Posilovani.net  
 Posilovani.net - Domů - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -

forum.posilovani.net / Začátečníci / Příliš tlusté břicho (rada)
Autor Zpráva
Paulie88

Člen
# Zasláno: 14 Kvě 2013 20:00

Zdravím, mám takovej problém asi se to tu řešilo už 100x ale připadá mi že u mě je to fakt extrém.
Problém je ten, že je mi 21 let teď ... vážím cca 66 Kg a měřím cca 179 Cm ... Můj hlavní problém je břicho, který si myslím vypadá fakt příšerně, připadám si jak nafouklej balón fakt mám břicho extrémně velký jen když se na sebe podívám a skusím ho zatnout na plocho tak ten rozdíl je prostě extrémní. Zajímavý ale u mě je že já nejsem vůbec celkově tlustej nad břichem už na prsou sem hubenej že bych si nahmatal kosti, ruce to samý mám je spíš slabší, prostě dost málo hmoty oproti ostatním co vidím v mým věku.
Ono mi určitě moc neprospělo že tak od 16-19 let sem hodně zlenivěl a pohybu sem moc neměl a celkově to bylo blbý období, protože už ani moc nvm ale do 15 let sem nebyl vůbec tlustej nikde spíš sem byl dycky ten hodně vyhublej.
Docela by mě i zajímalo čím to může bejt, na internetu je totiž milion věcí a ono který sou pravda, doskrát sem četl, že kvůli stresu se tloustne na břiše což by u mě bylo dost možný protože teď sem pár let žil pomali v každodenním stresu holt to nebylo lehký období, teď už sem dá se říct v pohodě ale to už je asi pozdě.

Jinak, teď když mám čas a prostor už nějakej ten měsíc se snažím aspoň pravidělně cvičit v rámci možností. Cvičím 2 dny po sobě pak den pauza , klasický cviky na ruce s činkama a na to břicho dělám sedy - lehy, zkracovačky a pak nvm jak se tomu říká, našel sem to na webu že si lehnu na záda a dělám nohama jak když jedu na kole ... teď jak se udělalo ještě hezky, tak si chodím občas zaběhat.

Se stravou to mám tak že jím ráno v 7 hodin něco menšího, du do práce, tam mám svačinu cca v 10 hodin, oběd nejdřív ve 3 hodiny a večeři tak v 6-7 hodin. Problém je že jídlo si nemůžu vybírat takže u mě jíst nějaký kuře s rejží pořád to mám tak 3x za měsíc a sem rád.

Tak mě zajímá jestlli se s tím dá vůbec něco dělat protože je to fakt kritický ale blbě se to popisuje no.
RobinB

Člen
# Zasláno: 14 Kvě 2013 21:59

jestli ti jde jen o břicho, tak pohyb, fotbálek, pejsek, běhání, cokoliv ... v momentě, kdy v práci sedíš a doma ležíš před telkou, tak je to pak špatný.
Cvičení na břicho je v pořádku, nezpůsobí přímo hubnutí, ale zpevní ti břišní stěnu, která pak dostane lepší tvar. Pokud jsi jinak hubený, spraví se to, ale nečekej výsledky za 14 dnů. Převážně je problém to, že začneš cvičit a za měsíc to vzdáš ...
RobinB

Člen
# Zasláno: 14 Kvě 2013 22:09

Ještě na doplnění, jsi mladý, máš slušný metabolismus, v pohodě to spravíš, nehledal bych v tom nějaký složitý důvody typu stres apod., ani bych nehledal složitá řešení. Jestli se ke kuřeti dostaneš 3x za měsíc, tak nějaké složité diety nebo tréninky asi nebudou moc reálné a ani podle mne nebudou potřeba k tomu, aby jsi dosáhl výsledku.
Paulie88

Člen
# Zasláno: 15 Kvě 2013 14:15

Ok, takže by prostě mělo stačit co nejvíc pohybu a co nejpravidelněji jíst a hlavně zdravě? ... Já jako ve fast foodu už sem nebyl dlouho a i hranolky a podobný věci doma dost omezuju. Takže je to prostě jen o tom zbavit se toho tuku a toho se dá nejlíp zbavit zdravým jídlem a pohybem. Já jako teď už od duba chodím do práce kde dělám venku a to se nezastavím, takže jako nějaký sezení celej den v práci a pak ještě doma to u mě nehrozí. Ale říkám si fakt mi to připadá dost extrémní to břicho tak sem zvědavej jestli je to jinak možný...

A když už se ptám priorita je břicho ale dá se nějak nabrat prostě hmota, když to řeknu laicky abych stloustnul na těch rukou a prsou ale zároveň hubnul břicho? protože ty ruce a na prsou to takovej opak toho břicha.
RobinB

Člen
# Zasláno: 15 Kvě 2013 18:08

To je častá otázka, chci zhubnout tuk a nabrat svaly anebo brutálnější, chci přeměnit tuky na svaly.
Pro nabírání svalů, je třeba mít kvalitní a pravidelný přísun bílkovin (maso, suplementy), cvičit a mít vyšší přísun kalorií než je rovnováha. Při tom můžeš nabrat i tuky. Pokud hubneš, musíš mít aerobní aktivity a přísun kalorií menší než je rovnováha a přísun bílkovin pro ochranu svalové hmoty. Ono totiž tělo umí bourat i bílkoviny, když nemá přísun kalorií a bílkovin.
Ono se to v principu spolu bije. Buď jedno nebo druhé. Když budeš chtít shodit jen to břicho, bude ti stačit pravidelný pohyb a pravidelná strava a samozřejmě trpělivost.
Paulie88

Člen
# Zasláno: 15 Kvě 2013 18:41

Nemyslel sem prostě přeměnit tuk na svaly, samozřejmě že svaly jako chci i je cvičím společně s tím břichem, ale tak základ by byl nabrat tam prostě hmotu, né svalovou třeba ani ale prostě celkově, já nvm jak to říct protože tomu prostě nerozumím, abych to řekl jednoduše, nabrat na rukou a prsou prostě hmotu at je jakákoliv a tu potom klidně pořádným cvičením přeměnit na svaly společně s tím břichem který doufám že za nějakou tu dobu se zlepší.
dobespavel

Člen
# Zasláno: 15 Kvě 2013 18:45

Já si myslím, že toho, co chceš, můžeš bez problému dosáhnout
Pokud chceš zhubnout, tak na nějaké velké svalové objemy to není, nicméně cvičením nějaké ty svaly nabereš a celkově zpevníš tělo, přičemž se ti povede to břicho shodit
Základem toho hubnutí je ale vyvážená, zdravá strava
Na věci jako: zákusky, dortíky, sladkosti, čokoládu, brambůrky, křupky, tyčinky, paštiky, tavené sýry... rovnou zapomeň, pokud tohle dodržíš, lze mít oboje (přiměřeně nabírat svaly + zároveň hubnout)
Co se týče tréninku, zkus se podívat na program PX90 + dvakrát týdně nějaký doplňkový sport

22 let
181 cm
84 kg
Prosím o tykání
Paulie88

Člen
# Zasláno: 15 Kvě 2013 19:51

Ok, skusím co to pude, snad se výsledky nějak dostaví. Díky všem za rady
Vaše odpověď
Tučné  Kurzíva  Podtržené  Odkaz na obrázek  Insert YouTube video   URL    vypnout *Co to je?

:) ;) :-p :-( :-D smirk :up: :down: :up2: :hi: :clapping: :handshake: :smile: :tease: :wait: :giggle: :winking: :laugh: :cool: :confused: :nodding:
Další smajlíci Zakázat smajlíky
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Do diskuse mohou přispívat jen registrovaní uživatelé. Zadejte své přihlašovací jméno a heslo, nebo se zaregistrujte.

[ANTISPAM] Zadejte pismeno "J" zde:

Právě online: Hosté - 1
Členové - 0
Nejvíce uživatelů online: 299 [4 Dub 2017 04:49]
Hosté - 299 / Členové - 0