Posilovani.net  
 Posilovani.net - Domů - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -

forum.posilovani.net / Začátečníci / Matrix - chemie a hormony?
Autor Zpráva
Dante

Člen
# Zasláno: 20 Úno 2014 14:56

Ahoj. Vim ze uz se to tu resilo a snazil jsem se najit nejake informace i na zahranicnich webech. Zajimalo by me co si myslite o kvalite Matrixu. Vzdy jsem ho kupoval a kupuji ho porad - prece jenom sragory muzou bejt ve vsem a ani to clovek nezjisti, takze...
Dale uvadim informaci co jsem dostal od obchodu kde jsem ho objednal (mimo jine na eshopu ho porad nabizi a dokonce ho tam maji "skladem" . Co si o tom myslite? Je ten Sci-Mix opravdu tak dobry? Prijde mi to jako kdyby jim ten typek delal reklamu Dekuji za vecne komentare...

děkujeme tímto za Vaši objednávku, ale jak už jsme Vás dříve informovali, tak produkt Matrix Protein jsme bohužel byli nuceni stáhnout ze skladové nabídky z důvodů přetrvávajících stížností a špatných referencí ze strany zákazníků na neustále se snižující kvalitu a špatnou chuť produktu. Tyto stížnosti zaznamenává stále větší počet prodejců. Výrobce totiž protein již pravděpodobně vyrábí ze surovin, které pochází z Číny a obsahují velké množství syntetických látek a umělých barviv (chuť je s chemickou pachutí), což je již bohužel problém většiny výrobců pocházejících z USA (Optimum Nutrition, MuscleTech, BSN atd). V Číně se navíc dobytek dopuje antibiotiky a hormony pro větší výtěžnost mléka a tyto škodlivé látky se samozřejmě následně odráží v produktu (informace proběhla i v médiích). Dalším problémem je neustálé nahrazování účinných látek levnějšími náhražkami z důvodu optimalizací výrobních nákladů.

Proteiny, které se prodávají v poměrně málo důstojném igelitovém sáčku obecně obsahují nejméně kvalitní bílkovinnou složku (důvodem je nízká cena) a tyto produkty jsou výrobci speciálně určeny pro trhy východní Evropy (Polsko, Maďarsko, Slovensko, Ukrajina, ČR atd). O tyto proteiny není totiž na západních trzích velký zájem.

Pokud však hledáte skutečně kvalitní protein s lepšími vlastnostmi a v podobné cenové kategorii, tak Vám zasílám odkaz na doporučený produkt od prémiového výrobce Sci-MX Nutrition z Velké Británie, který je jedním z největších výrobců v Evropě a jediný na světovém trhu, který při výrobě nepoužívá žádné syntetické příměsi, umělá barviva a stabilizátory. Uvádím zde jeden z nejlepších proteinů na světovém trhu Whey Plus Hardcore, který je navíc v podobné cenové kategorii, jako právě Matrix.

Zde je jednoduché srovnání:

Syntrax – Matrix
74% 4 složkový protein s dobou vyživování svalů 2-3 hodiny (což nabízí většina proteinů). V 1 dávce získáte 23g bílkovin. Značné množství sladidla, kde např. k vytvoření čokoládové příchutě je použito syntetické barvivo a umělé dochucovadlo. Řídká-vodnatá konzistence, málo zasytí. Suroviny pocházející pravděpodobně z Číny.

Sci-MX - Whey Plus Hardcore
74% 4 složkový protein s podobnými vlastnostmi jako Vámi objednaný Matrix, ale v nejvyšší surovinové kvalitě – zcela bez chemie a dobou vyživování svalů 4 hodiny. K vytvoření čokoládové příchutě je použito pouze přírodní kakao. V 1 dávce získáte 26g bílkovin, obsahuje však také i větší podíl aminokyselin. Obsahuje také navíc glutamin a vitamínový komplex, což Matrix postrádá. Zde je jako základní surovina použito mléko pocházející z rakouských alp (rarita mezi proteiny), proto je jeho chuť delikátní a vlastnosti jsou lepší, než u jiných proteinů v této cenové kategorie. V poměru cena/výkon/kvalita vychází tento produkt velmi dobře. Produkt je navíc vyráběn metodou mikrofiltrace za studena, tudíž si zachovává výrazně více výživných hodnot, ve srovnání s proteiny od jiných výrobců. Balení 2100g v plastové dóze-nezvětrá. Produkt má delikátní plnou chuť čokolády. Reference zákazníků naleznete v diskusi u produktu http://www.fitness-24.cz/proteiny/whey-plus-hardco re
Legi

Moderátor
# Zasláno: 20 Úno 2014 15:39

Tak to je masakr. Koukal jsem na složení a ten maník buď neví o čem mluví a nebo to ví moc dobře a lže a manipuluje zcela vědomě. Syntrax měl dříve nějaký problémy s mlékem...už jsem o tom psal...ale mělo by to být už dávno v pořádku. Samozřejmě....co kdo tam ve finále nasype...ví Bůh, ale takhle lze šířit poplašný zprávy o čemkoli. Většinou je to tak, že na tom Sci-MXu má dotyčný prodejce větší marži, tak nemá zájem prodávat něco jinýho a každý způsob je mu dobrý. Mimojiné, v tom Sci-MXu jsou použité nejlevnější suroviny, ne naopak....fuj.

42let @ 195cm @ 125kg
Miniii

Člen
# Zasláno: 20 Úno 2014 17:03

Podívejte na složení toho nabízeného proteinu:

- syrovátkový proteinový koncentrát - není WPC, tzn. laciný ultrafiltrát

- hydrolyzovaný pšeničný protein bohatý na glutaminové peptidy - podvod, obsahuje hromadu lepku, v kvalitním suplementu nemá co dělat; proč tam je? Je laciný.

- sójový proteinový izolát - přísada to nejlevnějších proteinů, extra levná

- mléčný proteinový koncentrát - jedna z nejméně kvalitních surovin pro proteiny, hodně laktózy, nízká využitelnost

- kreatinový matrix Creatacore (kreatin monohydrát a kreatin pyruvát) - proč se dává do proteinu kreatin? Aby uměle navýšil podíl bílkovin, protože se započítává jako bílkovina. Je tam jen proto, aby levně zvýšil podíl bílkovin.

- glycin, aroma, prášek z červené řepy (barvivo u varianty jahoda), xantanová guma (stabilizátor), sukralóza (sladidlo) - běžné věci, to je v pořádku

Jinými slovy, určitě nebrat. Zřejmě to ten pisatel sám dováží a nemůže se toho zbavit a tak se takhle snaží. Rozhodně ale nedoporučuji!
Dante

Člen
# Zasláno: 21 Úno 2014 08:54

Tak to je teda síla no... Holt týpkovi jde bohužel jen o byznys.
Díky za vaše příspěvky
quakmen

Člen
# Zasláno: 21 Úno 2014 16:50

A nebo si připlatit a jít třeba do reflexu
Miniii

Člen
# Zasláno: 21 Úno 2014 21:33

Nechci tě zklamat, ale na Reflexu nic vyjímečného není. Je spousta stejně kvalitních značek za mnohem menší peníze. Reflex a jeho NEJVYŠŠÍ KVALITA je jen marketingový trik. Není výjimečný.
quakmen

Člen
# Zasláno: 22 Úno 2014 15:58

Miniii
Co navrhuješ ty za znacku popřípadě jaký gainer a protein
Vermot

Člen
# Zasláno: 22 Úno 2014 19:21

to minii:potom mi tedy prosim napis ktery je srovnatelny a levnejsi ...budu hodne rad dik
quakmen

Člen
# Zasláno: 23 Úno 2014 01:02

Tak snad to nebude extrifit
Miniii

Člen
# Zasláno: 23 Úno 2014 11:09

Protein můžete zamýšlet ke spoustě účelům a podle toho byste ho měli vybírat, nejde takhle od boku vystřelit jeden jediný, který je nejlepší. Jako náhrada jídla? Před spaním? Po tréninku? Pro endomorfa? Ektomorfa? S gainerem je to pak odbobné, zase záleží na spoustě věcech a podle toho pak člověk většinou ukáže na nějaký buď s palatinósou a nebo se jako dostačující může ukázat nějaký obyčejnější...
quakmen

Člen
# Zasláno: 23 Úno 2014 21:17

Miniii

Tak po cvičení gainer a 30 minut po cvičení vícesložkový protein s lecitinem a omega 3 k. na noc beru vícesložkový a dávám si do něj glutamin.

A jsem spíš endomorf
Miniii

Člen
# Zasláno: 24 Úno 2014 21:44

Jako endomorf bych po tréninku nedával gainer, ale spíše nějaké protein a to buď extra rychlý (ryzí hydrolyzát) a nebo s extrarychlým nástupem a lehce pozvolnějším uvolňováním. Ten druhý mi přijde lepší, tzn. něco co obsahuje hydrolyzát, WPI a WPC (ty dva poslední jedině ve formě CFM). Před spaním pak vícesložka určitě ano, ideálně takovou, která bude obsahovat micelární kasein, ale i další složky a to zase CFM WPC, dobrý by tam byl i lehce pomalejší albumin a naopak rychlejší kousek hydra. Podle toho, co jsem napsal, konkrétní proteiny dohledáš snadno, nerad bych psal nějakou jedinou značku, určitě moje zadání splní značek víc.
quakmen

Člen
# Zasláno: 25 Úno 2014 18:56

Miniii
To je odpověď neodpověď.
Dávat po tréninku jen protein mi přijde škoda proteinů.
přece je důležitý doplnit sacharidy.
mám za to že tělo potřebuje sacharidy a když mu dodám jen protein tak bude brát energii z proteinů.
Klidně napiš nějaký produkt.
Miniii

Člen
# Zasláno: 25 Úno 2014 23:10

Moje odpoved byla konkretni az az. Doopravdy bych po treninku dal jen to, co jsem napsal, a nejakou trochu sacharidu az s treba hodinovym odstupem. Nevidim v tom zadny problem, popr. kdyby clovek v tu chvili extra nedostatek energie citil, mozna trochu sacharidu k tomu gaineru navic pridat - ale nemyslim, ze by to u endomorfa bylo nutne a vhodne. Presto je porad vhodnejsi volbou protein (a k nemu tedy v nouzi malicko sacharidu navic), nez gainer, ktery tak kvalitni bilkoviny, jako jsem nahore popsal, v 99 procentech pripadu obsahovat nebude. O jejich kvantite ani nemluve.
quakmen

Člen
# Zasláno: 26 Úno 2014 20:05

Miniii
A jaká je podle tebe kvalitní značka popřípadě protein a gainer?
Miniii

Člen
# Zasláno: 26 Úno 2014 20:39

Ja se tehle odpovedi snazil vyhnout, protoze ve chvili, kdy prijde na konkretni znacky, hodne lidi uz neuvazuje rozumem, ale jde jen pocitem. Takove "tahle je nejlepsi, protoze si to myslim". Fakta tam vetsinou chybi a tezko se s nimi proti pocitu, ktery pochazi z nejakych drivejsich dojmu, reklamy, kamaradu, utrzku, co clovek nekde pochyti, argumentuje.

Jak jsem to popsal nahore, zaklad je v kvalitnich surovinach, kde se laik muze orientovat alespon treba u syrovatkovych proteinu dle metody zpracovani CFM, to je aspon takove nejzakladnejsi a na etikete jasne viditelne voditko. Ma CFM - beru, nema CFM - neberu (pak je v tom totiz vetsinou mnohem hure vyuzitelny ultrafiltrat syrovatkove bilkoviny). S tim vypadne velka cast ceskych vyrobcu - starsi produkty Promilu, starsi produkty Prom-inu, Aminostar, Nutrend a take absolutni vetsina produktu z USA (ktere stejne pouzivaji z velke casti geneticky modifikovane mleko a tak bych je zavrhnul uz jen za to). Tim mi zbyde nekolik evropskych znacek. Reflex (ktery je ale absolutne predrazeny), Amix (deklarace na etikete velmi dobre, ale ja u Aminostaru za stejneho majitele pracoval a tak tomu moc neverim), Extrifit (az to prevlekne do velkych kulatych doz, asi nejlepsi volba s ohledem na cenu a dodrzeni kvality), Prom-in (ale pouze ten CFM Essential, nic! jineho) Survival (kdyby nemel ale jen jediny protein, je to skoda). Ten posledni je volba ted podle me nejlepsi, jak pro suroviny tak pro to, ze jsou u nej rozepsana procenta slozeni (to dela v malo pripadech jeste Reflex, videl jsem to i u proteinu Nutrendu - ktery ale neni CFM). Takze asi tak.

S gainery to bude podobne, tam ale musi zase vypadnout vsechno, co je zalozeno na syrovatce (takze tak 60 % trhu) a nejlepe zustane par kousku, ktere obsahuji z velke casti isomaltulozu, k ni zadne beckove zdroje sacharidu (tim myslim zase tu syrovatku) a vedle toho dobre zdroje bilkovin (ne ultrafiltrat, jak pisu nahore). Vypadnou z toho zase podobne znacky, jako uz jsem napsal.

Ale cele tohle pisu nerad, protoze jak jsem napsal na zacatku, tady nehraji roli vetsinou fakta, ale pocity.
Legi

Moderátor
# Zasláno: 27 Úno 2014 08:22

Miniii....poprosil bych o to, že pokuď někomu radíš v záležitostech proteinů (a oceňuji, že přestože nejsi nezávislý, zůstáváš korektní a neděláš levnou reklamu svému zaměstnavateli), tak by bylo dobré říci i proč máš takový a takový názor, neboli vysvětlit to i s ohledem na biologii, biochemii, proč tehdy takový protein a tehdy takový....doufám, že mi rozumíš. Takové to tlachání, tohle je supr a tohle ne, ale bez relevantního zdůvodnění....zůstává právě na úrovni toho, co jsi přesně popisoval...

Takove "tahle je nejlepsi, protoze si to myslim". Fakta tam vetsinou chybi a tezko se s nimi proti pocitu, ktery pochazi z nejakych drivejsich dojmu, reklamy, kamaradu, utrzku, co clovek nekde pochyti, argumentuje.

Popisovat, že nejlepší způsob výroby syrovátkového izolátu je CFM, je sice hezké, ale to jsme tady už maličko dál...to víceméně každý ví....děkuji.

42let @ 195cm @ 125kg
quakmen

Člen
# Zasláno: 27 Úno 2014 22:03

Legi
Souhlas

Zatím zůstanu u toho co beru do teď
třeba se časem ukáže lepší produkt.
A zatím se budu řídit tímto

Tak nějak ideální postup z hlediska efektivity je následující. 
Chci svaly: 
Ihned po skončení tréninku 5-7g BCAA (BCAA zvedne inzulín a následný příjem usnadní vstup cukrů do buňek), asi za 10-30 minut přijmeme gainer (příp. během 30 minut 2 dávky dle dávkování) a během druhé hodiny od skončení tréninku je čas na protein, glutamin, lecitin omega 3. 1. pevné jídlo za 40-60 minut od proteinu. 

A hubnutí později

Za hodinu až dvě (podle toho jak jste hardcore) přijměte protein, nejlépe s 5-7g Glutaminu. Za 40-60 minut 1. pevné jídlo, které musí obsahovat komplexní sacharidy, ale né moc. K tomu si po celý den dávejte každé 2-3 hodiny 2 kávové lžičky řepkového (ještě lépe MCT) oleje. Na gainer v této variantě zapomeňte.
Miniii

Člen
# Zasláno: 27 Úno 2014 23:42

Legi já měl právě pocit, že pisatel původního příspěvku nic takového netušil, aspoň mi to z jeho textu vyplynulo. A úměrně tomu byla položená i moje odpověď. Co se jití do hloubky týká, já můžu spíše ve smyslu používaných surovin konkrétních produktů konkrétních výrobců, vývoje těch produktů, jejich rozborů a věcech s tím spojených.
quakmen

Člen
# Zasláno: 28 Úno 2014 08:13

Miniii
Už jsem si vzpomněl co je to ten protein Survival, super je ze používá stévii, ale když má malou využitelnost a vyseru to do hajzlu tak je mi to k ničemu.
Zlatý vícesložkový protein třeba matrix nebo phd, a podobné
Legi

Moderátor
# Zasláno: 28 Úno 2014 16:12

Žabo, sice trošku expresivněji, ale za to fakticky zcela správně...

42let @ 195cm @ 125kg
Pjotrkovic

Člen
# Zasláno: 25 Dub 2014 22:33

No rád bych se také podělil o svou zkušenost, z těchto stránek jsem si objednal Mega mutant mass gainer, a za půl hodky mě zavolal člověk z eshopu a řekl mě na to uplně to samé - stáhnutí z nabídky,negativní ohlasy uživatelů , příliš mnoho barviv apod., snažil se mě nabídnou Omni MX hardcore za stejnou cenu, a nakonec mě uchlácholil na Scitex Jumbo, když to tak čtu tady, tak to vypadá že se jedná nejspíše o byznys
nutrimax

Člen
# Zasláno: 15 Kvě 2014 23:58

Určitě lhal vědomě. Dělá se to čím dál častěji, že se prodejce snaží prodat věc, kterou má na skladě nebo na které má větší marži. Pozitivum to má akorát v případě, že prodejce se snaží doporučovat něco, co je opravdu "kvalitnější". U gaineru Mutant Mass nebo proteinu Matrix se žádné takové věci za poslední dobu neřešili a je to hojně prodávané (standardní) zboží, byť s nižší marží.

Dokonalá sportovní výživa za skvělé ceny - www.nutrimax.cz
quakmen

Člen
# Zasláno: 17 Kvě 2014 08:13

]nutrimax[/b]

ano přesně tak snaží se prodat zboží s vyšší marží a není tolik kvalitní jak matrix 5.0
Vaše odpověď
Tučné  Kurzíva  Podtržené  Odkaz na obrázek  Insert YouTube video   URL    vypnout *Co to je?

:) ;) :-p :-( :-D smirk :up: :down: :up2: :hi: :clapping: :handshake: :smile: :tease: :wait: :giggle: :winking: :laugh: :cool: :confused: :nodding:
Další smajlíci Zakázat smajlíky
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Do diskuse mohou přispívat jen registrovaní uživatelé. Zadejte své přihlašovací jméno a heslo, nebo se zaregistrujte.

[ANTISPAM] Zadejte pismeno "J" zde:

Právě online: Hosté - 2
Členové - 0
Nejvíce uživatelů online: 299 [4 Dub 2017 04:49]
Hosté - 299 / Členové - 0