Posilovani.net  
 Posilovani.net - Domů - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -

forum.posilovani.net / Trénink / trénink pro ektomorfa
Autor Zpráva
byXick

Člen
# Zasláno: 21 Bře 2015 15:49

Ahoj, potřeboval bych poradit se sestavením úplně nového tréninku. Cvičím asi rok přerušovaně a tak se zatím teprve rozkoukávám. Naposledy jsem jel trénink na celé tělo 4x týdně a vše formou supersérií. To se mi moc neosvědčilo a i na internetu jsem našel, že pro můj somatotyp - ektomorf je to velice nevhodné.
Dočetl jsem se, že můj trénink by měl vypadat asi takto: trénink na celé tělo, 3x týdně, 6-10 opakování, 3-4 série u velkých svalových partií u malých může být více; trénink by neměl trvat déle jak hodinu.
Od vás bych potřeboval poradit jaké cviky a kdy zařadit. Děkuji všem za rady.
xander8387

Člen
# Zasláno: 22 Bře 2015 20:01 - Změnil/a: xander8387

Já jsem taky ektomorf a jedu FB 3x týdně stylem, že prsa,ruce, ramena se snažím stíhat 2 cviky (např. tlaky s jednoručkama na rovné a na křivé lavici).
Jinak to dělám tak, že si řeknu že potřebuju cvičit např. záda, tak si vyberu jeden cvik na záda, pak třeba ramena, zase si vyberu a takhle jedu celý tělo.

Přijde mi naprosto zbytečný bazírovat nad tím, jakej cvik který den jet. Prostě přijdi a vyber si ten, co tě baví Většinou máš na výběr min. ze 2-3 podle vybavení. Osobně doporučuju nejvíc cviků dělat s jednoručkama - prsa, ramena, ruce..

Samozřejmě je důležitý hodně jíst, ale na to už jsi taky určitě přišel..

Nehledej v tom vědu, pro nás ektáky je důležitý cvičit intenzivně a jestli je cvik takovej, nebo takovej je do určité míry jedno... Prostě ber ty základní cviky a na nějaký složitosti a kreace a vykašli

Já to tak dělám a funguje to.
Vaše odpověď
Tučné  Kurzíva  Podtržené  Odkaz na obrázek  Insert YouTube video   URL    vypnout *Co to je?

:) ;) :-p :-( :-D smirk :up: :down: :up2: :hi: :clapping: :handshake: :smile: :tease: :wait: :giggle: :winking: :laugh: :cool: :confused: :nodding:
Další smajlíci Zakázat smajlíky
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Do diskuse mohou přispívat jen registrovaní uživatelé. Zadejte své přihlašovací jméno a heslo, nebo se zaregistrujte.

[ANTISPAM] Zadejte pismeno "J" zde:

Právě online: Hosté - 3
Členové - 0
Nejvíce uživatelů online: 299 [4 Dub 2017 04:49]
Hosté - 299 / Členové - 0