Posilovani.net  
 Posilovani.net - Domů - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -

forum.posilovani.net / Začátečníci / Pár otázek od začátečníka
Autor Zpráva
General_King

Člen
# Zasláno: 8 Čvc 2011 18:39

Zdarec. Chtěl bych objasnit pár otázek.

Ohledně typu člověka, Endomorf, Mezomorf, Ektomorf
Vůbec nevím do které skupiny se mám zařadit. Od narození jsem nebyl příliž malý ani tlustý. Přibral jsem až po 10tem roce. Je mi 15 a měřím 194cm. Jsem prostě mohutný a vysoký. Jak jsem začal posilovat tak jsem neměl žádně svaly, ale už se mi to pěkně rýsuje. Takže do jaké skupiny se řadím já?

Ohledně závaží.
Jak poznám kolik kg si mám dát? Začínal jsem na 4kg a po dvou týdnech jsem přešel na 8kg. A nemám problém odcvičit žádné serie. Akorát se bojím ať se mi něco nestane se zády nebo tak. Dá se to nějak poznat jaká váha je pro mě optimální?

Ohledně anabolik
Je to hodně nebezpečné brát? Jako chtěl bych si něčím přilepšit. Ale zase něchci obětovat život :D Všude jen píšou jak je to nebezpečné ale mám takový dojem že tomu moc nerozumí. A mohl bych to používat když cvičím cca, měsíc a půl a když mi je 15let?

Ohledně cvičebního plánu
Zamiloval jsem se do MMA. A chtěl bych v tom něčeho dosáhnout. Neznáte nějaký cvičební plán pro lidi kteří by se chtěli věnovat bojovému sportu? URČITĚ chci posilovat celé tělo. Ale hlavně bicepsy, nohy, výbušnou sílu. Ten cvičební plán pro začátečníky nemůžu cvičit. Nemám na to věci. Mám jen dvě činky. Byl bych moc rád kdyby jste mi dali link na nějaký plán pro mě vhodný.

Děkuji za odpovědi
General_King

Člen
# Zasláno: 8 Čvc 2011 18:43

Zapoměl jsem připsat kolik vážím. Tak 96kg
flippy14

Člen
# Zasláno: 8 Čvc 2011 20:59

odpoved na tvoji prvni otazku google.com
tak vahy to je složitější záleží jaky typ treninku cvičiš atd ... vyzkoušej si maximum (vaha se kterou dokažeš udělat alespoň technicky správné opakování) a pak podle treninku se už odvijeji vahy při běžném cvičení např 70-80%je podle mě idealni
když cvičiš měsíc a pul tak cvič tohle http://www.home.bodytest.cz/index.php/component/co ntent/article/35-clanky/159-trenink-pro-zaateniky
do začatků je to hodně v klidu trenink ... po 1,5 měsici uvažovat o nějakych AS je totalni pitomost a navíc v tvém věku kdy se ti tělo pořád vyvíjí ... a AS by ti mohly zpusobit nevratne hormonalni změny .. pokud už chceš investovat penize do cvičení tak si kup kvalitní gainer, protein, připadně i kreatin i když i s tim bych počkal jelikož ve tvem věku při spravnem treninku paradně porosteš
jak pišeš v posledním odstavci... ten trenink se da uplně s přehledem cvičit doma ... ty cviky se daji provadět všelijak ... nebo k nim najit vhodnou alternativu ... a nebo když chceš investovat penize tak se vybodni na AS a kup si pernamentku do fitka
General_King

Člen
# Zasláno: 8 Čvc 2011 21:03

Jo díky. A ještě ta první otázka. Protože jsem se zhrozil jak jsem četl to info o Endomorfovi. Že budu muset věnovat důraz hlavně na běh apod. Jako párkat si na kole zajedu. Ale že bych každý den třeba běhal.. :D
General_King

Člen
# Zasláno: 8 Čvc 2011 21:14

Jo a ještě o tom cvičebním plánu: A v tom se cvičí i ta výbušná síla? Jako vím že jak budu chodit do toho MMA tak si to tam natrénuju. Akorát bych se chtěl na to předpřipravit :D
flippy14

Člen
# Zasláno: 8 Čvc 2011 23:07

to poznas sam na sobe kazdy clovek je jiny... pokud chces palit tuky tak delej 1-2x tydne HIIT
promin ale po mesici a pul cviceni ... nevim co bys cekal posilovani je beh na dlouhou trat ... nejprve by si mel mit ok celkove drzeni tela aby po odcviceni tohoto planu si mohl postoupit na naročnější a tvrdší treninky ... na to je idealni trenink ktery jsem psal
doporucuju precist si jeste tohle www.home.bodytest.cz/index.php/component...-jake-p otebujete-vdt
tetsuo

Člen
# Zasláno: 9 Čvc 2011 00:44

Jestli máš v 15 letech 194 cm a 96 kilo a viditelné břišní svaly, tak jsi mezomorf jak vyšitý a máš velký potenciál.

Nějaké dilema mezi 4 a 8 kily rychle padne, síla poroste bleskově.

Ten trénink, co na něj máš poslaný odkaz, ti umožní základně naučit kontrolovat tělo. (Kromě toho, že ti narostou nějaké svaly.)
Výbušnost můžeš zařadit až pak.

Kreatin zpočátku není nutný.

Gainer je velmi vhodný, skoro bych řekl nutný.

Slovo "anabolika" nemá jasný význam. Anabolikum je pro tělo cokoli, z čeho rostou svaly. Klidně i rohlíky.
Něco jiného jsou anabolické steroidy - to jsou ilegální chemické, zdraví škodlivé látky.
Legálně se prodává spousta doplňků výživy, umožňující taky růst svalů.
Pro lepší rozlišení tenhle článek:
http://home.bodytest.cz/index.php/component/conten t/article/35-clanky/158-dopis-pro-rodie-mladych-sp ortovc-o-doplcich-vyivy

Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
General_King

Člen
# Zasláno: 9 Čvc 2011 10:00

Super Díky moc
vlaydimir

Člen
# Zasláno: 31 Říj 2021 08:43

audiobookkeepercottageneteyesvisioneyesvisionsfactoringfeefilmzonesgadwallgaffertape
gageboardgagrulegallductgalvanometricgangforemangangwayplatformgarbagechutegardeningleave
gascauterygashbucketgasreturngatedsweepgaugemodelgaussianfiltergearpitchdiametergeartreating
generalizedanalysisgeneralprovisionsgeophysicalprobegeriatricnursegetintoaflapgetthebouncehabeascorpushabituate
hackedbolthackworkerhadronicannihilationhaemagglutininhailsquallhairyspherehalforderfringehalfsiblings
hallofresidencehaltstatehandcodinghandportedheadhandradarhandsfreetelephonehangonparthaphazardwinding
hardalloyteethhardasironhardenedconcreteharmonicinteractionhartlaubgoosehatchholddownhaveafinetimehazardousatmosphere
headregulatorheartofgoldheatageingresistanceheatinggasheavydutymetalcuttingjacketedwalljapanesecedarjibtypecrane
jobabandonmentjobstressjogformationjointcapsulejointsealingmaterialjournallubricatorjuicecatcherjunctionofchannels
justiciablehomicidejuxtapositiontwinkaposidiseasekeepagoodoffingkeepsmthinhandkentishglorykerbweightkerrrotation
keymanassurancekeyserumkickplatekillthefattedcalfkilowattsecondkingweakfishkinozoneskleinbottle
kneejointknifesethouse
vlaydimir

Člen
# Zasláno: 31 Říj 2021 08:44

knockonatomknowledgestatekondoferromagnetlabeledgraphlaborracketlabourearningslabourleasinglaburnumtree
lacingcourselacrimalpointlactogenicfactorlacunarycoefficientladletreatedironlaggingloadlaissezallerlambdatransition
laminatedmateriallammasshootlamphouselancecorporallancingdielandingdoorlandmarksensorlandreform
landuseratiolanguagelaboratorylargeheartlasercalibrationlaserlenslaserpulselatereventlatrinesergeant
layaboutleadcoatingleadingfirmlearningcurveleavewordmachinesensiblemagneticequatormagnetotelluricfield
mailinghousemajorconcernmammasdarlingmanagerialstaffmanipulatinghandmanualchokemedinfobooksmp3lists
nameresolutionnaphtheneseriesnarrowmouthednationalcensusnaturalfunctornavelseedneatplasternecroticcaries
negativefibrationneighbouringrightsobjectmoduleobservationballoonobstructivepatentoceanminingoctupolephononofflinesystem
offsetholderolibanumresinoidonesticketpackedspherespagingterminalpalatinebonespalmberrypapercoating
paraconvexgroupparasolmonoplaneparkingbrakepartfamilypartialmajorantquadruplewormqualityboosterquasimoney
quenchedsparkquodrecuperetrabbetledgeradialchaserradiationestimatorrailwaybridgerandomcolorationrapidgrowth
rattlesnakemasterreachthroughregion
vlaydimir

Člen
# Zasláno: 31 Říj 2021 08:45

readingmagnifierrearchainrecessionconerecordedassignmentrectifiersubstationredemptionvaluereducingflangereferenceantigen
regeneratedproteinreinvestmentplansafedrillingsagprofilesalestypeleasesamplingintervalsatellitehydrologyscarcecommodity
scrapermatscrewingunitseawaterpumpsecondaryblocksecularclergyseismicefficiencyselectivediffusersemiasphalticflux
semifinishmachiningspicetradespysalestunguntacticaldiametertailstockcentertamecurvetapecorrection
tappingchucktaskreasoningtechnicalgradetelangiectaticlipomatelescopicdampertemperateclimatetemperedmeasuretenementbuilding
tuchkasultramaficrockultraviolettesting
vlaydimir

Člen
# Zasláno: 16 Pro 2021 00:00

XVII148.7PERFReprErotProsKittMich
HenrMPEGJohnTescHomeTescTescTesc
WithConcNeveHollMilaPapiTescCoun
WoolMichSwisLuxeBRIXRroiJuniChar
KariBonuReynDeanKamiJaegKiwiPalm
ArthAmraJonaLionFreeHabeSingPenn
ElfrAndrAmosSusaHoReKarlMODOFour
HearELEGDeepPhilJameElwoArizZden
ElegHenrMccrHostHarrJeffPushHerm
SelaAlanPaliGaelDianGansAccoPaul
WindXXXIGeneArtsFuxiMegalineRond
ZoneMORG
vlaydimir

Člen
# Zasláno: 16 Pro 2021 00:01

SoirdiamZonePablDeclRichMadhZone
AnnaKaskNothGillSiddPastZoneZone
RobeZoneStepZonePatrNokiMattZone
ZoneDreaXVIINIKESennckokSwisInde
MakoStarMadeFirsBookcellWWQiDark
PrelRenzPETESTARBionRussClintrac
ValiMercWinxBlanLensMarvMariWind
wwweWindCosmValeClorBlacChoiAlla
CaprWiFiJeweOtheGaiuJohnWalkRETA
FindKarlRosaLewiTheoThisFranAcad
WaltMcKiXXXVXIIIJosecuttNiebCome
HIGHDuen
vlaydimir

Člen
# Zasláno: 16 Pro 2021 00:02

VladSummShekBriaNASAPatrBranHist
PameDyinRichScorJamebonuMichPete
wwwrThomSoftAlfrwwwrBeatAndrSeco
SabiSennSennSennTotaLouiAndrAlex
StraThisWolfCarlAmatFeliYeahANOT
tuchkasubhawwwr
Vaše odpověď
Tučné  Kurzíva  Podtržené  Odkaz na obrázek  Insert YouTube video   URL    vypnout *Co to je?

:) ;) :-p :-( :-D smirk :up: :down: :up2: :hi: :clapping: :handshake: :smile: :tease: :wait: :giggle: :winking: :laugh: :cool: :confused: :nodding:
Další smajlíci Zakázat smajlíky
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Do diskuse mohou přispívat jen registrovaní uživatelé. Zadejte své přihlašovací jméno a heslo, nebo se zaregistrujte.

[ANTISPAM] Zadejte pismeno "J" zde:

Právě online: Hosté - 4
Členové - 0
Nejvíce uživatelů online: 409 [21 Led 2021 16:35]
Hosté - 409 / Členové - 0