Posilovani.net  
 Posilovani.net - Dom - Odpovdt - Statistika - Registrace - Hledat -


forum.posilovani.net / Začátečníci / Prosím dotaz pro začátečníka
<< . 1 . 2 . 3 . >>
Autor Zprva
Caleb

len
# Zaslno: 13 Led 2008 18:56


V tom příkladu s tréninky jsou, ne?

Obecně je lepąí začít s větąím počtem opakování tzn. menąími vahami, aby ses naučil správnou techniku. Zkus třeba 3x12 a po nějakém měsíci 4x8.

Nevím jak je to s velkými zátěľemi u mládeľe, poradí někdo? Pokud by to bylo OK, tak časem (třeba po půl roce cvičení) by nebylo od věci začít s periodizací a kombinovat např. 4x8 s 8x4 a 3x12, nebo 5x5..je toho dost.
miraaa

len
# Zaslno: 13 Led 2008 20:16


poradim ironfactor.cz
kvetoslav

len
# Zaslno: 13 Led 2008 20:44


Caleb:jj,jsou,ale chci se zeptat,mohl bych nahradit benchpress+shyyb na hrazdě cviky dvouračkama činkama?jelikoľ na ty dva cviky nemám vybavení...nebo místo kliků na hrazdě kliky normální+přidat si tam jeątě ty cviky na břicho a záda(nohy vidím,ľe tam jsou)...chci říct,ľe jeslti bych mohl nahradit nějaký ty cviky těma dostupnýma a vlastně skoro se stejným účinkem+břicho a záda,to by ąlo ne?jak uvádíą,tak s těma činkama třeba 3x12 atd. a časem přidávat podle sebe
kvetoslav

len
# Zaslno: 13 Led 2008 20:48


http://www.musculus.cz/kulturistika1/phprs/view.ph p?cisloclanku=2002100613

tady vidím,z čeho vybírat
Caleb

len
# Zaslno: 13 Led 2008 21:11


Pochybuji, ľe nějak nahradíą shyby S benchpressem je to lepąí, budeą dělat kliky...variant je dost. Nějakou tu hrazdu by to ale chtělo.

Kde bydlíą? V paneláku nebo v domě? Prodávají se různé hrazdy, já bych volil nějakou, která se přivrtá do zdi nad dveře a umoľňuje ąiroké ąikmé drľení (ne jen rovná tyč). Takové ty rozpínací mezi futra toho bych se bál, to je aľ podlední moľnost
kvetoslav

len
# Zaslno: 13 Led 2008 21:40


v domě a kolik stojí asi tak hrazda?

jo a bechpressy tedy nahradím kliky=cviky na tricepsy
miraaa

len
# Zaslno: 13 Led 2008 22:02 - Zmnil/a: miraaa


kvetoslav
hrazda stojí dost okolo 1000kc,rozumnějąí by bylo,jednoduąe si sehnat trubku a dát si ji mezi ůzkou zed (pokud máą moľnost)
kvetoslav

len
# Zaslno: 14 Led 2008 15:52


takľe schvalujete,ľe můľu některý cviky nahradit?
tetsuo

len
# Zaslno: 15 Led 2008 10:08


Ty vypsany cviky z Musculus.cz jsou dobry.
Zkus to nejak sestavit a vypsat sem. Myslim, ze bez jednorucek se ale neobejdes.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
kvetoslav

len
# Zaslno: 15 Led 2008 15:57


Úterý
1)Hyperextenze
2)Kliky
3)Dřepy
4)Cviky na biceps s činkami
5)Sedy-Lehy,Sklapovačky

tak jsem si ho sestavil,co vy na to?,jeslti s tím souhlasíte,tak bych potřeboval,kdybyste mi mohli u kaľdýho cviku napsat počty

dotaz:úplně jsme nepochopil,co jsou přesně série a opakování,vím,stupidní dotaz,ale já jen,aby nedoąlo k omylu
kdyľ je cvik např. 8x13,tak to znamená,8sérií o 13 cvicích(opakováních)?
tetsuo

len
# Zaslno: 15 Led 2008 18:28


Misto cviku na biceps dej shyby.
8x13 by bylo 8 sérií po 13 opakováních(zdvizích).


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
kvetoslav

len
# Zaslno: 15 Led 2008 20:18


díky,uľ chápu
cviky na bicepsy mám vyloučit?,vľdy» s činkama...
kvetoslav

len
# Zaslno: 16 Led 2008 15:48


prosím ty počty u toho plánu do začátku a mohlo by to být vąechno snad
kvetoslav

len
# Zaslno: 17 Led 2008 15:30


prosíííím,jen mi napiąte do toho plánu ty počty a série+opakování do začátku...ptľ já si tam zase hodím stovky a bude to na nic
kdyľ uľ jsem u toho,není to málo např. 3x12?mně to přijde jako hodně málo...moľná to bude tím,ľe jsem dával něco jinýho
The Stone

len
# Zaslno: 17 Led 2008 17:06


3x12 je dokonce relativne dost. Ja ted cvicim 5x5 to je takova norma. Jinak nejpouzivanejsi to bejva takle:

5x5
4x8
3x10
4x10
3x12
4x12
3x3
4x6
6x5
10x5
10x6

atd, takle se to vetsinou zhruba dela


___________________
forum.ironfactor.cz !!!
coolturista

len
# Zaslno: 17 Led 2008 20:38


The Stone
nechces ty taky přejít na IF ?
munch

len
# Zaslno: 18 Led 2008 12:34


vľdyt uľ tam je
kvetoslav

len
# Zaslno: 18 Led 2008 14:38


čili u kaľdýho cviku v plánu mám dávat 3x12 bez rozdílu?např. u sklapovaček bych dal víc...jinak u dřepů dávám 5x20
The Stone

len
# Zaslno: 18 Led 2008 14:41


coolturista

Ja sem na IF ale nepisu tam moc, ja totiz nepisu nikam pac me moc nebavi nekam psat ale casteji koukam na IF


___________________
forum.ironfactor.cz !!!
kvetoslav

len
# Zaslno: 20 Led 2008 20:41


Zkracovačky
Dýchání: ve výchozí poloze nádech, výdech aľ při návratu do výchozí polohy.
co je zde výchozí poloha?kdyľ leľím na zemi?jo a je to dýchání správné(asi jo,ale chci se jen ujistit)
tetsuo

len
# Zaslno: 21 Led 2008 18:08


čili u kaľdýho cviku v plánu mám dávat 3x12 bez rozdílu?např. u sklapovaček bych dal víc...jinak u dřepů dávám 5x20

Ty jsi nepoucitelnej. Chces CISTE vytrvalost a kondici? Delej si kolik opakovani chces, klidne se snaz o rekordy na stovky...
Chces pribrat nejake svaly? Zacni jist 5-7x denne a zvedat cinky s poradnyma vahama (relativne velkyma pro tebe, samozrejme).

Co furt resis za nesmysly?


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
kvetoslav

len
# Zaslno: 21 Led 2008 18:50


takľe jsem pochopil,ľe mám zůstat u 3x12...drľím se plánu,nebojte...jeątě tak nějaký týden a uľ přejdu na 3x týdně

a chci svaly přibrat jo...
a to dýchání je správný?
The Stone

len
# Zaslno: 22 Led 2008 13:45


kvetoslav

Nemusis davat 3x12 bez rozdilu, jestli cvicis mrtvej tah nebo drep tam bych tak vysoko nechodil a dal opacek jeste min (u toho drepu mozna ale u mt bych to snizil). Da se rict ze na zakl. cviky a velky partie se dava min nez na maly (cili benc, drep, mt do 6-8 opakovani, bicaky bricho a tyhle gayoviny 8-12).

Rikas ze bys dal 5x20 drepy, tak pridej vahu proboha tak abys 5x20 neudelal. Muzes si tam dat vahu s kterou neudelas ani 3 opakovani tak si to nejak spocitej.

Dychani je pri negativni fazi nadech, pri pozitivni vydech (bench- pri tlaku vydech, pri spusteni nadech. Drepy nahoru vydech, dolu nadech...)


___________________
forum.ironfactor.cz !!!
kvetoslav

len
# Zaslno: 22 Led 2008 14:40


dobře díky
kvetoslav

len
# Zaslno: 23 Led 2008 21:54


chápu...např. kliky...dolů nádech,nahoru výdech???
tetsuo

len
# Zaslno: 24 Led 2008 11:52


Zkus to naopak a uvidis, jak ti to pujde
Proste dychej co nejprirozeneji. A kdyz u neceho potrebujes zadrzet dech, tak to udelej. Nejsnadnejsi rada.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
kvetoslav

len
# Zaslno: 24 Led 2008 16:15


tak to jsem teď nepochopil...takľe je jedno u kliků,jak dýcháą?...já dýchám u kliků stylem...dolů výdech,nahoru nádech
tetsuo

len
# Zaslno: 25 Led 2008 10:21


Dychej tak, jak je ti to nejprirozenejsi. Ja treba delam kliky se zadrzenym dechem, nadechnu a vydechnu v horni poloze po nekolika klicich.
Pri klicich na bradlech u kazdeho opakovani. Jestli se ti nadechuje v pohode, kdyz jdes dolu a vydechuje v pohode, kdyz jde nahoru, proc ne? Kdybys to zkousel naopak, tak ti to pujde kazdopadne hur.
Obavam se ale, ze resis spoustu blbosti a nevsimas si zakladu.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
kvetoslav

len
# Zaslno: 25 Led 2008 13:25


ale kdyľ se tyhle blbosti naskládají k sobě,tak pak můľe vzniknout jeden velký problém...

díky,ľe jste mi poradli,plán mám,za chvíli přejdu na 3x týdně a je to,spousta věci jste mi vyjasnili
jason

len
# Zaslno: 30 Led 2008 22:47


ahoj,měl bych dotaz...mam 182cm a 90kg je mi 17,cvičím 4 měsíce(od října-bez doplňků stravy)....začínal jsem uplně od nuly,nikdy dřív jsem necvičil,tak bych se chtěl zeptat,na jakejch vahách bych tak teď asi měl být??(nohy,triceps,záda,bicák,tricák,ramena,kozy)- jen jestli se vydávám správnou cestou a nemam začít jeątě více dřít...díky
<< . 1 . 2 . 3 . >>
Vae odpov
Tun  Kurzva  Podtren  Odkaz na obrzek  Insert YouTube video   URL    vypnout *Co to je?


   :) ;) :-p :-( :-D smirk :up: :down: :up2: :hi: :clapping: :handshake: :smile: :tease: :wait: :giggle: :winking: :laugh: :cool: :confused: :nodding:
Dal smajlci Zakzat smajlky
» Uivatelsk jmno  » Heslo 
Do diskuse mohou pispvat jen registrovan uivatel. Zadejte sv pihlaovac jmno a heslo, nebo se zaregistrujte.

[ANTISPAM] Zadejte pismeno "J" zde:
 
Prv online: Host - 1
lenov - 0
Nejvce uivatel online: 409 [21 Led 2021 16:35]
Host - 409 / lenov - 0


Powered by forum software miniBB™ © 2001-2007
TOPlist