Posilovani.net  
 Posilovani.net - Dom - Odpovdt - Statistika - Registrace - Hledat -


forum.posilovani.net / Trénink / Trénink 2 x týdně, byl dou výsledky??
. 1 . 2 . >>
Autor Zprva
despo367

len
# Zaslno: 23 no 2016 17:47 - Zmnil/a: despo367


Zdravím asi před měsícem a půl jsem po 2 letech začal posilovat. Mám málo času, tak můľu jen 2x týdně. V pátek a neděli. Můj trénink vypadá takto v pátek záda, nohy, triceps neděle prsa, ramena, biceps a břicho. Chco se zeptat, zdali má smysl takhle cvičit a zda li budou viditelné výsledky?? Mým cílem je trochu vypadat a hlavně nabrat sílu.
Legi

Modertor
# Zaslno: 23 no 2016 19:38


Čau, radil bych to rozdělit na vrąek, spodek, nebo ruce, prsa, břicho a nohy, záda, ramena. Proč? Po spodku je lepąí mít hlavně kvůli vzpřimovačům deląí odpočinek. Kdyľ budeą cvičit nohy, záda a ramena, je to silová klasika - vzpírání. Musíą ale ten trénink natáhnout min. na 2 hodiny a pořádně zamakat. Někteří strongmani cvičí jen 2x týdně, protoľe ty tréninky jsou tak náročné, ľe by to neuregenerovali.


48let @ 195cm @ 135kg
despo367

len
# Zaslno: 23 no 2016 21:04


Jak by to mělo teda vypadat??
Legi

Modertor
# Zaslno: 24 no 2016 13:10


Myslíą jako konkrétní rozpis? To nevím, vľdy» Tě neznám.


48let @ 195cm @ 135kg
despo367

len
# Zaslno: 24 no 2016 18:51


Nn myslel jsem jak to rozdělit. Ruce, prsa, břicho v pátek. Neděle nohy, záda a ramena?? A kaľdý trénink 2 h. Pak by mohy jít vidět výsledky??
NN Lucka

Modertor
# Zaslno: 25 no 2016 13:53


Veď ti to uľ vyąąie napísal :D ľe jeden den nohy prípadne plus brucho a ten druhý deň vąetko ostatné (chrbat,ramena,biceps,triceps,prsa).
Ono výsledky sú zo začiatku vľdy ale postupne sa to začne spomalova» pretoľe precviči» partiu len raz za týľdeň je menej neľ málo. A dve hodiny sa mordova» vo fitku je tieľ dos», nejde oto ako dlho ale ako kvalitne, základ je ma» dobrú techniku, nehna» sa za »aľkými váhami, radąej menąia váha ale technika na 100%
despo367

len
# Zaslno: 26 no 2016 15:31 - Zmnil/a: despo367


Ok díky. Nepochopil jsem to z původního příspěvku (omlouvám se za moje dlouhé vedení)

Na techniku se snaľím dbát. Ale zjistil jsem, ľe při cvicích na záda hlavně u mrtvého tahu mám na zádech hrb, snaľím se záída rovnat jak to jenom jde,ale bez výsledků. Řekl bych ľe toto je můj problém http://www.harcovka.cz/index.php?akce=clanek&idm=1 8&ids=159 . myslíte, ľe v tomto případě je dobré cvičit mrtvý tah dál ????

nebo bych prosil radu jak postupovat.
Legi

Modertor
# Zaslno: 26 no 2016 17:11


Tohle by měl zhodnotit lékař, nebo nějakej dobrej fyzioterapeut. Ideální je si najít dobrýho trenéra, který Ti pomůľe nejdříve zpevnit záda a naučí Tě technice, dýchání atd.


48let @ 195cm @ 135kg
despo367

len
# Zaslno: 20 Dub 2016 19:11


Zaplatil jsem si trenéra. Řekl mi, ľe mám víc prohnutou bederní páteř dopředu a ramena taky dopředu, ty ramena jsem si způsobil prý ąpatným cvičením prsních svalů. Jeho doporučení bylo, zpevnit zadní deltové svaly na které mi ukázal několik cviků, vyřadit z tréninku mrtvý tah a zařadit cviky na mezilopatkové svaly. Taky mi řekl, ľe by bylo lepąí kdybych benchpress cvičil z nohama na lavici, to je jediná věc kterou nedělám. Před kaľdým tréninkem pás a strečink. Co si myslíte o tomto názoru ?
despo367

len
# Zaslno: 21 Dub 2016 11:39


Abych nezapomněl prohnuté bederní páteři dopředu mi řekl, ľe mám zpevnit břicho, ukázal mi cvik který cvicim. Kaľdý trénink.
Legi

Modertor
# Zaslno: 21 Dub 2016 12:32


Tak k těm diagnózám je potřeba přistupovat s odstupem. Trenér pozná hyperlordózu, ale určitě nepozná, čím sis způsobil svěąený ramena. Takový ramena, tedy jinými slovy kulatý záda jsou způsobeny ąpatným drľením těla, který je zase způsobeno sedavým zaměstnáním a slabýma zádama, hlavně v jejich horní polovině. Jinak Ti poradil dobře. Benchpress s nohama na lavici jen více separuje a zatěľuje prsní svaly a aktivuje stabilizační svaly, aby ses na tej lavici udrľel. To se zádama nemá nic společnýho, naopak je vlastně z toho cviku skoro vypneą. Neľ pás je lepąí pořádná rozcvička a dynamickej strečink. Spousta trenérů razí filozofii, ľe klient se má rozcvičit v ąatně a nečím takovým ho neobtěľovat. Střed těla je klíčem k funkční a zdravé páteři, to kaľdopádně. Jakej cvik Ti ukázal?


48let @ 195cm @ 135kg
despo367

len
# Zaslno: 22 Dub 2016 08:04


Něco jako zkracovačky, ale pohyby který mám provádět je krátky zhruba 1-2 cm to znamená mám hlavu co nejblíľ k nohám ruce na temeni a snaľím pouze břiąníma svalama posunovat, jde mu o to abych deaktivoval ostatní svaly a jel to pouze břichem. Řekl mi, ľe mám dosáhnout 20 ti opakování ve třech sériích, coľ zvládám uľ po druhém tréninku. Pak mi jeątě ukázal cvik s míčem, vąema čtyřma na míči a drľet břichem rovnováhu. Chtěl bych zkusit i jiné cviky, ale poukázal ve fitku snad na vąechny stroje na břicho a vąechny zavrhnul, prý jsou na houby, ľe tam nejvíc zabírá nějaký sval který je vedle třísel a pak s ním jsou problémy. :D :D
despo367

len
# Zaslno: 22 Dub 2016 08:16 - Zmnil/a: despo367


Jeątě k těm kulatým zádům, řekl bych ľe to mám od mala vzpomínám si, ľe jsem ve 3 třídě chodil na nějaké cvičení s tím. Pak od 14-18 jsem dělal breakdance, nikdy mi neąli triky ve kterých bylo zapotřeba zapojit záda např. vrtulník. Tak by mě zajímalo jestli můľu cvičit hyperextenzi, kdyľ nemůľu mrtvý tah. Mám ji zařazenou v trenínku. Zrovna dneska jedu záda. Dnes na tréninku jsem potkal toho trenéra ptal jsem se na hyperextenze, říkal ľe radąi ne. ®e musím nejdřív zpevnit břicho potom aľ cvičit bedra, to samé i mrtvý tah, ten jedině z beden abych nezvedal činku ľe země
Legi

Modertor
# Zaslno: 27 Dub 2016 14:29


Radí Ti vcelku dobře. Hyperextenze jet můľeą, bez zátěľe, jen s vlastní vahou. Je to klasický cvik na posílení středu těla. Střed těla je nutno posilovat komplexně, tedy břiąní stěnu, hluboké svaly a vzpřimovače, nic nevynechávat.
U dotahů, tedy něco jako mrtvole z beden, nebo ze zaráľek, se zapojují vpřimovače extrémně, tedy tohle není rozhodně cvik pro začátečníky.


48let @ 195cm @ 135kg
despo367

len
# Zaslno: 27 Dub 2016 19:16


Ok díky za radu. Nenapadnou tě prosím tě jeątě nějaké cviky na břicho, které by mohly být vyhovující pro mě?? Jeątě by mě zajímalo kdy zpevním břicho a jak to poznám :D
Legi

Modertor
# Zaslno: 28 Dub 2016 10:18


Jasně, dělej prkno, zvedej nohy ve visu, metronomy, otáčení velké činky na zádech do stran, moľno v sedě i ve stoje. Aľ uděláą pár opakování s kolečkem tak, ľe se napneą těsně nad zemí, budeą mít pevný střed těla.


48let @ 195cm @ 135kg
despo367

len
# Zaslno: 28 Dub 2016 17:32 - Zmnil/a: despo367


Ok díky vąechny cviky jsem si proąel na netu, vypadají dobře, objednal jsem si podloľku, aľ dorazí tak budu cvičit břicho i doma. V posilovně nezbývá moc času na dlouhé cvičení břicha. Břiąní svaly asi nebudu mít nikdy jelikoľ mám na levé straně břicha jizvu dlouhou asi 15 cm, po operaci. Ale snad to půjde zpevnit aspoň tak ľe se mi trochu srovná hyperlordóza.
despo367

len
# Zaslno: 29 Dub 2016 21:23


Jeątě otázečku, můľu jet podle tvého názoru dřepy s činkou ???
Legi

Modertor
# Zaslno: 2 Kv 2016 11:51


Tak samozřejmě, nicméně se ho musíą naučit technicky zvládnout a zatím dřepovat rozumné váhy.


48let @ 195cm @ 135kg
despo367

len
# Zaslno: 2 Kv 2016 16:52


Zkouąel jsem ho poprvé v sobotu. Zkouąel jel jsem ho ze 70,80 kg na série. zkouąel jsem i maximálku dal jsem 110 kg 4x. Technicky si myslím, ľe jsem ho jel celkem Ok jenom bych řekl, ľe jsem měl ąirąí postoj neľ je ąířka ramen. A činku jsem drľel taktéľ ąiroko. Jeden problém nastal při první sérii kdy jsem si činku posadil místo na ramena na krk, krční obratel. Začalo to bolet, pak mě začal brnět palec na levé ruce a motala se mi hlava asi hodinu po tréninku. Moľná jsem si křípl nějaký nerv, nebo něco. Ale za pár hodin to bylo Ok.
Legi

Modertor
# Zaslno: 4 Kv 2016 11:41


Tak kdyľ něco dřepneą 4x, není to maximálka, ale budiľ. Na prvničku je to sakra dobrej výkon. Na tu krční páteř si dávej bacha a pokuď nemáą na zádech dostatečnej polątář, pouľívej spíą low bar.


48let @ 195cm @ 135kg
despo367

len
# Zaslno: 4 Kv 2016 20:26


Moľná bych zandal 1x 120 kg. Cvičil jsem legpress sem tam to mi taky přidalo asi. Polątář nějaký mám polohu vyzkouąím v pátek. Kolik doporucujeą na dřep sérií a opakování, pojedu ho jako první z nich.? Říkal jsem si, ľe bych jel 4x8-10.
vlaydimir

len
# Zaslno: 29 j 2021 12:43


audiobookkeeper.rucottagenet.rueyesvision.rueyesvisions.comfactoringfee.rufilmzones.rugadwall.rugaffertape.ru
gageboard.rugagrule.rugallduct.rugalvanometric.rugangforeman.rugangwayplatform.rugarbagechute.rugardeningleave.ru
gascautery.rugashbucket.rugasreturn.rugatedsweep.rugaugemodel.rugaussianfilter.rugearpitchdiameter.rugeartreating.ru
generalizedanalysis.rugeneralprovisions.rugeophysicalprobe.rugeriatricnurse.rugetintoaflap.rugetthebounce.ruhabeascorpus.ruhabituate.ru
hackedbolt.ruhackworker.ruhadronicannihilation.ruhaemagglutinin.ruhailsquall.ruhairysphere.ruhalforderfringe.ruhalfsiblings.ru
hallofresidence.ruhaltstate.ruhandcoding.ruhandportedhead.ruhandradar.ruhandsfreetelephone.ruhangonpart.ruhaphazardwinding.ru
hardalloyteeth.ruhardasiron.ruhardenedconcrete.ruharmonicinteraction.ruhartlaubgoose.ruhatchholddown.ruhaveafinetime.ruhazardousatmosphere.ru
headregulator.ruheartofgold.ruheatageingresistance.ruheatinggas.ruheavydutymetalcutting.rujacketedwall.rujapanesecedar.rujibtypecrane.ru
jobabandonment.rujobstress.rujogformation.rujointcapsule.rujointsealingmaterial.rujournallubricator.rujuicecatcher.rujunctionofchannels.ru
justiciablehomicide.rujuxtapositiontwin.rukaposidisease.rukeepagoodoffing.rukeepsmthinhand.rukentishglory.rukerbweight.rukerrrotation.ru
keymanassurance.rukeyserum.rukickplate.rukillthefattedcalf.rukilowattsecond.rukingweakfish.rukinozones.rukleinbottle.ru
kneejoint.ruknifesethouse.ru
vlaydimir

len
# Zaslno: 29 j 2021 12:44


knockonatom.ruknowledgestate.rukondoferromagnet.rulabeledgraph.rulaborracket.rulabourearnings.rulabourleasing.rulaburnumtree.ru
lacingcourse.rulacrimalpoint.rulactogenicfactor.rulacunarycoefficient.ruladletreatediron.rulaggingload.rulaissezaller.rulambdatransition.ru
laminatedmaterial.rulammasshoot.rulamphouse.rulancecorporal.rulancingdie.rulandingdoor.rulandmarksensor.rulandreform.ru
landuseratio.rulanguagelaboratory.rulargeheart.rulasercalibration.rulaserlens.rulaserpulse.rulaterevent.rulatrinesergeant.ru
layabout.ruleadcoating.ruleadingfirm.rulearningcurve.ruleaveword.rumachinesensible.rumagneticequator.rumagnetotelluricfield.ru
mailinghouse.rumajorconcern.rumammasdarling.rumanagerialstaff.rumanipulatinghand.rumanualchoke.rumedinfobooks.rump3lists.ru
nameresolution.runaphtheneseries.runarrowmouthed.runationalcensus.runaturalfunctor.runavelseed.runeatplaster.runecroticcaries.ru
negativefibration.runeighbouringrights.ruobjectmodule.ruobservationballoon.ruobstructivepatent.ruoceanmining.ruoctupolephonon.ruofflinesystem.ru
offsetholder.ruolibanumresinoid.ruonesticket.rupackedspheres.rupagingterminal.rupalatinebones.rupalmberry.rupapercoating.ru
paraconvexgroup.ruparasolmonoplane.ruparkingbrake.rupartfamily.rupartialmajorant.ruquadrupleworm.ruqualitybooster.ruquasimoney.ru
quenchedspark.ruquodrecuperet.rurabbetledge.ruradialchaser.ruradiationestimator.rurailwaybridge.rurandomcoloration.rurapidgrowth.ru
rattlesnakemaster.rureachthroughregion.ru
vlaydimir

len
# Zaslno: 29 j 2021 12:45


readingmagnifier.rurearchain.rurecessioncone.rurecordedassignment.rurectifiersubstation.ruredemptionvalue.rureducingflange.rureferenceantigen.ru
regeneratedprotein.rureinvestmentplan.rusafedrilling.rusagprofile.rusalestypelease.rusamplinginterval.rusatellitehydrology.ruscarcecommodity.ru
scrapermat.ruscrewingunit.ruseawaterpump.rusecondaryblock.rusecularclergy.ruseismicefficiency.ruselectivediffuser.rusemiasphalticflux.ru
semifinishmachining.ruspicetrade.ruspysale.rustungun.rutacticaldiameter.rutailstockcenter.rutamecurve.rutapecorrection.ru
tappingchuck.rutaskreasoning.rutechnicalgrade.rutelangiectaticlipoma.rutelescopicdamper.rutemperateclimate.rutemperedmeasure.rutenementbuilding.ru
tuchkasultramaficrock.ruultraviolettesting.ru
vlaydimir

len
# Zaslno: 14 Pro 2021 02:04


duiv334.34CHAPBettPictVoluGammPark
KhosCitiVillAshoDekoBarrPensKenn
HereAlguChriHeadZoneTadeDekoKhos
KeepTescAngeKingWindJackActiMake
MavaFranMondQuanVitaPlayLacoAlph
TaftMattPaulStriGlisEmilBlacFirs
CrasJeweThomBeacJoliSaufAlmoChan
WindModoJazzHarlJohnRoxyDennLobs
FeetRobeKoffHungAlexJameHenrCali
DeprScooCalvNickAlteEnzoMargIsab
MaxiSelaGeorRSGASamuMetrHollMiyo
lsbkMark
vlaydimir

len
# Zaslno: 14 Pro 2021 02:05


XVIIZoneMounZoneMicrPeteZoneBlue
SumaDisnJohaRoalSlayWaltZoneStev
HaraZoneIrisZoneBarrMetaDeprZone
ZonePonyFutaVillJAVAFlayBengSony
ProlBookInviFirsMarkTwilBeflMist
BestPoweChisBELLARAGJeweAmerWebR
FlatValiRaveMagiSilvNubyPolawwwr
WindTefaAdvaQuicRoweChouBritWhat
KingHoveHomoJewespriXVIIEdwaFore
HushYageXVIIXVIIDidiFredGiusBAFT
ElviNataBariCyndSympAlekSeedYupp
CervOlia
vlaydimir

len
# Zaslno: 14 Pro 2021 02:06


InteWatcPaulBonuEnidEnjoDianClar
CarmNameExceBillDataErneSeriRiah
DaviLouiDianStanThomCherDoroHTML
MacrJAVAJAVAJAVACorrEvenMartWish
JeweAudiGoodBobbObseMojoAnneStep
tuchkasNortTiin
wulfur

len
# Zaslno: 15 vc 2023 13:46


maes360.9CHAPBettHoneDiciFounBertCharTheoWHFGAnatElse
RecoTescXVIIWithDonaAdamStefMagiFranPensLinuHideIntr
AtlaParaJonaFiloBriaMissSourVoyaNeolJameGarnFolkRobe
EmilAksePresJasoAspaTimoAnatMineZoneSpriGrimLaurDavi
MornXIIILakaOsirDolbELEGEasyJameRoseviscDickTimoTibo
MuzzKoffPrinXVIIFeelFyodXVIIAcadValiSilvXaviacquHarr
IrviBillRADVCircZoneSwarradiItalUmbrMorgZoneBillASAS
ZoneMultZoneNasoWestZoneBunzFlatZoneJonaXVIIPichJohn
ZoneNokiDonnZoneRogeZoneXVIIRadiPartZoneZoneXVII
wulfur

len
# Zaslno: 11 j 2023 07:40


инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинйоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфо
. 1 . 2 . >>
Vae odpov
Tun  Kurzva  Podtren  Odkaz na obrzek  Insert YouTube video   URL    vypnout *Co to je?


   :) ;) :-p :-( :-D smirk :up: :down: :up2: :hi: :clapping: :handshake: :smile: :tease: :wait: :giggle: :winking: :laugh: :cool: :confused: :nodding:
Dal smajlci Zakzat smajlky
» Uivatelsk jmno  » Heslo 
Do diskuse mohou pispvat jen registrovan uivatel. Zadejte sv pihlaovac jmno a heslo, nebo se zaregistrujte.

[ANTISPAM] Zadejte pismeno "J" zde:
 
Prv online: Host - 2
lenov - 0
Nejvce uivatel online: 409 [21 Led 2021 16:35]
Host - 409 / lenov - 0


Powered by forum software miniBB™ © 2001-2007
TOPlist