Posilovani.net  
 Posilovani.net - Domů - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -

forum.posilovani.net / Začátečníci / Strava pro hubnutí a nabírání svalové hmoty
Autor Zpráva
NormadSoul

Člen
# Zasláno: 19 Čvc 2011 17:46

Hezký den všem,

Prohlížel jsem všechny tématy, dokonce i na www.bodytest.cz a vím o stravě, co mám jíst a co ne

Jenom potřebuju najít nějaké speciální jídelníček na zhubnití a nabírání svalové hmoty. Posiloval 4x denně, ale jsem přestal a nabral jsem. Teď uvažuju, že zas budu cvičit. Nechci být kulturista, ale aby svaly byly pěkně tvarovvané

Hledal jsem na netu nějaký jídelníček, vím co mám jíst a ne, ale prostě nevím co mám vařit a nějaké recepty

Vážím sice 85 kg a měřím 164 a mám hroznej cholestrol

Poradí mi někdo, jestli se dá někde na netu najít nějaký jídelníček. Na bodytest jsem přečetl různé typy jídla. Ale chci prostě jídelní lístek na každodenní stravu, nápady a něco.

Cviky si poradím

Jinak díky za vaši trpělivost, za odpověď. Vím, že je to zbytečná téma, ale díky
tetsuo

Člen
# Zasláno: 19 Čvc 2011 20:48

Ten jídelníček na Bodytestu je dělaný tak, aby si to mohl každý svobodně a samostatně sestavit sám. Ono se při tom i dost naučíš. Vodítka máš dost podrobná.

Jestli máš špatnej cholesterol, jez víc zeleniny, užívej lecithin, oligofruktozany a případně i yuccu.

Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
NormadSoul

Člen
# Zasláno: 19 Čvc 2011 21:56

Ano, také jsem trochu přemýšlel, jestli jako řízky nesmí? A třeba na pánvi dát místo oleje olivový olej.

ještě k tomu jídlu nesmím solit, je to tak?
NormadSoul

Člen
# Zasláno: 19 Čvc 2011 21:59

ještě k tomu množství jídel u oběda a večeře? Třeba maso + příloha kolik min g?
tetsuo

Člen
# Zasláno: 21 Čvc 2011 00:39

Řízky v trojobale nejsou něco, co bys měl jíst často. Nemám rád ale "tohle jídlo se smí a tohle nesmí". Jsi svobodnej člověk, jez, co chceš. Jen měj na paměti, co ti prospívá, a co spíš škodí.
Řízek na olivovým oleji musí být pěkně hnusnej. To už je mnohem lepší na sádle. Bez legrace.

Množství surovin vychází z toho, kolik toho tak zhruba denně máš zkonzumovat. Základní ukazatele jsou v článku. Odkazy na tabulky výživových hodnot taky.

kernel

Člen
# Zasláno: 23 Čvc 2011 15:44

Nemám rád ale \"tohle jídlo se smí a tohle nesmí\". Jsi

Neplatíme na to daně? Já bych řekl, že díky tomu jsme mistři světa v rakovině tlustého střeva. Včetně mé rodiny.

Vůle odejde dřív než tělo.
tetsuo

Člen
# Zasláno: 23 Čvc 2011 16:04

Nevím, na co platíme daně. Na to, aby nám někdo zakazoval řízky v trojobalu?

Podle mě je to věc osobní uvědomělosti, nemůže to vycházet z žádných oficiálních zákazů. K jídlu se nemá přistupovat s konceptem hřichu "když sníš tohle, půjdeš do pekla" nebo "tento hřích musím nějak vykoupit" (takoví ti lidé, co chodí "vyběhat snězenou čokoládu").

b3a7

Člen
# Zasláno: 24 Čvc 2011 01:26

No, s rakovinou je to složitější. Nikdo ti nezaručí, že rakovinu nebudeš mít, když budeš jíst zdrave, naopak zase ti co kouří, pijou tvrdej alkohol celej život a stravujou se na úrovni klobás a párků, se můžou spokojeně dožít 90ti let.

Každý si vybere to, na co sází.

Taky jsem slyšel o "nocebo" efektu - opak placeba. Pokud k jídlu a věcem obecně přistupuješ s negativním pohledem, tak už ten samotný strach a vsugerovávání si, jak je to špatné, je ve výsledku horší, než to jídlo samotné.
(příklad kouření a nápisy na krabičkách, z týhle kostičky čokolády ztloustnu kilo!!)

Ale každý to bere jinak
Vaše odpověď
Tučné  Kurzíva  Podtržené  Odkaz na obrázek  Insert YouTube video   URL    vypnout *Co to je?

:) ;) :-p :-( :-D smirk :up: :down: :up2: :hi: :clapping: :handshake: :smile: :tease: :wait: :giggle: :winking: :laugh: :cool: :confused: :nodding:
Další smajlíci Zakázat smajlíky
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Do diskuse mohou přispívat jen registrovaní uživatelé. Zadejte své přihlašovací jméno a heslo, nebo se zaregistrujte.

[ANTISPAM] Zadejte pismeno "J" zde:

Právě online: Hosté - 2
Členové - 0
Nejvíce uživatelů online: 299 [4 Dub 2017 04:49]
Hosté - 299 / Členové - 0