Posilovani.net  
 Posilovani.net - Domů - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -

forum.posilovani.net / Začátečníci / dokonala strava
Autor Zpráva
gus22

Člen
# Zasláno: 1 Čvn 2013 16:43

ahoj,

toto je muj prvni prispevek, ted jsem objevil tohle forum, tak kdybych se ptal na neco jasneho tak me neukamenjte

Neco jsem nacetl na netu, a rad bych mel ted dokonaly jidelnicek, ktery uz mam trosku sepsany, a potreboval bych, kdyby nekdo poradil.

Je mi 24 let. Mam 187cm a tak 85 kg.
15let jsem hral fotbal, ted tak skoro rok pauza, a jen tenis obcas, squash atd..nic pravidelne.

Nyni zacinam chodit na thaibox 2krat az 3 krat tydne bych rad.
Posilovna 2krat az 3krat. Plus nekdy si pinknu ten tenis apod.
Doma kettlebely, s kterymi dam dynamiku 1, 2 tydne..nak to sladim casem..

Prolozim sem par fotek, protoze to chci vzit vazne:
Foto1
Foto2
Profil 1
Profil 2

muj navrhy a otazky:

1) podle fotek- jsem ektomorf?endomorf?mezomorf? cetl jsem , ze se podle toho urcity veci odviji a ja nevim ktera bije..kdyby nekdo poradil
2) co mam na tu postavu jet jidelnicek?nabirat svaly, shodit tuk(brisni) atd..
3) nekde jsem cetl, ze kdyz clovek chce nabrat svaly, tak 2g bilkoviny na 1kg vahy. Pak jsem ale cetl , ze staci 1,7..ze vetsi mnozstvi muze zpusobit rakovinu..
4) mam pit protein napoj jen po posilce, nebo i po thaiboxu, po tenise, po squash..proste vzdy po jakykoliv aktivite?
Koupil jsem si 2,25kg proteinovyho napoje - Pharma Blend 6HR, 75% bilkovin

me navrhy a komenty:

Den s treninkem:
bilkoviny: 1,7 nebo 2g na kg(podle toho zda je to skodlive.)..
sacharidy: podle typu postavy, coz nevim jaka jsem postava. Ale tak 4g na kilo?
tuky: max 25g za den?

den bez treninku:
bilkoviny: staci treba 1,5 g na kilo
sacharidy:5-6 g na kilo?
tuky:porad max 25g za den?

posledni postrehy- tuk chci schazovat(hlavne bricho), cili budu jist porad max 25g tuku. Sacharidy fakt nevim. Videl jsem video, kde rikali, ze bilkoviny a cviceni- kvalitni hmota. Sacharidy a cviceni horsi hmota. Nejde mi o to nabrat co nejrychlejc cokoliv....

jinak rano jedu vlocky, mleko, banan..proste sacharidy..a behem dne to presouvam k bilkovinam- cili vecer bilkoviny, tvaroh, vejce atd..
aspon 5 jidel...

diky moc vsem co docetli a pomuzou
ps: nazoru Tetsua bych si cenil
Legi

Moderátor
# Zasláno: 1 Čvn 2013 17:08

Zdar,
máš hyperlordózu jak z praku. To bude Tvůj úkol č.1 Něco o tom:
http://www.naseinfo.cz/clanky/cviceni-a-sport/nemo ci-a-sport/lordoza-a-hyperlordoza
Ten cvik o kterém se v tom článku píše, se jmenuje good mornings, neboli předklony s velkou činkou na zádech. Je třeba ovšem nejdříve odblokovat páteř a aby se na to koukl doktor. Radil bych začít posilovat za asistence fyzioterapeuta.

Toto jsi četl?
http://www.posilovani.net/vyziva-suplementace-zaca tecniku-v-kulturistice/
Zde je spousty odpovědí na Tvoje dotazy. Zbytek doladíme.

42let @ 195cm @ 125kg
gus22

Člen
# Zasláno: 1 Čvn 2013 17:50

Legi: Cau, diky!
tak to si me dost zaskocil..jak rikam 15 let jsem chodil na fotbal, a nikdy me u zadnyho sportu neboleli zada. Neni to treba blba fotka?kdyz koukam ted do zrcadla , tak se mi to zda lepsi..nevim jestli je to tim, ze posiluju kettlebelema, a bricho a tim se to srovna..nevim
jinak ten cvik urcite prectu! a zacnu s tim. Jinak jak rikam, sport porad a nic, doktorky nic..nechapu

jinak prectu ty clanky a pak jeste napisu, at doladime tedy ten jidelak
postavou jsem teda ekto, endo?mezo?.

dik
Legi

Moderátor
# Zasláno: 1 Čvn 2013 18:13

Tak jistě, je to jen na základě fotky. Do jaké míry je to problém, nechť posoudí lékař. Ale určitě to není ok.
Jsi endomorf lízlej mezomorfem.

42let @ 195cm @ 125kg
gus22

Člen
# Zasláno: 1 Čvn 2013 18:22

jasny, ale dobrej postreh. Asi to udelam tak, ze zacnu makat bricho a ty cviky na hyperlordozu, a kdyz to bude za naky cas videt, ze je to rovnejsi tak budu pokracovat ..posilovanim bricha nic nezkazim..
ale je to divny, neboli nic, sportuju, nadvahu jsem nikdy nemel..tak nechapu
myslis, ze to tak je ok?a lekare se pak casem zeptam..ale bricho neposiluju celej rok, tak na tom zamakam.

ok takze budu pocitat davky na endomorfa spis..
tak pak jeste budu rad za rady k tomu jidelaku, k tem sacharidum a bilkovinam, zda to mam dobre ..
pak proctu ten druhej odkaz, ted ctu tu hyperlordozu)
Legi

Moderátor
# Zasláno: 1 Čvn 2013 18:31

Nadváhu jsi nikdy neměl? A co máš teď?

42let @ 195cm @ 125kg
gus22

Člen
# Zasláno: 1 Čvn 2013 18:40

jo dobry..ale kdyz ctu ty clanky, kdy maj 25,30kg pres..ja mam tak max 5 pres mi tak prijde..coz by musel mit tu hyperlordozu kazdej.
ale jak rikam, zamakam bricho a ty cviky na hyperlordozu a uvidim jak to pujde dopredu, zapracuju na tom..

muzes mi tedy napsat kolik tech g , jak mam rozepsano v prvnim prispevku v den treninku a bez treninku by bylo tak akorat?pro me?...
pomohlo by mi to
Legi

Moderátor
# Zasláno: 1 Čvn 2013 19:26

Přečti si ten článek, je to tam obecně napsané. Endomorf by měl sacharidy držet celkem rozumně, 4-5g na kg váhy a v striktně komplexní formě. Ale to musíš postupně vykoumat sám.

5kg? No, bude to výrazně víc, ale to je jedno. Já mám minimálně 10kg tuku nad rámec, ale protože buduju svaly, tak to moc neřeším. Takže to taky neřeš.

42let @ 195cm @ 125kg
gus22

Člen
# Zasláno: 1 Čvn 2013 19:46

prectu neboj
takze doporucujes 4 az 5 g na kg at je trenink nebo neni..a ty bilkoviny a tuk mam dobre napsane?..rikal jsem si, ze kdyz ten tuk omezim na 25 g denne, tak budu hubnout tuk a zaroven bilkoviny a sacharidy budovat svaly..

jinak mam to vse v komplexni forme. Neberu gainery, a stravou tech 4g na kg narvu

jestli je to mimo tak nereaguj:D az proctu clanek treba me to trkne vic..
Legi

Moderátor
# Zasláno: 1 Čvn 2013 19:50

takze doporucujes 4 az 5 g na kg at je trenink nebo neni..a ty bilkoviny a tuk mam dobre napsane?..rikal jsem si, ze kdyz ten tuk omezim na 25 g denne, tak budu hubnout tuk a zaroven bilkoviny a sacharidy budovat svaly..

Tak to nefunguje. Čti.

42let @ 195cm @ 125kg
gus22

Člen
# Zasláno: 3 Čvn 2013 20:36 - Změnil/a: gus22

ahoj, tak jsem to nak procetl..byli tam i veci na ektomorfa, coz se me tedy netyka, ale super zaklad diky

muzes mi tedy pomoct s tim, kolik tech blikovin, sachardiu a tuku v treninkovy den a v netreninkovy den?
jinak ten tuk se mi zda nak mooc, 0,8g az 1g na kilo..a nak nechapuproc neni lepsi tech 25g za den, kdyz mam tuku dost:D

pomuzes tedy?jinak asi chapu, ze se musim rozhodnout jestli shazuju nebo nabiram..co bys poradil?

je teda nakej jidelak na nabirani, pak budu shazovat tuk, a az budu spokojen tak nakej udrzovaci?pokud to chapu..

nechci byt nak uplne kulturista, spis atleticky tip..
muj cil je neco takoveho:

cíl

dík!

ps:
navrh jidelnicku
docetl jsem se 1,5g az 2g bilkovin/kilo, 4g sacharidu/kilo, a tak 0,7-1g na kilo
jako endo - tuky 0,7g na kilo, jak to upravit , kdyz si rikal ze jsem lizlej mezomorfem?trosku vic/min sacharidu..nevim jakym smerem..

navrhl jsem jidelnicek:

snidane:80g vlocek, 150ml mléko, a obcas med 2 lzicky..plus treba kus bananu?
svacina:jablko
obed: maso(hovezi steak, kureci atd..pocitam kureci) 150g, ryze(brambory, testoviny..pocitam ryzi) 150g
svacina: 120g celozrny chleb, 100g cottage, sunka 25g(90%)
vecere:3vejce, rajcata, pazitka, sunka 40g, chléb celozrny 120g
vecere2:250g mekky tvaroh

pocitano bez bananu na snidani
vysledek: bilkoviny 146g, sacharidy 246g, tuky 46g
napad: tohle pro netreninkovy den, pro treninkovy den pridam jen 1 davku 30g proteinu, a jsem na 2g na kilo bilkovin denne?nebo jak..ty 2g i kdyz si ten den dam thaibox, tenis atd?nebo jen po posilce

tuk snad ok(asi 20g delaj vajcka), takze by to pak bylo 26
co nevim jsou sacharidy, mel bych mit tak 340, takze jsem 100 pod..spatny?co s tim..nekam doplnit dalsi vlocky?tim dam 50g, ten banan treba?vic chleba celozrnyho?at to je na tech 340...

dik!
gus22

Člen
# Zasláno: 5 Čvn 2013 20:02

poradi nekdo?.)snad to tu je jeste zivy
Legi

Moderátor
# Zasláno: 5 Čvn 2013 20:33

I' m still alive but you're asking about the same things which you can find in my posted article. Your diet isn't so bad but I think there can be much more vegetables, dude.

42let @ 195cm @ 125kg
gus22

Člen
# Zasláno: 8 Čvn 2013 23:34 - Změnil/a: gus22

Thanks. And why we discuss in English?)...
kazdopadne, takze k jidelnicku zeleninu, jinak myslis , ze ok?
clanek jsem cetl

kazdopadne, ten smer tam neni. Proste nemuzu teda pribirat svaly a zaroven hubnout tuk si psal, ze?takze kdyz vidis moji cilovou fotku, co bys poradil?jaky pomer g na kilo sacharidu , tuku..a pak to zmenit a schazovat tuky jen nebo..

jeste nevim jednu vec..bylo by idealni treba jist jen bilkoviny, plus treba jedno sacharidove jidlo denne?(viz vlocky) , sacharidovy jidlo na energii, bilkoviny na svaly.a tuky nechci..ne?nebo jak to je s timhle..proc tolik sacharidu..po tom akorat pujde tuk a vaha na horu ne..takze bych to videl jen na bilkoviny a tuk na minimum, sacharid 1 jidlo denne..

diky za vsechny rady, co mi to pomuzou nak pochopit)
Legi

Moderátor
# Zasláno: 9 Čvn 2013 20:31

Víš proč anglicky? Tak jsem to zkoušel, protože česky to nefunguje. Neustále se ptáš na něco, na co ten článek dává odpovědi.

42let @ 195cm @ 125kg
gus22

Člen
# Zasláno: 9 Čvn 2013 22:48

ok ok..ja vim, ze jsem v tomhle mimo.

Prectu si tam 4g sacharidu na kilo, ale nevim proc a to me vadi. Tedy pises tam o funkci sacharidu , ze jsou potreba atd..ale pak jsem taky cetl , ze bilkoviny kvalitni hmota, sachardiy-taky narostu, ale ne tak kvalitni hmota. A neni tam treba hubnete tak sacharidy 2g, delate objem 6g, rysujete postavu tak 3g...
Dal nevim co s moji postavou vuci tomu cili, protoze si dokazu predstavit hubnuti tuku-bricho..ale i nabiradni svalu.
Ale je pravda, ze tam mas to kolo napsany..coz zacnu delat. To se mi libi, ze 30minut kolo na tuky neni, ale kdyz dam hodku posilku a pak 30minut kolo tak uz to je na hubnuti tuku, kvuli tomu predchozimu cviceni..fajn
nebo ten tuk- tuk je dobrej pro anabolicky proces, ale proc tolik?kdyz dam treba 25g denne tak je to malo na budovani hmoty i?.

jinak s cim mi teda jeste muzes pomoct?mam napsat muj treninkovy plan treba?
Levandule

Člen
# Zasláno: 10 Čvn 2013 06:15

To: gus22
"Prectu si tam 4g sacharidu na kilo, ale nevim proc a to me vadi."

Naopak, za tohle se v žádném případě nemusíš omlouvat. Je zpousta lidí, co si bezhlavě přečtě, že mají jíst to a to, v takové míře a vůbec "neposlouchají" svoje tělo. Pak z toho mají akorát problémy (tráviví atd..). Takže je určitě dobré, že o stravě přemýšlíš a nejsi tupá ovce v davu .
Legi

Moderátor
# Zasláno: 10 Čvn 2013 09:41

Ano, přesně toto je tam jinými slovy napsáno taktéž. Já Ti neumím říct kolik gramů čeho máš konzumovat. Začni nejlépe s nižšími dávkami a postupně to navyšuj. Ty ovšem pochybuješ o příjmu sacharidů a tuků, což je potom těžké. Potřebuješ všechny 3 druhy živin, ať posiluješ, nebo ne. Snaž se o tom něco přečíst, protože jinak budou všechny rady zhola zbytečné.

42let @ 195cm @ 125kg
gus22

Člen
# Zasláno: 10 Čvn 2013 18:14 - Změnil/a: gus22

Levandule: diky za pochopeni. Prave nemam rad jen memorovani, ale spis pochopit proc zrovna tolik a tolik..takze dik za podporu

Legi: jasne vim, ze to asi nejde mi rict presne..chapu. Jen rikam, mel jsem pocit , ze kvalitni svaly postavim z bilkovin radsi nez ze sacharidu. Ale chapu , ze vsechny 3 slozky jsou dulezity. Jen mi prave chybelo neco jako pribirate tak 6g, rysujete 4, a nejmin pri hubnuti..nebo tak neco..ale tak to asi zkusim no.

Takze podle me fotky a podle cilove fotky bys mi porad tedy zacit 3,4 g sacharidu, 2g bilkovin, 0,8 tuku a nabirat teda na vaze?a pak az budu o par kilo tezsi a mit vetsi svaly tak zase zmenit a hubnout tuk?abych byl na cilovi fotce..nevim jak to pak zmenit, potom ty sacharidy zase ubrat?

proste plan je fotka. nahore..ne kulturista ale spis atleticky tip.

jinak muj plan , pokud muzes zhodnotit:

planuju thaibox, posilku, plavani, tenis doplnkove...posilku tak 2 krat tydne:

benchpress: (4x10,5x8,6x5)
shyby: (4x do mrtva, 5x , 6x)
dřepy: (5x10, 5x8, 6x5)
military press: (3x10, 4x8, 5x6)
bicepsovy zdvih s jednoruckama: (3x10, 4x8, 4x6)
francouzsky tlak: (3x10, 4x8, 4x6)
skracovacky: 4x15
plank: 2x 30 sekund

cisla v zavorkach 1-2 tyden, 3-4tyden, 5-6 tyden..

po treninku jdu protein napoj Phd Pharma Blend 6HR...nekdy ho davam na noc..vecer tvaroh jeste
mam i ja s mou postavou a cilem jet po treninku naky vlocky jako sacharidak?abych nebyl nafouklej..)
vim, ze to v clanku je, ale jestli je to i individualne na me takhle v pohode

diky moc
gus22

Člen
# Zasláno: 14 Čvn 2013 18:21

nobody?
gus22

Člen
# Zasláno: 17 Čvn 2013 00:12

skoda, tak to asi nezije tak jak jsem cekal)pritom neco k diskuzi jsem dal..tak uvidime...
Legi

Moderátor
# Zasláno: 17 Čvn 2013 09:22

Čekal jsem, že Ti poradí též někdo jiný (pánové jsou asi na dovolené).

Jak jsem psal v článku, spočítej si bazálku, to vynásob číslem 1,5 a máš spotřenu energie v kcal. Dle uvedených odhadů jednotlivých živin (gramů na kilo) si sestav reálný jídelníček, který potom také přepočítáš na energii v kilokaloriích (kcal) a porovnáš obě čísla mezi sebou jestli se alespoň cca. shodují. Data o obsahu energie v jednotlivých potravinách nalezneš na internetu v kalorických tabulkách, nebo na obalech.

I atletický typ potřebuje nabrat svalovou hmotu, proto je nutno mít pozitivní energetickou bilanci. Přebytečnou energii (čili tuk) vyběháš při aerobních aktivitách, kterých máš celkem hodně. Proto si myslí, že tu bazálku bys měl násobit spíše číslem 2.

Posloupnost cviků máš špatně.
Má to být nohy, prsa, záda, ramena, ruce a břicho.

42let @ 195cm @ 125kg
gus22

Člen
# Zasláno: 19 Čvn 2013 23:10 - Změnil/a: gus22

jj v pohode)prave jsem cekal komenty a nic..tak super

diky za delsi a konstruktivni textjeste najdeme spolecnou rec:D

ted presne vim co a jak, takze to propocitam a hodim sem kdyztak jidelak..
takze pozitivni bilanci na pribirani a tim pohybem myslis, ze ty tuky hlave na brise odpalim..ze nemusim mit deficitni a hubnout bricho... ok

super,
diky, pak to sem hodim

edit: jidelak:

snidane:80g vlocek, 100ml mléko, a obcas med, 1/2 bananu
svacina:jablko
obed: maso(hovezi steak, kureci atd..pocitam kureci) 150g, ryze(brambory, testoviny..pocitam ryzi) 100g
svacina: 130g celozrny chleb, 75g cottage, sunka 35g(90%)
vecere:3vejce, rajcata, pazitka, sunka 40g, chléb celozrny 120g
vecere2:250g mekky tvaroh
protein 75g- 50g- tzn 37,5g cisty bilkoviny

dohromady mi to dava:
bilkoviny/sacharidy/tuky 190/221/45

coz je blbe?takze bez proteinu?mel bych mit tak na vahu 2g, cili 166g treba,a ne 190..takze ubrat protein?
sacharidy bych mel mit tak 3g aspon, takze 240..to aspon cca jde
tuky 45 ok- kdyz jsou v tom asi 20 vejce..

spocetl jsem ten bazal a vysel cca 2000 Kcal. Vynasobenim aspon 1,5 by to chtelo tedy 3000 Kcal tedy.

jidelnik mi dava 2000 Kcal..takze jsem asi 1000 pod minimalne,?pokud to chapu a pocitam dobre..

ted co s tim..napada me treba nakej chleba jeste, kterej navysi sacharid a ma hodne Kcal..nebo uz nevim..jidel je podle me za ten den dost..ale ten soucet Kcal je malej, ikdyz ty bilkoviny,sacharidy a tuky vypadaj slibne...

dik!!
Legi

Moderátor
# Zasláno: 20 Čvn 2013 19:38

Moc jsi toho teda nepochytil. Ten jídelníček je takový to "co dům dal". Chlebem to rozhodně nevytrhneš. Když máš protein, nežer večer tunu tvarohu. Sacharidy dej aspoň 4g na kg váhy. Jedno jablko není kulturistická svačina.

42let @ 195cm @ 125kg
gus22

Člen
# Zasláno: 20 Čvn 2013 21:01

tak ja prave jim co dum nedal) koupil jsem cottage, tvarohy, vlocky a ja nevim co.. a je to blbe:D..no tak ja zkusim jeste podle toho clanku sestavit jinej a dam to sem ..gramy az na sacharidy odpovidaj, ale tech Kcal mam o 1000 min minimalne..

ps: proc ne tvaroh i protein? jim to tak 2,5 hodiny od sebe minimalne..a v obojim jsou tak tech 30, 35g bilkoviny, coz telo na jedno jidlo snese..proto to nejim naraz....

dik..
Vaše odpověď
Tučné  Kurzíva  Podtržené  Odkaz na obrázek  Insert YouTube video   URL    vypnout *Co to je?

:) ;) :-p :-( :-D smirk :up: :down: :up2: :hi: :clapping: :handshake: :smile: :tease: :wait: :giggle: :winking: :laugh: :cool: :confused: :nodding:
Další smajlíci Zakázat smajlíky
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Do diskuse mohou přispívat jen registrovaní uživatelé. Zadejte své přihlašovací jméno a heslo, nebo se zaregistrujte.

[ANTISPAM] Zadejte pismeno "J" zde:

Právě online: Hosté - 1
Členové - 0
Nejvíce uživatelů online: 299 [4 Dub 2017 04:49]
Hosté - 299 / Členové - 0