Posilovani.net  
 Posilovani.net - Dom - Odpovdt - Statistika - Registrace - Hledat -


forum.posilovani.net / Začátečníci / Dotaz ohledně tréninku
. 1 . 2 . 3 . >>
Autor Zprva
Koumak

len
# Zaslno: 5 Z 2014 21:26


Zdravim
Je to asi tak měsic a pul co jsem začal posilovat.Za tu dobu jsem celkem vychytal jidelniček a dost přečetl,tak ľe ohledně jidelničku nepotřebuji zatim poradit akorat jestli je třeba na něco zaměřit.Někde jsem snad dočetl ľe to leze do břicha misto svalu ale duvod uľ jsem se nedočetl.
Potřeboval bych hlavně poradit s treninkovym planem.Mam v planu posilovat HST 3xtydně cele tělo.Zatim jsem omezen na 2xtydně ale to by se mělo vyřeąit v blizke době,tak bych chtěl na to přejit stim ľe to mam tetka.
A:Předkopavani,zakopavani v leľmo,Zvedání lýtek v sedě s činkou,Přítahy horní kladky ąirokým úchopem k hrudníku,Přítahy horní kladky ąirokým úchopem za hlavou,Přítahy horní kladky úzkým úchopem k hrudníku,Rozpaľky,Pullover s jednoručkou vleľe na lavici,
Tlaky s velkou činkou na ąikmé lavici,Cvičeni bicepsu na podloľce lehce lomenou tyč,Cvičeni bicepsu na podloľce jednoručkami ,obouruční stahování kladky nadhmatem ve stoji,Stahování horní kladky s lanem za hlavou vkleče crunch,Stahování horní kladky do stran s lanem za hlavou vkleče.
B:Předkopavani,zakopavani v leľmo,Přítahy horní kladky ąirokým úchopem k hrudníku,Přítahy horní kladky ąirokým úchopem za hlavou,obouruční stahování kladky nadhmatem ve stoji,Tlaky s velkou činkou vleľe na rovné lavici (bench press), Tlaky s činkami vsedě,Pullover s jednoručkou,Dřep s velkou činkou,Cvičeni bicepsu na podloľce lehce lomenou tyč,Cvičeni bicepsu na podloľce jednoručkami,sedy lehy.
Do budoucna tam určitě zařadim jeątě mrtvy tah.Posilovanim jsem omezen posiluji doma.Co jsem se dočetl tak pry neni dobre posilovat bench press na rovne lavici a pak na ąikme lavice.Mě to doposud vyhovovalo jaky ma te na to nazor?Inak mam v planu posilovat na objem.Je mi 22 let 187cm 90kg cca duvod posillovani zpevnit celé tělo a pro lepąi fyzičku.
Předem diky za rady
balbi

len
# Zaslno: 6 Z 2014 14:15


Jestli to dobře chápu, tak ty v jeden den odcvičíą vąe co máą napsáno u A a daląí trénink odcvičíą vąe co je u B?
Koumak

len
# Zaslno: 6 Z 2014 14:23


Ano mělo by to byt skupina B 2xdo tydne a skupina A 1xdo tydne.
Asi je tam toho moc zbytečně ľe?
Akorat nevim co stoho vychazet uľ.Větąinou co jsem viděl plan treninku pro HST tak bylo 10 aľ 12 cviku na jeden trenink.
balbi

len
# Zaslno: 6 Z 2014 20:02


Nejen, ľe je toho moc, ale mělo by se začínat od největąí partie po nejmenąí.
Zkus si najít nějaký fullbody 3x týdně a nebo to zkus trochu zredukovat.
Koumak

len
# Zaslno: 6 Z 2014 21:43


Pravě proto tu piąu potřebuji to zredukovat na 10 cviku na jeden trenink.
Co si myslią o tym bench press jeden trenink na rovne lavici druhy trenink na ąikme?
Koumak

len
# Zaslno: 6 Z 2014 23:14


Tak jsem to zredukoval ale jeątě to pořadi asi vychytat.
A:Předkopavani
zakopavani v leľmo
Zvedání lýtek v sedě s činkou
Přítahy horní kladky ąirokým úchopem k hrudníku
Přítahy horní kladky ąirokým úchopem za hlavou
Tlaky s velkou činkou na ąikmé lavici
Rozpaľky na lavici
Stahování horní kladky s lanem za hlavou vkleče
Cvičeni bicepsu na podloľce lehce lomenou tyč
obouruční stahování kladky nadhmatem ve stoji
Tlak s velkou činkou před hlavou v sedě

B:Dřep s velkou činkou
Předkopavani
zakopavani v leľmo
Přítahy horní kladky ąirokým úchopem k hrudníku
Přítahy horní kladky ąirokým úchopem za hlavou
Tlaky s velkou činkou vleľe na rovné lavici (bench press) 
Rozpaľky na lavici
Stahování horní kladky do stran s lanem za hlavou vkleče
Cvičeni bicepsu na podloľce lehce lomenou tyč
obouruční stahování kladky nadhmatem ve stoji
Tlaky s činkami vsedě
balbi

len
# Zaslno: 7 Z 2014 08:51


A: Dřep s velkou činkou / legpress
Zvedání lýtek v sedě s činkou
Přítahy horní kladky ąirokým úchopem k hrudníku
Přítahy horní kladky ąirokým úchopem za hlavou
Tlaky s velkou činkou na ąikmé lavici
Tlak s velkou činkou před hlavou v sedě
Cvičeni bicepsu na podloľce lehce lomenou tyč
obouruční stahování kladky nadhmatem ve stoji
Stahování horní kladky s lanem za hlavou vkleče

B:Dřep s velkou činkou
Přítahy horní kladky ąirokým úchopem k hrudníku
Přítahy horní kladky ąirokým úchopem za hlavou
Tlaky s velkou činkou vleľe na rovné lavici (bench press)
Rozpaľky na lavici
Tlaky s činkami vsedě
Cvičeni bicepsu na podloľce lehce lomenou tyč
obouruční stahování kladky nadhmatem ve stoji
Stahování horní kladky do stran s lanem za hlavou vkleče

Moľná takto, i kdyľ osobně si myslím, ľe třeba prsa a ramena moc dohromady nejdou, protoľe ty ramena se unaví i u těch prsou.
Koumak

len
# Zaslno: 7 Z 2014 10:14


Diky za nastřel to uľ vypada rozumně.
To určitě dostavaj zabrat ale pokud neni moc času tak se neda nic dělat je třeba dodrľovat dobrou regeneraci..
Akorat jeątě uvaľuju ľe v tom B co mám jednou tydne vynecham Dřep s velkou činkou a misto toho tam dam předkopavani a zakopavani
balbi

len
# Zaslno: 7 Z 2014 10:34


Ano, kdyľ se nedá nic dělat, tak aspoň myslet pak na kvalitní stravu a dostatečný spánek a tělo si s tím nějak poradí.

Já bych to tam dal moľná tak jednu dvě série (to předkopávání a zakopávání) na zahřátí nebo na dojetí, ale primárně bych se soustředil na ty dřepy, tam ty lýtka také dostanou a na zadní stranu si dej třeba mrtvý tah s nataľenýma nohama, ale nezákladal bych na těch strojích.
Koumak

len
# Zaslno: 7 Z 2014 11:06


No já jedu zatim vąechno na dvě serie po 12 opakovani.Nastartovani je to dobre a ty dřepy to je zakladni cvik ktery by nemel chybet ty pojedu v A dvakrat tydne.Na začatek zatim nechcu davat mrtvy tah ale časem to tam určitě zařadim.HST mám v planu jet 2x12, 2x10, 2x8, 2x6, 2x5, 2x4 na ąest tydnu.
balbi

len
# Zaslno: 7 Z 2014 19:12


Toho mrtvého tahu se neboj, začni s lehčíma váhama, pohlídej si techniku (klidně a» na tebe někdo dohlíľí) a přidávej postupně váhu, nemá cenu tam rvát nesmyslné čísla, kdyľ tomu technika neodpovídá.
Koumak

len
# Zaslno: 7 Z 2014 19:45


Opasek jsem si pořidil tak by neměl byt ľadnej problem otazka zda to posilovat 1xtydne nebo 2x.
balbi

len
# Zaslno: 7 Z 2014 21:19


Tak s tím nesouhlasím, začínat s opaskem, to není správná cesta, záda budou spoláhat na ten opasek, pořádně se nezpevníą, s ním to nemá cenu. Tam mysli na to, aby jsi měl rovná záda a nekulatil se a to je celá věda, opasek nepotřebujeą.

Klidně ho tam dej zatím jen jednou, soustřed se na něj a časem uvidíą.
Koumak

len
# Zaslno: 7 Z 2014 23:04


Dik za radu moc jsem nepřečetl a pořidil si ho a tetka vim ľe je uplně zbytečny na začatek spią na ąkodu.Časem se vyuľije na vyąąi vahy..
Koumak

len
# Zaslno: 8 Z 2014 14:50


Pouľivam tetka neoprenovy pas na bricho doufam ľe ten tomu moc nevadi mám ho planu pouľivat jen par měsicu.
balbi

len
# Zaslno: 8 Z 2014 19:03


Tak ten ničemu nevadí, ale nadruhou stranu v něm nevidím moc velký přísun. Kdyľ uľ, tak si ho dávej přes tričko, na kůľi jak se budeą potit by pak mohl dělat neplechu(vyráľka atd).
Koumak

len
# Zaslno: 24 Z 2014 19:38 - Zmnil/a: Koumak


Zdravim
Mam jeątě jeden dotaz ohledně treninku momentalně nemam čas cvičit 3x tydně,tak ľe nemuľu jet trenink HST,tak prozatim cvičim 2x tydne vąechny partie stim ľe se hlavně zaměřuji na dobrou techniku,kvalitni jidelniček a kvalitni regeneraci.
Prozatim jsem to do tetka jel po 2serii a 12 opakovani u kaľdeho cviku a nejsem si jisty jestli je to spravně pro nabirani svalove hmoty nebo připadně nechcu udělat zbytečne chyby..Jak mile jsem ucitěl zlepąeni tak jsem přidal na zavaľi cca 2,5kg aľ 5kg.Nevim zda vy bylo lepąi přidat serie a zmenąit opakovani nebo zavaľi a nebo to tak nechat jak to jedu.Proto ľe kdyľ dojedu druhou serii tak mam dost u toho cviku.Dalo by se řic ľe jedu skoro na max kaľdy cvik.
Předem diky za rady
balbi

len
# Zaslno: 24 Z 2014 20:44


Tak ono je těľké odcvičit 2x týdně vąe tak, aby to mělo efekt, nebo spíą lépe řečeno odcvičit to jde, ale je lepąí cvičit alespoň 3x. Ale s tím, ľe cvičią 2x, tak tímto stylem je to nejlepąí, nějaký určitý počet opakování (10-12) a snaľit s přidávat, aby to bylo pro ty svaly pořád něco nového.
Koumak

len
# Zaslno: 24 Z 2014 22:06


Jasne tam je třeba přidavat a sem tam změnit cviky inak začnou stagnova. Nevią nahodou kolik muľe ten trenink cca vydej kcal.Pomalu se do toho dostavam
balbi

len
# Zaslno: 25 Z 2014 18:51


To opravdu takhle neodhadnu, záleľí na intenzitě, na délce pauz, na samotném jedinci, jak má rozjetý metabolismus a daląí faktory. Stačí makat, správně jíst, mít dobrou regeneraci a uvidíą, ľe i výsledky budou.
Koumak

len
# Zaslno: 3 j 2014 18:42


Zdravim
Mám par dotazu ohledně objemového tréninku.
Začinal jsem dvakrat do tydne cele tělo stim ľe jsem jel vąechny cviky 2x14 pak jsem to po cca měsici změnil na 2x12 a dneska jsem to asi cca po měsici změnil na 4x10 stim ľe přestavky mezi serii jsou 1 min. a mezi cviky cca 2 min.
A:
Dřep s velkou činkou / legpress
Přítahy horní kladky ąirokým úchopem k hrudníku
Přítahy horní kladky ąirokým úchopem za hlavou
Tlaky s velkou činkou na ąikmé lavici
Rozpaľky na lavici
Tlak s velkou činkou před hlavou v sedě
Cvičeni bicepsu na podloľce lehce lomenou tyč
obouruční stahování kladky nadhmatem ve stoji
Sedy-lehy
B:
Předkopavani
zakopavani v leľmo
Zvedání lýtek v sedě s činkou
Přítahy horní kladky ąirokým úchopem k hrudníku
Přítahy horní kladky ąirokým úchopem za hlavou
Tlaky s velkou činkou vleľe na rovné lavici (bench press)
Rozpaľky na lavici
Tlaky s činkami vsedě
Cvičeni bicepsu na podloľce lehce lomenou tyč
obouruční stahování kladky nadhmatem ve stoji
sedy-lehy

Dale jsem se dočetl ľe objemovy trenink nema trvat vic jak 45 aľ 50 min.
Coľ určitě nedam nebo spią se nechcu to hnát a chtěl bych si ten trenink uľit s dobrou technikou a mam to za cca 70 aľ 80 min.
Pak se chcu zeptat jestli ma někdo zkuąenosti s treninkem HST?
Dočetl jsem se ľe to opakovani serie 2x14,2x12,2x10 za 6 tydnu cvičeni ľe se to pak vyrovna treninku objemovemu po 4 serii.
Jak mile bude moľnost cvičit 3x do tydne tak chci na to najet.
Co se tyče stravy tak by měla byt ok.
Akorat co řikate na tekutou stravu Müllermilch pokud neni moľno normalni.
Jedno baleni 400ml ma sacharidU 49,6g,bilkoviny 14g,tuky 6,4g,vlaknina 1,6g plus vitamin B1,B2,B6,B
Předem diky za vaąe nazory a rady.
Legi

Modertor
# Zaslno: 4 j 2014 07:11 - Zmnil/a: Legi


Ten tréninkový rozpis je příkladně ąpatný. Radit Ti jak máą trénovat je po netu sloľité, protoľe o Tobě nic nevím.

Něco o HST v čestině:
http://www.kulturistika.com/hst-hypertrophy-specif ic-training
Home of HST in english:
http://hypertrophyspecific.com/hst_index.html

HST je trénink, který má hlavu a patu a větąinou i bezvadně funguje.

Müllermilch lze pouľít jako náhradu gaineru, případně jako svačinu v tréninkový den (po tréninku).


48let @ 195cm @ 135kg
Koumak

len
# Zaslno: 4 j 2014 11:15 - Zmnil/a: Koumak


No nejlepąi nebude ale k zachozeni určitě taky ne.Spią mě zajimal nazor na ty serie a opakovani adl. inak prvni 2 serie jedu cca 80% a druhe 2 serie 90%.Vím ľe mi tadyk nikdo přesně po internetu neporadi co bude nejlepąi a to taky nečekam.Kaľde tělo je jine a je třeba taky zkouąet ale na druhou stranu si řikam neni třeba stoho dělat takou vědu pokud člověk necviči na zavody.Třeba dodrľet par zakladu.Co se tyče cviku zatim to pojedu.Jednou začas proměnim cviky.Na začatek si myslim ok.
Co nejde silou, jde jeątě větąí silou
Higen

len
# Zaslno: 7 j 2014 15:39


Prosím chci se zeptat na tuto věc:

začal jsem cca před 14 dny celkem intenzivně cvičit...
kaľdý den posiluju cca 1,5h (břicho, prsa, bicepsy, obden tricepsy, dřepy ...). Pouľívám pouze vlastní tělo, olympijskou činku a dvě ruční. Cvičím větąinou 15 opakování po 5 seriích některé cviky víc, jiné méně. Pravidelně poté chodím půl hodiny plavat a půl hodky se vířím ve vířivce... Snaľím se jíst, klasiku: rýľe, ovesné vločky, kuře, krůta atd... zelenina... Výsledky jsou vidět! Po cca deseti dnech mi "narostla" prsa a vyrysovalo bricho. Samozrejme zatim nemuzu byt spokojeny, ale vidim ze me to nekde posunulo. Otazka ale je:

Je takovy pristup ok? Kazdy den tvrdy trenink + plavani a relax? Nemůľe mi to nějak ąkodit? Začínám, nikdy jsem nebyl v posilovně, zdroj byl net a youtube. Zajímaly by mě vaąe reakce. Jinak svaly bolí max ten den. Druhý den jsem dá se říci plně ok.
Legi

Modertor
# Zaslno: 7 j 2014 17:50


Není to ok. Za pár týdnů začneą stagnovat. Zvolená záteľ vs. počet opakování je relativně malá, takľe jedeą spíą aerobně, neľ anaerobně, proto přetrénování spíąe nehrozí. Cvičební plány a jídelníčky + milion rad nalezneą zde na fóru v jednotlivých sekcích. Na cokoli se ptej...


48let @ 195cm @ 135kg
Higen

len
# Zaslno: 22 j 2014 10:11


Díky moc za reakci. Začal jsem chodit do fitka a snaľím se cvičit pod dozorem zkuąenějąích. Coľ je bez debat krok kupředu. Bohuľel ale cvičím cca 4-5 týdně - řeąím si tak dočasně psychické problémy Vypadá to, ľe jsem se dostal do fáze, kdy mohu ubrat a cvičit uľ jen 3x týdně, by» mi kaľdodenní tréninky budou chybět... snad tak začnu nabírat na hmotě a sílit.

Mám jednu otázku. Svaly se mi díky těm tréninkům rychle regenerují a přestoľe je podle mě "maximálně" vytíľím, druhý den mě ale prakticky nebolí. Například tlaky jednoručkama jedu na maximální moľnou váhu, kterou zvládnu 8-10 opakování. Provedu to 5x a přesto necítím, ľe by sval dostal efektivní impulz k tomu aby rostl nebo sílil. Těľąí váhu prostě nezvednu a s tou pod hranici maxima necítím dostatečný efekt... je nějaká rada? Kdyľ jsem zařadil dřepy s činkou, na druhý den mě bolely nohy ąíleně. Bolely mě jeątě tři dny. Pak ale, kdyľ jsem cvik opakoval, podobný efekt se nedostavil. Prostě nic. Ani kdyľ jsem si přidal. Je nějaké rady? Díky moc
RifleMan

Modertor
# Zaslno: 22 j 2014 10:32


Svaly nemusí \"bolet\", aby rostly. Pokud pozorujete progress v zrcadle, pak nic neřeąte a pokračujte v tréninku. Pokud budete stagnovat, pak obměňte trénink pro daląí ąokování svalů.


S pozdravem

Jan Jícha
Higen

len
# Zaslno: 22 j 2014 10:41


Děkuji za radu. O stagnaci mohu mluvit po jaké době bez znatelné změny?
Koumak

len
# Zaslno: 22 j 2014 12:28


Tak jsem se pokusil sestavit novy trenikovy plan snad to bude lepąi.
Cilem je procvičit kvalitně horni čas těla 2x tydně,plus středně procvičit spodni čast 1x tydně.
Akorat nevim idealni počet serii zvaľoval jsem nad 4x10 stim ľe bych co třeti trenink přidal zavaľi o 2.5kg.Daląi otazka je zda střidat cviky jak mam v treninku nebo jet furt same cviky?Trenink by měl byt zaměřen na objem.Jak bude vic času určitě bych sestavil trenink 3xtydně jelikoą si myslim ľe to bude nejląpi cesta ale zatim neni čas,tak se snaľim sestavit 2xtydne s nejlepąim moľnym efektem jakym to ide.
A:Strečink
Přítahy horní kladky ąirokým úchopem k hrudníku
Mrtvý tah
Bench press ąikma lavice
Rozpaľování na lavici
Tlak s velkou činkou před hlavou v sedě
Cvičeni bicepsu na podloľce lehce lomenou tyč
obouruční stahování kladky nadhmatem ve stoji
1 cvik na břicho

B:Strečink
Předkopavani
zakopavani v leľmo
Zvedání lýtek v sedě s činkou
Přítahy horní kladky ąirokým úchopem k hrudníku
Přitahy činky v předklonu
Bench press rovna lavice
Rozpaľování na lavici
Tlaky s činkami vsedě
Cvičeni bicepsu na podloľce lehce lomenou tyč
obouruční stahování kladky nadhmatem ve stoji
1 cvik na břicho
Snaľil jsem se to sestavit ze cviku ktere mi vicemeně vyhovujou.
A ktere mám moľnost odcvičit doma.
Předem diky za rady
Koumak

len
# Zaslno: 22 j 2014 16:09


Inak co se tyče intenzity tak jsem dneska zkouąel jet 1serie 70%,2serie 80%,3serie 90%,4serie 100% Pokaľde serii jsem přidal 2,5kg a pokud to pujde tak budu přidavat kaľdy 3 trenink o 2,5kg.
. 1 . 2 . 3 . >>
Vae odpov
Tun  Kurzva  Podtren  Odkaz na obrzek  Insert YouTube video   URL    vypnout *Co to je?


   :) ;) :-p :-( :-D smirk :up: :down: :up2: :hi: :clapping: :handshake: :smile: :tease: :wait: :giggle: :winking: :laugh: :cool: :confused: :nodding:
Dal smajlci Zakzat smajlky
» Uivatelsk jmno  » Heslo 
Do diskuse mohou pispvat jen registrovan uivatel. Zadejte sv pihlaovac jmno a heslo, nebo se zaregistrujte.

[ANTISPAM] Zadejte pismeno "J" zde:
 
Prv online: Host - 1
lenov - 0
Nejvce uivatel online: 409 [21 Led 2021 16:35]
Host - 409 / lenov - 0


Powered by forum software miniBB™ © 2001-2007
TOPlist