Posilovani.net  
 Posilovani.net - Domů - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -

forum.posilovani.net / Začátečníci / Jízda na kole
Autor Zpráva
Bozan

Člen
# Zasláno: 19 Čvc 2011 14:38

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli se jízdou na kole spalují tuky také na břiše a jestli né tak čím je nejrychleji spálím . Děkuji za odpověď .
quaero

Člen
# Zasláno: 19 Čvc 2011 20:16

Tuky se spalují všude stejně, takže i na břiše. Je dobré držet si tepovou frekvenci ca pod 120 tepů/min, jinak se spalujou hlavně cukry.
b3a7

Člen
# Zasláno: 19 Čvc 2011 20:35 - Změnil/a: b3a7

Není to nejlepší způsob jak spálit tuky. Můžeš tím pálit i hodně svalů.

Nejlepší je HIIT. Jedním z metod, jak lze cvičit HIIT je tabata. Najdi si na youtube nebo zde na foru, je to tu určitě rozebírané mnohokrát.

Po HIIT klidně dej třeba tu jízdu na kole, ale zase tím ohrožuješ svalovou hmotu, pokud to přeháníš.
adam545

Člen
# Zasláno: 20 Čvc 2011 11:11

b3a7
Myslíš že to kolo je tak špatný ? Mě se teda při hubnutí osvědčilo, s HIIT mi to moc nejde. Ale možná sem ňák svaly spálil, to je pravda.
Bozan

Člen
# Zasláno: 20 Čvc 2011 11:33

Dík moc za odpovědi budu dělat tu tabatu + to kolo a budu si hlídat tu frekvenci
quaero

Člen
# Zasláno: 20 Čvc 2011 15:50

@b3a7: Kolem HIIT se poslední dobou vytvořil strašnej "hype". Já zastávám stejný názor jako Tom Venuto zde:

http://www.burnthefat.com/high_intensity_interval_ training.html

Tedy že se má kombinovat jako HIIT tak steady state cardio, s tím že HIIT se spíš pro pokročilejší.

@Bozan: přečti si taky tohle:
http://www.nutricoach.cz/spalovani-tuku-na-kole--c 31
b3a7

Člen
# Zasláno: 20 Čvc 2011 16:36

Mně se osvědčila metoda HIIT + 30-45 min long steady. Nic lepšího neznám.

Samozřejmě, že obří podíl má dieta. Ale tohle cvičení tomu hodně napomáhá.

Článek si pak přečtu ;)
b3a7

Člen
# Zasláno: 20 Čvc 2011 16:39

adam545
Cvičení HIIT má taky svá "pravidla". Nevím, jestli si to cvičil tak, jak si měl. Není to jen o tom, že děláš nějaký cvik v krátkých intervalech a krátkou dobu celkově, ale že to děláš na maximum, opravdu na maximum.

Třeba thurster dřepy v HIITu jsou jedna z nejnáročnějších věcí co sem kdy cvičil, a to jsem dal jen 8 intervalů po 20 sekundách a 10 sekundové pauzy.
adam545

Člen
# Zasláno: 20 Čvc 2011 16:40

b3a7

A to long steady po HIIT si dával co ? kolo nebo jenom procházku ?
adam545

Člen
# Zasláno: 20 Čvc 2011 16:42

b3a7
možná sem to flákal no. zkusim přitvrdit
quaero

Člen
# Zasláno: 20 Čvc 2011 18:40

Mně se osvědčila metoda HIIT + 30-45 min long steady. Nic lepšího neznám.

Jo, to dává smysl. Já si většinou na kole naplánuju trasu tak že mám na začátku prudké stoupání ca 30-45 min kde spálim všechen glykogen a potom jedu zbytek 1-2h z kopce nebo po rovině mírným tempem. To funguje taky spolehlivě.
b3a7

Člen
# Zasláno: 20 Čvc 2011 22:40

jo, takže ten samej princip jako HIIT (třeba s vlastní váhou) a potom long steady.

Já jsem volil tohle, protože to není časově moc náročné - dohromady cca hodinu. Navíc jsem cvičil 3-4x týdně, někdy jen samotné HIIT, někdy obojí a někdy HIIT dvakrát denně. Cvičil jsem doma, takže mi nevadilo, že třeba prší.

Tuky spaluješ i v "dojezdu" po HIITU i když long steady neděláš, ale nesmíš tak hodinu a půl jíst sacharidy, jinak tenhle efekt fungovat nebude.

Takže pokud v "dojezdu" po HIIT (obzlášť tabata je dobrá) budeš dělat long steady, budeš spalovat tuk lépe, než kdybys před tím HIIT nezařadil.
Ale chce to lehkým tempem (pokud ti jde o zachování co nejvíce svalové hmoty). Stačí i rychlá chůze.

Dá se tím fakt relativně rychle zhubnout i větší váhy. Podmínka je samozřejmě nějaká rozumná dieta.

adam545
Dával jsem rotoped.
Vaše odpověď
Tučné  Kurzíva  Podtržené  Odkaz na obrázek  Insert YouTube video   URL    vypnout *Co to je?

:) ;) :-p :-( :-D smirk :up: :down: :up2: :hi: :clapping: :handshake: :smile: :tease: :wait: :giggle: :winking: :laugh: :cool: :confused: :nodding:
Další smajlíci Zakázat smajlíky
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Do diskuse mohou přispívat jen registrovaní uživatelé. Zadejte své přihlašovací jméno a heslo, nebo se zaregistrujte.

[ANTISPAM] Zadejte pismeno "J" zde:

Právě online: Hosté - 2
Členové - 1 [ vlaydimir ]
Nejvíce uživatelů online: 409 [21 Led 2021 16:35]
Hosté - 409 / Členové - 0