumak

A,
Přítahy horní kladky širokým úchopem k hrudníku 4x8
Mrtvý tah 5x6
Bench press šikma lavice 5x6
Rozpažování na lavici 4x8
bicepsový zdvih s velkou činkou podhmatem 4x8
bicepsový zdvih s velkou činkou nadhmatem 4x8
obouruční stahování kladky nadhmatem ve stoji 4x10

B,
Přítahy horní kladky širokým úchopem k hrudníku 4x8
Přitahy činky v předklonu 5x6
Bench press rovna lavice 5x6
Rozpažování na lavici 4x8
bicepsový zdvih s velkou činkou podhmatem 4x8
bicepsový zdvih s velkou činkou nadhmatem 4x8
obouruční stahování kladky nadhmatem ve stoji 4x10

c,
Předkopavani 5x6
zakopavani v ležmo 5x6
Zvedání lýtek v sedě s činkou 4x10
Tlaky s činkami vsedě 4x10
Arnoldovy tlaky 4x10

Šlo by něco takoveho?
Legi

Moderátor
# Zasláno: 29 Pro 2014 17:18

Nohy bys měl cvičit nejčastěji, nikoli nejméně. Co takhle dřepy?

42let @ 195cm @ 125kg
Koumak

Člen
# Zasláno: 29 Pro 2014 17:40

Nohy mam pravě celkem dobre a jelikoš mam praci kde momentalně litam 12h,tak si vic nemužu dovolit inak bych je dal nejspiš do B ty dřepy ne?
Legi

Moderátor
# Zasláno: 30 Pro 2014 18:23

Dovolit si to musíš. Nohy vydrží hrozný věci. Dřepy jsou základ, to se nedá nic dělat.

42let @ 195cm @ 125kg
Koumak

Člen
# Zasláno: 30 Pro 2014 19:29

Dřep patři mezi zakladni cvik o tom žadna ale otazka zněla trošku jinak...
Koumak

Člen
# Zasláno: 3 Dub 2015 18:55

Zdravim
Chtěl bych vyzkoušet trenink split a chtěl jsem se zeptat jake je nejlepši rozděleni partie do 2 treninku?Připadně kolik serii,opakovani a cviku na 1 partii?Cil je budovani svalove hmoty.
Fitnesak94

Člen
# Zasláno: 3 Dub 2015 19:34

ahoj, já teď jedu prsa,ramena,zada a dalsi den ruce,nohy a vyhovuje mi to, je to ale na každym jak si to udělá. Mam max 2 cviky na partii a jedu vetsinou tech 5-7 serii a 5 - 8 opak.
Koumak

Člen
# Zasláno: 3 Dub 2015 21:22 - Změnil/a: Koumak

Zvažuji vyzkoušet toto aspon na 2 měsice pak bych zvažil co bude vice vychovovat jestli fullbody nebo split.
A:
Přítahy horní kladky širokým úchopem k hrudníku 5x6
Mrtvý tah 5x6
Rozpažování na lavici 5x6
bicepsový zdvih s velkou činkou podhmatem 5x6
bicepsový zdvih s velkou činkou nadhmatem 5x6
obouruční stahování kladky nadhmatem ve stoji 5x6
Francouzský tlak vleže 5x6

B:
Dřepy 5x6
posilovani břicha
posilovani břicha
Tlaky s velkou činkou za hlavou 5x6
Arnoldovy tlaky 5x6
Třeba vyzkoušet co bude sedět zvažuji jestli dělat tlak s velkou činkou za hlavu nebo před hlavou neviš co je lepši pro ramena?Budu to zvedat ve stoji.
Fitnesak94

Člen
# Zasláno: 3 Dub 2015 21:59

Tak za hlavou rozhodne ne , a radsi bych volil jednorucky nez military press mas vetsi volnost a rozsah pohybu. Ramena jsou malej sval tak to moc neprezen. Ja trenuju ramena tak , ze zacinam a hodne se zameruju na stredni delty abych mel sirku ramen, potom jdu na tlaky a zadni delty procvicim se zadama.
maacher

Člen
# Zasláno: 3 Dub 2015 22:22

ten trenink nema hlavu ani patu.Proc 5x6?40 serii na trenink?si rambo ci co?50 serii na vrsek a 5 serii na druhou pulku tela?to snad nemysliz vazne.bud cvic normalne, nebo se na to vykasli, takhle si driv nebo pozdeji ublizis.
Koumak

Člen
# Zasláno: 3 Dub 2015 22:34

Jake cvičiš cviky na ramena?
Koumak

Člen
# Zasláno: 4 Dub 2015 15:34

Tych serii je celkem dost to maš pravdu maacher!Byl to vystřel do slepa Určitě by tam mělo byt vice cviku na nohy a rozdělit to aspon na 3 treninky ale momentalně si to nemužu dovolit,tak že musim improvizovat 2 měsice
Přítahy horní kladky širokým úchopem k hrudníku 4x6
Mrtvý tah 5x6
Rozpažování na lavici 4x6
Tlaky s velkou činkou za hlavou 5x6
Arnoldovy tlaky 4x6

B,
Dřepy 5x6
bicepsový zdvih s velkou činkou podhmatem 4x6
bicepsový zdvih s velkou činkou nadhmatem 4x6
obouruční stahování kladky nadhmatem ve stoji 4x6
Francouzský tlak vleže 4x6
posilovani břicha
posilovani břicha
maacher

Člen
# Zasláno: 4 Dub 2015 15:52

ja bych to videl takto
A)
Drep 5x5
Military press 5x5
Pritahycinky v predklonu 5x5
Kliky na bradlech 4x6-8
Bicepsovy zdvih s velkou cinkou 4x6-8
Lytka

B) sumo mrtvy tah 6x4
bench 6x4
Shyby se zatezi 6x4
pulover 4x10-12
Rozpazovani v predklonu 4x10-12
bricho
Koumak

Člen
# Zasláno: 4 Dub 2015 19:16

Zatim posiluji doma,tak že jsem omezeny a nemam možnost cvičit ,Kliky na bradlech a Shyby se zatezi a sumo mrtvy tah semi taky moc nezda nedavno jsem začal s klasikou.
<< . 1 . 2 . 3 . >>
Vaše odpověď
Tučné  Kurzíva  Podtržené  Odkaz na obrázek  Insert YouTube video   URL    vypnout *Co to je?

:) ;) :-p :-( :-D smirk :up: :down: :up2: :hi: :clapping: :handshake: :smile: :tease: :wait: :giggle: :winking: :laugh: :cool: :confused: :nodding:
Další smajlíci Zakázat smajlíky
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Do diskuse mohou přispívat jen registrovaní uživatelé. Zadejte své přihlašovací jméno a heslo, nebo se zaregistrujte.

[ANTISPAM] Zadejte pismeno "J" zde:

Právě online: Hosté - 3
Členové - 1 [ vlaydimir ]
Nejvíce uživatelů online: 409 [21 Led 2021 16:35]
Hosté - 409 / Členové - 0