Posilovani.net  
 Posilovani.net - Domů - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -

forum.posilovani.net / Začátečníci / Prosím o radu
Autor Zpráva
tom96

Člen
# Zasláno: 13 Srp 2013 11:59

Zdravím, za 2 měsíce mi bude 17.
174 cm / 63 kg

S posilováním jsem začal od letošních Vánoc, kdy jsem si koupil jednoručky. Chtěl jsem je především kvůli posilování bicepsů, s ostatními částmi jsem díky sportu spokojen.
Každý večer si udělám malou sestavu, zabere mi to +- 30 minut, posiluji s 12 kg činkami.

1. cvik: Úplně ty nejzákladnější přítahy ve stoje.
8 - 10 opakování, 4 série, pauza mezi sériemi okolo minuty.

2. cvik: Kladivové zvedání.

3. cvik: V předklonu, loket opřený o koleno.

Doplňky stravy nepoužívám, do posilovny zatím nechodím, jídelníček neřeším.

Chtěl bych se zeptat, jestli pro větší objem bych měl cvičit častěji a déle a nebo si raději udělat denní pauzu, popřípadě jaké další cviky s jednoručkami byste mi doporučili. Za všechny rady moc děkuji.
maacher

Člen
# Zasláno: 13 Srp 2013 13:23

radeji necvicit, nez takhle, koledujes si o pruser
tom96

Člen
# Zasláno: 13 Srp 2013 17:13 - Změnil/a: tom96

Dobrá, ale co tedy dělám špatně a co bych měl změnit? Už jsem si na to nějak zvykl, docela mě to i baví.. Žádné zdravotní problémy z toho zatím nemám, je to jen jednou denně okolo 30 minut, jak jsem psal. Navrhujete tedy omezit to pouze 3x až 4x do týdne?
Legi

Moderátor
# Zasláno: 13 Srp 2013 18:52

Tome, je Ti sladkých 17 a pokuď jsi se zbytkem spokojen, za dva roky denodenního cvičení Ti ten biceps naroste. Jestli je to jen takový kosmetický cíl, maličko zvětšit biceps, cvičíš správně. Ale s cvičením jako takovým to nemá absolutně nic společného.

42let @ 195cm @ 125kg
tom96

Člen
# Zasláno: 13 Srp 2013 20:20

Díky Legi, za 2 roky možná, ale zato poctivě
Ale když už jsme u toho, mohl bys mi prosím poradit? Mně šlo však spíš o to dozvědět se, jestli bych měl cvičit častěji a déle či naopak si dávat jednodenní pauzy, co zabere více? A potom ještě co měl znamenat předchozí komentář, že si "koleduju o průser"? Za všechny rady budu vděčný.
liliana

Člen
# Zasláno: 13 Srp 2013 20:57

Tome, neuvažoval jsi o intervalovém tréninku? HIIT? Je to cvičení s vahou vlastního těla.. a svaly z toho taky rostou..

*** KDO CHCE, HLEDÁ ZPŮSOBY, KDO NECHCE, HLEDÁ DŮVODY ***
tom96

Člen
# Zasláno: 13 Srp 2013 21:41

Ahoj lili, díky za radu, ale spíše mi jde jenom o ty bicepsy Ale jsem rád, že je někdo ochotný mi pomoci Nevíš náhodou, nemůže to posilování s činkami obnášet zdravotní rizika při každodenní manipulaci? Ještě bych rád o něco vyrostl.. :D
liliana

Člen
# Zasláno: 13 Srp 2013 22:00

Já posilování moc nerozumím, to ti odpoví spíš kluci... já jedu právě v těch HIITECH... ukážu ti chlápka, podle kterýho cvičím..jaký má svaly..

http://shauntfitness.com/wp-content/uploads/shaun- t-live-bg.jpg

liliana

Člen
# Zasláno: 13 Srp 2013 22:02

jinak nejde posílit jen jednu část těla... musíš makat na celým těle a postupně se bude tvořit vše..není to na 1,2,3 měsíce.. já cvičím necelý rok a až teprve po roce mám větší změny..+ samozřejmě jídlo..ale ty jsi ještě ve vývinu...a tělo samo o sobě potřebuje víc..

tom96

Člen
# Zasláno: 14 Srp 2013 21:09

Dobrá, díky za radu
dobespavel

Člen
# Zasláno: 16 Srp 2013 21:30

To jak "cvičíš" je, jak již zde bylo napsáno, naprostá blbost

Základem je trénink celého těla, ne pouze nějaké bezvýznamné šmrdlání jedné svalové partie, nehledě na to, že s takovou stejně žádný biceps mít nebudeš

Chce to zkrátka celkově změnit přístup, zkus taky něco o tom přečíst, buď zde na foru nebo někde jinde na internetu

22 let
181 cm
84 kg
Prosím o tykání
tom96

Člen
# Zasláno: 17 Srp 2013 21:48

Díky Pavle
Ramis

Člen
# Zasláno: 18 Zář 2013 09:25

Ahoj,

měl bych dotaz ohledně po tréninku co dávat? Já jsem kdysi po tréninku ihned si dal aminokyseliny(bcaa,glutamin) a pak mutanta mass gainer, ale četl jsem a slyšel jsem, že nejlepší je po tréninku tak 10 minut si dát aminokyseliny (bcaa,glutamin) a tak 20-30 minut si dát protein (hydro nebo whey, kvalitní) a do toho příklad dle nabírání nebo rýsování poměr sacharidů (spíše do objemu), příklad: 25g dextózy a 25g maltodextrinu a třeba za hodinu se najíst jo a proteinu bude jedna odměrka. Chci se zeptat, co si o tom myslíte?
Díky
Legi

Moderátor
# Zasláno: 18 Zář 2013 14:58

Myslím si, že je to na kosočtverec. Správně je posloupnost BCAA, nebo BCAA spolu s gainerem - do 15 minut (objem), do hodiny pokuď je cílem pálit tuk a následně po 30-60 minutách protein + glutamin.

42let @ 195cm @ 125kg
Vaše odpověď
Tučné  Kurzíva  Podtržené  Odkaz na obrázek  Insert YouTube video   URL    vypnout *Co to je?

:) ;) :-p :-( :-D smirk :up: :down: :up2: :hi: :clapping: :handshake: :smile: :tease: :wait: :giggle: :winking: :laugh: :cool: :confused: :nodding:
Další smajlíci Zakázat smajlíky
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Do diskuse mohou přispívat jen registrovaní uživatelé. Zadejte své přihlašovací jméno a heslo, nebo se zaregistrujte.

[ANTISPAM] Zadejte pismeno "J" zde:

Právě online: Hosté - 1
Členové - 0
Nejvíce uživatelů online: 299 [4 Dub 2017 04:49]
Hosté - 299 / Členové - 0