Posilovani.net  
 Posilovani.net - Domů - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -

forum.posilovani.net / Začátečníci / Bolest lokte pri posilovani tricepsu
<< . 1 . 2 .
Autor Zpráva
stichy

Člen
# Zasláno: 6 Srp 2012 22:20

driv jsem taky ty lokty trochu citil ale casem se to srovnalo vetsi problemy jsou spis s koleny na drepu atd protoze to jsou potom o dost vetsi vahy a doporucoval bych nejaku kloubni vyzivu
Palda

Člen
# Zasláno: 25 Lis 2012 22:18

Ahoj, také mám problém s lokty. Začnou bolet zhruba v polovině tréningu, ať už cvičim cokoliv. Bolest graduje při cvičení tricepsu (fr. tlaky). Jedná se o ostrou, bodavou bolest, navíc u pravého lokte vystřeluje až do ramene. Je to cítit i po tréninku a uklidní se to až tak po hodině úplného klidu. Ještě bych dodal, že cvičím vysoké váhy při menším počtu opakování. Dříve jsem zkoušel trénink vysadit, ale když jsem znovu začal, bolest se vrátila. Máte někdo podobné zkušenosti či nápad na řešení? Případně doporučení k lékaři? Můj obvodní navrhuje píchnout kortykoidy, ale prý je to jen krátkodobé řešení. Další možnost je nákladná a nejistá investice do doplňku na klouby (různé joint komplexy)...
Legi

Moderátor
# Zasláno: 26 Lis 2012 06:11

Doporučuji tento postup. Zakoupit hydrolyzovanou kolagení bílkovinu a kloubní výživu (pokud ještě neužíváš). Dost často se stává, že svalový vývoj "uteče" odpovídajícímu vývoji (síle) šlach a úponů a potom to začne dělat problémy.
Další důvod může být nerovnoměrný rozvoj svalů kolem lokte. Zde je potřeba zařadit kompenzační cviky, nejlépe po dohodě s fyzioterapeutem. Je možné, že jde i o kombinaci obojího. V každém případě je dobré snížit váhy, či na chvíli cviky, které bolest způsobují, vyřadit úplně.
Koledovat si o chronické problémy není asi úplně nejlepší.

42let @ 195cm @ 125kg
Palda

Člen
# Zasláno: 26 Lis 2012 13:59

Díky za radu, kloubní výživu jsem nikdy nebral, nevěřil jsem v její účinek. Nyní ji tedy alepoň musím zkusit..
HonzaK

Člen
# Zasláno: 3 Pro 2012 20:44

Ahoj,
Posiluju už skoro tři roky, a 2-3 měsíce zpět mě začalo píchat v lokti, je to nepříjemné a bolí to. Píchání se začalo projevovat prvně, když jsem cvičil triceps s velkou činkou za hlavou. Ale tento týden jsem pocítil píchání i když jsem cvičil Bench. Býval jsem nemocný a 2 týdny jsem nechodil do posilovny a potom jsem si dal stejně cvik s velkou činkou na triceps(jenom s 15kg) a píchá mě tam, takže pauza mi asi nepomůže. Tomu cviku na ten triceps bych se vyhnul, ale Bench je můj oblíbený cvik. Nepomohla by třeba Stahovačka na loket? poraď te prosím.
Díky za pomoc.
Legi

Moderátor
# Zasláno: 4 Pro 2012 04:47

Můžu Ti poradit to stejné, co jsem psal o tři příspěvky dříve. Pokud máš subjektivní pocit, že to není Tvůj případ a jinak děláš vše správně, nezbývá než návštěva lékaře.

42let @ 195cm @ 125kg
ZANGER

Člen
# Zasláno: 5 Pro 2012 19:50

omezit cviky kde vzniká v uponu tricepsu velke napětí, a triceps správně protahovat. Za 1-2týdny bolest přestane.
HonzaK

Člen
# Zasláno: 6 Pro 2012 21:03

Díky za radu, zkusím ty cviky na protahování
Deutsch

Člen
# Zasláno: 22 Říj 2013 21:24

Ahoj zacal sem posilavat jenom se svoji vahou ( workaut ) posiluju asi 1 mesic a zacali me bolet lokty. Vzdy kdyz jdu spat a mam je pokrceny tak za 10 minut zacnou neprijemne bolet a musim spat s narovnanejma loktama. Jak bych je mel spevnit aby uz nebolely?
Legi

Moderátor
# Zasláno: 23 Říj 2013 05:09

Všechny rady jsou napsané viz dřívější příspěvky. Posilování s vlastní vahou má několik úskalí a přetížení loktů k těmto uskalím patří. Ruce jsou přetížené a nohy naopak. Je potřeba to nějak kompenzovat a ulevit loktům, alespoň dočasně.

42let @ 195cm @ 125kg
<< . 1 . 2 .
Vaše odpověď
Tučné  Kurzíva  Podtržené  Odkaz na obrázek  Insert YouTube video   URL    vypnout *Co to je?

:) ;) :-p :-( :-D smirk :up: :down: :up2: :hi: :clapping: :handshake: :smile: :tease: :wait: :giggle: :winking: :laugh: :cool: :confused: :nodding:
Další smajlíci Zakázat smajlíky
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Do diskuse mohou přispívat jen registrovaní uživatelé. Zadejte své přihlašovací jméno a heslo, nebo se zaregistrujte.

[ANTISPAM] Zadejte pismeno "J" zde:

Právě online: Hosté - 1
Členové - 0
Nejvíce uživatelů online: 299 [4 Dub 2017 04:49]
Hosté - 299 / Členové - 0