Posilovani.net  
 Posilovani.net - Domů - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -

forum.posilovani.net / Začátečníci / Pomoc a rady pro začetečníka
Autor Zpráva
Martin29

Člen
# Zasláno: 9 Led 2013 14:53

Ahoj,
předem zdravím všechny tady na foru. Potřeboval bych, jestli by jste byli tak hodní a mohli mi pomoc, či nasměrovat tím správným směrem. Přestěhoval jsem se do jiného města, kde nikoho neznám a v předešlém městě jsem hodně hrával florbal, fotbal a i do fitka zašel. Ale ted se podotýkám s problémem a to, že jsem dost nabral, když jsem se přestal hýbat. Ted jsem si koupil tady u nás permici do posilovny. Je mi 29 a měřím 172cm a vážím 104 kg (docela bříško) Chtěl jsem vás poprosit jak nejrychleji to dám dolu, když chci nějak vypadat. zajímal by mě jídelníček nějaký spalovače a nebo jakou koliv radu co se toho týče. Co jíst a jak se často hýbat v posilce planuju deně ale mam i 4 směnny pracovní šichty. Budu rád, kdybych tu našel přijemného kamaráda co tomu rozumí, kdyby se semnou třeba spojil na mem skype a pomáhal mi, předem díky všem, kteří mi pomohou s pozdravem Martin
Legi

Moderátor
# Zasláno: 9 Led 2013 18:19

Ahoj Martine,

přečti si nejdřív toto :
http://www.posilovani.net/rysujeme-a-hubneme/

Kdybys něčemu nerozumněl, ptej se....

42let @ 195cm @ 125kg
Martin29

Člen
# Zasláno: 10 Led 2013 15:33

Legi děkuju,

Ale nějak jsem nějak nepochopil proč ty sacharidy. Myslel jsem že když člověk chce shubnout tak má spíše konzumovat bílkoviny.
Chci jen spálit tuky a pak třeba nabírat svaly. Nejde mi to abych važil třeba o 20kg míň ale abych se dopracoval k tělu se svaly. Proto nechápu všeljaké rady, protože co kde na natu najdu všude je něco jiného a už jsem z toho mimo Takže jestli to teda chápu měl bych chodit do posilky Pondělí a úterý pak dva dny volna. Ale zase se mi zadrhavá ta strava. Proč sacharidy? A ne bilkoviny? Tak co vlastně mám žrát ,
Legi

Moderátor
# Zasláno: 10 Led 2013 16:36

Podívej, základní výživová pyramida sestává z cukrů, bílkovin, tuků a dalších živin, který teďka vynecháme. Tělo potřebuje všechny tři druhy živin, aby mohlo správně fungovat. A to i když chceš v prvé řadě zhubnout. Tady na fóru už toho bylo o správné, potažmo kulturistické výživě napsáno hodně informací. Stačí pohledat v odpovídajících tématech. Tady máš pro začátek jídelníček.

http://forum.posilovani.net/index.php?action=vthre ad&forum=2&topic=3429

42let @ 195cm @ 125kg
Martin29

Člen
# Zasláno: 10 Led 2013 21:17

Aha, takže by bylo skvělé s těma sacharidama teda hebat v den tréninku víc sacharidu a ve volnu mín. Jestli by ti nevadilo se třeba spojit přes skype? A popsat třeba o tom chvilku?
Legi

Moderátor
# Zasláno: 10 Led 2013 21:45

Ee, buď tady, nebo nikde. Já nedávám soukromý hodiny. Uvědom si, že ty informace pomáhají i dalším uživatelům.

42let @ 195cm @ 125kg
Martin29

Člen
# Zasláno: 11 Led 2013 13:28

Však jsem se jenom ptal, šlo mi jen o to, abych se mohl zeptat na otázky kterým nerozumím a nemusel to protahovat třeba na týden, něž tu někdo napíše. Nic víc a jestli jsem se tě dotknul, tak to PROMIŇ
Legi

Moderátor
# Zasláno: 11 Led 2013 13:48

Neboj, nedotknul, proč? Jen jsem Ti řekl jak to funguje a jak ne.

Neměj obavu, jsme tady v podstatě every day 4 U!

42let @ 195cm @ 125kg
Martin29

Člen
# Zasláno: 11 Led 2013 18:04

Tak to jo a mohl bych tě poprosit pomoc sestavit jídelníček? Pořád se v tom nějak houpu.
Frog

Člen
# Zasláno: 11 Led 2013 18:20

Legi! Ten jedalniček čo si tam hodil je pre koho vlastne?? Pre tych co chcu trocha schudnut?
Martin29

Člen
# Zasláno: 11 Led 2013 18:37

Haha Frogu,

myslíš si, že jsem až tak dementní, že ho tam nevidím? Ale prosím o sestavení tím myslím pomoc něco dát dohromady, protože je tam třeba chlém ale není tam už to kolik a jaký chleba. Nechci někde udělat chybu, abych pak v posilce makal a pro nic za nic. Navic nahoře jsem prosil o pomoc a najít si tu kamaráda, kterej by to semnou nějak vše prošel, ale jedinej Legi se tu snaží pomoc. Nikdy jsem se nepohyboval v nakupovaní jako takovým. Na škole jsem navtěvoval jídelnu a v práci to samé. Nějaky energetycky hodnoty už vůbec né. Takže nevím jakej má být třeba dění příjem a vydej.
Legi

Moderátor
# Zasláno: 11 Led 2013 19:23

No, koukám, že jsi nepopsanej list. No tak začneme.
Nejdřív si musíš spočítat bazální výdej energie. To je to co potřebuješ abys dejchal a sem tam zašel na záchod. Počítá se to takto:

66,47 + 13,75 x hmotnost (kg) + 5 x výška (cm) – 6,75 x věk (roky) x faktor aktivity, což na takové to "běžné domácí posilování" může být 1,5 - v případě tréninku na vyšší úrovni 5-6 týdně už to může být i 2 až 2,5. Výsledek Ti vyjde v kilojoulech (kJ).
Na www.lucy.cz máš nutriční tabulky. Tam najdeš kolik energie co jaká potravina obsahuje.
Denně bys měl jíst poměrově asi 20% bílkovin, 20% tuků a 60% sacharidů.
Konkrétní jídelníček si musíš podle těchto informací začít skládat sám a snažit se v tomto ohledu vzdělat. Tady na fóru, případně jinde na internetu je spousty informací, pravda, pohříchu né vždy pravdivých. No ale od toho jsme tady, aby ses kdykoli zeptal.

42let @ 195cm @ 125kg
Martin29

Člen
# Zasláno: 11 Led 2013 22:51 - Změnil/a: Martin29

Takže ta krásná rovnice mi vyšla 2,028,47 to je příjem co potřebuju minimálně za den,na to abych fungoval, jestli tomu rozumím. Jinak kdybych to nedodržel, tak ta energie by šla ze svalů? Jako, že bych ztrácel svalovou hmotu? Jen otázečka ještě k tomu jídelníču. Jaka je max. hranice těch kj nebo kacl. Jen abych teda věděl při sestavování kolik toho teda mužu sníst.
Legi

Moderátor
# Zasláno: 12 Led 2013 09:24

To už máš spočítaný i s faktorem aktivity?

42let @ 195cm @ 125kg
Martin29

Člen
# Zasláno: 12 Led 2013 11:46 - Změnil/a: Martin29

Jestli si myslíš, že to je málo myslím si to samé, ale už vím kde byla chyba. Počítal jsem vše dohromady na kalkulačce, ale ted jsem to udělal tak že jsem za věkem dal = a pak teprve x2 tak mi vyšlo tohle 4,434,94 to už vypadá asi lépe né?
Legi

Moderátor
# Zasláno: 12 Led 2013 14:59

Jo, to už se jeví reálněji.

42let @ 195cm @ 125kg
Martin29

Člen
# Zasláno: 14 Led 2013 23:04

No a to je teda minimalní co mám jako do sebe dostat? To co moje tělo potřebuje?
Legi

Moderátor
# Zasláno: 15 Led 2013 07:10

Ne, to je ideální objem potravy plus mínus pokud posiluješ. Typicky musíš přijímat o trošku více energie než celkově vydáš, aby měly svaly z čeho růst. To nejde spočítat pünktlich, to musíš vysledovat. Samozřejmě se dá přijímat ještě o 2000kJ víc, ale potom půjde většina nadbytku do tukové vrstvy, což asi není Tvým cílem.

42let @ 195cm @ 125kg
Martin29

Člen
# Zasláno: 15 Led 2013 13:03

Aha tak teď už tomu chápu. Legi díky moc. Už jsem byl i dvakrát v posilce. Tak asi měsíc pojedu s menšíma váhama, aby si tělo zvyklo a palilo tuky. Nebo poradil by jsi mi něco?
Legi

Moderátor
# Zasláno: 15 Led 2013 13:49 - Změnil/a: Legi

Takhle jednoduše to bohužel nefunguje. Protože nejsi trénovaný vytrvalec, během tréninku se tuk začne teprve uvolňovat do krve a až když Ti klesne puls do aerobního pásma, se tento uvolňený tuk začne spalovat na energii. Proto je nejefektivnější jít po silové části ještě třeba běhat, nebo na ergometr. Snaž se předtím dostat svalový glykogen z nohou, dělat třeba dřepy bez záteže, 4-5 sérií po 20 dřepech přesto, že jsi nohy předtím už jel. Takto se glykogen nejlépe vyčerpá. Tu aerobní část ovšem nesmíš přehánět. Spousta lidí si myslí, že čím víc se zruší, tím víc spálí tuku. To běhání, nebo šlapání musí být pohoda, puls držet pod 110, klidně i 90-100. Tuk potom tělo spaluje i dál, do okamžiku, kdy se najíš, ale o tom jsme již asi mluvili.

Hlavně se vždycky dostatečně rozcvič, ježdění na ergometru před posilováním je na hovno. První co musíš zpevnit, je břicho a záda, tj. střed těla. Takže dřepy, shyby, kliky, sklapovačky, zkracovačky, sklapovačky, zkracovačky! Honění si bicáku Ti v této fázi nepomůže a je to ztráta času a peněz.

42let @ 195cm @ 125kg
Martin29

Člen
# Zasláno: 16 Led 2013 13:23

Takže když po posilce zajdu třeba si zaplavat tak to bude ok? jinak na nohy a velké svaly jsem zaměřen, to už jsem se někde dočetl, že velke svaly jsou posdtatou pro hubnutí. Takže když budu spalovat tuky, tak je budu spalovat do doby, dokud se nenajim?

Tím pádem mám otázku chodím do posilky i ráno kolem 8 hodiny a na lačno dočetl jsem se že ideální je to na lačno po ránu, že tehny se spalujou tuky. Přijdu domu z posilky a tak za hodku se nasnídám. Je to dobře nebo není?
Legi

Moderátor
# Zasláno: 16 Led 2013 17:01

Takže když po posilce zajdu třeba si zaplavat tak to bude ok?

Ano.

Takže když budu spalovat tuky, tak je budu spalovat do doby, dokud se nenajim?

Ano.

Tím pádem mám otázku chodím do posilky i ráno kolem 8 hodiny a na lačno dočetl jsem se že ideální je to na lačno po ránu, že tehny se spalujou tuky. Přijdu domu z posilky a tak za hodku se nasnídám. Je to dobře nebo není?

To zas někdo perlil. Na lačno jít do posilky, idioti. V případě, že budeš trénovat anaerobně, tak sebou do 30 minut švihneš, možná dřív. To by fungovalo jedině kdybys posiloval večer, potom skoro nic nejedl a ráno šel dělat kardio. Potom ano, budeš spalovat tuk. V Tvém případě a ostatně tak to dělám i já, si dej hodinku před tréninkem 20-30g proteiňáku, nic víc. Spalovat budeš stejně až po posilování, jak už jsem Ti to vysvětloval.

42let @ 195cm @ 125kg
tetsuo

Člen
# Zasláno: 16 Led 2013 17:22

Nalačno po ránu se opravdu vyplácí dělat jen procházky.

Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
RobinB

Člen
# Zasláno: 16 Led 2013 21:42 - Změnil/a: RobinB

Čau Martine,
Legi mě určitě zkomentuje a setře, protože mě nemá rád, ale zkus toto:
7-14 dnů si zkus na papír psát co jíš a kouknout se na www.kaloricketabulky.cz . Koupil jsem si digitální váhu do kuchyně a vše, co jsem jedl jsem zvážil a zapsal. Když si vypíšeš třeba do excelu, co jíš a k tomu si vypíšeš bílkoviny, tuky, sacharidy, kalorie, tak sám uvidíš, co děláš špatně. Když uvidíš ty čísla, je to lepší jak 10 dodaných jídelníčků, které stejně nedodržíš.
Po 14 dnech už ty potraviny budeš mít probraný a budeš vědět co a kolik nazpaměť.

Měl by jsi dost omezit tuky, sacharidy bych dopoledne moc nedrtil, ale odpoledne je můžeš ubrat, po 18:00 nejíst, nebo když už musíš do lednice, tak čistou šunku. Žádný pojídání sladkostí, žádné hranolky a pod. Kilokalorie tak kolem 2000 nebo méně (já jel první dva týdny 1000 kcal, ale prý to není zdraví a při této dietě se můžeš na jídlo dívat tak maximálně v televizi ).
Problém je, že pokud omezíš příjem jídla, omezíš tím i příjem živin, které potřebuješ. Pokud nemáš dost zeleniny a ovoce, tak musíš dodat vitamíny a minerály tabletkou. Bílkoviny musíš držet aspoň na 1g na 1kg živé váhy (lépe 1-2g). Takže bílkoviny musíš doplnit taky z "plechovky", když cvičíš, můžeš před a po cvičení BCAA. Bílkoviny nemá smysl více jak 30g naráz, protože to nezpracuješ, bílkoviny organismus neskladuje. Ty suplementy bílkovin jsou důležité, protože když budeš v katabolickém stavu, tak ti ten organismus bude "žrát" i tvé vlastní svaly a to asi nechceš.
Zhlubl jsem 15 kg za první dva měsíce a v třetím ještě 3 kila. Byl jsem ale fest obézní. Zpočátku to jde rychle, pak je to dřina.
Legi

Moderátor
# Zasláno: 17 Led 2013 05:04

Kolego, já se držím v tomto případě evangelia, miluj bližního svého.

No ale setřu Tě stejně. Ne, si dělám srandu. Napsals to moc hezky, až na to, že ubírat tuky je běžná chyba, alespoň pokud se bavíme o těch zdravých. Další chyba by byla zaškrtit dlouhodobě příjem energie pod bazální úroveň. Tělo za 2 týdny přepne do ECO módu a máš po hubnutí. Buď je dobré to držet vyrovnané, nebo dělat lehké sacharidové vlny, pokud chceš zhubnout rychleji. Pomalejší hubnutí je ovšem zdravější a udržitelnější.

42let @ 195cm @ 125kg
Martin29

Člen
# Zasláno: 17 Led 2013 11:51 - Změnil/a: Martin29

Ahoj RobineB,

Děkuji za informace, snažím se jak se dá. Tak já si nemyslím, že jsem až nějak tak obezní i když podle BMI jsem na druhém stupni závažné obezity.
Ale vím, že jsou na mě i svaly,ketre jsou hmatatelny a né jako u jinych, že píchneš do břicha a nic necitíš jen tuky, jako u mého kamaráda. U mě když sepnu břicho naraziš prstem do svalu a nahmataš i jak se říká ty buchtičky.
Třeba tu teď píšu kraviny, ale je to tak. Jen aby jste měli představu jak vypada moje tělo. Co se týče toho jídelníčku snažím se držet nizkokalorricky, ale mám problém, že pracuju na 4 směny. A tudíž si nedokážu představit jak v této situaci ma vypadat jídelníček, když třeba přijdu po noční. Tím pádem jsem bez snídaně, protože si myslím, že je problém najíst se a jít spát. Další věc je, že dělám 2 víkendy v měsíci 12ctky jeden víkend 12ctky ranní a druej noční. Tím padem jsem třeba od 6 rána do 18 hod do večera v práci. Tim pádem problém s přípravou jídla.
Teď mám třeba odpolední, tak nevidím problém ani při ranni, ale ta noční a ty 12ctky. V práci mam dost pohybu, to je celý dny na nohou a chození a předklánění, všeljaky zvedání. Ted jsem i zapojil posilovnu. V práci jsem i omezil podnikové stravovaní, kde když jim řeknu at mi daj jen rýži a platek vařeneho kuřecího plátku koukaj na mě jak na debila Ale už si zvykaj, už se mě i ptaj jak si to teda přeju a to sami. Jinak mi sem teda nahodte jakej bych si měl teda pořidit ty plechovky jak to nazíváte . A pořídím si teda něco. Ale byl bych rád aby jste mi i poradili teda jak to udělat o noční když příjdu ráno domu a prospím i dopolední svačku a někdy i hodinu oběda díky moc kluci. Je to dost komplikované co. Proto jsem prosil kamaráda o komunikaci na skype nebo tak. Aby jsme si to vše ujasnili a na skype jsem neustále i na mobilu. ale neva snad to tu semnou skousnete. Díky všem co se tu semnou zabejváte....

Co tohle jde to? http://www.fitness007.cz/e-shop/akce-1-1-zdarma/am inostar-bcaa-extra-1000-ml-bcaa-extreme-pure-120-k apsli-zdar
Martin29

Člen
# Zasláno: 28 Led 2013 17:41

Díky za odpověd, myslel jsem si, že fora budou o ničem..
Legi

Moderátor
# Zasláno: 28 Led 2013 17:53

Sorry, pokud jsou BCAA ve volné formě, je úplně jedno od jakého jsou výrobce. Takže dobrý.

42let @ 195cm @ 125kg
Vaše odpověď
Tučné  Kurzíva  Podtržené  Odkaz na obrázek  Insert YouTube video   URL    vypnout *Co to je?

:) ;) :-p :-( :-D smirk :up: :down: :up2: :hi: :clapping: :handshake: :smile: :tease: :wait: :giggle: :winking: :laugh: :cool: :confused: :nodding:
Další smajlíci Zakázat smajlíky
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Do diskuse mohou přispívat jen registrovaní uživatelé. Zadejte své přihlašovací jméno a heslo, nebo se zaregistrujte.

[ANTISPAM] Zadejte pismeno "J" zde:

Právě online: Hosté - 1
Členové - 0
Nejvíce uživatelů online: 299 [4 Dub 2017 04:49]
Hosté - 299 / Členové - 0