Posilovani.net  
 Posilovani.net - Domů - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -

forum.posilovani.net / Začátečníci / Dělám to dobře?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>
Autor Zpráva
Legi

Moderátor
# Zasláno: 8 Led 2013 04:53

Alžběto, to nemusí vůbec nic znamenat. Je vcelku pravděpodobné, že ztrácíš tuk a nabíráš svalovou hmotu a na váze a metru to není vůbec znát. To je normální. Ale měla bys tu změnu již cítit/vidět na figuře, mělo by již dojít ke zpevnění zadku, břicha a stehen. K posouzení je dobré si fotit akty, lepší je měřit si obsah tuku, tam je pak jednoznačně ta zpětná vazba poznat. Koukat jen na váhu může být někdy ošidné.

42let @ 195cm @ 125kg
alzbeta

Člen
# Zasláno: 8 Led 2013 06:02

čtu, že ta myšlenka splitu vnznikla někdy v 70. letech-v době, kdy trenér, kterej mi to poradil, tak nějak asi začínal (vzhledem ke svému věku). tak možná tady bude kámen úrazu. můžeš mi k tomu tetsuo napsat víc? proč je to podle tebe neefektivní, jak bys teda v mým případě ty tréninky zvolil a tak.. (zase fullbody?)
malá intenzita posilovacího tréninku-myslíš malý váhy? nebo moc velký pauzy mezi cvičením?
nevím, zda by nepomohlo ještě třeba přidat jeden den čistě 60min kardia. ale to se mi úplně nechce (kardio mě moc nebaví a 4 dny v posilovně týdně už jsou docela časově náročný)
Legi

Moderátor
# Zasláno: 8 Led 2013 07:09

Můžu se zeptat jakým způsobem děláš kardio? Ergometr?

42let @ 195cm @ 125kg
alzbeta

Člen
# Zasláno: 8 Led 2013 17:12

nejčastěji běhám (je to spíš rychlá intenzivní chůze), nebo cvičím na cross traineru. dohromady po tom silovým tréninku dělám kardio 30 min. a měřím si TF, snažím se udržet kolem 135-140 tepů.
nebylo by dobrý zajít si na zátěžovej test a zjistit, za jakých okolností moje tělo spaluje?
kamarád mi radí přidat ještě jeden den jen kardia. ale jak jsem psala-moc se mi do toho nechce. kardio mě moc nebaví
dobespavel

Člen
# Zasláno: 8 Led 2013 23:08

split je spíše kulturistická metoda tréninku, pro ty co trénují už delší dobu a mají čas chodit do posilovny mininálně 4 týdně, tím pádem si jednotlivé partie dělí
pro normálního kondičního cvičence, který chodí do posilovny 2-3 týdně je určitě přijatelnější dělat full-body tréninky
a co ukazuje váha, to vůbec neřeš, může to být hodně ošemetné
jediná míra, která má trochu vypovídající hodnotu o množství tuku v tělě, je obvod pasu

22 let
181 cm
84 kg
Prosím o tykání
alzbeta

Člen
# Zasláno: 9 Led 2013 05:55

a právě obvod pasu mám stále stejný (měřím se, fotím se)
Legi

Moderátor
# Zasláno: 9 Led 2013 06:41

Zátěžovej test není nikdy na škodu, ale vím kde děláš chybu. Když začneš cvičit systémem fullbody a zaměříš se na břicho, záda a nejvíc na nohy, začne to kardio mít smysl. Potřebuješ totiž vždycky před kardiem dostat ze svalů nohou svalový glykogen, aby se mohl začít pálit tuk. Dále si musíš u kardia hlídat TF, klidně může být i nižší než se doporučuje. Musíš být schopna u toho klábosit s kámoškou, prostě pohoda. Těch 135-140 tepů je móóc! Viděl bych to tak na 100-110, stačí. Dále bacha na to co piješ! Musí to být hypotonický nápoj! Nic s cukrama atd.

42let @ 195cm @ 125kg
tetsuo

Člen
# Zasláno: 9 Led 2013 11:54

Ano, ta tepovka, co máš, tuky nemusí spalovat. Tuky se fakt psalují v relativně klidové fázi.

Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
alzbeta

Člen
# Zasláno: 9 Led 2013 16:34

při cvičení piju kohoutkovou vodu.
a co si myslíte o tom, vymyslet si dva tréningy a ty pořád střídat... chodím 3x týdně, takže např.:

PO: záda, nohy, břicho
ST: biceps, triceps, ramena, břicho
PÁ: opět záda, nohy, břicho

a další pondělí zase triceps, ramena, břicho

... prostě střídat dva tréninky

u kardia teda uberu, a budu běhat tak kolem těch 110 tepů.
Legi

Moderátor
# Zasláno: 9 Led 2013 16:48

Tak pokud Tě nepřemluvím na 3x týdně fullbody, tak ve středu nedělej kardio nohama, ale dej si stínovej box.

42let @ 195cm @ 125kg
alzbeta

Člen
# Zasláno: 9 Led 2013 16:57

fullbody proč ne, pokud se tu shodujete na tom, že je to pro mne nejlepší. ze začátku jsem to tak dělala (než mi trenér poradil ten split).
akorát je blbý, že ten fullbody tréning mi vždy zabral nejmíň dvě hodiny (bez kardia)... a nevím, zda zas není na škodu v tý tělocvičně trávit tolik času. někde jsem četla, že ideálně by měl tréning trvat kolem 60 minut.
Legi

Moderátor
# Zasláno: 9 Led 2013 17:13

To nesmíš zase tak přehánět. Můžeme udělat kompromis. Dělej takovej hybridní trénink. Vždy tam měj cviky na nohy, břicho a záda, potom střídej obtrénink cviky na prsa/ramena a biceps/triceps. Takhle stihneš trénink za 75 minut + aerobní část. To je tak ideální. Jo, a v tej anaerobní části to musí lítat, mezi sériemi dělej tak minutu přestávku, u těžších cviků jako dřepy 2 minuty. Mezi cvikama to samý, žádný 5-ti minutovky apod.!

42let @ 195cm @ 125kg
alzbeta

Člen
# Zasláno: 9 Led 2013 17:17 - Změnil/a: alzbeta

já bych to za těch 75 minut stihla celý, ale na každou partii bych dala třeba jeden, max dva cviky... (třeba jeden s činkama, jednou na stroji). když dělám ten split, dělám to důkladněji a tu danou partii procvičím více různýmu cviky..
jinak-vše dělám po 4 sériích, vždy 10-12 opakování. (jak se cítím a dle váhy kolik dám).
takže si myslíš, že jsem to celý kazila hlavně vysokým tepem při běhání? trochu mě mrzí, že jsem něco 3 měsíce intenzivně dělala, a vlastně špatně
Legi

Moderátor
# Zasláno: 9 Led 2013 18:03

Jasně, ve fullbody se vždy dělá 1, max. 2 cviky na partii.

Hele nevěš hlavu, zbytečný to určitě nebylo. Kardiovaskulární trénink na zlepšení fyzičky se taky hodí, to využiješ v silové fázi, kdykoli ve sportu atd.

42let @ 195cm @ 125kg
SuperRoman

Člen
# Zasláno: 8 Úno 2013 19:22

Legi: Potřebuješ totiž vždycky před kardiem dostat ze svalů nohou svalový glykogen, aby se mohl začít pálit tuk.

Nechápu proč? Kdybych teoreticky dostal svalový glykogen z noh, tak mi stejně dalších cca 50% svalového glykogenu zůstane ve vršku těla. Tak že to je to samé, jak kdybych dostal svalový glykogen z vršku těla a v nohách mi zůstal ne?
Legi

Moderátor
# Zasláno: 8 Úno 2013 19:42

Jak se dělá kardio? Většinou se běhá, jezdí na kole, ergometru atd. Proto z nohou. Co na tom nechápeš?

42let @ 195cm @ 125kg
SuperRoman

Člen
# Zasláno: 9 Úno 2013 10:20

Dobře, ale jakou souvislost má svalový glykogen z nohou a spalování tuku? Tuky se spalují při určité zátěži a rozhodně není podmínkou mít vyčerpaný svalový glykogen.
Legi

Moderátor
# Zasláno: 9 Úno 2013 10:37 - Změnil/a: Legi

Pomůžu si výtahem z článku P. Nováka, kde to detailně vysvětluje. Téma je obsáhlejší.

Tak tohle bude šok č. 2. Tady mě asi nebudou mít rády zejména instruktorky aerobiku. Totiž celý aerobik je komerčně postavený na tvrzení, „hopsejte s námi hodinu a spálíte tuk“. Jenže ona to není pravda, situace je poněkud složitější. Organismus dodržuje pořadí spalování takzvaných energetických substrátů podle dostupnosti, takže nejdříve se využívají makroergní fosfáty (ATP), potom velmi rychle nastupuje svalový glykogen, který se pálí asi tak prvních 45 minut. Potom podle celkové intenzity svalové zátěže se obvykle začnou pálit energetické aminokyseliny (v pořadí glutamin, asparagová kyselina, valin, leucin, izoleucin). A tuk pořád ne. Tuk se sice úměrně ke spalování glykogenu také uvolňuje, ale nemusí se spalovat. V podstatě platí to, že první hodinu zátěže se tuky nespalují, ale pouze uvolňují do krve. A pokud se pro to vytvoří podmínky, tak teprve potom až po hodině se mohou spalovat. Pokud se podmínky nevytvoří, čili pokračuje posilovací trénink (s libovolným počtem opakování) tak dochází k „pálení hmoty“, ale ne pálení tuku. Samozřejmě určitě bude někdo argumentovat, že tvrdím nesmysly atd…..
Řešení, kdo má pravdu je poměrně jednoduché.
Navštivte zátěžovou laboratoř pro sportovní vyšetření. Je v podstatě v každém bývalém krajském městě, v Praze ve Stromovce a ve Vokovicích na FTVS. Adresu laboratoří by vám také měli umět sdělit sportovní lékaři, můžete si je najít ve Zlatých stránkách a podobně. V té laboratoři požádejte o vyšetření, zda první hodinu zátěže váš organismus dokáže pálit tuky. Poté vás nechají nějakou dobu šlapat na ergometru a podobně a bude při tom dýchat do hadice. No a když to vyšetření skončí, tak tiskárna vytiskne takové grafy a čísla a dozvíte se, jestli pálíte tuky. Předem upozorňuji, že tuto schopnost mají pouze špičkoví vytrvalci při řízené tepové frekvenci, která rozhodně neodpovídá jejímu kolísání při posilovacím tréninku. (Naopak posilovací trénink by měl pokračovat, když se tepová frekvence poklesne na 120/min., čili ke stavu, kde by se teoreticky mohly pálit tuky.) A i tito vytrvalci někdy z tohoto tuk spalujícího vytrvalostního aerobního režimu vypadnou a mají potíže se do něj dostat zpátky. Toto vyšetření v zátěžové laboratoři je placené, vyjde na několik set korun.

Takže jak postavit trénink pro podporu spalování tuku?
Využijte toho principu, že úměrně ke spalování glykogenu se také uvolňuje do krve tuk. Takže tréninková jednotka po základním běžném rozcvičení (hlavně strečink) přechází do posilování. Čili do posilovacího tréninku zařaďte pokud možno „komplexní cviky“, kde se zapojuje hodně svalových skupin. Zátěž na čince volte asi takovou, která činí 35 – 40% maxima. S touto hmotností cvičte maximální počet opakování. Totiž tato hmotnost zajistí ještě stimulaci ke svalovému růstu a také dost vysoký počet opakování, aby se hodně pálil glykogen (jednoduchá fyzika, svalová práce rovná se hmotnost činky krát dráha činky) a tím se i hodně uvolňoval podkožní tuk. Také doplňkově cvičte partie, které potřebují dorovnat svalový rozvoj klasicky na 8-12 opakování. Tato část tréninku by měla trvat asi tak 45 minut. Po této fázi tréninku byste měli přejít do cyklické činnosti svalů v aerobním režimu, kde dáte tělu šanci pálit tuk, který máte uvolněný v krvi. Pochopitelněji vysvětleno, měli byste začít provozovat nějakou činnost, při které svaly vykonávají stále stejný opakovaný pohyb (běh, rychlá chůze, jízda na kole, veslovací trenažér), při němž tepová frekvence by měla být pokud možno stabilizovaná kolem 120 tepů maximálně, nebo kolik vám zjistili v zátěžové laboratoři jako horní limit pro pálení tuku. V praxi je to taková zátěž, kde při běhu si ještě můžete povídat s druhou osobou. Tuto činnost byste měli provozovat ještě asi 20-45 minut. Pokud pálení tuku chcete pojistit, je vhodné ještě 1-2 hodiny po skončení této zátěže se stravy vyloučit sacharidy. Tím organismus jako zdroj energie v klidovém metabolismu použije ještě zbytek uvolněných tuků v krvi. Jestli chcete organismus rychleji naučit pálit tuky, tak trénujte na lačno a 1-4 hodiny před tréninkem velmi opatrně nejdříve po malých dávkách začněte přijímat MCT olej. Během dvou až tří měsíců se můžete dostat do stavu, kdy tělo velmi dobře začne využívat tuk jako energetický zdroj. S tím tedy musíte začít poměrně brzy ještě před zahájením diety.
Takže ještě jednou si dovoluji upozornit, že tréninková jednotka, kde napřed půl hodiny šlapete na ergometru nebo běžíte či provozujete aerobik, a potom si na další půl hodiny zalezete k posilovacím mašinám je postavená úplně špatně naruby a porušuje zákony zátěžové fyziologie a biochemie. Konec výtahu.

Čili doplním ještě tu informaci, že pokud máš vyčerpaný svalový glykogen z nohou, při následné aerobní činnosti přinutíš svaly nohou používat jako palivo mastné kyseliny. Pokud by ses chtěl dozvědět něco víc nejen o metabolizmu tuků v aerobním režimu, zde odkaz :
http://ftk.upol.cz/fileadmin/user_upload/FTK-kated ry/biomechanika/Metabolismus_cukru_tuku_bilkovin.d oc

42let @ 195cm @ 125kg
SuperRoman

Člen
# Zasláno: 9 Úno 2013 12:01

Tehle článek jsem už četl. Pan Novák má jistě neodiskutovatelné vědomosti, to je jasné. Ale to nemusí nutně znamenat, že všechno co napíše je do puntíku pravda. Například jsem četl nedávno článek od jistého sportovního lékaře pana doktora Zbyňka Pozdíška a ten vysvětluje, že spalování tuků není podmíněno vyčerpáním svalového glykogenu. Například vytrvalostní sportovci dokážou většinu závodu funguvat na tukové zásoby a svalový glykogen ušetřit až na závěrečnou fázi závodu. Většina lidí, co chtějí spalovat tuk sice vytrvalostní sportovci nejsou, ale princip zůstává stejný. Nebo bych ještě zmínil, že ve většině případů klasický aerobní trénink při nízké inteznitě, který trvá cca 60-75 minut vyčerpá glykogenové zásoby méně,než HIIT trvající 30 minut. Jinak souhlasím určitě v tom, že čím méně glykogenu ve svalech, tím více se jako zdroj energie budou použïvat mastné kyseliny. Ale zase na druhou stranu, čím méně glykogenu ve svalech, tím větší ohrožení svalové hmoty (teda aspoň v dietě).
Legi

Moderátor
# Zasláno: 9 Úno 2013 13:24 - Změnil/a: Legi

Pan doktor Pozdíška má zajisté pravdu, princip zůstává stejný, ale to, že ne každý je trénovaný vytrvalec, je v našem případě zcela zásadní informace. Myslet si v tomto případě, že když dělám 3x týdně hodinu kardio, tak jsem trénovaný vytrvalec je velká mýlka. Jsme na kulturistickém fóru, takže zůstaneme u toho, že nikdo tuky aerobní činností pálit neumí. Tudíž každý kulturista, který jde dělat kardio bez předchozího silového tréninku, nespaluje tuk, ale prostřednictvím ATP svalový glykogen. Mastné kyseliny se v tomto případě pouze uvolňují do krve a můžou být následně použity jako energie, ale také nemusí. Proto jsem poukazoval na to, že dělat kardio jen tak sólo, je neefektivní.

Při aerobní aktivitě se také používají v dietě volné formy amonikyselin, aby se katabolismu zabránilo. Při trvání kardia 20-30 minut po silové části se člověk nemusí o svaly bát.

Dravé mládí vpřed, i přesto, že studium a vědomosti ještě hodně pokulhávají. Já to amatérsky studuji 20 let a takovým suveréním způsobem bych si svoje povrchní znalosti prezentovat teda netroufl. Za dobu, co jsem se setkal s články a názory pana Nováka, jsem nesouhlasil pouze s jedním jeho názorem a to o umělých sladidlech. Víte chlapci, pan Novák byl špičkovým odborníkem již v době, kdy já jsem zahříval školní lavice a vy jste byli ještě na houbách. Despektem na jeho adresu se pouze shazujete. Více studovat a méně chytračit.

42let @ 195cm @ 125kg
SuperRoman

Člen
# Zasláno: 9 Úno 2013 13:38

Tudíž každý kulturista, který jde dělat kardio bez předchozího silového tréninku, nespaluje tuk, ale prostřednictvím ATP svalový glykogen.

Opakuju, ke spalování tuků není podmínka mít vyčerpaný svalový glykogen.

Mastné kyseliny se v tomto případě pouze uvolňují do krve a můžou být následně použity jako energie, ale také nemusí. Proto jsem poukazoval na to, že dělat kardio jen tak sólo, je neefektivní.

Tady rozhodně nemáš pravdu. Tvrdit, že dělat aerobní činnost (kardio je něco jiného) , jen tak sólo, je neefektivní, je úplně mimo. Opakuju, že spousta a spousta lidí,kondičních cvičenců i kulturistů provádí aerobku mimo posilovací trénink a hubnou, to je prostě fakt. Ono záleží hodně na stravě po aerobce.
Legi

Moderátor
# Zasláno: 9 Úno 2013 13:59

Teď úplně nevím o co tady jde a odmítám se toho účastnit, sorry.

42let @ 195cm @ 125kg
alzbeta

Člen
# Zasláno: 12 Úno 2013 18:51 - Změnil/a: alzbeta

Ahoj,
tak jsem to tady zase navštívila. Pořád nehubnu a to jsem snížila intenzitu kardia a místo splitu cvičím už jen fullbody.
Myslíte, že to může být tím, že užívám 1 tbl denně léku DENIBAN? Podle mé lékařky je to dětská dávka.
Už nevím co mám dělat a bojím se, že mě to cvičení přestane bavit, když od září nemám žádný výsledky.
Legi

Moderátor
# Zasláno: 12 Úno 2013 19:19

U tohoto léku píšou, že může způsobovat zvýšení hmotnosti, takže na hubnutí to teda není. Problém bude ale někde jinde. Jenže kde? Vidím to na cvičební deník, kde povedeš přesně co jsi odcvičila a jak a co jsi snědla. Po měsíci se z toho dá udělat závěr. Ten deník ukážeš trenérovi. Odkud jsi?

42let @ 195cm @ 125kg
alzbeta

Člen
# Zasláno: 12 Úno 2013 19:27

jsem z prahy. po těch lécích jsem nezaznamenala žádný vyšší nárůst hmotnosti.
Legi

Moderátor
# Zasláno: 12 Úno 2013 20:37

A to není fakt vůbec žádná změna? Tady nejde v prvé řadě o váhu, ta je irelevantní. Tady jde o % tělesného tuku, svalový objem a tonus a celkový vzhled postavy. Šlo by postnout foto?

42let @ 195cm @ 125kg
alzbeta

Člen
# Zasláno: 12 Úno 2013 21:05

já vím, že nejde o váhu. taky se měřím, ale opravdu žádná změna.
foto postavy: http://img5.imageshack.us/img5/7114/prosineckopie. jpg
Legi

Moderátor
# Zasláno: 12 Úno 2013 21:28

Takže znovu od začátku. Máš spočítanou bazálku? Počítáš živiny? Dodržuješ životosprávu?

42let @ 195cm @ 125kg
alzbeta

Člen
# Zasláno: 12 Úno 2013 21:33 - Změnil/a: alzbeta

a) nemám
b) nepočítám
c) dodržuji

jednou denně piju proteinový drink Matrix
vyvodil jsi z té fotky nějaké závěry?
Legi

Moderátor
# Zasláno: 13 Úno 2013 06:50

Vyvodil, jsi ochotná cvičit, ale to nestačí. Budeš si muset nechat udělat odborně jídelníček, který bude reflektovat Tvůj somatotyp a pohybobou aktivitu. To je základní faktor Tvého dosavadního neùspěchu.
Taky bych řekl, že většinou posiluješ na kladkách a strojích, což je špatně. Střed těla se zdá nezpevněný, no prostě chtěl bych Tvoji tréninkovou jednotku vidět. Byl by velkej problém si na měsíc v posilce zaplatit trenéra? Myslím, že by Ti to hodně pomohlo a nakoplo i psychicky.

42let @ 195cm @ 125kg
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>
Vaše odpověď
Tučné  Kurzíva  Podtržené  Odkaz na obrázek  Insert YouTube video   URL    vypnout *Co to je?

:) ;) :-p :-( :-D smirk :up: :down: :up2: :hi: :clapping: :handshake: :smile: :tease: :wait: :giggle: :winking: :laugh: :cool: :confused: :nodding:
Další smajlíci Zakázat smajlíky
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Do diskuse mohou přispívat jen registrovaní uživatelé. Zadejte své přihlašovací jméno a heslo, nebo se zaregistrujte.

[ANTISPAM] Zadejte pismeno "J" zde:

Právě online: Hosté - 1
Členové - 0
Nejvíce uživatelů online: 299 [4 Dub 2017 04:49]
Hosté - 299 / Členové - 0