Posilovani.net  
 Posilovani.net - Domů - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -


forum.posilovani.net / Začátečníci / Etiketa v posilovně - jak se chovat a nechovat při cvičení
Autor Zpráva
tetsuo

Člen
# Zasláno: 11 Čvn 2010 22:06 - Změnil/a: tetsuo


Nechovejte se, jako by vám posilovna patřila a vy jste jediní, kdo cvičí
Vždycky mějte na mysli tyto věci:
1) bezpečnost
2) hygienu
3) respektování osobního prostoru a přístupu


Seznam pravidel, která byste měli dodržovat
Do posilovny jste přišli cvičit, ne se vykecávat
V posilovně nemáte co flirtovat a někoho balit
Sundávejte z činek a strojů závaží a dávejte je na své místo
Používejte ručník a utírejte po sobě pot
Cvičte slušně oblečení, a pokud nejste v šatně, nesvlékejte se před ostatními
Dodržujte osobní hygienu – když přijdete, i když odcházíte
Nestůjte před někým, kdo cvičí, a už vůbec na něj nemluvte
Zrcadla používejte na kontrolu správné techniky cvičení a ne na prohlížení se
Snažte se vlastními cviky nezavazet ostatním
Pokud se s vámi chce někdo střídat na jednom stanovišti, umožněte mu to
Nezabírejte bezmyšlenkovitě příliš mnoho stanovišť
Neokupujte jedno stanoviště příliš dlouho
Buďte ochotní trochu improvizovat a netrvejte si na tom, že musíte dělat určité cviky
Nezneužívejte dopomoc ostatních lidí
Nedělejte cviky, na které vaše posilovna není stavěná
Nedávejte rady lidem, kteří o to nestojí, a neraďte jim ve chvíli, kdy cvičí
Pokud vám někdo dává radu, snažte se ji vyslechnout, i když s ní nesouhlasíte
Neházejte s činkami na zem a snažte se dělat se závažími co nejmenší hluk
Používejte rozumné váhy
Nedělejte bicepsové zdvihy v dřepovacím stojanu
Nekřičte při zvedání a nepoužívejte hrubé výrazy
Vypínejte si při cvičení mobil
Nepouštějte si hlasitou hudbu do sluchátek, tak aby vadila ostatním

Pokud vám vadí, že nemůžete křičet, musíte pořád složitě přendávat kotouče, nesmíte házet činkami o zem apod., není v zásadě jiné volby, než si pořídit vlastní domácí posilovnu. V Americe tak cvičí tisíce lidí a většinou zrovna tihle lifteři a kulturisté z garáže mívají nejlepší výsledky. Nicméně mimo soukromé prostory se nechovejte jako hovada; to je rada, která se hodí vždy a všude.


Tyto body aicky dodržujte a zároveň – vždy slušně – vyžadujte i od ostatních

____________

Rozvedení jednotlivých bodů

Do posilovny jste přišli trénovat, ne se vykecávat
I když stále více posiloven rozšiřuje své služby natolik, až se z nich místo tréninkových center stávají tzv. wellness centra, přese všechno si zapamatujte jednu základní radu: „zavři klapačku a cvič“. Není nic otravnějšího, než poslouchat hovory ostatních lidí, či dokonce čekat, až se vykecají a pustí vás cvičit; nic tolik nenaruší kvalitu tréninku, jako když si mezi sériemi povídáte se sparring partnerem, a máloco je víc neslušné, než chodit k ostatním lidem a chtít si s nimi povídat, když cvičí. Prostě a jednoduše: mluvte jen tehdy, pokud se to týká přímo jen nezbytných věcí okolo tréninku. Před tréninkem si také samozřejmě vypněte mobil (nebo aspoň zvuk) a snažte se mít aspoň chvíli čas pro sebe, kdy se soustředíte jen na jednu věc. Nebuďte jeden z těch idiotů, kteří si musejí „důležitě“ vyvolávat při svém pseudo-tréninku.

V posilovně nemáte co flirtovat a někoho balit
Tento bod stejně jako používání mobilního telefonu v posilovnách spadá pod pravidlo „cvičte a nemluvte s ostatními“, nicméně je v něm ještě něco speciálního. Jde o obtěžování zvláštního typu, kdy ve hře není jen zbytečná touha po komunikaci, ale i sexuální zájem. Lidé jsou jistě sexuální bytosti, ale zároveň jako kulturní bytosti mají odlišovat veřejné a soukromé chování. Sexuální návrhy a narážky nejsou (většinou) nepříjemné jen tomu, komu jsou směřovány, ale i lidem okolo. I pokud jdete cvičit se svým partnerem/partnerkou, nechte si intimní projevy na doma. To, že jsou posilovny místo, kde se zdůrazňuje tělesnost, není žádná pobídka k tomu, aby se zdůrazňovala i sexualita. Jestli to nejste schopni respektovat, cvičte doma.

Sundávejte z činek a strojů závaží a dávejte je na své místo
Součástí cvičení není jen přihazování váhy, ale také to, že necháte po odjetí všech sérií činku či stroj kompletně nenaložené a „odstrojené“ a všechny kotouče dáte tam, kam patří, a nenecháte je rozházené po podlaze. Stejně tak vracejte jednoručky zpátky do stojanu. Představte si, jak je nepříjemné, pokud to po někom musíte uklízet.

Používejte ručník a utírejte po sobě pot
Je nechutné lehnout či sednout si na lepkavou lavičku či sedátko. Mějte vždy jeden ručník, na kterém ležíte nebo sedíte, a jeden ručník na otírání potu z tváře a těla. Pokud někde zanecháte viditelné kapičky či otisky potu, utřete je. Používat můžete i papírové utěrky či navlhčené papírové kapesníky.

Cvičte slušně oblečení, a pokud nejste v šatně, nesvlékejte se před ostatními
Týká se to žen i mužů. Neukazujte ze sebe příliš mnoho odhalené kůže a snažte se mít odhad na to, co už zbytečně poutá pozornost ostatních lidí. Neomlouvejte si výrazné odhalování těla tím, že chcete vidět, jak svaly pracují. To poznáte si se zavřenýma očima, pokud se skutečně soustředíte na trénink. Pokud se chcete přesně kontrolovat při pohledu do zrcadla, noste přiléhavé oblečení, které těsně obepíná svaly. Naprosto nepřijatelné je ve veřejných posilovnách svlékání a pózování před zrcadlem. Jednak je to neuvěřitelně narcistní a trapné a jednak opět – nikdo na vás není zvědavý. Nácvik pózování u soutěžních kulturistů probíhá obvykle v oddělených místnostech nebo mimo hlavní denní provoz posilovny. A převlékání jednoho zpoceného trička můžete provést co nejvíce mimo zraky ostatních lidí. Důvodem pro toto pravidlo není ani snad puritánský, jako spíš praktický přístup: pokud jste dobře oblečení, máte dostatečně kryté klouby, a udržujete si stálou tělesnou teplotu, tak logicky neprostydnete a nenachladíte a výrazně zmenšíte riziko zánětů šlach. A také, viz předešlý bod: pokud máte větší část těla krytou oblečením, zanecháte po sobě míň potu.

Zrcadla používejte na kontrolu správné techniky cvičení a ne na prohlížení se
Nebuďte narcistní. Tečka. A pokud vám pořád nedochází, v čem je problém: ostatním lidem to připadá směšné.

Dodržujte osobní hygienu – když přijdete, i když odcházíte
Do posilovny choďte v takovém stavu, abyste nešířili nepříjemný pach v šatně. Znamená to mít nejenom čisté oblečení na cvičení, ale už přijít v čistém oblečení. Pokud víte, že se během dne zapotíte, noste si s sebou náhradní spodní prádlo a ponožky a špinavé kousky ihned při svlékání dejte do plastikového pytle nebo tašky. Neváhejte se někdy osprchovat i před tréninkem. Dodržujte ústní hygienu (ne nutně v posilovně, ale minimálně ráno; dále přes den používejte ústní vodu nebo žvýkačky) a používejte deodorant a antiperspirant – ovšem takový a v takové míře, aby jeho vůně nebyla příliš agresivní. Po cvičení se sprchujte a do sprchy noste gumové pantofle, abyste nechytili nebo neroznášeli plíseň. Oblečení si po každém tréninku vyperte, boty nechte vyvětrávat a používejte během týdne více párů.

Nestůjte před někým, kdo cvičí, a už vůbec na něj nemluvte, a snažte se vlastními cviky nezavazet ostatním
Pokud nejde o vašeho tréninkového partnera a neinstruujete ho ohledně techniky cviků před začátkem série, nemáte právo komukoli zavazet v pohybu, zaclánět mu ve výhledu nebo ho rozptylovat mluvením. Pokud chcete někomu něco sdělit, dělejte to vždy, až docvičí aktuální sérii. Jinak buďte velmi opatrní a ohleduplní co se týče bezpečné vzdálenosti od někoho, kdo cvičí. Neprocházejte v těsné blízkosti kolem pohybujících se kotoučů na čince nebo stroji. Prostě chvíli počkejte.

Pokud se s vámi chce někdo střídat na jednom stanovišti, umožněte mu to
Je vždy na rozumné domluvě, zda se dva neznámí lidé mohou střídat u jednoho cviku. Velmi snadné je to u cvičení s kladkami a jednoručkami, náročnější u cvičení na strojích, kde se nakládají kotouče a nejobtížnější u cviků s velkými nakládacími činkami. Přizpůsobte tomu míru svojí ochoty střídat se s někým jiným. U technicky náročných cviků je potřeba si ujasnit, zda jste s druhým člověkem na porovnatelné výkonnostní úrovni a jste zhruba stejně vysocí (případně měli podobně dlouhé ruce), aby střídání u sérií mohlo být dostatečně hladké a nebylo negativně ovlivněno tempo tréninku. Toto pravidlo etikety tedy vyžaduje vstřícnou komunikaci a schopnost se dohodnout.

Nezabírejte bezmyšlenkovitě příliš mnoho stanovišť
Jen málokterý trénink je uzpůsoben tak, abyste museli za sebou rychle střídat mnoho stanovišť a náčiní. Když už takto cvičíte, tak v případě supersérií je vhodné mít tréninkového partnera, s nímž se střídáte. V případě trojsérií je stále únosné, aby je prováděla dvojice. U gigantických sérií je nutné chodit cvičit v hodinách, kdy nebudete omezovat ostatní lidi – tedy většinou ráno a dopoledne, případně večer. Každopádně, supersérie, trojsérie a gigantické série musejí být v tréninku zařazeny účelně. Nejde o žádné bezcílné bloumání posilovnou a testování „co bych tak mohl/a dělat“. Právě proti těmto bludným Holanďanům je zaměřen tento bod etikety, který jasně říká: nedělejte to. Udělejte si plán a mějte ho co nejjednodušší.

Neokupujte jedno stanoviště příliš dlouho
Udržujte pauzy mezi sériemi rozumně dlouhé, tj. kolem 90 vteřin až 3 minut maximálně (a to jen u nejtěžších cviků a sérií). Snažte se udržovat tempo cvičení relativně rychlé. Neodcházejte od naložených činek a přístrojů na delší dobu, než je nezbytně nutné, případně upozorněte lidi, co jsou poblíž, že se za chvíli vrátíte. Neposedávejte na lavičkách a sedátkách, pokud necvičíte a svým přístupem lidem okolo tím naznačte, že mají právo se s vámi střídat, pokud mají zájem. Nedělejte nesmyslně vysoký počet sérií. Opět, pokud máte trénink založený na extrémně vysokém množství sérií nebo dlouhých přestávkách, choďte cvičit tam a tehdy, kde tím nebudete ostatní omezovat.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
tetsuo

Člen
# Zasláno: 11 Čvn 2010 22:07 - Změnil/a: tetsuo


Buďte ochotní trochu improvizovat a netrvejte si na tom, že musíte dělat určité cviky
Někdy zkrátka není možné odcvičit všechno, co máte v pomyslném plánu či pevném rozpisu. Zkuste se před každým tréninkem připravit na to, jaké varianty mohou nastat. Nenuťte ostatní, aby se podřizovali vašim přáním, ale kreativně přizpůsobte svůj trénink momentálním podmínkám. Mějte v hlavě databázi cviků, které se mohou alternovat – nestane se nic hrozného, pokud jednou nebudete dělat dřepy ve stojanu ale cvičit nohy na stroji (hacken dřep, legpress), případně místo toho klidně výpady; benchpress s velkou činkou na lavičce vyměníte za jednoručky, nebo za tlak vleže na zemi (floor press); a není až tak důležité, zda budete dělat shyby na hrazdě, přítahy horní kladky, nebo použijete adekvátní pákový stroj. Fantazii se meze nekladou, jen se snažte dodržovat princip náhrady jednoho vícekloubového cviku jiným vícekloubovým cvikem a izolovaného jednokloubového cviku jiným izolovaným cvikem, stejně tak vertikální přítah jiným vertikálním přítahem, či horizontální tlak jiným horizontálním tlakem apod. Nebuďte protivní a rozhození tím, že trénink nemůže probíhat zcela podle původního záměru. Pro jistotu si s sebou taky noste natahovací gumy, kterými se dá nahradit řada cviků s kladkami a jednoručkami.

Nezneužívejte dopomoc ostatních lidí
Cvičte tak, abyste nemuseli žádat ostatní lidi o pomoc. Mějte buď sparingpartnera, nebo cvičte ve větší partě, kde je normální si navzájem pomáhat. Prakticky jediné cviky, jichž se to týká, jsou tlaky na horní část těla. Naučte se co nejlépe zvedat činku ze stojanů u benchpressu a necvičte do selhání ani s dopomocí. (Žádné nesmyslné povzbuzování „Jedeš sám!“, když to prostě evidentně tak není. U tlaků činku pokládejte vždy 1-2 opakování před selháním, jinak si koledujete o zranění.)
Pokud cvičíte libovolné tlaky s jednoručkami, minimálně jednu z nich byste si měli být schopni nahodit do startovní cvičební polohy sami, druhou, kterou vám bude podávat někdo náhodný, mějte připravenou tak, aby se mu snadno zvedala (například postavenou na vedlejší lavičce) a nebyl problém s jejím předáním (podávající ji nesmí uchopit za držadlo, ale po stranách). Každopádně si vždy rozmyslete, kdy chcete žádat o dopomoc a strategicky si určete, koho tím budete nejmíň obtěžovat.

Nedělejte cviky, na které vaše posilovna není stavěná
V mnoha posilovnách nelze provádět vzpěračské cviky tak, abyste mohli odhodit činku na zem. V tom případě buď změňte posilovnu, nebo se naučte závaží spouštět pomalu, případně si pořiďte vlastní gumové podložky, obří válce pěnového molitanu, nebo polstrované boxíky – na tyto tlumiče nárazů pak můžete házet jakkoli těžké činky. Domluvte se s majitelem, že tyto věci nechá ve výbavě posilovny, případně, zda je nechce koupit.
V mnohých posilovnách je málo místa a nedají se v nich dělat cviky, které vyžadují například chůzi (farmer´s walk, výpady), nelze v nich házet medicinbalem o zem či stěnu, nedají se v ní provádět žádné skoky a různé atletické/běžecké drily vhodné na rozcvičení, ani žádné kopy, údery či gymnastické cviky. Můžete lehce improvizovat a buďte velmi obezřetní, abyste nezpůsobili jakoukoli škodu sobě i druhým. Tento bod se může zdát banální a nesmyslný, zvláště proto, že většina lidí v posilovnách neumí cvičit ani s tím, co posilovna nabízí, natožpak, aby si vymýšleli něco vlastního. Nicméně není tak neobvyklé narážet na lidi, kteří provádějí naprosté bizarnosti a v rámci úplnosti je tedy třeba tento bod zmínit, abyste ani vy nebyli jedním z těch podivínů. Zároveň jde i o upozornění, abyste si mnohé neznámé cviky a postupy nejprve nanečisto nacvičili doma a nedělali v posilovně zbytečně ostudu a trapnou show.

Nedávejte rady lidem, kteří o to nestojí, a neraďte jim ve chvíli, kdy cvičí
Je jistě hrozné pozorovat, že 80-90 % lidí v posilovnách neumí cvičit. Minimálně každý desátý člověk pak dělá něco vyloženě nebezpečného, nebo absolutně nesmyslného a často porušuje mnohé z výše i níže uvedených pravidel.
Nicméně, vaším úkolem, pokud nejste majitel či trenér, není radit ostatním lidem, co mají dělat. Výjimkou jsou pouze případy, kdy vyloženě ohrožují ostatní. Především si ale pamatujte, že lidem neraďte, pokud právě něco zvedají. Nevyvádějte z koncentrace někoho, kdo už beztak dělá něco nebezpečného.

Pokud vám někdo dává radu, snažte se ji vyslechnout, i když s ní nesouhlasíte
I když někdo porušuje předchozí pravidlo a začne radit vám, aniž byste o to stáli, snažte se reagovat neagresivně. Nechte ostatní, ať vám řeknou svoje a pak jim sdělte svůj názor, případně vysvětlete svůj přístup. Nedělejte ale z posilovny místo pro hádky a spory a nedávejte najevo svou nadřazenost, i kdybyste náhodou měli pravdu a váš oponent ne.

Neházejte s činkami na zem a snažte se dělat se závažími co nejmenší hluk
Jistě kontroverzní bod, stejně jako následující. Vše je samozřejmě otázkou citu pro míru. Jistě znáte typy lidí, kteří házením činek na zem spíše exhibují, než že by šlo o promyšlenou a nutnou strategii cvičení. Pokud provozujete ve veřejné posilovně cviky, při nichž zvedáte činku ze zarážek a spouštíte ji při každém opakování na ně, zkuste si pořídit nějaké polstrovací tlumiče.

Nekřičte při zvedání a nepoužívejte hrubé výrazy
Stejný případ jako předchozí bod. Neexhibujte. Zkuste zvedat závaží se zavřenými ústy, klidně si pořiďte i chrániče na zuby pro silnější stisk čelistí. Rozhodně tím ušetříte uši a nervy ostatních lidí. Vulgární výrazy si taky odpusťte, nahecovat se můžete i jinak.

Nepouštějte si hlasitou hudbu do sluchátek, tak aby vadila ostatním
Stále dokola tentýž princip. Nejste v posilovně sami, takže se tak nechovejte. Co když někomu nevyhovuje hudba, kterou posloucháte? Proč zbytečně kazit náladu lidem okolo, zvyšovat nervozitu a rozpoutávat případné konflikty?

Používejte rozumné váhy
Souvisí to s mnoha předchozími body, ale jde o zvláštní typ porušování etikety. Zaprvé, nikoho nezajímá, kolik zvedáte, čili se nepředvádějte. Používání vah přiměřených vaší výkonnosti vám zaručí, že nebudete zbytečně třískat závažími, nebudete vydávat zbytečně hlasité zvuky, nikdo vás nebude muset zachraňovat, pokud se vám stane nějaká nehoda, nebudete přetěžovat vaše sparring partnery, a celkově zvýšíte bezpečnost (nejen) svého tréninku. Tento bod zahrnuje více jiných bodů etikety, ale je nutné ho zvlášť zdůraznit: používání přehnaných vah je totiž jedním z nejčastějších nešvarů a především důkazů, že jste psychicky nezralí a – fakticky vzato – neumíte trénovat.

Nedělejte bicepsové zdvihy v dřepovacím stojanu
Dalo by se uvést mnoho příkladů, jaké cviky kde neprovádět, ale zcela jasně vedou bicepsové zdvihy v dřepovacím stojanu. Jde o tak proslulý prohřešek proti etiketě, až se stal příslovečným znamením hanby. Ten, kdo dělá bicepsové zdvihy v dřepovacím stojanu, je aicky považován za největšího losera a idiota. Pokud se někde mají dělat dřepy s těžkou vahou, nepumpujte si tam svoje pidisvaly s lehkými váhami. Bicepsové zdvihy můžete dělat všude jinde. Tak nezavazejte lidem, kteří chtějí opravdu trénovat.
(Tento bod etikety udílí právo tomu, kdo hodlá dělat dřepy, bez pardonu vyhodit někoho, kdo v silovém stojanu cvičí bicepsové zdvihy.)

_________________________________


Co si brát s sebou do posilovny
1) Oblečení na cvičení – včetně ponožek a spodního prádla

2) Malý ručník na utírání potu, větší ručník jako podložku, velký ručník (osušku) na sprchování

3) Pomůcky – foam roller, fat gripz, trhačky, pásek, bandáže, magnézium

4) Suplementy – gainer (rozmíchaný/nerozmíchaný), BCAA, minerály (zinek, chrom, vápník)

5) Vodu – na hodinu tréninku 0,75 l + vodu na rozmíchání gaineru

6) Možno přehrávač a sluchátka


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
Claws

Člen
# Zasláno: 11 Čvn 2010 22:28 - Změnil/a: Claws


Nedávejte rady lidem, kteří o to nestojí, a neraďte jim ve chvíli, kdy cvičí
Jo to nesnáším, nejhorší první měsíce cvičení.. Ten lalák mi to říkal uprostřed série..
Nekřičte při zvedání a nepoužívejte hrubé výrazy
To mi připomíná jednoho frajera co po posledním opakování každé série zařval -Joo!-Kurva!
Gorgy

Člen
# Zasláno: 12 Čvn 2010 02:18 - Změnil/a: Gorgy


Tak tohle by mělo viset na dveřích každé posilovny ono nic nenasere tak jako člověk co usilovně cvičí bic zdvihy na stojanu na dřepy (i když viděl jsem lidi co je cvičili i u lávky bench pressu) a ještě u toho hlasitě řve
tetsuo

Člen
# Zasláno: 12 Čvn 2010 10:50


Na dveřích by mohly viset maximálně tak ty holé body. Ale celý papír s rozepsanými body by při první návštěvě měli dostávat povinně všichni.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
Kraken

Člen
# Zasláno: 12 Čvn 2010 11:15


Ten seznam je doopravdy důkladně sepsaný. Naštěstí většinou do komerční posilovny nechodím. V klubu, nebo domácí posilovně je etiketa bohudík volnější.
wial

Člen
# Zasláno: 14 Čvn 2010 10:01


Já mít fitko tak tohle je na dveřích.
Včera sem byl cvičit - v šatně mokro protože někdo vyleze ze sprchy, nejde si vyměnit ponožky za sucha. Pak přijdu a na stojanu na dřepy se s osou cvičí trojice nějakou triserii tří cviků na biceps. Když se zeptam na jak dlouho to mají tak ještě 4 serie+vykecavani doba jako svině. Všichni řvou jak na lesy, čim víc řveš tim si větší frajer. Další co cvičí s jč přítahy v předklonu, činky nechá válet, závaží našlehaný přes sebe, osy naložený... Při strečinku na konci přijde kluk, vyjde ze šatny ve stejnym tričku co přišel, chvíli se dívá do zrcadla :D a pak přijde finále, sundá tričko, párkrát zatne kozy alá Arnold, tričko dá na lavici od benche a jde na to.

Jen mě napadá otázka, jakej máte názor na to, když někdo cvičí očividně špatně, poradit/neporadit? Většinou sou to lidi co na první pohled cvičí pár let a mě v tom fitku dlouho nevídaj. Jedná se třeba o mrtvolu s brutálním prohnutím zad apod. prostě nebezpečný věci ... Jenže mam strach, že ty lidi se akorát naserou a nechci tam bejt za rádoby frajera co se snaží radit


www.last.fm/user/WIAL
tetsuo

Člen
# Zasláno: 14 Čvn 2010 10:35


Presne na zaklade podobnych zkusenosti jsem tuhle etiketu taky napsal.

Co se tyce dilematu radit-neradit, fakt bych radil jen lidem, co o to stoji.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
StalinChlapecek

Člen
# Zasláno: 26 Říj 2010 11:52


.. Nejhorší věc na světě , když vidíte trenéra II. třídy , jak cvičí svoje svěřence. Ani si nedokážete představit , někdy tam vydam takový druhy treniku od nich, že si říkam na co ty kurzy maj, asi jenom kvůli penězům.

Radit-neradit
je těžký se koukat na mladý kluky co přijdou do posilovny a hodinu tam rvou biceps na strojích + břicho. V tu cvhíly nejde nic jinýho než jim poradit. (ale to se dá podlemě překousnout).

Co mám hodně rád jsou namachřený typci, bez triček co maj ruce jak lopaty ale nohy jak ručičičky.


Informace shromažduj a šiř dál
Mr_pixka

Člen
# Zasláno: 26 Říj 2010 12:33


Pravidelně chodí k nám do fitka dva borci, které bych neviděl trénink od tréninku, že by cvičili bez bicepsových zdvihů a benchpressu. Dříve mě štvalo, když jsem slyšel jak se navzájem hecujou u benchpressu, rvou po sobe: "to dáš", jak bylo psáne výše: "jedeš sám" (nejčastější jejich hláška), chválí se tam, čumí do zrcadla, přitom váhy nic moc a celkově jejich trénink stojí za prd.. prostě na zabití. Teď už se jim musím jenom smát, i když mi samozřejmě vadí když jedu dřepy, funím si pod nos, skřípu zubama, nevydám ani hlásku a tam se od jednoruček ozývá hlasítý řev..
StalinChlapecek

Člen
# Zasláno: 26 Říj 2010 12:45


Nejelpší je i-pod.. a jet si to svoje ... Já jsem zase hodně rád že hodně lidí cvičí jenom ruce :D , aspon mám furt místo tam kam potřebuju když jsou všichni na strojích ..

Pravidelně chodí k nám do fitka dva borci, které bych neviděl trénink od tréninku, že by cvičili bez bicepsových zdvihů a benchpressu. Dříve mě štvalo, když jsem slyšel jak se navzájem hecujou u benchpressu, rvou po sobe: "to dáš", jak bylo psáne výše: "jedeš sám" (nejčastější jejich hláška), chválí se tam, čumí do zrcadla, přitom váhy nic moc a celkově jejich trénink stojí za prd.. prostě na zabití. Teď už se jim musím jenom smát, i když mi samozřejmě vadí když jedu dřepy, funím si pod nos, skřípu zubama, nevydám ani hlásku a tam se od jednoruček ozývá hlasítý řev..
tak to potkávam taky no .. ale prostě , jde vidět že to vždycky dělá dvojce ne kvůli tomu aby se opravdu hecovali ale aby dali najevo že tam cvičej a že dřou . (aby ostatní věděli) :D


Informace shromažduj a šiř dál
tetsuo

Člen
# Zasláno: 26 Říj 2010 12:58 - Změnil/a: tetsuo


Bohuzel presne tihle dementi vytvareji v ocich verejnosti spatny obraz o tom, co to znamena cvicit v posilovne.

Je tezky pak nekomu vysvetlovat, ze to muze byt velmi inteligentni cinnost, ktera muze mit hluboce vypracovanou metodiku a vyzaduje od lidi krome vule, taky nejakou kreativitu a dokonce dovednosti (zvedani cinek neni tupa vec, je to dovednost, kterou clovek celozivotne rozviji, tak jako treba bojovnici neustale rozvijeji kvalitu uderu.)


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
StalinChlapecek

Člen
# Zasláno: 26 Říj 2010 13:14


Přesně , každej si myslí že prostě ,,posilovat,, znamená jenom zvedat železo ale to jsou na hodně velkým omylu no..
Pro mě se třeba to stalo už životním stylem,nedokázal bych si to představit bez toho všeho.


Informace shromažduj a šiř dál
Mr_pixka

Člen
# Zasláno: 26 Říj 2010 17:03


(aby ostatní věděli) :D zní to směšně ale bohužel je to tak
Andre

Člen
# Zasláno: 29 Led 2011 10:22


Tak jsem se po ranu pekne pobavil :D dobre komentare
Timpa

Člen
# Zasláno: 3 Dub 2011 21:59


Nevím no nepráskat s činkama když jedu třeba mrtvý tah a potom silové přemístění a nadhoz + tlak tak se tam teda chovam jak hovado v tomhle
jsem skoro 40-60 minut na jenom stanovišti a práskat s činkama no nevím člověk ma vypnuto a při mrtvole je rad když s tím muže třisknout o zem sice tam občas lidi koukají vyjeveně ale tak v posilovně to musí žít není nic lepšího když člověk slyší shazovat železa mlacení kotoučů o zem slyšet jak vedle kolega z posledních sil něco zveda.

Každý tam jenom sedi u stroju nebo cvičí s činky bicepsy a každý aby se nezapotil to je spíše deprimující


Neexistuje přetrénování, existuje jen nedostatek jídla, spánku a vůle.
tetsuo

Člen
# Zasláno: 3 Dub 2011 22:17


Pokladani cinky u mrtveho tahu tak, ze se v posledni ctvrtine pohybu dolu necha volne spadnout na zem, nebo odhazovani cinky u siloveho premisteni nebo trhu, je promyslena strategie cviceni. A pokud je k tomu v posilovne uzpusobena podlaha, pripadne jsou rovnou pogumovane kotouce, nic proti.
Je rozdil mezi ucinnym silovym treninkem a exhibovanim. A o tom je ten bod etikety.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
Hermas

Člen
# Zasláno: 3 Dub 2011 23:32 - Změnil/a: Hermas


Jo no, jeden kluk u nás ve fitku dělá tlaky s jednoručkami na rovné lavici a po skončení serie s tím vždycky mrdne o podlahu, až se otřese celé patro, což není to pravé ořechové

Jeho idol asi je Branch Warren : D
Luzifull57

Člen
# Zasláno: 9 Dub 2011 11:52


Děkuji vám moc za dobré informace.

___________________

When you go gambling in sbobet
You should not take their greedy friends who called to gambling in sbobet with a woman.
kernel

Člen
# Zasláno: 10 Dub 2011 16:39


tam teda chovam jak hovado v tomhle
Furt lepší mlátit činkou, než klátit 16kg na kladce a vykecávat se do iPhonu.


Vůle odejde dřív než tělo.
Vaše odpověď
Tučné  Kurzíva  Podtržené  Odkaz na obrázek  Insert YouTube video   URL    vypnout *Co to je?


   :) ;) :-p :-( :-D smirk :up: :down: :up2: :hi: :clapping: :handshake: :smile: :tease: :wait: :giggle: :winking: :laugh: :cool: :confused: :nodding:
Další smajlíci Zakázat smajlíky
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Do diskuse mohou přispívat jen registrovaní uživatelé. Zadejte své přihlašovací jméno a heslo, nebo se zaregistrujte.

[ANTISPAM] Zadejte pismeno "J" zde:
 
Právě online: Hosté - 3
Členové - 0
Nejvíce uživatelů online: 409 [21 Led 2021 16:35]
Hosté - 409 / Členové - 0


Powered by forum software miniBB™ © 2001-2007
TOPlist