Posilovani.net  
 Posilovani.net - Domů - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -

forum.posilovani.net / Začátečníci / Prudké přibrání na váze
Autor Zpráva
LuckAss

Člen
# Zasláno: 8 Bře 2014 23:37

Zdravim, mam takový problem, je mi 21 let, výška 186, 80 kg ....
5 let se mi držela váha 63-65 kg, cvičil jsem pouze ve škole v posilovně, ale zase pravidelně ....
Nyní od června cvičim v posilovně i treninkovym plánem, začal jsem přibírat jak na svalech tak celkově.
Červen 65 kg, Srpen 68 kg, Prosinec 72 kg, pak jsme onemocněl, šel na 71 a po svátcích měl 74 kg, od začátku prosince, do konce ledna jsem necvičil z důvodu špatné pracovní době, koncem ledna jsem se dostal do stresu a zhubl na 73, od února začal opět cvičit a pustil se už do toho pořádně.
5:15 - gainer 5:30 - ovesné vločky, jogurt + něco co je napečeno, 7 - 3 housky se sekanou (jsem kuchař, takže do 10ti hodin mam drobné porce jako degustační vzorky všeho co uvařim) 10 - protein, 12 - 1. oběd např. rizoto, 13:30 2. oběd maso rýže nebo maso brambor, 14:30 - 2 tobolky tribulusu 45%, 15 - posilovna, 17 - BCAA, 17:15 gainer, 18:30 večeře většinou pečivo, obložený talíř šunka, sýr, zelenina, salámy, uzené, vejce atd ... 19 - protein, před spanim kolem 21 hodiny mléko, jogurty, tvaroh, něco napečeného. Takto se suplementací jsem cvičil od začátku unora 2 týdny. Nabral jsem ze 73 na 75. Poté jsem onemocněl, během toho dodržoval tu stejnou stravu, jen bez suplementace a nyní mam 80kg. Dost jsem nakynul a myslim, že to jen z jídla nebude, začínám mít strach ze štítné žlázy, protože přece nemohu nabrat za 2 týdny 5 kg, když dřív jsem měl 65, onemocněl, měl třeba 63 a trvalo mi tak 4 měsíce, než jsem se opět dostal na 65. Prosim poradte, čím to může být tak náhlé přibírání. Děkuji.
Legi

Moderátor
# Zasláno: 9 Bře 2014 07:15

Zdar, to jsi mě pobavil. Jíš jak otesánek a divíš se že raketově přibíráš? Uvědom si, že se z Tebe stal dospělák a změnil se Ti metabolismus. Teď už to nebude tak, že ať sníš cokoli, nepřibereš z toho. Buchty, bílé pečivo, sekaná atd.....to všechno obsahuje nevhodné sachry a tuky z kterých se nabírá sádýlko. V tomto článku je popsáno, jak by to mělo vypadat...

http://www.posilovani.net/vyziva-suplementace-zaca tecniku-v-kulturistice/

42let @ 195cm @ 125kg
maxipesfik

Člen
# Zasláno: 9 Bře 2014 09:12

jó no, jez taky i ovoce a zeleninu to já kdybych jedl toho tolik tak zachvíli mam 150kg máš výhodu že jsi kuchař, přeci o jídle toho musiš vědět hodně
liliana

Člen
# Zasláno: 9 Bře 2014 10:47

kolik, že máš těch obědů?

Kdybys měl štítku, tak bys byl unavený, zpomalený, chtělo by se ti spát, padaly by víc vlasy a tak...

*** KDO CHCE, HLEDÁ ZPŮSOBY, KDO NECHCE, HLEDÁ DŮVODY ***
LuckAss

Člen
# Zasláno: 9 Bře 2014 16:40

Včera a dneska jsem toho moc nesnědl. Mnohem méně než normálně.
Včera snídaně 3 obložené rohlíky, salám sýr, zelenina, oběd pouze 2 talíře bramboračky a menší porce kýta na smetaně 5 knedlíků, odpoledne řízek v housce a večer zase 2 obložené rohlíky.
Dneska 4 talíře bramboračky od rána asi do 11ti hodin, pak k obědu bramborový guláš a k tomu asi 4 rohlíky. A tedka jsem měl k svačině tvarohový nanuk Míša, perníček. Stoupl jsem na váhu a opět kilo nahoře, vážím se vždy jak přijdu z práce něco po 2. hodině odpolední. Včera 79.6, dnes 80.6 .....
liliana

Člen
# Zasláno: 9 Bře 2014 17:59

nestoupej si furt na váhu a přečti si co jíš..

salám? Jaký? Vysočina?? knedlíkyy---kvasnice..řízek--smažení..smetana..roh líky..bílé pečivo...nezasytí.. špatné sacharidy..nanuk... superzdorj tuků..perníček.. cukr..

Legi

Moderátor
# Zasláno: 9 Bře 2014 18:03

Já bych přidal ještě frankfurtský párky, špekáčky a Nutellu! Lili neblbni, energie je potřeba!

42let @ 195cm @ 125kg
liliana

Člen
# Zasláno: 9 Bře 2014 18:04

když nebudeš dostatečně a správně jíst, budeš ukládat..

neznamená, že čím méně, tím lépe..

gymrat

Člen
# Zasláno: 9 Bře 2014 20:03

Uz mam pocit, ze dotycny si dela prdel :D
LuckAss

Člen
# Zasláno: 9 Bře 2014 20:39

Nedělám si vůbec prdel .... já z toho mam mindrák jak bejk .... já měl 5 let 65 kg, jedl snad ještě víc a nic, i doposud co jsem cvičil tak jen fakt decentní a pomalý nárust na váze, a najednou během jednoho měsíce takhle? Já za jeden měsíc nabral polovinu toho co za celou dobu cvičení ... proto začínám mít strach z nějakého onemocnění .... může se to stát? Že si přivolám něco?
Řikám, já mam 186 cm, postava typický ektomorf, proto mě zaráží co se to děje poslední dobou ....
liliana

Člen
# Zasláno: 10 Bře 2014 07:44

no předně..jíš hrozně..

ale mužeš zkusit endokrinologii..

HeyArnold

Člen
# Zasláno: 5 Úno 2019 10:55

Rád bych se jako ektomorf také podělil se svými (osobními) zkušenostmi. Sportu jako takovému se věnuji od 12 let, ale jednalo se spíše o vytrvalostní disciplíny, takže přibírání na váze moc nepřipadalo v úvahu a posilovna byla vždy zařazena spíše přes zimu jako kondiční příprava na sezonu. Nicméně i tehdy nám trenéři říkali, že guláš s pěti knedlíkama je prázdná energie, ze které se svaly nepřiberou a je třeba konzumovat stravu, která tělu dodá potřebné živiny. Zde je pár mých poznatků:

- váhu lze snáze nabírat s tím, jak člověk stárne a zpomaluje se metabolismus
- je třeba kombinovat posilování, stravu a odpočinek
- jako ektomorf jsem měl vždy dobrou zkušenost s gainery (váha šla o pár kg nahoru)
- nyní jsem zařadil kreatin a také mi přijde, že váha jde přirozeně nahoru (samozřejmě kombinováno s cvičením)
- co se týče posilování, musí člověk postupně navyšovat váhy, které zvedá - snažím se tedy vždy u prováděných cviků o kousek navýšit zátěž (a vidím výsledky)
- jím spíše podle chuti, ale snažím se volit takové potraviny, aby tělu něco dalo (kuřecí plátek, rýže, cottage sýr, šunka, zelenina, ovoce, oříšky, jogurt)

Nakonec, co se týče ideální váhy, tak bych se vykašlal na BMI a podobně. Hlavně se člověk musí, podle mě, dostat na takovou váhu, aby se sám v sobě cítil spokojený. Držím palce všem, kdo chtějí nabrat. Postupně to půjde
Vaše odpověď
Tučné  Kurzíva  Podtržené  Odkaz na obrázek  Insert YouTube video   URL    vypnout *Co to je?

:) ;) :-p :-( :-D smirk :up: :down: :up2: :hi: :clapping: :handshake: :smile: :tease: :wait: :giggle: :winking: :laugh: :cool: :confused: :nodding:
Další smajlíci Zakázat smajlíky
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Do diskuse mohou přispívat jen registrovaní uživatelé. Zadejte své přihlašovací jméno a heslo, nebo se zaregistrujte.

[ANTISPAM] Zadejte pismeno "J" zde:

Právě online: Hosté - 1
Členové - 0
Nejvíce uživatelů online: 299 [4 Dub 2017 04:49]
Hosté - 299 / Členové - 0