Posilovani.net  
 Posilovani.net - Dom - Odpovdt - Statistika - Registrace - Hledat -


forum.posilovani.net / Začátečníci / Dělám to dobře?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>
Autor Zprva
tetsuo

len
# Zaslno: 13 no 2013 16:11 - Zmnil/a: tetsuo


ke spalování tuků není podmínka mít vyčerpaný svalový glykogen. To je zcela jistě pravda, protoľe vyčerpat glykogen téměř nelze. On je rozdíl mezi glykogenem celkovým a disponibilním glykogenem. Tělo jednoduąe odmítá uvolňovat glykogen od určité chvíle.

A tuky se uvolňují do krve téměř skoro ihned, co glykogen. Akorát ho tělo nespaluje při té krátkodobé zátěľi a začne ho spalovat, aľ se vyčerpá ten disponibilní glykogen. V tom je celý trik.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
alzbeta

len
# Zaslno: 13 no 2013 18:48


Legi: střed těla je totálně nezpevněný, na zbytek si nestěľuji.
ad trenér - momentálně by to pro mě bohuľel problém byl. navíc si myslím, ľe mi to přílią nepomůľe. s trenérem jsem párkrát cvičila a poradil mi ten split. (ten uľ necvičím).
máą pravdu, ľe na strojích cvičím dost. myslíą, ľe by pro mě bylo vhodný na zhubnutí něco jinýho? třeba stroje vyměnit za TRX? nebo ten silovej tréning vynechat úplně a dělat jen kardio? (který mě nebaví?)
Legi

Modertor
# Zaslno: 13 no 2013 19:07


Myslím, ľe by bylo na čase vzít do rukou velkou činku a začít dělat dřepy, přítahy, přemístění a tlaky. Prostě vícekloubové cviky. Uvidíą, ľe na to bude tělo reagovat úplně jinak. Měj ale radąi sparinga, ideálně kulturistu.
Pokud začneą takto posilovat s pořádnýma váhama, nejen se Ti začne tvarovat postava, ale budeą i lépe hubnout, protoľe se Ti konečně rozjede metabolismus. Já se snad do tej Prahy rozjedu.


48let @ 195cm @ 135kg
alzbeta

len
# Zaslno: 13 no 2013 19:35


A neuměl bys vysvětlit, jakto, ľe doposud nefungovalo to, jak jsem cvičila? Proč na to to tělo nezareagovalo a proč si myslíą, ľe zareaguje na tu velkou činku jak píąeą... Ráda to zkusím. Zkusím si o tom něco pozjią»ovat na netu (technika).
Legi

Modertor
# Zaslno: 13 no 2013 20:32


No, jak bych Ti to vysvětlil. Posilování s volnými váhami zasahuje a stimuluje výrazně více svalů a zapojuje více motorických jednotek, neľ zvedání závaľí po předem dané dráze. Prostě jde to více do hloubky a také hormonální odezva organismu je výrazně větąí. S činkama je to jako vylézt bez kyslíku na osmitisícovku. Posilování na strojích, to je jak se na tu osmitisícovku nechat vynést ąerpou.

Stroje mají svůj význam, teď na ně ovąem zapomeň.


48let @ 195cm @ 135kg
alzbeta

len
# Zaslno: 13 no 2013 20:50


a neměl bys odkazy na nějaký vhodný cviky s činkama pro mě?
Legi

Modertor
# Zaslno: 13 no 2013 21:51


Zadej si tyto cviky na Youtube

Dřep
Silové přemístění
Mrtvý tah
Tlaky s velkou činkou (push press)
Přítahy v předklonu
Shyby
Bench Press


48let @ 195cm @ 135kg
alzbeta

len
# Zaslno: 14 no 2013 05:06


děkuju, zkusím cvičit podle těchto rad a za pár týdnů se zase ozvu
tetsuo

len
# Zaslno: 14 no 2013 12:04


Přes youtube lépe anglicky

dádej si k tomu i slova "technique" nebo "tutorial" nebo "demo"

Dřep (barbell squat, front squat)
Silové přemístění (power clean, hang power clean)
Mrtvý tah (deadlift, sumo deadlift, romanian deadlift)
Tlaky s velkou činkou (push press, military press)
Přítahy v předklonu (barbell rows, bent over rows, yates rows, pendlay rows)
Shyby (pull ups, chin ups, rack chins)
Bench Press


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
alzbeta

len
# Zaslno: 14 no 2013 19:09


děkuju. napsal bys mi prosím, na co (na jaký partie) ty jednotlivý cviky jsou?
Legi

Modertor
# Zaslno: 14 no 2013 20:27


Dřep - hlavně nohy a záda, čelní dřep na kvadricepsy
Silové přemístění - hlavně záda
Mrtvý tah - hlavně záda
Tlaky s velkou činkou (push press) - ramena
Přítahy v předklonu - záda
Shyby - záda
Bench Press - prsní svaly

Je nutno podotknout, ľe jsem napsal vľdy pouze hlavní partie, ale tyto cviky zapojují vľdy o hodně více svalů, neľ uvedeno. Např. nejvíce svalů se zapojuje při dřepech, proto se těmto cvikům říká vícekloubové.


48let @ 195cm @ 135kg
alzbeta

len
# Zaslno: 14 no 2013 22:17


chybí mi tam nohy. zato je tam hodně cviků na záda. který jeden nebo dva z nich bys mi doporučil? chci si nějak sestavit tréning, abych tam měla rovnoměrně rozloľených více partií.
alzbeta

len
# Zaslno: 14 no 2013 22:19


aa, promiň. vľdy» nohy jsou hned první-dřepy omlouvám se
tetsuo

len
# Zaslno: 15 no 2013 19:03


Mrtvý tah je HODNĚ na nohy a zadek
Silové přemístění je taky dost na nohy, pokud se dělá správně


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
alzbeta

len
# Zaslno: 17 no 2013 19:57


rozhodla jsem se, ľe zkusím dělat jen aerobku.
3x týdně budu hodinu běhat, místo cvičení spojenýho s 30min aerobkou na konci. protoľe to cvičení spojený s aerobkou se mi na zhubnutí neosvědčilo.
Legi

Modertor
# Zaslno: 22 no 2013 11:07


Chápu, nicméně zjistíą, ľe to nebude fungovat taktéľ. Ale je dobré si to vąechno vyzkouąet, vlastní zkuąenost je totiľ jedinečná. Aľ si to odzkouąíą, dej vědět, začnem s tím silovým tréninkem. Hlavně nevěą hlavu, mysli na to, ľe ačkoli nejsi spokojena s výsledky, pozitivní vliv na Tvé zdraví to má a bude mít v kaľdém případě!

Pokus jsi jeątě nečetla, mrkni.
http://www.body-test.cz/mytus-proc-zeny-nechteji-p osilovat-a-proc-by-mely


48let @ 195cm @ 135kg
alzbeta

len
# Zaslno: 27 no 2013 21:54 - Zmnil/a: alzbeta


legi: četla jsem, já bych posilovala ráda, kdybych měla výsledky. baví mě to víc. a svaly chci mít taktéľ (neomezeně velké) ale prostě mi to nejde.
poslední dobou mě to cvičení přestává bavit právě kvůli tomu, ľe nemám výsledky. uľ si i míň hlídám tu stravu atd.
Legi

Modertor
# Zaslno: 28 no 2013 05:22


To je ąkoda, ľe nejsi mentálně silnějąí. Cvičení není jen o zvedání závaľí, ale člověk musí taky přesně vědět co chce. Musíą se rozhodnout, jestli si budeą určovat svůj osud sama, nebo jestli Tvůj osud bude řídit řepný cukr. Moľná se budeą smát, nebo Ti to bude připadat mimo, ale ona je to svatá pravda. Srovnej si ve svém okolí dvě ľenský, z čehoľ je jedna ątíhlý sportovní typ a druhá tlustá a neaktivní. A teď mě řekni, která z těch dvou :
A) bude mít atraktivnějąího partnera
B) se lépe uplatní na trhu práce
C) má velkou ąanci, ľe onemocní nějakou civilizační chorobou
D) bude mít dříve umělý chrup
E) se doľije vyąąího věku
F) proľije kvalitní ľivot, bude jednoduąe víc spokojená sama se sebou

Troąku filozofie na rozloučenou, promiň, ale chci Tě motivovat. K výsledkům totiľ potřebujeą nejen cvičit, ale změnit priority a být na sebe troąku tvrdąí.

Mám pro vąechny holky jeden odkoukanej tip, jak maskovat to, ľe ľijete zdravě, případně jste na dietě apod. Bohuľel mám vlastní zkuąenost, ľe okolí to moc nechápe a dost často se na vás dívá jako na exota. Takľe, pokud jdou vaąi kolegové jíst do hospody a vy si vybalíte vlastní jídlo z domu, nebo si začněte dělat proteiňák, prohlaąte, ľe máte alergii na lepek, nebo jeątě lépe ľe jste polyvalentní alergici a máte pokoj na věčný časy. Nesmí vás ovąem někdo v té hospodě potom potkat, jak se ládujete svíčkovou samozřejmě.


48let @ 195cm @ 135kg
alzbeta

len
# Zaslno: 28 no 2013 21:07


Legi, já fakt nemám problém s tím, bejt jiná. Čili skrývat tohle za alergii, to není pro mě. Moľná mě hodně lidí nemá rádo právě kvůli tomu, jak odmítavě se stavím k jejich zlozvykům, jako je kouření nebo alkohol. Jsem člověk, který nevybíravě moralizuje, a navíc z toho nemá ąpatný pocit. Problém bude jinde.
Cvičím od září 3x týdně proto, abych zhubla cca 4kg. Nezhubla jsem ani gram, ani centimetr. Postava se mi nezměnila, nezpevnila. Jsem absolutně bez výsledků. Mě by dokázalo neskutečně namotivovat a nakopnout, kdybych viděla, ľe se lepąím. A ľe ty výsledky tam jsou.
Straąně jsem se snaľila.
maacher

len
# Zaslno: 28 no 2013 21:54


neco bude asi spatne, bud trenink,jidelnicek,spatna intenzita, technika cviku...vzdycky se to da zlepsít a vysledky se dosavi, z boje se neutika. napis jidlo za posledni 3 dny, napis p
trenínk
Legi

Modertor
# Zaslno: 1 Be 2013 06:10


Alľběto, to jsem taky nemyslel přímo na Tebe, ale vąeobecně. Dost se s tímto problémem setkávám, takľe jsem si říkal, ľe se podělím o taktice jedné holandské body fitnessky, která to s úspěchem praktikuje jiľ několik let a kterou jsem prokoukl jednou na snídani v hotelu, protoľe se neudrľela a v domění, ľe kolem sedí jen nevědomí obchodníci, si začala lámat bílej rohlík.

Házíą flintu do ľita, ale jeątě jsi nevyzkouąela ten trénink co jsem Ti navrhl. Zkus to dát a za 3 měsíce uvidíą rozdíl.


48let @ 195cm @ 135kg
alzbeta

len
# Zaslno: 1 Be 2013 06:15


proč jsi mi ale rovnou neřekl, ľe si myslíą, ľe to jak to dělám, bude neefektivní? kdyľ jsem sem psala v září. jakto, ľe na někoho to funguje a na jinýho ne?
Legi

Modertor
# Zaslno: 1 Be 2013 06:24


To je právě to, co mě na tom baví nejvíc. Objevovat svoje tělo, jak funguje. To je totiľ u kaľdého troąku jinak. Ostatně pokud by to bylo tak jednoduché, neexistovalo by tohle fórum. Předem Ti nikdo neřekne co přesně bude fungovat zrovna na Tebe, a» jiľ co se týče tréninku, nebo předevąím stravy. Jsou sice základní poučky, zákonitosti fyziologie a metabolických funkcí, ale svoji cestu si kaľdý metodou pokus omyl musí najít sám. Někdy je to troąku strastiplnějąí cesta. Jak říkali v jednom mém oblíbené anglickém seriálu : Rome wasn' t build in a day too!


48let @ 195cm @ 135kg
alzbeta

len
# Zaslno: 1 Be 2013 06:27


Kdyľ ale na kaľdého funguje něco jiného, tak proč říkáą, ľe kdyľ budu dělat JEN kardio, bude to to samý?
Legi

Modertor
# Zaslno: 1 Be 2013 07:23


No protoľe v tomto případě platí jisté metabolické zákonitosti, které platí na kaľdého. Ty odliąnosti o kterých jsem psal jsou spíąe hormonálního rázu, tedy něco co lze ovlivnit jen minimálně a vnějąí vlivy, jako je vůle, trénink a strava, coľ ovlivnit můľeme. Samostané kardio bez jistých vědomostí, které bohuľel nemáą, nepovede k úbytku tuků a uľ vůbec nelze pomocí kardia vytvarovat postavu.


48let @ 195cm @ 135kg
alzbeta

len
# Zaslno: 1 Be 2013 21:49


dobře, přesvědčil jsi mne, ľe bych zkusila ten tréning o kterým jsi psal-nebo prostě zkusit cvičit spíą s vlastním tělem, vlastní váhou, případně činky. ale dá to hrozně moc práce, vąechno se naučit jen z videí na youtube. achjo, to je dřina. a to jedna moje obézní kamarádka zhubla během pár měsíců snad 10kg, a kdyľ jsem se zeptala jak to udělala, řekla ľe si ąla občas zacvičit do fitka. proč to někomu jde a někomu ne?
Legi

Modertor
# Zaslno: 2 Be 2013 05:33


Záleľí na tom, jak moc byla obézní. Pokud měla 100kg, tak se můľe jednat pouze o vodu z podkoľí a tuku neubylo skoro nic. Nebo mohla vysadit antikoncepci a 10kg je taky hnedle dole. Tuku se zbavit není tak jednoduché.
Kaľdopádně mám radost, ľe do toho jdeą. A učit se vąechno kolem posilování je snad přirozené, kdyľ to chceą dělat, ne?
Poradím Ti jeątě jednu věc. V posilce si najdi nějakýho kámoąe, co uľ troąku vypadá. Taktika je, troąku mu pochválit postavu a uvidíą, ľe Ti velmi ochotně pomůľe podrľet činku, nebo poradí s technikou.


48let @ 195cm @ 135kg
alzbeta

len
# Zaslno: 2 Be 2013 08:26


je pravda, ľe s antikoncepcí se hůř hubne?
Legi

Modertor
# Zaslno: 2 Be 2013 08:40


Je to vysoce individuální a velmi pravděpodobné. V kaľdém případě antikoncepce váľe vodu v podkoľí, takľe i kdyľ cvičením zhubneą, není to na první pohled tak vidět. Ostatně jakákoli hormonální manipulace je problémová.


48let @ 195cm @ 135kg
alzbeta

len
# Zaslno: 28 Be 2013 23:49


Tak mi jedna lékařka řekla, ľe vąechno dělám dobře a ľe příčina toho, ľe to hubnutí nejde, bude ta aktikoncepce. Jenľe tu vysadit nemůľu, protoľe pak mám zase akné. Takľe bych vyřeąila jeden problém, ale objevil by se jinej.

Setkali jste se s tím někdy? Dá se v takový situaci něco dělat?
Vysadit jí nechci. Nic jiného mi nepomáhá. Takľe o mi, prosím, neraďte.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>
Vae odpov
Tun  Kurzva  Podtren  Odkaz na obrzek  Insert YouTube video   URL    vypnout *Co to je?


   :) ;) :-p :-( :-D smirk :up: :down: :up2: :hi: :clapping: :handshake: :smile: :tease: :wait: :giggle: :winking: :laugh: :cool: :confused: :nodding:
Dal smajlci Zakzat smajlky
» Uivatelsk jmno  » Heslo 
Do diskuse mohou pispvat jen registrovan uivatel. Zadejte sv pihlaovac jmno a heslo, nebo se zaregistrujte.

[ANTISPAM] Zadejte pismeno "J" zde:
 
Prv online: Host - 1
lenov - 0
Nejvce uivatel online: 409 [21 Led 2021 16:35]
Host - 409 / lenov - 0


Powered by forum software miniBB™ © 2001-2007
TOPlist