Posilovani.net  
 Posilovani.net - Domů - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -

forum.posilovani.net / Začátečníci / Těžký Trénink
Autor Zpráva
svGeorgius

Člen
# Zasláno: 10 Dub 2013 18:21

Zdravím
Měřím 198 cm dříve jsem hodně posiloval akorát jsem měl 2 roky demotivaci tak jsem cvičil a necvičil a hodně jedl a podarilo se mě nabrat 136 kg (tuku) Dříve se mě už jednou podařilo zhubnout ze 120 kg na 105 kg akorát je to teď mnohem těžší tak bych chtěl trochu poradit jak na cvičení abych zbytečně nedělal kontraproduktivní věc.

Chodím do posilovny 6x týdně (dříve jsem byl veslař na velmi dobré úrovni a tam jsem už byl naučený na tvrdý tréninky každý den bez odpočinku)

Cvičení je 1,5 km na začátku a 1,5 km ke konci běh

Pondělí:
Zada: Mrtvola 5x8,6,6,5,5 / T-činka (přitahy činky) 5x6
Prsa: šikmá lavice jednoručky 5x8 / Pullovery 4x8
Nohy: výpady 4x8
Ruce: velká činka biceps 5x6 / jednoručka za hlavu triceps 5x6

Utery:
Prsa: Bench 6x10,6,6,6,6,6 / rozpažování 5x6 ¨
Záda: Přítahy velké činky 5x6 / Veslo 5x6
Nohy: Hackt dřepy 3x10
Ramena: Tlaky 5x6 / rozpažky v předklonu 4x6

Středa:
Nohy: Dřepy 6x6
Prsa: šikmí bench 5x6 / Jednoručky v leže tlaky 4x6
Záda: Přítahy jednoručky (kleče na lavici) 4x8 / přítahy kladky 4x8
Ruce: jednoručky biceps 5x6 / úzký bench triceps 5x6

Čtvrtek:
Zada: Mrtvola 6x5 / T-činka (přitahy činky) 4x6
Prsa:rozpažky v leže 5x8 / Pullovery 4x8
Nohy: výpady 4x8
Ramena: Nadhoz 5x6 / předpažování 4x6

Pátek:
Prsa: Bench 7x5 / křížové kladky 4x6
Záda: Přítahy velké činky 5x6 / kladka 4x6
Nohy: Hackt dřepy 3x10
Ruce: velká činka biceps 5x6 / ez činka fran, tlaky 5x6

Sobota:
Nohy: Dřepy 4x6
Prsa: šikmí bench 4x6 / Rozpažování v leže 4x6
Záda: T-činka 4x8 / veslo 4x8
Ramena: Tlaky jednoručky 4x6 / předpažování 4x6

Běhám hodně zatím na pásu trénuji na půl maraton / takoví můj cíl - dříve jsem dosáhl max 15km tak bych si to chtěl poctivě dotáhnout na 25km

Můj cíl:
- zhubnout tuk
- zpevnit tělo a nabrat trochu hmoty - nechci být nafoukli balvan jak většina sypačů - ale takový ten tvrdý muž s Kamenými svaly (jak jsem měl čest potkat člověka který byl robustní, vytrvalí a jeho svaly byli jak kámen při úderu na tréninku.)
- něco jako strongman / Kulturista 19. století
http://content.artofmanliness.com/uploads/2009/12/ george.jpg
http://classicphysicalculture.webs.com/sandow12.jp g
http://www.darksidefitnesssystems.com/wp-content/u ploads/2012/10/hack-2.jpeg

To je pro mě taková velká inspirace lidi co makali tvrdě bez chemie.

vím že to bude asi totálně na hlavu cvičení tak bych byl rád kdyby jste mi mohli pomoci
Legi

Moderátor
# Zasláno: 10 Dub 2013 19:29

Ahojky,
trénink je ok, předpokládám, že lýtka a břicho cvičíš i když to nemáš v rozpisu. 1,5 km běhu před tréninkem je ztráta času, stačí klasická rozcvička. Po tréninku je důležitý strečink. Pokud chceš hubnout, je po tréninku dobrá aerobní činnost, ale velmi jemně. TF by neměla přesáhnout 110. V případě, že trváš na běhu na půli cesty do Maratónu, po běhu hodinu nic nejez.

42let @ 195cm @ 125kg
svGeorgius

Člen
# Zasláno: 10 Dub 2013 20:01

Jsem myslel že to bude vadit 6x týdně celé tělo. Jsem se bál toho abych potom nezačal spalovat svaly nebo jak každý říká něco o přetrénování.

Běhám 1,5 km před tréninkem a po tréninku kvůli kondici. Měl jsem běhat 3,2 km jenomže to momentálně neuběhnu tak jsem si to rozdělil 1,5 km před cvičením a 1,5 km po cvičení.

Břicho cvičím doma denně ale lýtka necvičím vůbec

Proč nemám o běhu hodinu nic nejíst ?
Když takhle budu posilovat 6x týdně tak jsem se domnival že tím něco zhubnu a trochu naberu a zpevnim svaly.
Taky díky tomu běhu 1,5 - 1,5 bych měl hubnout ? Já to budu prodlužovat.
Mám v plánu za 7 dni 1 + 2 km za 7 dni 1+2,5 km a potom za 14 dni to zvyšovat o 500 m
Legi

Moderátor
# Zasláno: 10 Dub 2013 21:03

Velmi dobrý článek od Širůčky na toto téma :

http://kulturistika.ronnie.cz/c-14669-vysokofrekve ncni-trenink-i-rovnovahou-ke-svalovemu-rustu.html

S tím běháním to chápu, ale běhat před tréninkem je opravdu kontraproduktivní. Ale je to Tvoje věc.

Necvičíš lýtka? Já nevím jak Ty, ale já je mám tak dlouhý, že dělám výpony s 200kg zátěží a teprva 2 roky to nevypadá jak končetiny hajzlovýho pavouka. Jestli to máš geneticky dáno, tak gratuluju.

S tím pálením tuků je to složitější. Zde něco ke čtení.

http://www.body-test.cz/efektivni-spalovani-podkoz niho-tuku
(jen si nevšímej toho odstavce o ohledně odvodnění)
http://www.body-test.cz/paleni-tuku-u-vytrvalcu-za klad-vykonnosti

42let @ 195cm @ 125kg
svGeorgius

Člen
# Zasláno: 10 Dub 2013 21:48 - Změnil/a: svGeorgius

Lýtka zařadím tedy ST a SO po dřepech (výpony v sedě) 4x6 -- mohlo by být nebo je lepší jiné cvičení na lýtek ??
svGeorgius

Člen
# Zasláno: 11 Dub 2013 00:14 - Změnil/a: svGeorgius

Tak jsem přečetl všechny ty články a trochu jsem se do toho zamotal.

v 1. článku píší že není ideální cvičit každý den - ale souhlasil jste s trénikem co mám který je skoro každý den Fullbody

v 3. článku píší o běhu a sacharidech - když omezím jakýkoliv sacharidy kvůli pálení tuku tak nevím jak se vyhnout sacharidu (Brambory a Těstoviny)

- brambory jsou podstatě jedna věc kterou jím skoro pořád se špenátem, brokolicí, vaječnou omeletou či s rybou nebo masem a podobně.

v 2. článku - píší o cvičení s 40% váhy/max do max opakování a potom se věnovat vytrvalosti běh a podobně. Přitom souhlasíš s mým tréninkem na hubnutí a zpevňováni/růst svalu
- takže když pojedu tohle svoje cvičení což mě tak zabere 60-80 minut i když to není 40% síly a max opakování ale 70%-80% většinou od 7x5 / 6x5 / 4x8 mohu tímto dosáhnout taky stavu nastolení spalování tuku + vytrvalostní běh
. protože zase následně na to píší že silovém cvičení v posilovně člověk spaluje po cvičení večer takže tady jsem se trochu zamotal i v těch sacharidech.

- Už vím že běhat 1,5 km je blbost takže kdyby na rozehřátí šel běhat lehce 500m popřípadě 5 minut na šlapadle tak by to vadit nemuselo a vytrvalost si nechat až po cvičení jak psali dokud budu moci mluvit jak kdyby. Takže běhání do úplného mrtva až pomalu člověk odpadne je blbost.

- jak je to ale s kondici získávám ji i tehdy když běžím v pohodlné zoně nebo pri nabráni kondice by se mělo už běhat do maxima dokud člověk neodpadne aby to tak tak zvládl danou trasu ????

- taky tam psali aby člověk naučil tělo pálit tuky měl by cvičit ráno na lačno stačilo by kdybych ráno třeba se věnoval 30 minut skákání švihadlo a nějaké posilování vlastní váhou + protáhnutí. Abych podpořil odbourávání tuku.
---------------------

Abych ještě uvedl učím se Uměleckým kovářem takže 7 dni škola a 7 dni praxe celkem velká dřina protože jedu jak stroj. K tomu v létě bych tam opět chtěl jezdi na kole to je tam a zpátky celkově 25km.
Jinak teď na cvičení před posilování beru http://shop.kulturistika.com/sportovni-vyziva/fat- burner-thermogenic/ bylo mi doporučeny že je to účinné na proti L-carnitinu.

Taky by mě zajímalo jak je to s nočním jídlem asi není ideální ale třeba v noci mám velký hlad tak si dám třeba 23:00 nebo 1:00 brabory a něco k tomu a podobně. Jelikož jeden týden vstávám 4:40 tak mam takový rozházený dny.

Dík za odpověď byl bych vděčný kdybyste se pokusil odpovědět na všechno co jsem se ptal a nějak to rozvést.

- teď jsem četl ty články na tech stránkách a v jednom píší že brambory škodí zdraví a výkonu o tomhle jsem ale nikdy předtím neslyšel ( taky js v podstatě jím všechno s braborama - brambory mám každý den na oběd a na večeři ) jestli je to pravda s těma brambory tak to je v Kelu.
Legi

Moderátor
# Zasláno: 12 Dub 2013 06:38

Záleží jak trénuješ. Pokud člověk cvičí 50 sérií, nemá v pořádku jídelníček atd., nemůže trénovat každý den. Silový sportovci také trénují každý den, dokonce i dvoufázově.

Nesmíš zase brát všechno doslovně. Článek pojednává o vytrvalcích. Je to dobré pro pochopení principu, za jakých okolností dokáže sportovec pálit přednostně tuk. Pro kulturistiku je to v určité situaci také velmi přínosné.
Brambory jsou jako sacharidový zdroj velmi vhodné.

Hmm, zde jsi zřejmě nepochopil princip jak to funguje. Při aerobním cvičení dokážou pálit tuky pouze trénovaní vytrvalci. Všem ostatním, se při při cvičení pouze uvolňují do krve. Spalovat tuky tedy začneš až po tréninku (afterburn). Buď při aerobce o nízké TF, nebo i když budeš jen tak dělat normální věci. Samozřejmě jen do té doby, než přijmeš sacharidy. Tělo vždy spaluje přednostně sacharidy, protože je to jednodušší.

Ano trénovat do mrtva je blbost. Kondice se získává tréninkem k tomu ideální aerobní zóně, zvané kardio zóna. TF je kolem 70-80%. Na lačno jen procházku, nebo lehká projížďka na kole. Hrozí totiž hypoglykémie a to, že sebou někde švihneš. Ale jsou zvyklí jedinci, kteří na lačno ráno odcvičí kardio.

V noci má člověk spát a né se cpát. Zřejmě máš nízko sacharidy, takže přidej. Pomáhá také vícesložkový protein, který vypiješ před spaním.

Brambory škodí zdraví? No to jsou mi novinky. Pokud to někdo žere z pole i s natí, tak bych se nedivil, je totiž jedovatá. Takovými hloupostmi bych se nezaobíral.

42let @ 195cm @ 125kg
svGeorgius

Člen
# Zasláno: 12 Dub 2013 08:45 - Změnil/a: svGeorgius

Tam píší v tom článku že brambory nějak znehodnocují trénink na další den a nějak zkracuji signali svaly mozek nebo tak nějak.

Jaj celkem pro mě zarážející takže chceš říci že budu více hubnout když si třeba dám na 2 hodinky výšlap lesem nebo když tak v pohodě si ujedu na kole třeba za babičkou 16km na kole v klidu jenom se trochu zapotím když je tam kopec a BUDU HUBNOUT více než když se snažím běhat do mrtva nebo třeba při tréninku MMA nebohu popadnout dech že tam člověk pomalu umírá.

- po této činnosti potom 1 hodinu nejíst abych podpořil pálení tuku.

Takže když dělám 7 hodin v kovárně jak bych měl podle tebe jíst abych podpořil maximálně pálení tuků ?

Já přijdu na kovárnu koupím si právě 3 koláče celkem sladky potom rohlik se syrem a slaninou.
Na svačinu mám větčinou nějaký ovoce a potom (těstoviny, chleba s vajičkem a zeleninou nebo chleba obalený ve vajičku a podobně)

-- kdybych v kovárně omezil sacharidy třeba ráno jenom něco celozrného na snídani se sýrem a na svačinu třeba těstoviny. A potom co přijdu domů tak ještě 1 hodinu nejedl po práci tak maximálně podpořím spalování tuků ????

Nebo jak by to bylo podle tebe ideální ?

PS: popřípadě jestli by jsi nějak doporučil trénink 5x tydne jak to poskladat
dobespavel

Člen
# Zasláno: 12 Dub 2013 11:09

Otázka je jestli budeš potom zvládat ten náročný silový trénink, když budeš takhle omezovat sacharidy

22 let
181 cm
84 kg
Prosím o tykání
Legi

Moderátor
# Zasláno: 13 Dub 2013 10:11

Jaj celkem pro mě zarážející takže chceš říci že budu více hubnout když si třeba dám na 2 hodinky výšlap lesem nebo když tak v pohodě si ujedu na kole třeba za babičkou 16km na kole v klidu jenom se trochu zapotím když je tam kopec a BUDU HUBNOUT více než když se snažím běhat do mrtva nebo třeba při tréninku MMA nebohu popadnout dech že tam člověk pomalu umírá.

Ano, čím vyšší TF, tím méně tuků se spaluje.

Při Tvé práci nelze omezovat sacharidy. Nebyl bys schopen trénovat. Hodinku nejíst po tréninku má smysl jen po silovém tréninku, nikoli po práci. Při takovém energetickém výdeji stačí regulovat příjem živin. To Ti nikdo neřekne, to musíš sám vykoumat.

Tréninků jsem zde psal dost.

42let @ 195cm @ 125kg
svGeorgius

Člen
# Zasláno: 13 Dub 2013 10:41

Takže jenom po silovém tréninku kdy z pálím Glykogen potom dojde uvolnění tuku do krve a lehkou aerobní aktivitou podpořím odbourávání tuku + 1 hodinu po cvičeni nejíst.

Jak je to potom čistě silovém cvičení jsem četl že na hubnutí je lepší jet silové cvičení že se pálí tuky i večer a den poté.
- Má teda smysl při jizdě na kole nebo dlouhých procházkách třeba 6-10km 1- hodinu potom nejíst ? ? ?

Když tak se nezlob jestli se ptám pořád tak blbě
Já jenom že jsem trochu zmatený
- někde píší vykašlete se na lehký opakování a hodně velky počet je to blbost na hubnuti je lepsi tvrdy silový trénink.

- potom v tom článku co si poslal píší nejlepší na hubnutí je 60% a velký počet opakování potom lehce si zacvičit tím se podpoří lepší pálení tuků.
Legi

Moderátor
# Zasláno: 13 Dub 2013 13:53

K uvolňování lipidů do krve dochází již během tréninku. To se spalováním svalového glykogenu nemá nic společného. Jde o to, že tělo umí tuky pálit jen v aerobním režimu, ne v anaerobním. Ale jinak to říkáš správně.

Ano, po silovém cvičení se pálí tuky. Čím intenzivnější trénink (při nedostatku kyslíku - anaerobně), tím delší afterburn. Po silovém tréninku smysl na kole jezdit má (pokud byly cvičeny nohy), neboť se spalování tuků urychlí (pro svalovou práci se začně jako energie využívat tuk uvolňený v krvi, protože disponibilní svalový glykogen z nohou je spotřebován). Čím déle odložíš příjem potravy, tím delší bude doba spalování. Tělo spaluje tuky i po příjmu potravy, ale již výrazně méně.

Já vím, že jsi zmatený. A kdo nebyl?

Velký počet opakování s nižší váhou spaluje rychleji svalový glykogen, čili je to výhodné pro trénink vytrvalců, kteří tak rychleji začnou pálit tuky již v průběhu tréninku (asi za 20 minut). Pro silové sportovce to nemá moc význam, pouze pokud je potřeba takto cvičit z jiných důvodů.

42let @ 195cm @ 125kg
svGeorgius

Člen
# Zasláno: 13 Dub 2013 14:34 - Změnil/a: svGeorgius

Takže čím budu více posilovat vetsin intenzito tím rychleji dojde k tomu procesu afterburn.

Já občas zažívám stav při posilování když jedu těžké cviky třeba nadhoz a mám pauzu jenom 1 minutu a jedu to s 60-70 procent kdy zvladnu 4x5 opakování tak to mám i problém udýchat jsem spocený a dýchám že sotva popadám dech ---> tenhle stav už je nežádoucí že když tak rychle vyletí tep ?

Nebo ta tepová frekvence se bere jenom u aerobním režimu ??? (Spíše jak si to čtu na popáté tak jestli jsem to dobře pochopil jak píše tělo teda umí pálit jenom v aerobním takže posilování musí být tvrdé aby rychleji nastalo a déle trvalo (afterburn)

Po tomhle se věnovat lehce aerobním aktivitě tím docílím rychlejšímu spalování tuků.
( Jak moc účinný by měl být to cvičení nohou ??? Když každý den běhán v posilce tak jestli to musí být silové cvičení dřepů 5x5 / nebo stáčí před během 4x8 výpadů s 16kg jednoručkami v ruce. )

kdybych po posilce a běhu chodil domů pěšky asi 3km (5x týdně) nebo naopak do posilky pěšky a s posilovny (tramvají) napomohlo by to nějak razantně k pálení tuků ???

A ještě něco ke kolu až budě pěkně chystám se jezdi do kovárny na kole ráno kolem 5:30 hod 14-15 km cesta jenom tam. Jenomže jezdím na lačno ale jedu si na pohodičku žádný spěch - jak jsem se dočetl tohle by mělo hodně podpořit pálení tuku po tom bych hodinu nejedl a potom se do sytosti najedl a šel bych pracovat. Je to správně ???

Já jenom že když dělám různé věci tak abych je dělal správně a vydoloval z toho co se dalo aniž bych si házel klacky pod nohy.
Legi

Moderátor
# Zasláno: 13 Dub 2013 17:03

tenhle stav už je nežádoucí že když tak rychle vyletí tep ?

Tenhle stav je při anaerobním tréninku velmi žádoucí. Jinak to totiž žádný anaerobní trénink není, že. Ano, TF se počítá pouze v aerobním režimu. Pochopil jsi to dobře.

( Jak moc účinný by měl být to cvičení nohou ??? Když každý den běhán v posilce tak jestli to musí být silové cvičení dřepů 5x5 / nebo stáčí před během 4x8 výpadů s 16kg jednoručkami v ruce. )

Svalový glykogen se vyčerpá rychleji druhou variantou. Problém ale je, že ve stehnech je glykogenu hodně, takže vyčerpat ho vyžaduje dlouhý trénink. To je ale zase nevýhodné pro regeneraci, takže pokud je priorita hubnutí no problem, pokud nabírání - nedělat.

kdybych po posilce a běhu chodil domů pěšky asi 3km (5x týdně) nebo naopak do posilky pěšky a s posilovny (tramvají) napomohlo by to nějak razantně k pálení tuků ???

Pomůže to vždy, otázka jestli razantně. To asi ne.

A ještě něco ke kolu až budě pěkně chystám se jezdi do kovárny na kole ráno kolem 5:30 hod 14-15 km cesta jenom tam. Jenomže jezdím na lačno ale jedu si na pohodičku žádný spěch - jak jsem se dočetl tohle by mělo hodně podpořit pálení tuku po tom bych hodinu nejedl a potom se do sytosti najedl a šel bych pracovat. Je to správně ???

Pokud Ti to nevadí a nedělá se Ti zle, tak ano.

42let @ 195cm @ 125kg
svGeorgius

Člen
# Zasláno: 14 Dub 2013 00:40 - Změnil/a: svGeorgius

Ještě takový dotaz hodně čtu že člověk nemůže pořádně nabrat hmotu a přitom mít hodně aerobní zátěže. Já bych těl být takový všestranný sportovec ubehnout 20 km umět ovládat gymnastiku (drive jsem dělal akrobacii) a podobně . . .

Jenomže čtu hodně toho že člověk co se hodně hýbe pomalu a málo nabírá hmotu já jenom jestli každý myslí stejné měřítko - když si představím nabírání hmoty tak si představím gymnastu atleta zatím co jiný nabírání hmoty kulturistu ... ... ...

Takže mě zajímá jestli je možná dosáhnout takového podobného cíle když budu se věnovat různým disciplínám nebo se takové tělo a hodně aktivity vylučuje.

http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcShY59vgfl u_v81oAy7Lb4yBp1umu8Q3gnG3aboUN_DK2NCqBOx
http://content.artofmanliness.com/uploads/2009/12/ george.jpg
http://www.wrestlingsbest.com/collectibles/cd2003r ahackenschmidtfr.jpg
http://25.media.tumblr.com/tumblr_mbojdldMvP1riuzw 8o1_400.jpg
http://2.bp.blogspot.com/_2rEgpXKIT7g/S_sOTgDSK2I/ AAAAAAAAA3c/NU_e8RKS-Rw/s1600/strongman+eugenesand ow.jpg

Já právě jestli když se bavíme s někým o nabírání hmoty nebo celkově na foru jestli každý nemá jinou představu o množtví te hmoty tak proto se ptám.
Legi

Moderátor
# Zasláno: 14 Dub 2013 08:21

Podívej, představ si vytrvalce, hubeňour, samá ruka a noha a představ si naturálního kuturistu. Máš možnost při takovém tréninku být na půli cesty, případně vychylovat se jedním, či druhým směrem. Takovým pěkným příkladem jsou třeba desetibojaři. Myslím si, že jejich postava a svalový rozvoj je estetický a funkční.

42let @ 195cm @ 125kg
svGeorgius

Člen
# Zasláno: 16 Dub 2013 21:44

Mě se to pokoušel vysvětlit Tetsuo (znal jsem ho dříve z tohodle fora) ty principy cvičení (pálení tuku a zamotal jsem se do toho ještě více)

Ten mě doporučil jet vysoký počet opakování lehký váhy - lehké posilování, lehké kardio a protahování.

tady mám foto jak jsem vypadal v průběhu jestli to nějak pomůže . . . .
16 let (88kg)
http://sphotos-b.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/4230 77_383622964988038_1884903013_n.jpg
http://sphotos-f.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/3998 65_383623024988032_149634003_n.jpg

20 let (115kg)
http://sphotos-g.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/5319 40_649350111748654_1418683958_n.jpg
http://sphotos-a.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/5319 40_649350115081987_1933109211_n.jpg

teď mám 23 let a (135kg)

Jaký typ tréninku by si doporučil ty lehké váhy a opakovaní nebo těší váhy a klasika ta 5x6 5x8.
Jsem si říkal že je lepší psát s jedním člověkem když jsem četl různé články co článek to jiný názor a vyvrací předešlé tvrzení - ty to pěkně rozepíše aspoň Tetsuo je na muj vkus moc stručný a já to moc nechápu potom
Legi

Moderátor
# Zasláno: 17 Dub 2013 10:18

No, pěkně jsi se nám za ty roky vykrmil.
Ale je vidět, že páru budeš mít solidní, takovej strongman style.

Doporučil bych Ti silový trénink ve stylu 5x6 s následnou aerobkou a dietou. Dieta znamená, že jíš odpovídající množství vyvážených živin, nechlastáš, nežereš sladký, nepiješ sladký a vše podřizuješ Tvému cíli. Jde o to najít ten ideální stav, kdy se nemusíš až tak omezovat a budeš se svojí postavou spokojený. Žít 10 let jak poustevník není nutné.

42let @ 195cm @ 125kg
svGeorgius

Člen
# Zasláno: 17 Dub 2013 14:03 - Změnil/a: svGeorgius

Jsem ted změnil kardio jedu po posilování 20 (15) minut na šlapadle. A potom běh 1,5km.

Mě říkal Tetsuo že 15 minut i po posilování kardia je hrozně málo.

dneska tady pošlu noví trénink jak jsem si to sestavil jestli by si měl k tomu potom výhrady.
svGeorgius

Člen
# Zasláno: 2 Kvě 2013 14:31

Ahoj prosím tě potřebuji poradit. Přestal jsem chodit do posilovny nechce se mě dávat takové velké peníze za posilovnu.

Ale mám možnost chodit do školy. 3x týdně PO/UT/ČT 2 hodiny.
Stroje tam nejsou skoro žádný ale tak já na nich necvičil.

Jsou tam jednoručky, Bench, Osa velka na mrtvolu, dřepy a stará kulovitá činka . a (Hrazda ale tak to mě netankuje se ani jednou nepřitáhnu )

Ale totálně nemám páru jak to dát do 3x tréninků týdně. Zbytek týdne chci posilovat hodně vlastním tělem.
Nevím jak narvat (Bench, Nadhozy, Dřepy, Mrtvolu do 3x týdně full body)

..
Když jsem tam chodil dříve tak jsem jel 3x týdně to samé.
3x30 minutu - box a kopy do pytle
3x30 minutu - skoky švihadlo

7x5 mrtvý tah
7x5 nadhoz

7x10 dřepy s činkou na zádech lehčí starou kulovitou max 20-30kg
7x5 předpažování.
7x8 tlaky na prsa a tlak nahoru.

a různé techniky do pytle. (30 sec činost a 30 sec pauza) --> je tohle dobrý na hubnutí ????
3x30 sec box (volně)
3x30 sec 2 údery zakončený kopem
3x30 sec 1 kop 2 údery zakončený loktem
5x30 sec volný styl prostě všechno sypat do pytle.
Na dokončení švihadlo třeba 5x30 sec co nejrychleji.

----------
Rad bych zase věnoval cvičení do pytle ale raději bych předtím nějaký cvičení na objem a sílu. Teď jsem ti chtěl poslat svůj posilovací plán aby si ho ohodnotil a vůbec mě to nejde sepsat.

--> právě přemýšlím jestli mám využít těch závaží a vybavení na silový cvičení zvedání těžkých vah. Nebo spíše takový ten zápasnický trénink. Pár těžkých cviků a potom lehčí váhy a tlaky, dřepy, kliky na medicinbalu švihadlo, boxování a podobně.
Není tam právě stojan na dřepy takže si dávat činku na záda by bylo peklo. Možná dřepovat činkou kterou nadhodím ze předu. Jinak jsem dřepoval tou lehčí kulatou činkou.

Rád bych si právě odjel moje oblíbene cviky
Mrtvolu
Nadhoz
(popřípadě nějak do toho zakomponoval ještě Bench a Přítahy velké činky)

potom si odjel takové to cvičení 4-5(serie)x8-10(opakovani) lehčí váha na zapocení (dřepy lehčí vahou, přepažování velkou činkou, Tlaky, kliky)
a zakončil to tím intervalovým bouchaním a kopanám do pytle.
RobinB

Člen
# Zasláno: 3 Kvě 2013 19:51

Ahoj svGeorgius,

jdeš na to správně, snažíš se to pochopit a to je dobře, když budeš rok studovat různé články, tak se ti v tom udělá jasno a pojedeš si svou cestou, jestli chceš pochopit vše během 5 minut, tak v tom máš zmatek. Myslím, že jdeš z extrému do extrému, začíná to tady 6 tréninkama týdně a končí to tím, že nebudeš utrácet za posilku a půjdeš cvičit 3 krát týdně do školy.
Než začneš kopírovat něčí plány, musíš si ujasnit, co chceš a kolik za to chceš utratit.

Nevím, kolik lidí bude chodit do té školy, ale pokud chceš cvičit s vyššími vahami, neměl by jsi cvičit sám. V tomto je posilovna asi lepší.

6 tréninků týdně se mi zdá moc. přestávky mezi jednotlivými partiemy by měli být aspoň 2 - 3 dny, vůbec nic se nestane, když budou občas i více., pokud tréninky budou na doraz.

Mám takový dojem, že chceš být 130 kg Arnoldem s tukama kolem 7%, který běhá maraton. Obávám se, že to nevyjde. Pokud chceš být fitnesák a hlavně chceš zhubnout. Tak jeď split, 5-10 minut rozehřát, pak hodinku posilku a nakonec 20-30 minut aerobní cvičení a nakonec strečink. Pokud chceš i běhat a boxovat nebo prostě máš rád cvičení, tak je lepší 2 x týdně kruhový trénink a zbytek si běhat, jak uznáš za vhodné. Pro hubnutí nebude ani tak důležité cvičení, jako spíš správná strava a bez té se nepohneš.
svGeorgius

Člen
# Zasláno: 3 Kvě 2013 23:00 - Změnil/a: svGeorgius

Ahoj

Jestli si to četl od začátku dával jsem tam svoje vzory rozhodně nechci mít 130kg ve svalu ani náhodou chci být trochu objemný ale hlavně gymnasta atlet.

moje představy jsou něco jako:
Dolph Lundgren (Ivan Drago)
http://www.turkcealtyazi.org/resimler/prs/0000185/ l-dolph-lundgren-e587e507.jpeg
http://thefilmthugs.podbean.com/mf/web/csv6nc/dolp h-lundgren-bodybuilding.jpg

Sig Klein:
http://content.artofmanliness.com/uploads/2009/05/ sig-klein-57.jpg
http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcS9_8jkHwG HQ3thx2QXnV3sXFRf_LJgqTRKdUOOrKKAPYh37Vd9

Mě jde hlavně o volnost pohybu být zase lehčí hýbat se lehce, být silný a umět zacházet s vlastní váhou jako dříve. Proto tak nelpím na posilovně. A ve škole je tam osa a více jak 300kg železa takže se stím něco dá dělat a pár lidí na pomoc je tam taky.

Ze začátku jsem psal posilovnu 6x týdně ale ono se moc nezmění budu makat 3x v posilovně a 4x týdně vlastní váhou různé klikování a gymnastické cviky co zvladnu.
Vaše odpověď
Tučné  Kurzíva  Podtržené  Odkaz na obrázek  Insert YouTube video   URL    vypnout *Co to je?

:) ;) :-p :-( :-D smirk :up: :down: :up2: :hi: :clapping: :handshake: :smile: :tease: :wait: :giggle: :winking: :laugh: :cool: :confused: :nodding:
Další smajlíci Zakázat smajlíky
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Do diskuse mohou přispívat jen registrovaní uživatelé. Zadejte své přihlašovací jméno a heslo, nebo se zaregistrujte.

[ANTISPAM] Zadejte pismeno "J" zde:

Právě online: Hosté - 1
Členové - 0
Nejvíce uživatelů online: 299 [4 Dub 2017 04:49]
Hosté - 299 / Členové - 0