Posilovani.net  
 Posilovani.net - Dom - Odpovdt - Statistika - Registrace - Hledat -


forum.posilovani.net / Začátečníci / Začínám - sloh :D
. 1 . 2 . 3 . >>
Autor Zprva
wial

len
# Zaslno: 9 Pro 2009 14:24


Zdravím,
něco o mě - budu se to snaľit shrnout nebo uvést na určité fáze:
je mi 20, měřím 180cm a váľím 91kg, s váhou i kdyľ se to podle čísel nezdá jsem vcelku spokojen - troąka tuku na stehnech + opleskaný břicho boky, ale neřeąím diety jsem si zkouąel, zabíraly, ale to teď pro mě není podstatný. Během posledních pár týdnů jsem shodil
23/10/09 97.30
26/10/09 97.00
27/10/09 96.00
11/09/09 95.00
16/11/09 92.80
19/11/09 92.80
25/11/09 91.70
07/12/09 90.80kg.
Já myslím, ľe to ąlo pozvolna - akorát sem se přestal přeľírat bohuľel jedl jsem tak 3-4krát denně a občas to ąlo dolu i hladověnim.
Za postavu se povaľuju endomorf.

Dá se říct ľe mám čas 5 dní v týdnu, klidně i 7 ale ty dva dni jsi jdu jen zaplavat, 40minut intenzivní plavání. De o to, ľe na posilování bych chtěl být odpočatý a to v tyto dny nejsem. Kromě soboty a úterý můľu posilovat kaľdý den.

Začal sem chodit chodit do posilovny cca před 6ti týdny, byli sme 5 pátků. On je trénovanej člověk, taiboxer, cvičí uľ ąest let - s přestávkama, zvedá pěkný váhy. De spíą o to, ľe jedeme hrudník, triceps, břicho. - přesně popíąu i co jedeme za cviky a počty sérií+opakování(aľ si přesně najdu jak se ty cviky jmenujou - nechci tu psat nakou hatmatilkou pokud moľno). Pak s kamarádem daląím - taky začátečník(180cm 67kg) jedu záda a biceps. S ním chodím zatím 14 dní byli jsme 3krát. Břicho cvičím i doma - jak uľ sem řekl co přesně a jak a kolikrát postnu později(zítra:X). Kaľdou neděli chodím na florbal - 2 hodiny běhání+soboty bych chodil stím prvním kamarádem boxovat na pytel - víc neľ boxování je to asi hodinový zahřejvání se typu angličáky běh strečink vąeho druhu. Byli jsme pouze jednou, ale moc se mi to líbilo a viděl bych to na pravidelnost. K tomu jak uľ sem zmínil volné dni se snaľím vyplnit tím plaváním - nijak se nezničím spíą to beru jako protaľení, jak kdy.
V práci jsem kaľdý den od 6:00 do 14:30, tak půlku pracovní doby sedím u PC a druhou chodím.
Tak to by bylo k popisu, teď přejdu k otázkám a názorům a nápadům.
Sestavuju si jídelníček, přemýąlím co a jak, spíą je to sloľité na organizaci - vcelku mám čas 7 dní v týdnu, ale - vľdy to ale:
Jeden den minimálně si chci rezervovat na nějaký přesčas a jeden den na nějaké volno nebo jinou situaci. Takľe zbývá dní pět kdy je moľnost posilovat. Takľe otázka první zní, co za nejlepąí trénink? Nejsem teď sice zrovna v nejlepąí kondici, ale za těch pár týdnů plavání a florbalu cítím markantní rozdíl. Vľdycky sem něco dělal i kdyľ ne pravidelně. S tou postavou - ta váha vypadá vysoce ale klidně postnu fotky, mám od přírody velká stehna/nohy. Jsem ąirąí, veliký hrudní koą. Co se týče "ąpeků" akorát oblast břicha boky, samozřejmě by to bylo hezký shodit, ale čekám, ľe to půjde jeątě chvíli aspoň trochu samo. Zajímá mě jen drill a tvrdý seriózní věci. Nemám problém makat, spíą mám strach z té organizace a plánování - příjde mi jednoduąí dřít neľ vymyslet jak to vąechno naplánovat
Daląí otázky jsou na věci jako:
Kofein a samospalovače? Co to je?
Gainer pro mě? Ano/ne? Jeątě mě napadá, ľe jsem neuvedl svoje cíle -
síla, ne hmota, ale síla. Jasně, ľe to spollu souvisí, ale co uľ, myslim si, ľe je důleľitý mít priority. Taky bych nerad přibral tuky - prostě nechci být tlustějąí, ąirąí ramena klidně, ale boky a břicho v ľádném případě. Jak tedy na to?
Dál mě zajíma, strie - na partiích jako bicepsy, tricepsy se mi tvoří malé strie jak tomu předcházet? Asi sem jeątě ve vývinu :D. Po tréninku svaly dlouho bolí - to bude ale asi tréninkem, i kdyľ nepopíąu přesně cviky jedeme bench pyramidu, a pak dalsich 7 serii dva cviky na hrudnik. Tricepsy 8 serii dva cviky. Nevim jestli je to málo moc, ąpatně dobře...
Pak bych se chtěl zeptat na aminokyseliny, prý sou dobré před tréninkem/po tréninku, jak to funguje co to dělá? Ano/ne? Co za vitamíny bych si měl hlídat? Nějaký minerály jako doplněk stravy? Co L-Carnitin? Co třeba po posilování jít plavat nebo ten florbal? Je to ąpatně?

Omlouvám za chyby a chybějící interpunkci.


www.last.fm/user/WIAL
tetsuo

len
# Zaslno: 9 Pro 2009 16:35


Ono hodne zalezi na tom, co je opravdu tvuj cil, nakolik se chces venovat thaiboxu. Trenink pro bojovniky by mel vypadat o dost jinak nez trenink kulturisticky. Je dost smutne, ze to tvuj kamarad nevi.
Inspiraci hledej tady:
http://forum.posilovani.net/index.php?action=vthre ad&forum=4&topic=3311

I dobry obecne posilovaci trenink by mel vychazet z jinych principu, nez deleni na jednotlive partie na jednotlive dny.
Zvlast silovy trenink by mel vypadat jinak. K tomu treba pozdeji...

Kofein a samospalovače? Co to je?
a) Kofein je v kave nebo caji a zlepsuje spalovani tuku a taky bdelost mozku. Mirna nevyhoda je, ze stahuje cevy v tele, takze se telo o neco min prokrvene, nez je vhodne pro tvrdy silovy trenink. Pro lehky aerobni trenink to je ok. Nejlepsi zdroj kofeinu jsou tablety z guarany.
b) Nejsou to samospalovace, ale proste spalovace - jednim z nich je treba kofein. U vetsiny vyrobku oznacovanych z aspalovace je tezke zjistit, jak moc dobre funguji, vetsinou to ale neni zadny zazrak a financne se moc nevyplati.

Gainer pro mě? Ano/ne? Jeątě mě napadá, ľe jsem neuvedl svoje cíle -
síla, ne hmota, ale síla. Jasně, ľe to spollu souvisí, ale co uľ, myslim si, ľe je důleľitý mít priority. Taky bych nerad přibral tuky - prostě nechci být tlustějąí, ąirąí ramena klidně, ale boky a břicho v ľádném případě. Jak tedy na to?

Gainer po silovem treninku nicemu neuskodi. Sacharidy z nej obnovuji vycerpany cukr ve svalech, neukladaji se ve forme tuku. Gainer je pri silovem treninku vicemene nezbytny.

Dál mě zajíma, strie - na partiích jako bicepsy, tricepsy se mi tvoří malé strie jak tomu předcházet? Asi sem jeątě ve vývinu :D
Zvysit prijem vitaminu, hodi se i rustove faktory - latky obsazene v syrovem (neprevarenem) mlece, syrove maso, specialni proteiny a gainery delaji z onoho mleka, kolostrum apod. Dale se da o pokozku pecovat kremy a telovym mlekem. Hodi se delat i strenink problematickych partii. Ale pruznost kuze je u lidi individualni, nekdy nempomuze proste nic.

Po tréninku svaly dlouho bolí - to bude ale asi tréninkem, i kdyľ nepopíąu přesně cviky jedeme bench pyramidu, a pak dalsich 7 serii dva cviky na hrudnik. Tricepsy 8 serii dva cviky. Nevim jestli je to málo moc, ąpatně dobře...
Spis to chce strecink, hlavne po treninku, stridani teple a studene sprchy, masaze, a hlavne ten gainer po treninku. Pomoct muzou i aminokyseliny - predevsim BCAA (aspon 2, 5 g pred a po treninku) a glutamova kyselina (3-5 g pred a po).

Co za vitamíny bych si měl hlídat?
Vicemene vsechny. Jez dost ovoce a zeleniny, pridat muzes i takove veci jako vytazky z morksych rad nebo hovezich jater, vyborny je pangamin. Vitamin C je nejlepsi z sipku jmenem Acerola.

Nějaký minerály jako doplněk stravy?
Nejdulezitejsi krome vapniku bude hlavne zinek. Toho je doporucena denni davka 15 mg denne, ale vhodne jsou nasobne davky 60-90 mg. Taky selen je dulezity. Na zpracovani cukru se hodi chrom.

Co L-Carnitin?
Podvod. Nefunguje. Jsou na to desitky vedeckych studii. Karnitin se ti musi vytvorit v tele sam. Pokud ho pouzivas uz hotovy v libovolne forme, tak nefunguje.

o třeba po posilování jít plavat nebo ten florbal? Je to ąpatně?
Po lehkem posilovani v delce 30.40 minut se hodi dlouhodoba, ale ne moc intenzivni aerobni aktivita (taky tak 40 minut), pokud chces spalovat tuk. Pokud hodinu po tom nebudes jist sacharidy, ma to solidni vliv na spalovai tuku, aniz bys z toho byl uple vyflusany.
Pokud chces nabirat svaly a zvedas tochu solidnejsi vahy, nema smysl po posilovani plavat nebo behat.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
sv_mira

len
# Zaslno: 9 Pro 2009 20:30


tetsuo:a nevys kolik tech ustovych faktoru je obsazeno ve 100ml syroveho mleka?respektive kolik mleka bych musel vypit,aby to melo efekt na rust svalu(co se rustovych faktoru tyce)?v nekterych gainerech jsou rustove faktory,ale nikde nepisou,kolik jich vyrobek obsahuje
tetsuo

len
# Zaslno: 9 Pro 2009 22:30 - Zmnil/a: tetsuo


Vim jeden udaj. V syrovatkovem koncentratu, ktery je delany mikrofiltraci za studena, je ve 100 gramech prasku (a 82 gramech cisteho proteinu, zbytek je mlecny cukr, tuk a zbytky vody) kolem 200 000 nanogramu rustovych faktoru (GF).

Vliv na rust svalu ma kolem 20-30 tisíc nanogramu GF denne.

Hruby vypocet:
Mleko se rozklada v zaludku na syrovatku a kasein-tvaroh. Syrovatka je v mlece v pomeru 1:4 vzhledem ke kaseinu. Litr mleka ma 32 g bilkovin. Jedna petina je neco pres 6 gramu (to je mnozstvi syrovatky).

82 : 6 = 13, 666. 200 000 : 13, 666 = 14 634 nanogramu v litru.

Pri dvou litrech to je akorat 30 tisic nanogramu GF. (Nepocitam, ze nejake rustove faktory jsou i tvarohu, ale to neni podstatne)
Podstatne je, ze mleko musi byt cerstve, nadojene, nepasterizovane. Jinak cely vypocet neplati, protoze pasterizaci se GF nici.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
wial

len
# Zaslno: 10 Pro 2009 13:37


Co konkrétně za produkty gainer BCAA doporučíą? O peníze zas tak nejde.
Jinak Vápník se zinkem uľ do sebe cpu+spirulinu. Jeątě se podivam na gramáľe.
Jinak kaľdopádně děkuju za rady, ty tréninky vypadaj skvělě uľ se těąim na první testování.
Na cvikách se mi líbí jejich komplexnost, ľe se prostě člověk nedře v jednom cílenym pohybu.

Co třeba spánek? Spát dokud nejsem odpočatý? Před tréninkem bych měl být odpočatý na 100%? Jsou potraviny kterým bych se měl vyvarovat v den tréninku?


www.last.fm/user/WIAL
tetsuo

len
# Zaslno: 10 Pro 2009 17:28


Co konkrétně za produkty gainer BCAA doporučíą?
Seznam gaineru tady postupu casto, mrkni se do jinych klubu.
BCAA se vyrabeji standardizovane, nejsou prilis rozdily ve znackach, stejne jako u HMB, kreatinu apod.

Co třeba spánek? Spát dokud nejsem odpočatý? Před tréninkem bych měl být odpočatý na 100%?
Hlavne bys mel vstavat, kdyz mas dokonceny spankovy cyklus. Jeden trva hodinu a pul. Cili musis uvazovat o tom, za jak dlouho usnes a kdy se vzbudis. (Cisty spanek by mel mit bud 6, 7 a pul nebo 9 hodin) Pokud se vzbudis uprostred cyklu, budes nevyspaly.

Jsou potraviny kterým bych se měl vyvarovat v den tréninku?
Obecne hodne tucne a smazene veci. Zmrzlina.
Zdaleka nejhorsi jsou vsechny typy smazenych brambor - chipsy, hranolky americke brambory. Brambory obsahuji solanin, ktery zhorsuje svalovy vykon.
V posledni jidle pred treninkem taky nejez moc vlakniny. Tzn. ne vlocky, mussli, ovoce, zeleninu, celozrnne pecivo.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
wial

len
# Zaslno: 10 Pro 2009 21:25


Tak o tom spánku to je velice zajímavý.

Chci jen podotknout, ľe se člověk dozvý mnoho skvělých informací projíľděním for jako je tohle nebo i jiných, jsem nadąen.
Hlavně ten pocit kdyľ se člověk těąí do fitka + absorbuje nově získaný informace ... ale co to sem asi neobjevil Ameriku to tu kaľdej zná


www.last.fm/user/WIAL
tetsuo

len
# Zaslno: 11 Pro 2009 10:46


Spousta lidi spoustu veci nezna.

Denne se snazim cist o treninku a vyzive a porad se nestacim divit, co vsechno neznam.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
wial

len
# Zaslno: 15 Pro 2009 16:55


Jak uľ jsem zmiňoval mam docela "voplesklý" to břicho a boky, takľe sem se před nějakym pořádnym tréninkem rozhodl zkusit http://kulturistika.ronnie.cz/c-24-Sacharidove-vln y.html
Ve které dny je nejlepąí anareobní/aerobní cvičení? Mám preferovat krátké intenzivní? Např. bazén, spinning? V současnosti váľím 88-90kg, chtěl bych se dostat - jak si tetsuo někde uváděl pri 10%tuku bych mel mít na 180cm 80kg, takľe cíl je jasnej. cca tech 8 kg.

Těąim se na samí maso. Později zkusím postnout jídelníček který si hodlám připravit během víkendu.


www.last.fm/user/WIAL
tetsuo

len
# Zaslno: 15 Pro 2009 17:18


Ony ty vlny jdou delat i min drasticky.

Typ aerobky zalezi na tve kondici. Idealni delat ji ve dnech, kdy jsi se sacharidy dole.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
wial

len
# Zaslno: 16 Pro 2009 11:38


Pokud tomu rozumim, tim aerobnim donutim telo znova a jeste víc cerpat z tukovych zasob na premenu na energii pri tech dnech dole. Takľe to spěje k rychlejąímu úbytku.

Jasně asi ľe čim pomaleji tím lépe. Chci se co nejvíc chránit před nabráním potom, je dobrý zase najet na stravu s co nejméně tuky? Aby tělo nemělo co ukládat? Respektive dodávat bílkoviny a sacharidy pro trénink, ale omezit tuky aby tělo nemělo pokud moľno z čeho ukládat? Díky


www.last.fm/user/WIAL
tetsuo

len
# Zaslno: 16 Pro 2009 13:09


Ano, ve dny, kdy mas malo sacharidu je snadne spalit zasoby cukru v krvi a svalech a snadneji se dostanes k tukovym rezervam.

Jasně asi ľe čim pomaleji tím lépe. Chci se co nejvíc chránit před nabráním potom, je dobrý zase najet na stravu s co nejméně tuky? Aby tělo nemělo co ukládat? Respektive dodávat bílkoviny a sacharidy pro trénink, ale omezit tuky aby tělo nemělo pokud moľno z čeho ukládat? Díky
To je slozitejsi. Nektere tuky se moc neukladaji, resp. skoro vubec - rybi tuk. lecitin, MCT olej.
Jine - stejne zdravi prospesne tuky - z rostlinnych oleju, orechu a vajecnych zloutku se ukladaji minimalne, protoze je telo ihned pouzije na spravne ucely - stejne jako ty tuky vyse (ostatne, zloutky obsahuji taky lecitin)

Problem je spis s prebytkem nasycenych zivocisnych tuku, prepalenymi oleji, skrytymi tuzicimi tuky apod.

A nejvetsi problem je zjistit, kolik je potrebnych jednoduchych sacharidu. To je proste individualni.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
wial

len
# Zaslno: 20 Pro 2009 10:26 - Zmnil/a: wial


Jednoduchých sacharidů(vím asi přibliľně o co de, ale vcelku nerozumím tomu). To čtu často, nemáą odkaz na nějakej článek rozebírající tohle? Pro zajímavost... nebo já scheckuju google

Jsou k sacharidovým vlnám vhodné BCAA? A pokud tak které(finančně nějaká zlatá střední cena -poměr cena/výkon), já jak na to koukám, tak se to lyąí poměry a nevím jaké sloľení je nejlepąí. V 1. a 2. den se chystám dělat spinning - přijde mi to ľe se nejlíp "zapotim" hlavně se de hlídat tepákem. 5. a 7. den nějaký to posilování, ale jak ten trenink udělam netuąim. Má posilování při sacharidovejch vlnách také vliv na udrľení svalů? Jakoľe pochybuju kdyľ budu takle jíst tak vyvolam nějakej růst...
Díky


www.last.fm/user/WIAL
tetsuo

len
# Zaslno: 20 Pro 2009 12:46


Jednoduche sacharidy - veci z bileho cukru (tem se vyhybat nejvic), dale glukoza-dextroza (prodavano jako Glukopur nebo hroznovy cukr), fruktoza (ovocny cukr) a laktoza (mlecny cukr). Laktoza dela problemu nejmene (byt asi 5 % lidi ji neumi travit).
Clanku ohledne jednoduchych cukru jsou desitky.

Jsou k sacharidovým vlnám vhodné BCAA?
Jak se to vezme. Pri nedostatku sacharidu mas hlad. BCAA zvysuji hladinu inzulinu a pocit hladu. Zaroven nevhodnym treninkem muzes dost uskodit svalum a proti jejich rozpadu BCAA chrani.

V 1. a 2. den se chystám dělat spinning - přijde mi to ľe se nejlíp "zapotim" hlavně se de hlídat tepákem.
Poceni ma pramalo spolecneho s palenim tuku. Tuk se proste spaluje v urcitym poradi za specifickych podminek.

. 5. a 7. den nějaký to posilování, ale jak ten trenink udělam netuąim.
Komplexni vicekloubove silove cviky s tezsi vahou. Fullbody trenink.

Má posilování při sacharidovejch vlnách také vliv na udrľení svalů? Jakoľe pochybuju kdyľ budu takle jíst tak vyvolam nějakej růst...
Ano, pri hubnuti je vhodne posilovat, aby svaly nemizely spolu s tukem. Pri dobrem vyladeni treninku lze nabirat svaly i u diety.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
wial

len
# Zaslno: 21 Pro 2009 11:33 - Zmnil/a: wial


Jsou tohle dobré produkty? Nevím kde suplementy nakoupit můľu se řídit pouze co je tam napsáno a porovnávat...

http://nutri-exact.cz/cat_det.php?vyrobek=AMG-Gain er&id=240

http://nutri-exact.cz/cat_det.php?vyrobek=BCAA--AM G&id=99

Neznám ľádné eshopy a ani nikoho kdo by tohle uľíval takľe se ptám.
Objevil sem taky Kolostrum, je to dobré při posilování?


www.last.fm/user/WIAL
tetsuo

len
# Zaslno: 21 Pro 2009 13:18


Kolostrum je dobry hlavne na posileni imunity, na rust svalu se museji pouzivat vysoke davky, ktere prijdou na hodne penez.
Imunitu jinak ale posilis zinkem, selenem, lecitinem a oligofruktozany (inulinem) a betaglukany (kvasnicovymi vyrobky).

Ty vyrobky AMG jsou hodne ucinne (ta receptura je hodne nova vec), taky o trochu drazsi nez byva obvykle.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
wial

len
# Zaslno: 7 Led 2010 10:07 - Zmnil/a: wial


Ty AMG BCAA sem si koupil-malá otázka 1 tableta má podle popisku 0,5g? i toho gainera + kamarád mi dal tak cca kilo http://www.nutrishop.cz/mutant-mass-p702, akorát teda jak na to koukam ten AMG gainer má v sobe hodne aminokyselin? Jak to skloubit s tema BCAA? Spíą je to hodně chemie jeątě se v tom neorientuju resp. ten AMG je asi na dobrej růst neľ typickej sacharidovej nevim takľe prosím trochu o přiblíľení

Vlnit sem začal v pondělí a docela v pohodě, jídelníček sem se vcelku okopíroval z toho odkazu z ronnieho. Akorát ty piąkoty sem v pondělí neměl, je to ąpatně ľe sem přijal cca 20g sacharidů? Jenom? Daląí den sem dodrľel 100g sacharidů - mám strach aby tělo nezačlo vyuľívat bílkoviny k výľivě, včera sem jel 200g jakpak rejľe chutnala, a dnes uľ těch 250.
Byl sem takovej skleslej ale hlava mě nebolela vcelku nic spíą ąlo o to zvyknout si na to do sebe nacpat ty vejce a kuře. Večer sem jed tvaroh, celej den sem se jeątě snaľil tvarůľky-mam je rád + jak sou slaný moc dobře se mi po nich pije+nějaká ta brokolice, včera rajčata dneska salátovka bude. V to pondělí sem byl v bazéně, zpočátku v pohodě ale tak po dvaceti minutách to se sílou ąlo dolů, bylo to znát. V úterý spinning byl o dost horąí, to prostě bylo o něčem jinym neľ jindy, tady sem ten úbytek energie poznal ale ten pocit pak byl skvělěj. Ale v to pondělí sem síly cítil víc, asi kuli nějakejm zásobám z neděle :D
Chtěl sem se zeptat nevadí kdyľ ten první den budu na nule? Problém mi to co se stravování týče nedělá, jen prostě toho chci co nejvíc vyuľít, zejtra se chystám jít cvičit tak sem zvědavej jak na tom budu protoľe uľ se cítím v pohodě.
Při těch vlnách de třeba i o to kdy přijímám ty sacharidy? Ráno večer, první jídlo druhý apod.
Dá se vlnit "neustále" respektive drľet se třeba mírnějąího stylu ? Místo 50,100,200,250,300... tak třeba 100,150,200,300 a zbytek tejdne dojet na normálu, resp. jestli i potom by to mělo mít učinek. Chtěl bych prostě cvičit víc, ale taky chci zkusit shodit.
Kdy dávkujeą vitamíny?
Koupil sem si spirulinu, pangamin, Vápník, Zinek, protoľe sedim v práci u kompu tak A-C-E. Nejvíc beru toho zinku cca 60mg, pangaminu asi jen 10 tablet. Co bys jeątě doporučil?

Předem díky uľ jen za přečtení


www.last.fm/user/WIAL
tetsuo

len
# Zaslno: 7 Led 2010 11:04


ty AMG BCAA sem si koupil-malá otázka 1 tableta má podle popisku 0,5g?
Neni to tableta, ale kapsle. A ma 500 mg = pul gramu. Beres je normalne jako jine BCAA - 2, 5 g 60 minut pred treninkem a na konci treninku 2, 5 g predtim, nez si das gainer.

Mutant Mass Gainer je dobrej vyrobek.
akorát teda jak na to koukam ten AMG gainer má v sobe hodne aminokyselin? Jak to skloubit s tema BCAA?
Ty sis koupil i AMG Gainer? Ten nema k AMG BCAA zadny vztah, muzes je brat ruzne dohromady (resp. s normalnim 15 minutovym predstihem).
U toho AMG Gaineru je krome potreninkove davky 80-90 g vhodne i upijet mensi davky (kolem 30 g) tak pul hodiny pred velkymi jidly - snidane-obed-vecere.
Pak je ta anabolizace zvysi na maximum.

Chtěl sem se zeptat nevadí kdyľ ten první den budu na nule?
Je to a) zbytecny, b) nemozny. Je zbytecny chodit se sacharidy extremne nizko, vetsinou to obnasi snizeni mentalni aktivity. Za druhe, nelze byt na "nule sacharidu" - cukry jsou vsude, vzdycky jich snis par desitek gramu denne. Ten problem akorat je, ze kolem tech 50 g uz je fakt malo. Pro lidi, kteri se nepripravuji na soutez, ale chteji rozumne a pritom ucinne hubnout, se nedoporucuje moc klesat pod 100 g denne, resp. neklesat aspon pod 1 g/kg vahy.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
wial

len
# Zaslno: 7 Led 2010 12:24 - Zmnil/a: wial


K těm BCAA jaký dávkování doporučíą mimo treninkove dni nebo v ty dny diety?

AMG sem si koupil, toho mutanta sem dostal od kamarada. Mě právě zarazilo, ľe vlastně u kaľdýho gaineru je koncepce 70%sacharidu + cca 20% bilkoviny cca třeba, ale ten AMG je dělanej uplně jinak Ale tak je to gainer takľe ho tak hodlam pouľívat. Můj rozpočet je tak cca 3K měsíčně, víc uľ by mě tomu asi mrzelo obětovat, ale tak pokud uvidim výsledky a» uľ na jakejkoliv frontě tak neni problém.
Jinak k tej dietě, od přiątího tejdne to pojedu teda mírnějc, kdyľ po měsíci uvidim výsledky na váze tak je mi to vcelku jedno jakej má bejt jídelníček, mě chutná vąechno.

Co je tedy při těch vlnách nejdůleľitějąí dodrľet? Tu myąlenku vlny? Jakoľe první den sou sacharidy na nejmenąí hodnotě a postupem se to furt zvyąuje?

Dál bych se chtěl zeptat co znamená pojem "negativní opakování" ?
Taky vąude čtu, ľe je lepąí necvičit do selhání, kdyľ uľ na pokus potřebuju pomoct, znamená to, ľe je pozdě? Respektive, cítím, ľe budu potřebovat pomoc - končím sérii?

Jeątě třeba sem se chtěl zeptat, kde je nejlepąí kupovat vitamíny? Mě moc nevyhovujou balení po 50 tabletách apod. Chtěl bych nějaký proste 500 tablet atd.


www.last.fm/user/WIAL
tetsuo

len
# Zaslno: 7 Led 2010 15:18


Davkovani BCAA je na tobe. Jak rikam, ma smysl brat je pred vetsimi davkami sacharidu a pred treninkem. Pokud ten den necvicis nebo nejis moc sacharidu, tak je neber.

AMG sem si koupil, toho mutanta sem dostal od kamarada. Mě právě zarazilo, ľe vlastně u kaľdýho gaineru je koncepce 70%sacharidu + cca 20% bilkoviny cca třeba, ale ten AMG je dělanej uplně jinak
Jo, je to uplne nova metoda. Vyzkum byl skoncenej v roce 2005. Vetsina vyrobku se zavadi s mnohaletym zpozdenim, tohle je fakt unikat. Samozrejme, AMG vyrobky chutnaji hur nez klasicke gainery a proteiny, ty aminokyseliny v tom jsou citit a namisto lahodnych mlecnych sejku, to chutna jako nejaky tonic s citrusem.

Co je tedy při těch vlnách nejdůleľitějąí dodrľet? Tu myąlenku vlny? Jakoľe první den sou sacharidy na nejmenąí hodnotě a postupem se to furt zvyąuje?
Jo.

Dál bych se chtěl zeptat co znamená pojem "negativní opakování" ?
Cviky maji excentrickou a koncentrickou fazi. V ekcentricke se primarne procvicovany sval protahuje, v koncentricke smrstuje. Kdyz spoustis pri benchi cinku na hrudnik, je to ekcentricka faze. No, a pokud si nalozis hodne tezkou vahu, tu pomalu spoustis dolu, a nahoru si nechas od zacatku vyrazne pomoct od sparringpartnera, tak to je negativni opakovani. Funguje to dobre i u bicepsovych zdvihu, kliku na bradlech, shybu, a tlaku na ramena. Problematicke je to u drepu a mrtvych tahu, tam se vetsinou pouzivaji silne gumy nebo zarazky a chc to lepsi spolupraci.

Taky vąude čtu, ľe je lepąí necvičit do selhání, kdyľ uľ na pokus potřebuju pomoct, znamená to, ľe je pozdě? Respektive, cítím, ľe budu potřebovat pomoc - končím sérii?
Ano, a koncis driv, nez bys tu pomoc potreboval. Zasada je nechavat si rezervu 1-2 opakovani. Jakekoli cviceni tezkych silovych cviku do selhani strasne namaha nervovou soustavu, hormonalni soustavu, ale i klouby a slachy. U izolovanych cviku lze jet do selhani.

Jeątě třeba sem se chtěl zeptat, kde je nejlepąí kupovat vitamíny? Mě moc nevyhovujou balení po 50 tabletách apod. Chtěl bych nějaký proste 500 tablet atd.
Nutri-Exact maj dobry vitaminy i 500 tabletach vseho druhu.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
wial

len
# Zaslno: 7 Led 2010 17:39


Chápu, a ty negativní opakování sou teda pozitivní pro trenink nebo negativni ? :D

Ale předpokládám ľe pozitivní, mě právě přijde, ľe mi to dost vysílí a pak je pro mě těľký se koncentrovat na daląí pokus.
Mě se na tom líbí ten progress, jak uľ vědomostní tak co se cvičení týče.
Koukal sem právě myslim ve vlákně o benchi si postoval nějaky videa a prostě najednou sem zved jen diky lepąí technice na stejnou váhu 2xopakování - a co je na tom nejlepąí ľe z toho cvičení sem toho i víc měl, a» uľ pocitově tak silově.


www.last.fm/user/WIAL
tetsuo

len
# Zaslno: 7 Led 2010 17:49 - Zmnil/a: tetsuo


Negativni opakovani vyrazne zvysuji silu, protoze te nauci dele drzet tezke vahy, ktere bys normalne nebyl schopny zvednout tolikrat. Chce to ale velmi dobrou souhru se sparring partnerem.

No, jestli myslis techniku benche se stazenyma ramenama, mostem a leg drivem, tak to samozrejme pomaha hodne.
A jestlis nevidel tohle video o "perfect rep", tak vrele doporucuju. To je opravdu revolucni progrese pro vetsinu lidi.
http://www.tmuscle.com/free_online_program/sports_ body_training_muscle_anaconda/anaconda_protocol
video je na treti strance, pokud umis anglicky, je tam k tomu i dve stranky povidani.
Vic jsme to rozebirali tady:
http://forum.posilovani.net/index.php?action=vthre ad&forum=4&topic=3633&page=0#msg70330


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
wial

len
# Zaslno: 8 Led 2010 10:37


Jj snaľil sem se co nejvíc ten most, na ąpičkách a tlačit paty do země a hlavně ty staľený ramena, je to docela sloľitý, ale předpokládam jen zpočátku, je to jak úplně jinej cvik respektive to pojetí toho cviku a snaha o tu techniku.

Jinak článek je super. Hodně informací na vstřebání budu se do toho muset pustit jeątě tak dvakrát a hlavně se zaměřit na nějakou postupnou aplikaci
video mě čeká aľ doma v práci bohuľel


www.last.fm/user/WIAL
tetsuo

len
# Zaslno: 8 Led 2010 13:20


Tak si to video uzij, otevre se ti nova dimenze
A clanek je fakt nuty cist vickrat.

U toho benche samozrejme plati i dalsi pravidla
- osu cinky zmacknout co nejvic a snazis se ji jakoby roztahnout
- cinku nejdriv spustit dopredu a pak ji dat dozadu (nejet tupym zpusob dolu-nahoru)
- netlacit cinku nahoru od tela, ale jakoby telo od cinky (je to hodne mentalni, ale provadis to i telem - prestoze samozrejme nikdy neroztahnes osu ani neprolacis lavicku, na niz lezis, dolu)


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
wial

len
# Zaslno: 8 Led 2010 18:59


Tu osu činky roztahovat, to sem věděl uľ dřív - ale ujíľdí mi pravá ruka prostě, a» sem měl rukavice nebo molitany... Tak ale to se pořeąí. Jinak ty daląí dvě věci sem nevěděl - respektive asi nepostřeh z těch videí - ta angličtina vcelku neni těľká ale některý slova zrovna nepouľívam denně uľ je tam prostě ta terminilogie by se dalo říct i kdyľ chlapci na videích se snaľily mluvit pomalu

diky


www.last.fm/user/WIAL
tetsuo

len
# Zaslno: 8 Led 2010 20:09


Tu osu činky roztahovat, to sem věděl uľ dřív - ale ujíľdí mi pravá ruka prostě, a» sem měl rukavice nebo molitany..
Delej to bez rukavic a molitanu. Kdyz tak pouzij magnezium na dlane.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
tetsuo

len
# Zaslno: 9 Led 2010 16:34


Jinak - pravou ruku mas silnejsi, nebo slabsi?
On existuje jeste jeden mentalni trik - na konci tlaku se podivat (jen ocima, ne celou hlavou) na SILNEJSI ruku. Mozek umi potom zapnout tak, ze cinku lip dotlacis.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
wial

len
# Zaslno: 10 Led 2010 09:46 - Zmnil/a: wial


Jakoľe ta druhá automaticky tlačí na urovni tý druhý silově ?

Zkouąel sem si dřep, jen minimální váhy spíą si to procvičit a soustředit se na rovnováhu atd. Nedám paty na zem je to velký problém ?

A co je lepąí kdyľ dřepuju, aľ na lýtka nebo do pozice jako na lavičku ?


www.last.fm/user/WIAL
tetsuo

len
# Zaslno: 10 Led 2010 11:39 - Zmnil/a: tetsuo


Jakoľe ta druhá automaticky tlačí na urovni tý druhý silově ?
Musim rict, ze ten mechanismus uplne nechapu, ale funguje to. V zasade jde asi o to, ze ta vizualni informace mozku pomaha ujasnit si, co ma delat. Jakoze tkanicky u bor si taky zavazes lip, kdyz se na to divas, prestoze ten pohyb uz mas nauceny a mohl bys to delat poslepu.

Zkouąel sem si dřep, jen minimální váhy spíą si to procvičit a soustředit se na rovnováhu atd. Nedám paty na zem je to velký problém ?
Je otazka, jak siroky mas postoj. Se sirsim to jde lip.
Neco k drepu zde:
http://power-sport.sk/trening/32-10-zarucenych-rad -k-velkemu-drepu-dave-tate

U vetsiny lidi nejde o problem mobility, ale stability a to je zalezistost zad a bricha.

Mobilitu nicmene muzes zlepsit timhle:
Hip mobility
http://www.youtube.com/watch?v=EbO6klMhYf0&feature =player_embedded
Ankle mobility
http://www.youtube.com/watch?v=rET7J_kV3T0&feature =player_embedded


A co je lepąí kdyľ dřepuju, aľ na lýtka nebo do pozice jako na lavičku ?
Pokud se ti podari jit dolu tak, ze kycelni kloub je niz nez kolenni, tak se vaha rozlozi dobre na oba klouby a jsi silnejsi. Vetsina lidi se paradoxne boji jit niz, protoze se boji, "ze by to kolena nezvladla" a pritom jim naopak dost odlehci zapojeni kycli.

Drep se ale da cvicit s ruznou hloubkou. Ne nadarmo i ty boxiky/lavicky, na nez se doseda, jsou ruzne vysoke, cinku muzes ve stojnau zvedat i z dolni polohy ze zarazek, navic se od sebe lidi techniky klasickeho kulturistickeho drepu (nauzko, klesnout tesne pod paralelu), drepu ve stlu olympijskeho vzpirani (trochu sirsi postoj, drepnout az na lytka) a powerlifterskeho drepu (hodne nasiroko, klesnout tesne pod paralelu).


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
wial

len
# Zaslno: 10 Led 2010 23:19 - Zmnil/a: wial


http://forum.posilovani.net/index.php?action=vthre ad&forum=4&topic=3526

Tak, chystam se na tohle, ale mam hodně otázek - moľná směąnejch, ale co uľ od toho se to tu menuje začátečníci a já budu rád za kaľdou odpověď:D

Co třeba nahradit přítahy k tyči za bench ?

De o to ľe spíą si chci nacvičit pořádně techniku toho mrtvýho tahu a celkově zpevnit a vyzkouąet. Čím nahradím Revers hypers ?


www.last.fm/user/WIAL
. 1 . 2 . 3 . >>
Vae odpov
Tun  Kurzva  Podtren  Odkaz na obrzek  Insert YouTube video   URL    vypnout *Co to je?


   :) ;) :-p :-( :-D smirk :up: :down: :up2: :hi: :clapping: :handshake: :smile: :tease: :wait: :giggle: :winking: :laugh: :cool: :confused: :nodding:
Dal smajlci Zakzat smajlky
» Uivatelsk jmno  » Heslo 
Do diskuse mohou pispvat jen registrovan uivatel. Zadejte sv pihlaovac jmno a heslo, nebo se zaregistrujte.

[ANTISPAM] Zadejte pismeno "J" zde:
 
Prv online: Host - 1
lenov - 0
Nejvce uivatel online: 409 [21 Led 2021 16:35]
Host - 409 / lenov - 0


Powered by forum software miniBB™ © 2001-2007
TOPlist