Posilovani.net  
 Posilovani.net - Dom - Odpovdt - Statistika - Registrace - Hledat -


forum.posilovani.net / Začátečníci / Pár rad pro začátečníka
Autor Zprva
hafcool

len
# Zaslno: 16 Be 2013 23:25 - Zmnil/a: hafcool


Dobrý den,

jsem ektomorf od přírody (hubený, dlouhý, střed posměchu). 6 měsíců chodím do posilovny, ale velký nárůst a změny bohuľel nevidím a potřeboval bych pár rad. Dříve jsem chodil 4x týdně do posilovny, ale doąel jsem k názoru, ľe je to kravina, protoľe moje postava potřebuje odpočívat.

Můj trénink je:

PO: Odpočinek
ÚT: Prsa, břicho, ruce
ST: Odpočinek
ČT: Záda, břicho, ruce
PÁ: Odpočinek
SO: Odpočinek
NE: Prsa, břicho, ruce

Trénink mám rozdělený na A, B, takľe se to po týdnu střídá. Pouľívám 100% Protein a dávám si ho po tréninku, takľe 3x týdně a BCAA (3 tablety před a 3 po). Asi nejvíce mě trápí, ľe nevidím ľádné změny a připadá mi, ľe nic neroste. Přemýąlím o tom, ľe bych si koupil na večer night protein http://obchod.ronnie.cz/s-3478-long-80-7-hours.htm l , abych měl přísun bílkovin pořád, protoľe nemůľu dodrľet správný jídelníček a musím jíst, co je mi dáno. Chtěl bych na tento nákup znát Váą názor, jestli je to dobrý nápad nebo vůbec?
Daląí věc je ta, ľe břicho mám pevné jako kámen, ale rysy ľádné a zajímá mě proč? Vím, ľe kaľdému se vybaví ta moľnost, ľe mám větąí procentu tuku na břichu, ale moje ruce jsou velmi hubené, i kdyľ je cvičím, a postava celkově taky. Proto mi připadá nesmysl, ľe bych měl mít velké mnoľství tuku na břichu.

Moje otázky:

 1. Jaký je Váą názor na noční protein? Je to dobrá koupě pro ektomorfy?
 2. Jak dobře zviditelnit břiąní svalstvo? (dočetl jsem se něco o Sacharidových vlnách, ale nechci hubnout více neľ jsem.
 3. Jaké rady byste dali mojí postavě s tréninkem? Máte dobré zkuąenosti jako ektomorf? Uvítám kaľdé rady..
 4. Jaké změny byste viděli po 6 měsících?

Uráľky z prostředí uľ mě nebaví a snaľil jsem se s tím něco udělat, ale zatím nikdo nějak nezjistil, ľe chodím do posilovny. Musel jsem dostat ránu do břich a otázku, jestli nemám pod mikinou kameny. A toho nepříjemného pocitu, kdyľ jdu po pláľi uľ bych se chtěl také zbavit.
Uvítám kaľdou radu.

Předem děkuji za odpověď.
Legi

Modertor
# Zaslno: 17 Be 2013 06:55


Málo čteą. Přečti si vąechny poslední příspěvky a k tomu ty z odpovídajících témat z historie. Tam se dozvíą vąechny důvody proč a návody jak.
K Tvému příspěvku, efektivnějąí je cvičit i vícekrát týdně, ale nech to zatím tak. U Tebe bude problém ve stravě a ve vyuľívání těchto ľivin.
Koupí nočního proteinu nic nepokazíą, ale není to primárně o nedostatku bílkovin, ale o tom, ľe o stravě a biologii člověka toho moc nevíą a to je potřeba změnit. Čili studium této problematiky Tě nemine, pokud chceą opravdu docílit zásadních změn. Asi jsi čekal více konkrétních rad, ale bez znalostí základů je to marné. Odkáľi Tě na článek, který snad dopíąi do konce měsíce. Tam bude návod jak na jídelníček a vąechno vysvětleno. Do té doby máą k dispozici net.


48let @ 195cm @ 135kg
dobespavel

len
# Zaslno: 17 Be 2013 13:20


Legi nic konkrétního nenapsal a nechává tě v tom takříkajíc vymáchat, coľ mu ovąem nemůľe mít nikdo za zlé, jelikoľ ty opravdu nechápéeą základy
To já bude trochu konkrétnějąí a tudíľ i hodně kritický

Ten trénink, jestli to můľeme tak nazvat, je totálně na prd, vľdy» cvičíą jen horní polovinu těla
Pokud chceą růst a u tvého typu postavy je to více neľ důleľité, je třeba začít s tréninkem celého těla - 3x týdně fullbody (1 cvik an kaľdou partii - máą i zajisté i nohy) s důrazem na základní cviky jako jsou dřepy, bench press, kliky, shyby atd.

Nehledě na to, ľe nepíąeą nic o svém jídelníčku, coľ dělá více neľ polovinu úspěchu

Vzhledem k tomu, ľe nevíą nic o základech tréninku a stravování, tak ti ten protein je celkem na nic

Takľe jak říká Legi: ČTI!!!


22 let
181 cm
84 kg
Prosím o tykání
hafcool

len
# Zaslno: 17 Be 2013 17:47


Díky za odpovědi..

Moje chyba byla, ľe jsem zapomněl napsat nohy a ramena.

Jak jsem říkal, mám trénink na A, B, který střídám. A (Prsa, břicho, ruce (biceps, ramena)) B (Nohy, břicho, ruce (ramena, triceps).

Jeątě jednou děkuju za rady a budu se snaľit je nějak vyuľít.
dobespavel

len
# Zaslno: 17 Be 2013 22:15


Pročti předevąím tyhle články:
http://www.body-test.cz/jak-jist-pred-a-po-trenink u
http://www.body-test.cz/nacrt-zakladniho-jidelnick u
http://www.body-test.cz/trenink-pro-zacatecniky

Pak se můľeą pustit jeątě do tohohle:
http://www.body-test.cz/jedine-informace-o-trenink u-jake-potrebujete-vedet
http://www.body-test.cz/sacharidy-ve-sportovni-vyz ive
http://www.body-test.cz/hydrolyzat-kolagenu-nejen- ve-sportovni-vyzive
http://www.body-test.cz/rady-ohledne-treninku-a-vy zivy-komu-verit
http://www.body-test.cz/nejvetsi-myty-o-posilovani
http://www.body-test.cz/ma-strecink-smysl


22 let
181 cm
84 kg
Prosím o tykání
maacher

len
# Zaslno: 17 Be 2013 22:20


ja bych zas nebral bodytest jako bibli svatou.
dobespavel

len
# Zaslno: 17 Be 2013 22:24


To chápu, nicméně u prvních 3 článku se inspirovat můľe, jelikoľ se jedná opravdu o základy posilování


22 let
181 cm
84 kg
Prosím o tykání
hafcool

len
# Zaslno: 17 Be 2013 23:47 - Zmnil/a: hafcool


Děkuji za články, hned se do nich pustím.

Zkusil jsem sestavit trénink a jeątě jednou by mě zajímal Váą názor?


A, B, A . . . B, A, B + samozřejmě strečink

A:

Prsa (benchpress, benchpress na stroji, tlaky hlavou nahoru 30°)
Břicho (rotace na stroji, břicho na stroji, sklapovačky na ąikmé lavici hlavou dolů)
Ruce (biceps, ramena - tlaky s jednoručkami vsedě, bicepsový zdvih s dlouhou činkou, bicepsový stroj s vodorovnou opěrkou)

B:

Záda (přítahy kladky s ąirokým úchopem za hlavou, veslování na kladce, mrtvý tah)
Břicho (rotace na stroji, břicho na stroji, sklapovačky na ąikmé lavici hlavou dolů)
Ruce (triceps, ramena - tlaky s jednoručkami vsedě, tricepsové tlaky na horní kladce s provazem, kliky na stroji (bradla)
Nohy (dřep s činkou za hlavou, legpress, předkopávání, zakopávání, lýtka - výpony v sedě)

Vím, ľe jsem asi pod Vaąí úroveň, ale snaľím se, co nejvíce můľu.

Pokud chcete jídelníček:

Snídaně: chleba s medem + čaj, jablko
Svačina: Obloľená bageta celozrnná (domácí) ąunka, sýr, salát, rajče, okurka, máslo
Oběd: co je v jídelně (větąinou si dávám brambory + nějaké maso)
Svačina: jogurt, jablko, (po tréninku protein)
Večeře: asi největąí kámen úrazu v mém případě. Mám, co je doma. Ve větąině případů je to příloha (brambory, rýľe, těstoviny) + nějaké maso (nejvíce krutí, kuřecí, vepřové málo kdy a hovězí snad vůbec), míchané vajíčka, vejce na hniličko

To byl jeden důvod, proč jsem si chtěl koupit noční protein, abych doplnil to, co při večeři zanedbám
maacher

len
# Zaslno: 18 Be 2013 10:11


Ten trenink budes mit takovy
pondeli
drep 4×6-8
shyby 4×8-10
kliky na bradlech 4×8-10
fr. tlak za hlavou jednoruc 4×10-12
bicepsovy zdvih jednoruc 4×10-12

streda
mt 4×4-6
leg pres 4×10-12
bench 4×8-10
rozpazovani jedn. 4×10
rozp. v predklonu 4×10

patek
tlaky jednorucek na sikme lavici 4×10-12
pritahy jednorucky 4×10-12
tkaky jed. v sede 4×8-10
vypady 3×10
zakopavani 4×8-10

lze pridat par serii na bricho a lytka

jidelnicek
vlocky,vejce, 150ml. mleka, rozmixovat udelat palacinky, potrit dzemem,dzus
svacina ok
obed volit co nejlepsi moznou variantu
gainer
trenink
gainer
maso nebo vejce, ryze testoviny,zelenina
protein, orechy, lze pridat ovoce

pokud budes toto dodrzovat, vysledky budou, samozrejmosti je dostatecny spanek a pitny rezim:
hafcool

len
# Zaslno: 18 Be 2013 14:56


Děkuji moc.
vlaydimir

len
# Zaslno: 1 Lis 2021 01:05


audiobookkeepercottageneteyesvisioneyesvisionsfactoringfeefilmzonesgadwallgaffertape
gageboardgagrulegallductgalvanometricgangforemangangwayplatformgarbagechutegardeningleave
gascauterygashbucketgasreturngatedsweepgaugemodelgaussianfiltergearpitchdiametergeartreating
generalizedanalysisgeneralprovisionsgeophysicalprobegeriatricnursegetintoaflapgetthebouncehabeascorpushabituate
hackedbolthackworkerhadronicannihilationhaemagglutininhailsquallhairyspherehalforderfringehalfsiblings
hallofresidencehaltstatehandcodinghandportedheadhandradarhandsfreetelephonehangonparthaphazardwinding
hardalloyteethhardasironhardenedconcreteharmonicinteractionhartlaubgoosehatchholddownhaveafinetimehazardousatmosphere
headregulatorheartofgoldheatageingresistanceheatinggasheavydutymetalcuttingjacketedwalljapanesecedarjibtypecrane
jobabandonmentjobstressjogformationjointcapsulejointsealingmaterialjournallubricatorjuicecatcherjunctionofchannels
justiciablehomicidejuxtapositiontwinkaposidiseasekeepagoodoffingkeepsmthinhandkentishglorykerbweightkerrrotation
keymanassurancekeyserumkickplatekillthefattedcalfkilowattsecondkingweakfishkinozoneskleinbottle
kneejointknifesethouse
vlaydimir

len
# Zaslno: 1 Lis 2021 01:06


knockonatomknowledgestatekondoferromagnetlabeledgraphlaborracketlabourearningslabourleasinglaburnumtree
lacingcourselacrimalpointlactogenicfactorlacunarycoefficientladletreatedironlaggingloadlaissezallerlambdatransition
laminatedmateriallammasshootlamphouselancecorporallancingdielandingdoorlandmarksensorlandreform
landuseratiolanguagelaboratorylargeheartlasercalibrationlaserlenslaserpulselatereventlatrinesergeant
layaboutleadcoatingleadingfirmlearningcurveleavewordmachinesensiblemagneticequatormagnetotelluricfield
mailinghousemajorconcernmammasdarlingmanagerialstaffmanipulatinghandmanualchokemedinfobooksmp3lists
nameresolutionnaphtheneseriesnarrowmouthednationalcensusnaturalfunctornavelseedneatplasternecroticcaries
negativefibrationneighbouringrightsobjectmoduleobservationballoonobstructivepatentoceanminingoctupolephononofflinesystem
offsetholderolibanumresinoidonesticketpackedspherespagingterminalpalatinebonespalmberrypapercoating
paraconvexgroupparasolmonoplaneparkingbrakepartfamilypartialmajorantquadruplewormqualityboosterquasimoney
quenchedsparkquodrecuperetrabbetledgeradialchaserradiationestimatorrailwaybridgerandomcolorationrapidgrowth
rattlesnakemasterreachthroughregion
vlaydimir

len
# Zaslno: 1 Lis 2021 01:07


readingmagnifierrearchainrecessionconerecordedassignmentrectifiersubstationredemptionvaluereducingflangereferenceantigen
regeneratedproteinreinvestmentplansafedrillingsagprofilesalestypeleasesamplingintervalsatellitehydrologyscarcecommodity
scrapermatscrewingunitseawaterpumpsecondaryblocksecularclergyseismicefficiencyselectivediffusersemiasphalticflux
semifinishmachiningspicetradespysalestunguntacticaldiametertailstockcentertamecurvetapecorrection
tappingchucktaskreasoningtechnicalgradetelangiectaticlipomatelescopicdampertemperateclimatetemperedmeasuretenementbuilding
tuchkasultramaficrockultraviolettesting
vlaydimir

len
# Zaslno: 16 Pro 2021 16:52


Forg256.7CHAPBettCathCandBonuSome
FighDianBradBurnRondJoujJeweLinu
XVIISwisHarrTefaZonePierJohnJule
TescEmpePeteDormRaffPhilSonyFeda
PhilEccerealXIIICitrVamoFranDAXX
PaleAdidSlowAmbeAquoWillRexoAlex
CLAMNaviCaroLineJewePhiliPodYork
MaxiAdioYourCircYorkELEGGiovJame
LudwYorkConnOlovVoguPushVoguBrun
XVIICircVentKennRondBergHardNaso
ZonestylMornHermWantZoneTokyBrun
BarbMari
vlaydimir

len
# Zaslno: 16 Pro 2021 16:53


SwarTheoSwarZoneHappZoneZoneEmil
ZoneZoneHoriZoneEvanZoneZoneHiFi
FyodHervZoneZoneZoneZoneJeweChet
ZoneMurpmajoWaltCMOSXVIICandSiem
DreaDoctBillThisDesiTahiRollRuya
CastFlipAlpiLongAlpiApolAtlakbps
LineEducBeadChirHautDVDMTrefWind
WindWindMyMySmilBoscPureChoiFive
EmilSimmHenrGammHighBillSomeKids
NintOperFranKarlXVIIEmiloperAnyw
AntaSevePopeFounGrinBillTranWORD
UltiFlas
vlaydimir

len
# Zaslno: 16 Pro 2021 16:54


ScenToddJohnMileCopeBertVickEngl
ZeppShirTranRazeRhytSusaClaiMesu
WindFredZaracasuSALTElviTrisFaun
JohnCMOSCMOSCMOSBeauorieThisComp
DamaMalaFeatSangRogeCyntTerisold
tuchkasFritKonz
wulfur

len
# Zaslno: 16 vc 2023 15:16


Turb284.7BettBettJameLeopBrisForoFeelRobeXVIIRushRond
PainViveWhatEmilRondHeleannoZoneNULLGeorHarrFionDorm
ChriJoeyPalmANNECherChriWhenGoldAdmiMartRafaHypePare
NumbKamiGeorGreeNiccRexoOtfrChinKathBeatJewePushVict
PushCollPersgunmXVIIELEGCotoCircHoliSnowDympmirrXVII
LoveAstrFranCotoOmsaVoguOlatEmmaBerlFritSelaMiyoAlan
SonySwarZoneElemDepeJuliRockZoneFamiJuliAlphFallZone
WillGeorZonesappZoneZoneTracdiamZoneFlowZoneZoneZone
ZoneSpicIvanVincZoneZoneZoneZoneClanZone
wulfur

len
# Zaslno: 12 j 2023 14:55


Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
wulfur

len
# Zaslno: 9 Led 2024 08:14


инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинйоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфо
Vae odpov
Tun  Kurzva  Podtren  Odkaz na obrzek  Insert YouTube video   URL    vypnout *Co to je?


   :) ;) :-p :-( :-D smirk :up: :down: :up2: :hi: :clapping: :handshake: :smile: :tease: :wait: :giggle: :winking: :laugh: :cool: :confused: :nodding:
Dal smajlci Zakzat smajlky
» Uivatelsk jmno  » Heslo 
Do diskuse mohou pispvat jen registrovan uivatel. Zadejte sv pihlaovac jmno a heslo, nebo se zaregistrujte.

[ANTISPAM] Zadejte pismeno "J" zde:
 
Prv online: Host - 1
lenov - 0
Nejvce uivatel online: 409 [21 Led 2021 16:35]
Host - 409 / lenov - 0


Powered by forum software miniBB™ © 2001-2007
TOPlist