Posilovani.net  
 Posilovani.net - Domů - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -

forum.posilovani.net / Začátečníci / Mám správně sestavený cvičební plán a jídelníček ?
Autor Zpráva
Z3NTIVA

Člen
# Zasláno: 8 Bře 2012 17:26

Zdravím,
měl bych dotaz. Tento týden jsem začal znovu aktivněji posilovat, než se do toho ale pustím naplno, chtěl bych od vás slyšet pár rad, jestli nemám něco v mém plánu zásadně špatně. Jsem spíše endomorf a všechny tréninky mám odpoledne.
Posiluji Út, Čt a So plánek níže, přičemž v sobotu to vše zkrátím o jednu serii.
Pak mám ale ještě v pondělí, středu a pátek trénink thaiboxu, který je taky dost vysilující. Je to takové kardio/posilování... Má první obava tedy plyne z toho, abych se nepřetrénoval, popř. nezačal v důsledku toho ztrácet svalovou hmotu. Teď ke stravě, nemám přímo sestavený jídelníček, jen jsem si pročet pár faktů o tom, jak by měl zhruba "sportovec" jíst, a snažím se tomu tak nějak přispůsobit. Můj průměrný jídelníček vypadá asi takto:
Snídaně... bílý jogurt ( cca. 130g), Bebe dobré ráno mini, popř zapečené cereálie s mlékem.+ čaj, někdy si dám k tomu ještě nějaké ovoce, třeba jablko
Svačina... chleba se šunkou a s plátkovým sýrem. 5-6 ks cherry rajčátek(nebo cca 100g salátové okurky) + občas trochu cukrů, třeba 1ks bebe brumík
Oběd... Ve škole, obvykle maso s rýží, bramborama.
druhá svačina ( před tréninkem ) , jen něco malého na doplnění energie před tréninkem, třeba kousek čokolády...
Večeřě: obvykle maso s rýží a omáčkou, nebo 2 obložené chleby ( bez vajíčka) šunka sýr...
Na závěr bych rád dodal že mi je 14, měřím 175cm a mám 64kg

Díky všem za rady

...
Z3NTIVA

Člen
# Zasláno: 8 Bře 2012 19:41

Jejda, všímám si že jsem zapoměl přidat ten plán omlouvám se a jdu to napravit, zde je:

Sklapovačky 20x 3serie
Metronomy 15x 2serie
Skoba 50s 2serie
Dřepy 20x 2serie
Židlička 45s 2serie
Výpady-hluboké 30x 3serie
Zvedáni činky v předklonu 15x + 15x 2serie
Krčení ramen se zátěží 16x 2serie
Superman 50s 3serie
Široké kliky 20x 3serie
Rozpažování na zemi (lavičce) 15x 2serie
Upažování ve stoje s činkou 15x 3serie
Předpažování ve stoje s činkou 15x 2serie
Bicepsový zdvih ve stoje 20x 3serie
Úzké tricepsové kliky 15x 2serie
Kladivový bic. zdvih 15x 2serie

...
Z3NTIVA

Člen
# Zasláno: 8 Bře 2012 19:42

Takto cvičím ut, čt a sobotu uberu vždy jednu serii, ve středu, patek a v pondeli mam trenink thaiboxu...

...
tetsuo

Člen
# Zasláno: 9 Bře 2012 11:45

2 základní omyly:

Vysokými počty opakování získáš fyzičku a vytrvalost. Ne sílu, svaly a výbušnost.

druhá svačina ( před tréninkem ) , jen něco malého na doplnění energie před tréninkem, třeba kousek čokolády...
- Sacharidy konzumované krátce před tréninkem nezlepšují výkon. "Doplnění energie" prostě nefunguje. Tělo jede na uložený glykogen ve svalech, ne cukr v krvi.

Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
Z3NTIVA

Člen
# Zasláno: 9 Bře 2012 20:15

Předem díky za odpověd, ještě bych se chtěl na něco zeptat
k té první chybě, tj. vysoké počty opakování. Co by si mi tedy radil ? zvýšit zátěž a snížit počty opakování ? Neím jak ybch to dělal třeba u těch kliků, protože těch udělám 20 v poho a nevím, jestli by mi k něčemu bylo dělat jich ještě mín... Jen mě napadá si na záda něco hodit, třeba do batohu rozloženou činku... Ale nevím no...
Co se týče ty stravy, co by si mi teda doporučil před treninkem, když nemam možnost gaineru ?
A ještě jedna otázka, nemyslíš si, že hrozí přetrénování při 6ti treninzích týdně ?
Díky moc za odpovědi

...
cometomeee

Člen
# Zasláno: 10 Bře 2012 13:57

bebe brumík
Z3NTIVA

Člen
# Zasláno: 10 Bře 2012 17:24

njn.
Važně nikdo neporadí prosím ? :D

...
Z3NTIVA

Člen
# Zasláno: 11 Bře 2012 13:30 - Změnil/a: Z3NTIVA

Vážně nikdo neporadí ?

...
cometomeee

Člen
# Zasláno: 11 Bře 2012 13:43

trpělivost ...
Z3NTIVA

Člen
# Zasláno: 11 Bře 2012 15:35

Dobře no, jen s říkám, aby nebylo k ničemu cvičit tenhle plán co mám... a jídelníček. Chtěl bych dostat "potvrzení" že tak jak to je , to je správné ( nebo není), abych pak necvičil týden zbytečně, nebo si ještě nějak neuškodil.

...
tetsuo

Člen
# Zasláno: 11 Bře 2012 17:22

Buď najít těžké varianty cviků s vlastní vahou, anebo k tomu ještě přidat těžší činky.

+

http://www.body-test.cz/jak-jist-pred-a-po-trenink u

Z3NTIVA

Člen
# Zasláno: 11 Bře 2012 21:01

Díky, počet opakování ybch měl tedy srazit u všech cviků kde se opakuje ( nejsou na čas) na kolik opakování ? 8-12 ?
A k té stravě, to co si mi poslal jsem již čet, ale hemží se to tam suplementy (Gainery, proteinové nápoje a rozvětvené aminokiseliny), které nemám k dispozici. Náhražky gainerů a proteinového nápoje tam jsou, ale co mám použít jako nahražku BCAA ? Díky
Jo a ještě jedna věc, koupil jsem si takovej modrej kroužek na zpevnění zápěstí, zesílení stisku a předloktí, ale někde jsem čet, že si z toho můžu přivodit nepříjemný zánět šlah, či co. Netušíš, jak se věc má ?
Dík

...
tetsuo

Člen
# Zasláno: 12 Bře 2012 09:33 - Změnil/a: tetsuo

Když nemáš BCAA, tak je holt ničím nenahradíš.

Zánět šlach můžeš dostat z víceméně jakéhokoli cvičení. Je to otázka volby zátěže.

Co se týče cvičení s vlastní vahou, nejsem na to expert. Podle mě je nejlepší cvičit s činkama a doplňovat k tomu cviky s vlastní vahou, které jsou tak těžké, že 8-12 opakování už je u nich maximum.

Tady jsou lidi, co do toho dělají víc: http://www.body-test.cz/kalisthenika-s-metodou-lim ited-reps-unlimited-sets

Z3NTIVA

Člen
# Zasláno: 12 Bře 2012 17:07

Díky moc, to mi snad bude stačit

...
Vaše odpověď
Tučné  Kurzíva  Podtržené  Odkaz na obrázek  Insert YouTube video   URL    vypnout *Co to je?

:) ;) :-p :-( :-D smirk :up: :down: :up2: :hi: :clapping: :handshake: :smile: :tease: :wait: :giggle: :winking: :laugh: :cool: :confused: :nodding:
Další smajlíci Zakázat smajlíky
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Do diskuse mohou přispívat jen registrovaní uživatelé. Zadejte své přihlašovací jméno a heslo, nebo se zaregistrujte.

[ANTISPAM] Zadejte pismeno "J" zde:

Právě online: Hosté - 1
Členové - 0
Nejvíce uživatelů online: 409 [21 Led 2021 16:35]
Hosté - 409 / Členové - 0