Posilovani.net  
 Posilovani.net - Domů - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -

forum.posilovani.net / Začátečníci / objem, pak rýsovačka
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>
Autor Zpráva
tetsuo

Člen
# Zasláno: 8 Čvc 2010 18:06

Pokud cvicis 3-4x tydne silove, neni treba vic nez 1-2 kardio zateze tydne. Jezdit na kole kazdy den = snizovani moznosti nabirat svaly a silu.

Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
KrasliK

Člen
# Zasláno: 9 Čvc 2010 21:49

oukay, s běháním to bude tušim to stejný tak sem si dneska opět zacvičil třetí tréning (už 12,10,10,8 opak.) a jedu třeba ty bulharský dřepy 12 na levou 12 na pravou, mám jet takhle nebo půl na půl z celkovýho opakování ? Stejně tak u mrtvýho tahu nebo výstupy na lavičku, mám vykročit 6krát pravou a 6krát levou ?

Po tlakách(30°) a pulloveru nijak necejtim kozy,ikdyž sem jel split tak ani po benchy atd. při pulloveru cejtim "napětí" pod žebrama, když mám činky/u dole a zvedám. Je možný že to dělám špatně nebo něco ? dost se snažim aby technika byla správná...

Jinak sem si celkem dal do těla dneska, mámdobře unavený svaly i u nohou sem dojížděl jen tak tak poslední opakování, vršek těla je unavenej až na břicho :-/, nevim pořád mi přijde stejný i po tý jedný sérii navíc, proč nemůžu vůbec to břicho trápit víc ?

Když sem psal o těch zádech, po jejich tréninku když se kouknu do zrcadal tak v dolní části páteře(ta "prohlubeň") mám takovou propadlinu asi 10-15 cm po páteři vede, je to správně ?
tetsuo

Člen
# Zasláno: 10 Čvc 2010 00:37

tak sem si dneska opět zacvičil třetí tréning (už 12,10,10,8 opak.) a jedu třeba ty bulharský dřepy 12 na levou 12 na pravou, mám jet takhle nebo půl na půl z celkovýho opakování ?
12 opakovani na kazdou stranu

Po tlakách(30°) a pulloveru nijak necejtim kozy
Tak je zkus cilene protahovat a zatinat pri pohybu, nedelej to mechanicky

při pulloveru cejtim "napětí" pod žebrama, když mám činky/u dole a zvedám
Pullover zapojuje i siroke svaly zadove a mezizeberni svaly, je to komplexni cvik

proč nemůžu vůbec to břicho trápit víc ?
Kdybys jel poradne "cviky na nohy" pochopis proc

Klaun

Člen
# Zasláno: 11 Čvc 2010 18:29

"K proteinu NIC NEJEZ. Proteiny se travi asi jen pul hodiny, pak opusti zaludek. Normalni jidlo potrebuje asi hodinu i dve, aby se stravilo."

A co třeba takový banán můžete si dát protein s banánem po tréningu? Ten by se měl trávit taky chviličku ne ?

Já jen že pokud beru po tréningu protein jako svačinku tak mi 2dcl nějak nestačí tak si k tomu vezmu i banán doufám že to teda nijak nevadí.
tetsuo

Člen
# Zasláno: 11 Čvc 2010 18:38 - Změnil/a: tetsuo

K proteinu nejez jine zdroje bilkovin. Sacharidy muzes. V prirodnim stavu to je prave vicemene jen ovoce. I ryze uz ma hodne proteinu.

pokud beru po tréningu protein jako svačinku
Po treninku mas jist/pit hlavne sacharidy, cisty protein se znehodnoti na cukr.
Cili idealni je gainer, v davce asi 1g sacharidu na kilo tvoji ciste vahy bez tuku.

Klaun

Člen
# Zasláno: 11 Čvc 2010 18:45

Chápu a díky
KrasliK

Člen
# Zasláno: 14 Čvc 2010 12:30

tak mám otázku, jak chodim do posilky s tim kámošem, tak jsme tedka v pondělí nebyly, on pořád jede split, tak při něm když jede je jedno jestli si dá pondělní kozy a tricák a středeční nohy a ramena najednou ?

Chci ho přemluvit aby se mnou jel fullbody, už je snad na hraně, ale potřebuju ho k tomu dostat .. Nějakej nápad? Aniž by musel číst ty dlouhý 4 články
wial

Člen
# Zasláno: 14 Čvc 2010 13:53

Tak ho přemluv ať si přečte ty články, je lepší aby ty vědomosti nabyl než aby ses ho snažil nějak oblbnout nebo zmanipulovat.

www.last.fm/user/WIAL
tetsuo

Člen
# Zasláno: 14 Čvc 2010 14:04

Rekni mu, ze splity jezdi hlavne nasypani kulturisti a lidi s vybornou genetikou, zatimco fullbody je dobry pro normalni lidi a ze takhle cvici vetsina atletu. Navic diky fullbody mnohem rychleji naberes silu.

KrasliK

Člen
# Zasláno: 14 Čvc 2010 21:04

no, už řekl že teda pojede ... a nakonec jsme se zase o tom bavili a on že nakonec stejně asi pojede split ... že se mu to líbí víc
tetsuo

Člen
# Zasláno: 14 Čvc 2010 21:07

Splity lidi bavi vic, protoze se u nich vetsinou vic pumpuje, navic odeberou o neco mene energie.
U fullbody jsi min napumpovany, min to na druhy den boli, ale jsi celkove vic unaveny.
Vtip je v tom, ze z fullbody a deleni vrsek/spodek lidi vetsinou lepe rostou.

KrasliK

Člen
# Zasláno: 14 Čvc 2010 21:13

tetsuo, mohl bys mi prosim upřesnit pojem kardio?

Btw. teďka cvičim na dva měsíce v jiný posilovně(tiger-club), tak trochu jiná liga než kam chodim běžně. A to proto, že měli nehoráznou akci pro studenty . A je tu velká využitelnost. Například maj místnost, kde jsou dva běžící pásy(který sem skoušel a když sem z něj slejzal tak sme ani nepostřehl že sem "chodil u konce do kopce" ) kde nastavim váhu a věk. Můžu tam klikat na různé tlačítka jako je kardio, aerobic, kolik minut, kolik km/h tak jak to mám pls nejlíp nastavit?

pak dva takový běžící trenažery(nohy běží, ruce držím za tyče,který se pohybujou skrz ty nohy ) a dvě kola, na kterých se ale vyloženě sedí a nohy máte směrem dopředu.
Pak spinning místnost, nějaká natahovací guma, míče, kola.
A ve vedlejší místnosti je Flexi-bar.

URL

Takže prosim o radu, co dělat a jak dlouho, popř. co nastavit, obtížnost a však víš co ... Jinak psal si 1-2 tejdně, což mi vychází na úterý a čtvrtek ...
Thx for reply
KrasliK

Člen
# Zasláno: 14 Čvc 2010 21:15

Vtip je v tom, ze z fullbody a deleni vrsek/spodek lidi vetsinou lepe rostou.

Nejspíš svalově co ? Taky co jinýho, ale radši se zeptám, nikdy nevíš
tetsuo

Člen
# Zasláno: 14 Čvc 2010 21:41

Sila rozhodne roste rychleji a obecne se lepe nabiraji svaly po celem tele. Striktne delane fullbody ale neumoznuje vypracovat jednotlive svalove partie-

miraaa

Člen
# Zasláno: 14 Čvc 2010 21:53 - Změnil/a: miraaa

tetsuo
Chci se zeptat, cvičí se při tréninku spodku i mrtvola? Nebo ta se řadí do vršku?

Striktne delane fullbody ale neumoznuje vypracovat jednotlive svalove partie-

Jak tohle myslíš? Nechceš se o tom víc rozepsat? Dik)
tetsuo

Člen
# Zasláno: 15 Čvc 2010 00:08

Chci se zeptat, cvičí se při tréninku spodku i mrtvola? Nebo ta se řadí do vršku?
Ta se pocita jednoznacne do spodku. Prestoze u ni zabira hodne svalu na zadech + predlokti a bicepsy. U spodku se totiz vzdycky pocita se zapojenim stredu tela, hlavne vzprimovacu.

Striktne delane fullbody ale neumoznuje vypracovat jednotlive svalove partie-
Jak tohle myslíš? Nechceš se o tom víc rozepsat? Dik

Rekneme, ze mas problemy s rozvojem stredni hlavy ramene. Pokud delas v treninku jen vicekloubove cviky, bude pro tebe temer nemozne tuto slabinu odstranit, protoze ten sval nezapojujes izolovane. Samozrejme, ze muzes delat nejake upazovani do stran i ve fullbody programu, ale rychleji slabinu odstranis specializacnim splitem.
Ale to jsme porad na pocatku problemu, jestli pocitujes, ze CELE telo je slabina a mas vyranou podvahu, nebo jestli vidis, ze zaostava jen jedna partie.

KrasliK

Člen
# Zasláno: 15 Čvc 2010 00:21

mám dotaz k středečnímu tréningu, ty tlaky mírný záklon 45° , mužu mít třeba jednou 45, potom 30,15,0 ?
při 45 stupnych necejtim temer nic ikdyž zatínám, za to nejlíp na rovný lavici
Ty kliky s váhou na jedný ruce, no nerad je dělám, navíc když tam máme třeba takej podstoják(schůdek) tak si na něj dám tu druhou "nezatezovanou ruku"
na pravou bych dal tak o jedne až dva kliky více i s dobrou technikou než na levou... jde mi těžce a vždycky ta pravá ruka zabere víc a nedávám to, tak si místo toho dám normální kliky. Navíc zvládnu tak 4-6 kliků na jedný ruce... Bojim se jet ty ruce po jedný, aby mi nevyrostly jinak kozy .. už teď mi přijde že mám tu levou trochu níž a pravou sice málo, ale"svalnatejsi"

a u těch kliků a obracených přítahů mám mít ruce u těla ? a dlaně u koz ?
KrasliK

Člen
# Zasláno: 15 Čvc 2010 00:23

a odpovíš mi prosim na to kardio, rád bych si ho zítra zacvičil díky ti
tetsuo

Člen
# Zasláno: 15 Čvc 2010 09:51 - Změnil/a: tetsuo

běžící trenažery(nohy běží, ruce držím za tyče,který se pohybujou skrz ty nohy
Tohle je zhruba nejlepsi kardio pristroj - rika se mu crossovy trenazer. Cili pokud budes delat kardio v posilovne, delej ho na tomhle. Setri to klouby a zapojuje cele telo.
Davej si ho, kdyz tak, ten ctvrty den - po posilovani na 30 minut lehke zateze.

tlaky mírný záklon 45° , mužu mít třeba jednou 45, potom 30,15,0 ?
při 45 stupnych necejtim temer nic ikdyž zatínám, za to nejlíp na rovný lavici

Dej si takovy uhel, kdy citis prsni svaly. (A nerikej, prosim te, kozy, to fakt nesnasim, tyhle silacky vyrazy.)

Ty kliky s váhou na jedný ruce, no nerad je dělám, navíc když tam máme třeba takej podstoják(schůdek) tak si na něj dám tu druhou "nezatezovanou ruku"
Ano, idealni pouzit stupinek a vahu jen prenaset na jednu-spodni ruku.

a u těch kliků a obracených přítahů mám mít ruce u těla ?
Lokty mirne od tela.

KrasliK

Člen
# Zasláno: 15 Čvc 2010 11:40 - Změnil/a: KrasliK

Tak sem vděčnej za rady a promiň za ty prsní svaly, všude to tak slyšim, tak sem si na to zvyk ... takže na ten crossovej trenažer mám jít jenom den 4.den přídavný tréning ? a co úterý a čtvrtek ? to nic ? Jenom 1 kardio j ?
tetsuo

Člen
# Zasláno: 15 Čvc 2010 12:03

4x tydne cvicit v rychlem tempu hodne opakovani zvysi hodne konzumaci kysliku, coz ma po docviceni dopad na spalovani tuku.
Ten 4. den je energeticky mene narocny, tudiz je mozne pridat si tam jeste kardio.

O zbytek se stara vyziva - faktor, ktery podcenuje vetsina lidi.

Pokud bys chtel hubnout rychleji, pridej si v jeden den MIMO posilovnu 10-20 minut nejakou formu HIIT.

KrasliK

Člen
# Zasláno: 15 Čvc 2010 16:03

oukay, díky , no pomalu už bych si měl sestavit nějakej jídělníček
KrasliK

Člen
# Zasláno: 23 Čvc 2010 00:10

Tak sem pořád nesehnal maltodextrin, ani v lékárnách ho nemaj, no pak si ho teda asi koupim z netu, ale zatim když mám glukopur, mám po tréningu hodit k proteinu jako udávku glukopuru ?
tetsuo

Člen
# Zasláno: 23 Čvc 2010 11:13

zatim když mám glukopur, mám po tréningu hodit k proteinu jako udávku glukopuru
Do 50 g.

KrasliK

Člen
# Zasláno: 29 Čvc 2010 01:36

Trenér(říká si odborný dozor) v posilovně koukal chvíly jak jsem posiloval, mrknul se na můj papírek s tréninkem. Žádný námitky neměl. A jak jsme se tak bavili, tak říkal že by nemělo bejt na škodu cvičit břicho izolovaně, že to by se mělo dělat vždycky, a řekl ať na zemi "zvedám nohy" že je to na spodní část a pak nohy na balon a pozvedávat se ke kolenum. Že spodní část má bejt první, protože jí má každej slabou a horní silnější, a jak sem se tak po posilce koukal do zrcadla na "výsledky " tak mi přijde že mám celkem dost "hmotnou" horní část a spodní část břicha mám "zalezlou " Skoro to vypadá jako bych měl horní čast břicha víc vepředu než prsa :-/, má to tak být? nebo se mám zaměřit na spodní část a cvičit jenom jí ?

Mimochodem, jak se postupně snižuje počet opakování konečně se vracím na své váhy a co víc, dneska sem dal rekord na tlaky na prsní svaly jel sem 4tou sérii s 18 kilama, a říkám si, skusim jestli bych uzvednul dvacítky, a dal sem jich na pátou sérii(já vim neměl bych) 6 opakování
Tréning mi dělá radost už sem koukal i na ten po tomdle, vypadá moc dobře :-P
tetsuo

Člen
# Zasláno: 29 Čvc 2010 09:59

Nemam nic proti tomu, kdyz si na konci kazdeho treninku das 2 serie obracenych zkracovacek (reverse crunches) nebo prednozovani ve visu (hanging leg raises, hanging knee raises) - a spis zvedat kolena nez nez nohy a soustredit se vyhradne na praci brisnich svalu.

Jinak - NEEXISTUJE zadne spodni a horni bricho, je to jeden sval - primy brisni.

A hlavne - nezapominej na rozcvicku - front plank a side plank, to jsou klicove cviky.

Ten druhej trenink je fakt ostrej, upozornuju.

KrasliK

Člen
# Zasláno: 29 Čvc 2010 12:50

právě koukal jsem . neboj se rozcvičuju se pravidelně :-P ... jo a třeba mi řekl, to jsem nevěděl, že při zvedání nohou(ve visu nebo na zemi) je klíčovej bod pozvednout pánev (když se opíráš) jinak ty nohy zvedaj jiný svaly a teprve v tom odtrhnutí se zapojujou břišní svaly

jojo vim o tom, proto dělám poctivě tudle přípravu , bůhví jestli budu mít čas chodit 4krát tejdně, kdyžtak bych to dal jak je to popsaný .
tetsuo

Člen
# Zasláno: 29 Čvc 2010 12:56

jo a třeba mi řekl, to jsem nevěděl, že při zvedání nohou(ve visu nebo na zemi) je klíčovej bod pozvednout pánev (když se opíráš) jinak ty nohy zvedaj jiný svaly a teprve v tom odtrhnutí se zapojujou břišní svaly
Ano ano. Proto doporucuju spis zvedat samotny kolena, tim se vypoji svaly na nohou.

KrasliK

Člen
# Zasláno: 9 Srp 2010 00:47

Tak další dotaz je na světě:
Nejsou nějaký účinný cviky na protažení? nějaký asi na doma.
Strašně mi začíná vadit jak sem neohebnej... no spíš při tom jak stojíš s nataženýma nohama a chceš se dotknout rukama špiček nohou(země) jak ve stoje tak v sedě no, já to prostě nedokážu...
Jsem tak 20-30 cm nad zemí(od špiček) ...
tetsuo

Člen
# Zasláno: 9 Srp 2010 10:15

http://lmgtfy.com/?q=stre%C4%8Dink

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>
Vaše odpověď
Tučné  Kurzíva  Podtržené  Odkaz na obrázek  Insert YouTube video   URL    vypnout *Co to je?

:) ;) :-p :-( :-D smirk :up: :down: :up2: :hi: :clapping: :handshake: :smile: :tease: :wait: :giggle: :winking: :laugh: :cool: :confused: :nodding:
Další smajlíci Zakázat smajlíky
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Do diskuse mohou přispívat jen registrovaní uživatelé. Zadejte své přihlašovací jméno a heslo, nebo se zaregistrujte.

[ANTISPAM] Zadejte pismeno "J" zde:

Právě online: Hosté - 2
Členové - 0
Nejvíce uživatelů online: 299 [4 Dub 2017 04:49]
Hosté - 299 / Členové - 0