Posilovani.net  
 Posilovani.net - Domů - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -


forum.posilovani.net / Začátečníci / Desatero svalového růstu
Autor Zpráva
Legi

Moderátor
# Zasláno: 21 Pro 2013 17:58


1. Motivace je prvním předpokladem k dosažení výsledků, které si přejete, ať už jde o svalový rozvoj, nebo o shození nadbytečného tuku. Pokuď se rozhodnete něco dělat pro své zdraví a potom selžete, je to čistě vaše osobní selhání. Vymlouvat se na okolnosti můžete, ale dojmete tím jen sami sebe. Znám vrcholové manažery, mámy, co chodí do zaměstnání a všichni cvičí a nestěžují si. Nemůžete zachránit svět, ale sebe ano.

2. Člověk svou vůlí a pílí dokáže velké věci, nicméně je dobré si hned na začátku stanovit reálné cíle. Naturální cestou může mít sportovní postavu téměř každý, kulturisty se mohou stát jen ti geneticky nejnadanější, mezi které velmi pravděpodobně nepatříte.

3. Pokuď je vaším cílem svalový rozvoj, jde o to, donutit tělo produkovat anabolické hormony. To bolí a vyžaduje spousty práce a času. Proto někteří radši než by šli po schodech, volí pohodlnější a rychlejší cestu výtahem, rozuměj, začnou brát anabolické steroidy exogenně. To ovšem zcela popírá primární důvod proč začít cvičit - dělat něco pro své zdraví. Tělo donutíte produkovat anabolické hormony silovým tréninkem (Testosteron) a příjmem sacharidů s vysokým glykemickým indexem po tréninkové jednotce (Inzulín).
Uvědomte si, že toto je to nejdůležitější.

Pokračování příště....


48let @ 195cm @ 135kg
liliana

Člen
# Zasláno: 21 Pro 2013 18:02

*** KDO CHCE, HLEDÁ ZPŮSOBY, KDO NECHCE, HLEDÁ DŮVODY ***
Vermot

Člen
# Zasláno: 21 Pro 2013 18:14Legi

Moderátor
# Zasláno: 21 Pro 2013 19:10 - Změnil/a: Legi


4. Pokuď si myslíte, že procvičováním bicepsu donutíte tělo produkovat anabolické hormony, jste na omylu. Vaším domovem se musí stát silová klec, kde budete cvičit dřepy, mrtvé tahy, bench-press, shyby a další vícekloubové silové cviky. Napumpovat paže pro dobrý pocit si můžete pár sériemi na závěr. Kvalita (správné technické provedení cviků) a intenzita tréninku je důležitější, než kvantita svalové práce.

5. Naučte se cvičit tak, abyste nekončili žádnou sérii selháním, ale těsně před ním. Kulturistické intenzifikační techniky nechte kuturistům na steroidech. Oni díky tomu zregenerují, vy ne. Jediným výsledkem bude, že nebudete schopni cvičit danou partii vícekrát týdně. Cvičit partii 3-4x týdně je vždy lepší, než 1-2x.

6. Musíte se naučit chytře regenerovat. Stres, ať už jakéhokoli původu je váš největší nepřítel. Přitom většina stresu vzniká naším vlastním přičiněním. Například, když budete chodit všude s předstihem, když nebudete všechno nechávat na poslední chvíli, ušetříte si spousty stresu a vaše výsledky se dostaví rychleji. Snažte se být odpovědnější, ale zároveň si neberte problémy moc osobně. Když už se něco nepovede, držte se hesla...že když nejde o život, jde o hovno.

7. Nesnažte se v tréninku hledat něco, co tam nelze nalézt. Neměnte trénink příliš často, ale snažte se pokaždé udělat něco maličko jinak. Spousty cvičenců dělá tu chybu, že neustále hledá ten pravý typ tréninku, ale neumí odcvičit tréninkovou jednotku v anaerobním režimu, protože nemají dostatečnou fyzičku. Jestli uběhnete 800m pod 2 minuty, mlčím, ovšem pokuď se nejste schopni dostat pod 2,5 minuty, máte problém.

8. Otázka stravy a dostatečné výživy je zcela zásadní. Musíte si uvědomit, že kvalitní potraviny a suplementace také něco stojí a musíte si určit priority. Výživa totiž bývá nejčastějším kamenem úrazu vašich výsledků. Úplně jiné výsledky bude mít člověk co jí často biftek s dušenou zeleninkou a člověk, co jí k večeři párek s rohlíkem.


48let @ 195cm @ 135kg
Legi

Moderátor
# Zasláno: 21 Pro 2013 19:42


9. Snažte se neustále vzdělávat. Informace o fyziologii člověka, o biologii, zdravovědě a výživě vás posunou na vaší cestě o notný kus dál. Pokuď víte, že na to nemáte, nebo se tím nechcete zabývat, najděte si někoho, kdo tomu opravdu rozumí a potom také podle těchto rad postupujte.

10. Jestli chcete pro svoje zdraví opravdu něco udělat, změnte svoje stravovací návyky a začněte silově posilovat a sportovat. Nekuřte a alkohol omezte na příležitostné víno, nebo pivo. Nemusíte žít jako František z Assisi, ale snažte se dodržovat základy životosprávy a hlavně....tohle není koníček....tohle je životní styl!


Vážení, tohle je open text desatero svalového nárůstu a každý, kdo má pocit, že tam něco chybí, nebo je špatně, nechť se vyjádří. Viděl bych to na kolektivní zpracování uživatelů fóra a až to bude vypilované, Starosta to dá možná i na stránku....


48let @ 195cm @ 135kg
liliana

Člen
# Zasláno: 21 Pro 2013 20:00


Mě se to líbí..ale možná bych tam rozebrala trochu víc základní suplementaci...


*** KDO CHCE, HLEDÁ ZPŮSOBY, KDO NECHCE, HLEDÁ DŮVODY ***
Legi

Moderátor
# Zasláno: 21 Pro 2013 20:20


Jak? Konkrétně prosím. Je potřeba respektovat, že tohle je desatero....stručné, heslovité. Podrobnější informace bych nechal na odborný tématický článek, který jsem ostatně již napsal. Ale sem s tím....


48let @ 195cm @ 135kg
Karolina

Člen
# Zasláno: 21 Pro 2013 21:48


Já bych to nechala tak, jak to je, jako základní desatero se mi to líbí


I don´t work hard because I hate my body, I work out because I love it
liliana

Člen
# Zasláno: 22 Pro 2013 09:20


Nech to jak to je, mě se to líbí ;) myslela jsme to tak, že u stravy by mohly být napsány základní suplementy, které jsou vhodné brát..


*** KDO CHCE, HLEDÁ ZPŮSOBY, KDO NECHCE, HLEDÁ DŮVODY ***
kuceraz

Člen
# Zasláno: 23 Pro 2013 21:27


K produkci anabolických hormonů bych ještě připsal "kvalita provedení je více než kvantita", jako narážku na techniku
Spede

Člen
# Zasláno: 23 Pro 2013 22:21


Legi
Legi

Moderátor
# Zasláno: 24 Pro 2013 06:07


kuceraz....dík, zapracováno...


48let @ 195cm @ 135kg
altik

Člen
# Zasláno: 19 Led 2014 11:40


Můj postřeh k tomuto:

"Tělo donutíte produkovat anabolické hormony silovým tréninkem (Testosteron) a příjmem sacharidů s vysokým glykemickým indexem po tréninkové jednotce (Inzulín)."

Doplnil bych tam jednu větu s příkladem potravin, protože si myslím, že začátečníci často vůbec neví co je vysoký glykemický index...
Spede

Člen
# Zasláno: 19 Led 2014 14:38


altik

Proto si všichni přečtou:

Výživa a suplementace začátečníků v kulturistice by Legi

nebo

Kompletní a ideální jídelníček pro všechny by tetsuo
Starosta

Administrátor
# Zasláno: 20 Led 2014 07:48 - Změnil/a: Starosta


Legi to napísal super a bola by škoda to nedať na hlavnú stránku. Ak sa niekomu zdá, že je to krátke ono to aj krátke má biť. Je to výstižne napísané v 10 bodoch tam sa nemôže rozťahovať do slohovej práce. Legi dobrá práca ďakujem.
Kriss

Člen
# Zasláno: 20 Led 2014 07:52


Pěkně napsáno souhlasím že by se to šiklo na úvodní stránku


Never back down ...
Wake up . work out and Be Happy
mlachim

Člen
# Zasláno: 28 Lis 2016 13:29


k té 6. bych asi jen doplnil, že kvalitní spánek a odpočinek je základ ;)
Pata777

Člen
# Zasláno: 5 Srp 2017 16:30


Ahoj, jaké proteiny je dobré brát, když cvičím už rok a půl?
Koukalova

Člen
# Zasláno: 6 Srp 2017 13:51


Nejlepší jsou vícesložkové a vaječné, tedy alespoň podle mého trenéra
Ondatrik

Člen
# Zasláno: 7 Srp 2017 10:10


Vaječný jsou moc dobrý taky si je kupuji, tam kde chodím, ve Zlíně fitness4u.cz, mají velký výběr proteinů kvalitních a za dobré ceny
Pata777

Člen
# Zasláno: 8 Srp 2017 13:06


Super tak díky moc, díval jsem se, že mají pobočku i u nás v Uherském Hradišti, tak tam zajdu a snad dobře nakoupím
Vaše odpověď
Tučné  Kurzíva  Podtržené  Odkaz na obrázek  Insert YouTube video   URL    vypnout *Co to je?


   :) ;) :-p :-( :-D smirk :up: :down: :up2: :hi: :clapping: :handshake: :smile: :tease: :wait: :giggle: :winking: :laugh: :cool: :confused: :nodding:
Další smajlíci Zakázat smajlíky
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Do diskuse mohou přispívat jen registrovaní uživatelé. Zadejte své přihlašovací jméno a heslo, nebo se zaregistrujte.

[ANTISPAM] Zadejte pismeno "J" zde:
 
Právě online: Hosté - 2
Členové - 0
Nejvíce uživatelů online: 409 [21 Led 2021 16:35]
Hosté - 409 / Členové - 0


Powered by forum software miniBB™ © 2001-2007
TOPlist