Posilovani.net  
 Posilovani.net - Domů - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -

forum.posilovani.net / Začátečníci / Prosím o pomoc
. 1 . 2 . 3 . >>
Autor Zpráva
Martin77

Člen
# Zasláno: 18 Lis 2013 22:51

Ahoj všem,

toto forum pročítám už dlouho a až teď se odvažuji napsat si o radu.
Je mi 36 let, 174cm a 77kg, můj cíl je nabrat svalovou hmotu, ale nedaří se mi. Cvičím odhadem přes rok, nejdříve jsem jel klasický split 3x týdně, prsa+ biceps, další den triceps + záda, třetí den nohy + ramena. Ze začátku to byla paráda, kupoval jsem si gainer a váha šla až na 84kg ze 75kg. Zvyšoval jsem hmotnosti skoro každý trénink, na benchi jsem začínal s 40kg a myslel jsem, že mě to zláme ruce, po 8 mesících jsem se dostal na 90kg 3 opakování.
To stejné u dřepu, leggpresu apod.
Asi před 3 týdny jsem najel na trénink od Tetsua z vlákna: HighTreshold Hypertrophy: Nejlepší program na přibírání svalů, jaký kdy byl vymyšlen?
Protože jsem začal stagnovat, je to trénink 5x v týdnu. Teď jsem na váze 77kg a nevím jak přibrat. Mimo posilovnu mám pravidelně v létě 2x a v zimě 1x týdně nohejbal 2 hodiny. Občas nějaký fotbal, nebo volejbal, ale nic z toho kromě nohejbalu není pravidelné. Potřeboval bych poradit ohladně stravy a suplementů pro tento trénink 5x týdně, abych začal nabírat. Mám gainer Mutant mass a protein od Scitecu 100% whey a NO Assault od MP před tréninkem, otázka je, kdy v tréninkový den protein a kdy gainer?Jak v netréninkový den?
Budíček mám v 6:00, 6:45 jsem v práci, 15:00 jsem doma. V práci snídám, pak nějakou svačinu pokud mám čas, oběd okolo poledne, nemám ale možnost si v práci dát gainer nebo protein. Cvičit chodím buď večer, nebo hned po práci, záleží jak moc jsem unavený z práce.
Pak ohledně toho tréninku co psal Tetsuo, některý cviky nechápu jak přesně dělat, teda cviky ano, ale jak nakládat na kliky na bradlech stylem Max rep/Drop set, protože pokud dám mezi nohy nějakou činku tak se sotva zvednu, natož abych druhé opakování jel rychleji, jasně mohu to jet bez závaží, ale jak těch cca 80%, toto nechápu? Pokud by mi na toto mohl sám Tetsuo odpovědět, protože ten trénink stavěl a četl o tom asi hodně moc.

Moc děkuji za váš čas a za případné rady.
Martin77

Člen
# Zasláno: 18 Lis 2013 22:55

Ještě bych dodal, že k suplemetům beru Lecithin, Pangamin, zinek a Kolagen.
dobespavel

Člen
# Zasláno: 19 Lis 2013 19:32

Pokud trénuješ 5x týdně, tak už hodně záleží nejen na tuhé stravě, ale i na sportovní tekuté výživy
Musíš zkrátka do sebe dostat dostatek živin, aby měly svaly z čeho růst
Zde se proto nabízí dvě možnosti:
1. přitvrdit ve výživě
2. zredukovat trénink na 3 dny v týdnu

Jinak k tréninku: Nákladej si tolik, kolik zvládneš a na kolik se cítíš, klidně ty kliky jeď jen s vlastní váhou, nikde není striktně uvedeno, že to musíš jet se zátěží

22 let
181 cm
84 kg
Prosím o tykání
Martin77

Člen
# Zasláno: 19 Lis 2013 20:53

dobespavel
Dekuji za odpověď, je mi jasný, že do sebe musím nacpat tolik, aby svaly rostly, ale bez jídelníčku tenhle trénink asi nezvládnu, protože shazuju kila, který nechci. Nakládám si podle maximálek, který znám, pokud ten den není tělo úplně v pohodě cítím to a nejdu do takových vah, jako dny minulé. Cvičím pocitově kolik zvednu. Píšu, že mám gainer a proteiny + před tréninkem NO, ale potřebuju poradit kdy jaký suplement nasadit při tomto tréninku.

Legi
Děkuji za reakci, škoda, že to tu opustil. Zkusím to tedy tam.
dobespavel

Člen
# Zasláno: 19 Lis 2013 22:33

Gainer - bezprostředně po tréninku, v jinou dobu dej přednost spíše sacharidům v komplexní formě
Protein - asi do hodinu po potréninkovém gaineru, lze i ráno nebo večer před spaním podle toho kolik do sebe celkově potřebuješ dostat živin

A to, že shazuješ určitě není dobře, pokud jde teda i o svaly
Poradil bych ti tedy trénink zredukovat asi na 3 jenotky (3x fullbody nebo spodek, vršek, fullbody), méně je někdy více

22 let
181 cm
84 kg
Prosím o tykání
Spede

Člen
# Zasláno: 20 Lis 2013 12:09

Pavle ,ale zase nevíš jestli shazuje svaly nebo tuk
dobespavel

Člen
# Zasláno: 20 Lis 2013 13:57

No, to nevím, tak proto jsem napsal větu: "..pokud jde teda i o svaly"

Zeptám se jinak: Martine, zlepšuješ se silově v základních cvicích?

22 let
181 cm
84 kg
Prosím o tykání
Martin77

Člen
# Zasláno: 20 Lis 2013 15:37

dobespavel
S velkou jistotou jsem pálil svaly, protože výkonnost nelezla nahoru. V tomto tréninku ještě nemohu říct jestli pálím svaly nebo tuk, jedu ho teprve 3. týden. Cítím třeba v mrtvým tahu zlepšení i v dřepu. Horší je to na benchi, mám problém s ramenem a nemohu si na bench moc nakládat, tak cvičím alespoň s tím co snesu a nebolí to, takže na benchi se nezlepšuji. Chtěl bych tento trénink jet alespoň půl roku a zjistit co mi dá.
dobespavel

Člen
# Zasláno: 20 Lis 2013 21:11

To chápu, že je hodně demotivující
Tak zkus ten trénink a uvidíš kolik sneseš, kdyžtak bys musel ubrat
Jak už jsem jednou psal: "Méně je někdy více"

22 let
181 cm
84 kg
Prosím o tykání
Starosta

Administrátor
# Zasláno: 20 Lis 2013 21:22

Ako dlho cvičíš bez prestávky? Alebo inak ideš stále na doraz či zaraduješ do tréningu aj nejaký voľnejší tréning
Martin77

Člen
# Zasláno: 20 Lis 2013 23:07

dobespavel
Je to k nasrání, pardon na výraz, ale dost to štve. Dokotor mi řekl, že by do mě musel říznout a kousek klíční kosti odřezat u ramene, pak by ta bolest ustoupila, chci zajít ještě k jednomu a nechat se od něj taky vyšetřit, jestli bude mít stejný názor, nezbyde mi nic jiného.

Starosta
Bez přestávky necvičím, dávám si přestávky co 3 měsíce cca na týden, když mi dojde permanetka v posilce, tak si dám oddych na týden a hraju jen ten honejbal. Pak se do toho zase opřu na 3 měsíce. Tento trénink není na doraz, nezvedám nikdy maximální váhy co zvládnu, takže v tomto tréninku je to jinak, před tím jsem cvičil na doraz každý cvičební den.
Starosta

Administrátor
# Zasláno: 21 Lis 2013 20:57

Beč skús na určitú dobu vysadiť a nahraď ho s jednoruč. Pri tom netrpia tak ramená a väčšinou sa to behom pár týždňov upraví. Začni brať kĺbovú výživu na tvojom mieste určite.
Skús začať chodiť 2 x do týždňa na plaváreň je to lepšie ako kardio.
Martin77

Člen
# Zasláno: 22 Lis 2013 16:08

Starosta

Cvičil jsem i tlaky s jednoručkama, problém je v tom, že si nenahodím činku na pravou ruku. U benche to tak strašný není. Kloubní výživu mám Kolagen. Nejvíc to bolí při tlacích na ramena a tricepsových tlacích s jednoručkou. Kardio mám už ten nohejbal a tolik času nemám, abych ještě chodil plavat, jsem rád, že si najdu čas na posilovnu. V pondělí jdu zase k doktorovi, tak jsem zvědav co mi řekne, je ovšem divný, že na rtg nic, na MR taky nic. Problém je, že se nemohu šetřit ani v práci.
....
Dostal jsem se ale mimo věc, kterou jsem chtěl řešit a to je strava pro tento trénink a jak s doplňkama. Jídelníček, který bych striktně dodržoval, alespoň měsíc a viděl bych případně změnu.

A mimo toto téma, jak jsou na tom sušenky Bebe dobré ráno, dá se to normálně konzumovat, nebo je to nevhodný typ sacharidů? Je v tom i vláknina a vitamíny.
liliana

Člen
# Zasláno: 22 Lis 2013 16:42

Bebe jsou rychý curky..převážně..

*** KDO CHCE, HLEDÁ ZPŮSOBY, KDO NECHCE, HLEDÁ DŮVODY ***
Starosta

Administrátor
# Zasláno: 22 Lis 2013 21:08

Martin k plávaniu mám dobré skúsenosti pri problémoch s kĺbmi preto som to napísal. Pri problémoch sa vyhni cvikom pri ktorých to bolí je to lepšie než čakať až sa to zhorší tak až nebudeš môcť cvičiť vôbec. Väčšinou to behom dvoch týždňov ustúpi. BB dobré ráno je skorej šikovná reklama Martin k plávaniu mám dobré skúsenosti pri problémoch s kĺbmi preto som to napísal. Pri problémoch sa vyhni cvikom pri ktorých to bolí je to lepšie než čakať až sa to zhorší tak až nebudeš môcť cvičiť vôbec. Väčšinou to behom dvoch týždňov ustúpi. BB dobré ráno je skorej šikovná reklama
Martin77

Člen
# Zasláno: 22 Lis 2013 21:35

Starosta

Dal jsem si je vyhledat přes google a nikdo to nechválí, takže to asi nebude tak jak reklamují. Jinak k tomu benchi, dnes jsem odvičil 80kg a bez bolesti. Necvičil jsem přes měsíc, když to začalo bolet a nic neustoupilo, fakt netuším co s tím je. Magnetická rezonance nic neukázala, že by bylo něco s kloubem.
Já bych chodil plavat, ale nemám kdy. Plavání je určitě nejšetrnější věc, při které se člověk hýbe a šetří klouby.
...
Jinak jsem rád, že se mi snažíte pomoct, děkuji všem za váš čas
Starosta

Administrátor
# Zasláno: 23 Lis 2013 09:22

BB dobré ráno ozaj sa niekedy čudujem ako sa vôbec niečo také môže pustiť do telky veľa ľudí si myslí, že je to to najlepšie čo môžu svojim deťom dať a je to smutné
Martin77

Člen
# Zasláno: 23 Lis 2013 18:44

Starosta

Chápu, je to stejný jako ostatní sušenky nic extra.
liliana

Člen
# Zasláno: 23 Lis 2013 20:10

je spíš smutné, kolik lidí věří reklamě :D udivuje mě, že nezapojí mozek a nečtou..

Karolina

Člen
# Zasláno: 23 Lis 2013 20:12

Souhlasím, kdyby lidé přemýšleli, tak tyhle typy reklam vůbec nemůžou být..

I don´t work hard because I hate my body, I work out because I love it
Martin77

Člen
# Zasláno: 23 Lis 2013 21:55

liliana

Tak z obalu se toho člověk moc nedozví
Martin77

Člen
# Zasláno: 25 Lis 2013 14:42

Dnes jsem se domluvil s dokotorem a uděláme artroskopii, po té už budu vědět co s ramenem opravdu mám, snad to bude ještě letos.
liliana

Člen
# Zasláno: 25 Lis 2013 14:54

Martzine, ale jo, pokud tomu rozumíš, tak dozvíš

Martin77

Člen
# Zasláno: 25 Lis 2013 15:25

liliana

Hlavně aby tomu rozuměl doktor, já moc nemusím Lepší takovýto zákrok a vědět na čem jsem, než si hned lehnout na stůl a nechat si odřezat kousek klíční kosti a být půl roku v pracovní neschopnosti (bez sportu a posilovny bych se unudil). S tímto vyšetřením budu mít jistotu, teda hlavně doktor bude vědět co mi je.
liliana

Člen
# Zasláno: 25 Lis 2013 15:42

Martine: já reagovala na ten obal ) artroskopii rozumět nemusíš, Dr. snad bude :D

Martin77

Člen
# Zasláno: 25 Lis 2013 17:32

liliana

Aha, omlouvám se, já myslel, že je to reakce na to vyšetření.

Na Bebe Dobré ráno (oříškové s medem) je napsaná tabulka hodnot:
Energická hodnota na 100g je 1949kcal
bílkoviny 8g
sacharidy 68g z toho cukry 25g
tuky 17g z toho nasycené 4,4g
vláknina 3,5g
sodík 0,358g
kyselina panothenová 4,65mg
vitamín B2 0,94mg
kyselina listová 123,00ug
niacin 9,65mg
vitamín B1 ,32mg
B6 0,22mg
------
teď mi někdo vysvětlete co je v tom špatného?
Nechci se těch sušenek zastávat, ale chci pochopit co je špatně.
Legi

Moderátor
# Zasláno: 25 Lis 2013 17:41

Martine,
teď mám strašnou chuť napsat, že nejhorší jsou ty vitamíny a vláknina...

Promiň, mám nějak dobrou náladu...

Ony totiž ty Bebe Dobré ráno sušenky zase tak špatný na snídani nejsou...
Jen toho nesmíš sníst 4 balení a dávat si to každý den...to je celé...
Vždy jsou i lepší varianty.

42let @ 195cm @ 125kg
Martin77

Člen
# Zasláno: 25 Lis 2013 18:40

Legi

Já si vždycky dal jedno balení, když jsem měl hlad, ono je to totiž lepší než nic
Chápu, že je to plný cukru, ale není to nejhorší, lepší než ostatní sušenky, nebo ne?
Legi

Moderátor
# Zasláno: 25 Lis 2013 19:00

Viděl jsem i lepší, ale jsou v té lepší polovině.

42let @ 195cm @ 125kg
Martin77

Člen
# Zasláno: 25 Lis 2013 19:17

Legi

Povídej, rád se nechám poučit
. 1 . 2 . 3 . >>
Vaše odpověď
Tučné  Kurzíva  Podtržené  Odkaz na obrázek  Insert YouTube video   URL    vypnout *Co to je?

:) ;) :-p :-( :-D smirk :up: :down: :up2: :hi: :clapping: :handshake: :smile: :tease: :wait: :giggle: :winking: :laugh: :cool: :confused: :nodding:
Další smajlíci Zakázat smajlíky
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Do diskuse mohou přispívat jen registrovaní uživatelé. Zadejte své přihlašovací jméno a heslo, nebo se zaregistrujte.

[ANTISPAM] Zadejte pismeno "J" zde:

Právě online: Hosté - 3
Členové - 0
Nejvíce uživatelů online: 409 [21 Led 2021 16:35]
Hosté - 409 / Členové - 0