Posilovani.net  
 Posilovani.net - Domů - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -

forum.posilovani.net / Trénink / Komplexní posílení těla na přijímačky pro VŠ
Autor Zpráva
vondry001

Člen
# Zasláno: 21 Pro 2014 17:08

Zdravím pěkně, jmenuji se Lukáš, je mi 19 let a v červnu chci dělat přijímací zkoušku na VŠ. Měřím 168 cm a vážím 62-63 kg.

Moje přijímací zkouška se skládá z hodně disciplín.
Doufám že to nevadí ale vše sem zkopíruju.

Popis testů
Atletika
1. Běh na 100 m:
charakteristika:
test, který měří rychlost lokomočního pohybu
popis:
jedná se o atletický běh na dráze podle atletických pravidel, start je prováděn pomocí startovací pistole, měření ruční s přesností na desetiny sekund, každý uchazeč má pouze jeden pokus.
2. Vytrvalostní běh:
charakteristika:
běh na 1 500 m / 800 m (muži / ženy) měří běžeckou vytrvalost
popis:
test prováděn na atletické dráze, maximální počet startujících v jednom rozběhu je 25, čas s přesností na celé sekundy.
Gymnastika a výkonnostní testy
1. Akrobacie:
charakteristika:
celkový pohybový projev, gymnastické dovednosti, celkové držení těla
popis:
povinná sestava na gymnastickém koberci, která je hodnocena dle gymnastických pravidel, je nutné dodržet posloupnost prvků a plynulost provedení.
1. řada:
Z.P., vzpažit - výkrokem pravé (levé) stoj na rukou (výdrž dvě sekundy) a kotoul vpřed, výskokem s čelnými kruhy celý obrat vpravo (vlevo) a kotoul vzad - vztyk, vzpažit.
2. řada:
Hluboký předklon, dlaně na zem - vzpřim, předpažením vzpažit zevnitř - z přemetového předskoku přemet stranou - přísunem půl obrat vpravo (vlevo) - pádem vzad vysazeně kotoul vzad do zášvihu (stoje na rukou), vzpažit a upažením připažit.
2. Opakované výmyky:
charakteristika:
test hodnotí silovou schopnost horních končetin a trupu, dále pak gymnastickou dovednost
popis:
muži na doskočné hrazdě provedou výmyk nadhmatem ze svisu a poté sešin vpřed do svisu, hodnotí se počet správně provedených pokusů, ženy na hrazdě po čelo provádí výmyk nadhmatem (odrazem jednonož) a odkmihem se vrací do svisu stojmo, podmínkou je plynulé provedení (není dovoleno odpočívat ve vzporu či ve svisu), test končí po dvou nezdařených pokusech o výmyk

3. Skok daleký z místa:
charakteristika:
test je zaměřen na explosivní silovou schopnost dolních končetin
popis:
testovaná osoba se odrazem snožmo snaží překonat maximální vzdálenost, provádí se s vhodnou protiskluzovou obuví v tělocvičně, výkon se měří v centimetrech, zaznamenává se lepší ze dvou pokusů.
Plavání
1. Plavání na 100 m volný způsob:
charakteristika:
test hodnotí plaveckou dovednost ve vybraném plaveckém způsobu, podle jednotné tabulky.
popis:
plave se podle pravidel plavání v drahách plaveckého bazénu, přesnost měření je na desetiny sekundy.
Sportovní hry
1. Basketbal:
charakteristika:
zaměřeno na herní činnosti jednotlivce a herní dovednosti v basketbalu
popis:
uchazeč je hodnocen v průběhu zkráceného utkání čtyřmi nezávislými posuzovateli (hodnocení body od 1 do 10). Výsledné bodové hodnocení je průměrem 4 dílčích hodnocení.
-------------------------------------------------- -----------------------------------
Je to výceméně komplexní test (samozřejmě nechodím jenom do posilovny ale každou sobotu si zajdu do bazénu a občas do tělocvičny na basket)
Dřív jsem nevěděl jak se na to nějak připravit nebo posilovat. Posiluju už něco přes dva roky (rok aktivně občas nárazově) kamarád mě před nedávnem ukázal cvičení TABATA.
Podle tabaty jsem si sestavil cvičební plán.
Vím že TABATA je spíš na hubnutí a já bych potřeboval spíš ještě něco nabrat ale nabrat hlavně svaly.
Můj Trénink vypadá takto-
1)-Sám sem si setavil rozcvičku asi na 8min.
2)-Sám sem si sestavil strečink asi na 23min.
3)-Tabata podle muziky(https://www.youtube.com/watch?v=ieQLwxA2qGY )

3)> Trénink:

1. Shyby širokým úchopem k hrudníku
2. Hmity na boku
3. Kliky na bradlech
4. Výpady s výskokem

5. Shyby podhmatem úzkým úchopem
6. Přednožování na stojanu (zvedání celých nohou)
7. Diamantové kliky
8. Výpon v širokém podřepu rozkročném

Toto vše jedu 4 krát za sebou a mezi sériema mám 2-3 minuty pauzu.
Po tréninku si vždy dám banán/jablko, pak protein WPC80 GOLD (Natural nutrition) a pak večeře.

Můj přibližný příjem bílkovin za den je cca. 110g
Můj přibližný příjem sacharidů za den je cca. 280g
Můj přibližný příjem tuků za den je cca. 35g
(Vždy +- 10 až 30g)

Kdyby třeba někdo chtěl moji fotku jak vypadám můžu zaslat, ale chtěl bych nejspíše nabrat ještě trochu na svalech.

Je toho dost ale kdyby mi to mohl prosím někdo zhodnotit nebo dát nějakou radu, byl bych velmi vděčnej. Díky moc
kuceraz

Člen
# Zasláno: 21 Pro 2014 23:22 - Změnil/a: kuceraz

Jak píšeš, tabata je ti naprd, ty bys potřeboval nějaký fullbody
Dobré je například tohle, pokud jsi fyzicky zdatnější, což asi jsi:

Den 1
Výpady s jednoručkami v rukou (nejlépe v chůzi) – 4 série
Předklony s těžkou jednoručkou drženou v ohybu loktů – 3 série
Stahování kladky na hrudník/shyby nadhmatem/obrácené přítahy nadhmatem/rack chins – 4x
Tlaky s jednoručkami na rovné lavici – 4x
Pullover s velkou činkou – 3x
Švih s jednoručkou z předklonu – 3x (na každou ruku)
Kliky s nohama na lavičce nebo balonu – 3x
Přítahy kladky k obličeji s rotací ramen/přítahy jednoručky k bradě/prone trap raises – 3x
Den 2
Výstupy na lavičku s jednoručkami v rukou/Výpady směrem dozadu – 4x
Podsazování pánve na jedné noze položené na lavičce nebo balonu – 3x
Přítahy jednoručky v předklonu s oporou o lavičku – 4x (na každou ruku)
Tlaky s jednoručkami vsedě na lavičce (mírný záklon) – 4x
Pullover s jednoručkami (držení nadhmatem nebo kladivovým úchopem) – 3x
Kliky na jedné ruce na lavičce (nebo kliky s přenášením váhy na jednu ruku) – 3x
Obrácené přítahy zespodu k tyči podhmatem/rack chins (nohy na lavičce/balonu) – 3x
Vytáčení do stran s jednoručkou/kotoučem/kladkou v natažených rukách – 3x
Den 3
Bulharské dřepy na jedné noze s jednoručkami v rukou – 4x
Mrtvý tah na jedné noze s jednoručkami/mrtvý tah s mírně pokrčenýma nohama – 3x
Přítahy spodní kladky vsedě úzkým úchopem/obrácené přítahy úzkým nadhmatem/rach chins – 4x
Tlaky s jednoručkami hlavou nahoru (náklon 30°) – 4x
Pullover s jednoručkou drženou oběma rukama – 3x
Bicepsový zdvih s jednoručkami kladivovým úchopem a tlak – 3x
Krčení ramen a kubánský tlak – 3x
Hyperextenze (postupně přidat kotouč držený na prsou) – 3x
Den 4 (přídavný)
Dřepy s osou činky nad hlavou/kotoučem drženým před tělem – 3x 5-6 opak
Vysoké přítahy velké činky (z předklonu do narovnání k hrudníku) – 3x 5-6 opak
Rozpažování s jednoručkami na šikmé lavici hlavou nahoru – 3x
Bicepsové zdvihy s jednoručkami v sedě (mírný záklon) – 3x
Tricepsové stahování kladky s lanovým držákem – 3x
Upažování vsedě s jednoručkami – 3x
Zkracovačky vleže na gymnastickém míči (později kotouč za hlavou/na prsou) – 3x
Výpony ve stoje + výpony vsedě (supersérie) – 3x

Den 4. není nutný, ale dobrovolný, záleží, jak se budeš cítit.
Před tréninkem je samozřejmostí pořádné protažení a zahřátí ;)

První dvě série 12 opakování, zbývající jedna nebo dvě 10 opakování.
Vyzkoušej, kolik max zvedneš, abys splnil parametr a na první týden váhy trochu podsekni, další týdny postupně přidávej váhu, pokud to z nějakého důvodu nepůjde, tak opakování a nebo série. Přidávej tak, abys to vydržel delší dobu a nedosáhl svého maxima hned druhý, třetí týden.

Po třech-čtyřech týdnech si dej týden oddych, cvič lehce, nepřetěžuj se, tělo se dá do kupy a pak začni zase nanovo. Naplno nelze cvičit v tahu, tělo potřebuje prostor na zregenerování, proto tenhle krok

Bazén nebo běh bych nechával na dny volna, nebo na víkend, kdy bys měl mít při rozvržení pondělí-středa-pátek volno (tohle není nutné, můžeš si dát jiné rozvržení). Basket asi až tak velká zátěž nebude, tak je to jedno.

Běh, sprint a plavání bude nutné cvičit samostatně.
Např. cvičení nohou sice pro běh pomůže, ale nejlépe se vytrénuješ právě samotným během.
Legi

Moderátor
# Zasláno: 22 Pro 2014 16:27

Já doplním něco k výživě. Bílkovin je celkem dost, ale sachrů a tuků je velmi málo...dá se říct, že i snad polovina toho, co bys při takové zátěži odhadem potřeboval. Nabírání tuku se bát nemusíš, pokuď to budeš zvedat postupně (běhěm měsíce). Jestli chceš svalovou hmotu, jinudy cesta nevede.

42let @ 195cm @ 125kg
vondry001

Člen
# Zasláno: 22 Pro 2014 22:10

Super chlapy moc vám děkuji
kuceraz > Trénink je super, vážim si toho.
Mám doma lavici několik nakládacích činek, hrazdu do dvěří a většinu cviků bych zvládl odcvičit i doma. Rozcvičku a strečink mám udělanej docela důkladně a jsem si vědomej důležitosti. Já už jsem o nějakou takovém to tréninku přemýšlel ale nebyl jsem si jistej jestli to muže být efektivní.
Chtěl jsem se ještě zeptat: Jaké pauzi dávat mezi sériemi,a jaké pauzi mezi cviky? Do teď jsem byl zvyklí a považoval jsem to za správné mít pauzu mezi sériema dlouhou jako samotný cvik. A pauza mezi cviky cca. 1min. až 2min.

A ještě všiml jsem si že v plánku není břicho.
Břicho jak znám se teoreticky dá cvičit každý den takže co takhle ještě pro každý cvičební den přidal 2-3 cviky na břicho?

Takže by můj první "cvičební" týden mohl vypadat takhle ? :

1,Den 1 + břicho
2,Den 2 + břicho
3,Den 3 + břicho
4,Den 4 + břicho
5,Nějaké intenzivní cvičení na běh. (Sprinty,vybíhání schodů atd...)
6,Bazén
7,Volno

Legi > Ohledně stravy také děkuji za odpověď a ještě bych se chtěl zeptat. Mám tedy nastaveno dobře že před tréninkem nějaký sacharid (ovoce) a po tréninku také sacharidy.
Do teďka jsem ještě nužíval gainer ale určitě si ho teď pořídím a vždy po tréninku ho budu užívat.
To by ohledně toho asi bylo vše.
Kdyby jsi měl ještě něco rád vyslechnu

Děkuji moc
kuceraz

Člen
# Zasláno: 22 Pro 2014 23:09

Můžeš to přidat, ale víc už tam nedávej, intenzitu zvol podle regenerace, když tě bude bolet, tak ho vynech, když ne, posiluj ho
Na břicho tam ale jeden cvik je a to Vytáčení do stran s jednoručkou.

Dle mého je nejlepší cvik na břicho přednožování ve visu
Pověs se na hrazdu, jako bys dělal shyby a přednožuj, ale ne každý začátečník to zvládne :D

Přestávky takové, aby ses vydýchal a měl opět sílu. Čím kratší, tím lepší, protože to zvýší intenzitu tréninku a tím pádem svalovou odezvu.
Legi

Moderátor
# Zasláno: 23 Pro 2014 11:33

Před silovým tréninkem se více sacharidů nejí, výjimku může tvořit snad jedině právě ovoce, např. citrusové plody, nebo jablko s tím, že nejíš slupku.
Obecně je lepší si dát hodinu před tréninkem tekutou náhradu stravy (nikoli gainer!).

42let @ 195cm @ 125kg
vondry001

Člen
# Zasláno: 23 Pro 2014 13:06

kuceraz > Dobrá uvidím tedy podle toho jak vše budu vše zvládat. Ve visu už jsem to břicho zkoušel ale chce to cvik :D Docela rád dělám břicho na bradlech (Záda opřený a zvedání nohou) S tou intenzitou jsem si to tak nějak myslel no. Každopádně díky

Legi> Dobrá děkuji za radu A po tréninku > Gainer > Večeři > Protein ?
A ještě jsem se chtěl zeptat jak je to když např posiluji v odpolednícho hodinách??? Dejme tomu objedvám ve 12 - jdu cvičit okolo 5-6 a spát jdu okolo 11. (Co bych měl jíst v rozmezí mezi 12 až 5hodin?) tzn. před tréninkem a večeře tedy pak připadá tak na 7-8 hodinu a v 11 spát. Nebude to dělat nejěkej bordel?
Díky
Legi

Moderátor
# Zasláno: 23 Pro 2014 20:12

V Tvém případě bych se ve 3 hodiny slušně nasvačil...bílkoviny+sacharidy (bez zeleniny), nebo bych ve 4 hodiny vypil 50g MRP výživy, nebo mix 30g proteinu, 15g malty a 5g omega 3-6 tuků.

Co by mělo dělat bordel?

42let @ 195cm @ 125kg
vondry001

Člen
# Zasláno: 1 Led 2015 22:59 - Změnil/a: vondry001

Pěkně zdravím pánové a Přeji krásný nový rok Legi , kuceraz

(Kdyby měl někdo pro mě ještě třeba nějakou užitečnou radu jsem otevřenej každému, děkuji )

Omlouvám se že jsem se neozval.
Během doby co jsem tady nekomunikoval jsem vyzkoušel trénink a dal jsem si do finální podoby celý týdenní plán a hlavně našel jsem si novou práci.

Kvuli tomu bych asi taky trochu potřeboval poradit jestli pujde zkoubit práce s takovým to tréninkem. Podle mě by to mělo dobře vycházet. V příspěvku napíšu i čas na jídlo, cvičení a spánek.

Aktuálně tedy dělám prodavače elektra v OKAY. Práce spočívá v tom že prostě chodim po krámě a ptám se lidí jestli potřebujou nějak pomoct a nebo prostě něco dělám. Tim chci naznačit že většinou stojim a i celkem dost toho nachodim. Naštěstí mám v pohodě šéfa takže když chci tak si mužu v klidu dát kdykoliv něco nazub a oběd a svačinu si udávám sám
(Občas akorát když jsem dlouho na nahou tak mě mírně bolí zakrkem, a ve spodní části zad.) ale na posilování to víceméně nikdo nemělo vliv nevím jestli je to normální a nebo prostě jestli tělo bylo unavené.

Můj denní harmonogram vypadá přibližně takto:

7:30 - budíček
7:45 - snídaně >> Ovesné vločky>rozmixované z banánem a mlékem,ovesná kaše s mlékem(vařená),kukuřičné cornflaky s mlékem, domácí celozrnný chléb s máslem a sýrem + Čaj, voda

8:30 - příjezd do práce
10:30 - dopolední svačina >> Tvaroh, Cottage + pečivo, kukuřičné cornflaky s mlékem, domácí celozrnný chléb (nebo víceznné, rustikální pečivo) s máslem a sýrem, ovoce

12:30 - oběd >> Když můžu tak vždy nejlépe nějaké Maso nebo Ryba + brambory, kvalitní těstoviny, natural rýže > nebo (zapečené brambory, zapečené těstoviny, rizoto)

15:30 - odpolední svačina >> Tvaroh, Cottage + pečivo, kukuřičné cornflaky s mlékem, domácí celozrnný chléb (nebo víceznné, rustikální pečivo) s máslem a sýrem,

18:00 - konec pracovní doby >> Banán, Jablko (nějaké ovoce)
19:00 - Začátek posilování >> Těsně před tím než začnu (cca. 15 min.)
si dám lžíci medu nebo hroznový cukr, popřípadě nějaké ovoce

20:30 - konec posilování + Gainer (dávka podle potřeby)

21:00 - Večeře >> Někdy příloha (těstoviny,rýže,brambory,celozrný chléb) + vajíčka,Cotagge sýr, a nebo jenom BIO kečup a domácí hořčice s plátkovým sýrem nebo jiným druhem sýru > A z toho udělám nějakou splácaninu :D >nebo Tuňák+ (těstoviny,rýže,brambory,celozrný chléb)
> nebo (zapečené brambory, zapečené těstoviny, rizoto) + Protein dle potřeby bílkovin

23:3024:00 - Spánek (Tzn. vždy min. 7 hodin spánku)

Každý den se snažim vypít. min 2,5 litrů tekutin (VŽDY voda, nebo čaj)

Todle je tedy i tak trochu jídelníček, vím že asi vše není správně, kdyby jste mi ho prosím nějak zhodnotily a řekli co bych měl změnit a nebo co udělat lépe

Vždy si dělám jídelníček na další den tak aby strava byla co nejvíce pestrá.

Denně jsem si vypočítal můj přibližný příjem živin takto :

Bílkoviny - 100 - 120 g
Sacharidy - 380 - 400 g
Tuky - 60 - 80 g

Můj cíl je teď mírně přibrat na 65 až 68 kg.
To by bylo asi vše k jídlu.

Tady je můj tréninkový plán ve kterém sem nechal první 3 dny jak byly a zbytek jsem mírně upravil.

Den 1
1. Výpady s jednoručkami v rukou (nejlépe v chůzi) – 4 série
2. Předklony s těžkou jednoručkou drženou v ohybu loktů – 3 série
3. Stahování kladky na hrudník/shyby nadhmatem/obrácené přítahy nadhmatem/rack chins – 4x
4. Tlaky s jednoručkami na rovné lavici – 4x
5. Pullover s velkou činkou – 3x
6. Švih s jednoručkou z předklonu – 3x (na každou ruku)
7. Kliky s nohama na lavičce nebo balonu – 3x
8. Přítahy kladky k obličeji s rotací ramen/přítahy jednoručky k bradě/prone trap raises – 3x
+břicho

Den 2
1. Výstupy na lavičku s jednoručkami v rukou/Výpady směrem dozadu – 4x
2. Podsazování pánve na jedné noze položené na lavičce nebo balonu – 3x
3. Přítahy jednoručky v předklonu s oporou o lavičku – 4x (na každou ruku)
4. Tlaky s jednoručkami vsedě na lavičce (mírný záklon) – 4x
5. Pullover s jednoručkami (držení nadhmatem nebo kladivovým úchopem) – 3x
6. Kliky na jedné ruce na lavičce (nebo kliky s přenášením váhy na jednu ruku) – 3x
7. Obrácené přítahy zespodu k tyči podhmatem/rack chins (nohy na lavičce/balonu) – 3x
8. Vytáčení do stran s jednoručkou/kotoučem/kladkou v natažených rukách – 3x
+břicho

Den 3
1. Bulharské dřepy na jedné noze s jednoručkami v rukou – 4x
2. Mrtvý tah na jedné noze s jednoručkami/mrtvý tah s mírně pokrčenýma nohama – 3x
3. Přítahy spodní kladky vsedě úzkým úchopem/obrácené přítahy úzkým nadhmatem/rach chins – 4x
4. Tlaky s jednoručkami hlavou nahoru (náklon 30°) – 4x
5. Pullover s jednoručkou drženou oběma rukama – 3x
6. Bicepsový zdvih s jednoručkami kladivovým úchopem a tlak – 3x
7. Krčení ramen a kubánský tlak – 3x
8. Hyperextenze (postupně přidat kotouč držený na prsou) – 3x
+břicho

Den 4 (zaměřený hlavně na nohy)
1. Dřepy s výskokem (2kg závaží na každé noze) – 4x
2. Rumunský mrtvý tah s ručními činkami - 3x
3. Kliky na bradlech – 4x
4. Výpady s výskokem – 4x
5. Výpony s velkou činkou na zádech – 3x
6. Shyby podhmatem úzkým úchopem – 4x
7. Dřepy s velkou činkou na zádech - 3x
8. Zvedání nohou na bradlech (s opřenými zády, 2kg závaží na každé noze)
+ břicho

Den 1,2,3,4 > Břicho
1. Zvedání nohou na rovné lavici (2kg závaží na každé noze) - opak 7x
1.1 (poté hned) střihání nohama ve stejné poloze - opak 7x
1.2 Zvedání nohou na rovné lavici (2kg závaží na každé noze) - opak 7x
1.3 (poté hned) střihání nohama ve stejné poloze - opak 7x
2. Zkracovačky vleže naboku – opak 20x (na každou stranu) stále 2kg závaží na každé noze
3 .Plank – co nejdéle

Cviky hned za sebou bez přestávky 3 krát dokola.

Den 5 (sobota,neděle)
1. Strečink (doma před plaváním) 15 – 20 min.
2. Plavání
3. Strečink (doma po plavání) 15 – 20 min.

Den 6
1. Strečink- minimálně 20 min.

Den 7
1. Strečink- minimálně 20 min.

(Až bude trochu schopné počasí tak mám v plánu buď vyměnit 4. den za den kdy budu běhat apdobné aktivity např. sprinty, žabáky atd. A nebo tuto běžeckou aktivitu přidám do 6. nebo 7. dne)

Mezi sériemi i cviky v 1,2,3 dnu tak 20 až 40 sekund pauza.
A během tréniku vypiji tak 0,5 litrů vody.

Prosím tedy o nějaké zhodnocení tréninkového plánu

Děkuji moc za pomoc, velmi si toho vážím.
Legi

Moderátor
# Zasláno: 2 Led 2015 09:34

(Občas akorát když jsem dlouho na nahou tak mě mírně bolí zakrkem, a ve spodní části zad.) ale na posilování to víceméně nikdo nemělo vliv nevím jestli je to normální a nebo prostě jestli tělo bylo unavené.

Toto může být důsledek jemné deformity páteře (hyperlordózy), slabých zádových svalů, nebo špatného držení těla (nebo taky všeho dohromady).

Snídaně....příjem tuhé stravy 15 minut od probuzení je minimálně rozporuplný. Někomu to sice nedělá problém, ale GIT potřebuje určitou dobu na "nakopnutí se" a důsledkem takového kvaltování může být nevolnost, špatné trávení a využití živin. Když už musíš tak rychle něco jíst, měla by to být výhradně tekutá náhrada stravy, nebo něco lehce stravitelného....určitě ne vločky, nebo mléko.

Podotýkám u Tebe potraviny s vysokým glykemickým indexem nejsou na škodu, ale hlídej si to do budoucna.

Před tréninkem si nemůžeš dávat glukózu, nebo med, nebo cokoli, co zvedá glykémii. Na výdrž, nebo sílu v tréninku to nemá žádný pozitivní vliv. Je to přesně naopak. V hypoglykemickém stavu se opravdu blbě cvičí.

Po tréninku to máš úplně špatně. Správně má být v Tvém případě 15-30 minut po gainer, 90 minut po protein a teprve za dalších min. 30 minut pevná strava. V případě že nedáš protein, se můžeš navečeřet už místo něj.

Co se týče tréninkového plánu, tak máš to nastavené na zvýšení vytrvalosti, kondice a sarkoplazmatického nárůstu svalů. Je tam relativně vysoký objem práce, minimální fokus na rozvoj síly a tím pádem hormonální odezvy. Tento trénink bych nejel déle než 4-6 měsíců. Potom je nutná zásadní změna, tedy jestli chceš nabarat opravdu svalovou hmotu a udržet si ji.

42let @ 195cm @ 125kg
vondry001

Člen
# Zasláno: 3 Led 2015 13:17

Dobře děkuji, vše jsem si sestavoval jen tak na oko vzhledem k tomu co vše vím.
Měl bych tedy pár otázek.

Ohledně těch zad, více méně chodím většinou narovnaný s hrudníkem mírně vepředu. Myslim si že to spíš bude v těch zádových svalech ale to by bylo spíš zajít za doktorem co?

Snídat by tedy bylo vzhledem k času nejlepší mezi 15 min. až 30 min. od toho co vstanu ;) A jinak nějaký zažívací problémy jsem ani ted nikdy neměl.
A popřípadě co by se teda dalo v mém případě dobře použít jako snídaně? Jak tekutá, tak normální?

Potraviny a jejich množsví s vysokým GI vzhledem k mé váze takhle dávám trochu účelně. Ale do budoucna určitě dobrá rada a budu se na to zaměřovat.

Chtěl bych se tedy zeptat co přesně by bylo nejlepší si dát před tréninkem?
Když mám hlad tak se mi většinou blbě cvičí. A slyšel jsem že přímo před tréninkem by se taky ještě mohlo něco dát. Co si o tom myslíš?

Po tréninku jsem si myslel že to mám špatně děkuji teda za inf. Akorát si teda myslim že když si to tak vezmu tak po tréninku mám jíst normální jídlo až po 2 hodinách? U mě by to znamenalo jíst cca. 1 až 2 hodiny před spánkem. Měl by jsi v mém případě k tomuhle ještě něco? Myslím že nejni dobrý jíst přímo před spaním.

Ohledně tréniku chtěl bych se teda zeptat co by jsi ty mohl doporučit.
Určitě chápeš co bych asi od toho chtěl.
Ty první tři dny mi napsal >kuceraz< takže jsem vycházel z toho.
Posdlední tzn.4. den jsem si vytvořil sám.
A ohledně toho že v práci strávím vjetšinu času na nohou nebude to vadit?
Ale až na to chození je to více méně jednoduchá a lehká práce
Legi

Moderátor
# Zasláno: 3 Led 2015 19:12

Ochablé zádové svalstvo zpevníš nejlépe cvičením, ale je potřeba nejdříve problém diagnostikovat, takže návštěva odborníka není zbytečná.

Tekutá bude určitě využitelnější a když jdeš hned do práce, budeš se cítit lépe. Vyzkoušej to a uvidíš.

Před tréninkem vede opět jednoznačně tekutá strava. Hodinu před tréninkem jsi dej 30g vícesložkového proteinu s 15g maltodextrinu a 5g omega 3-6 tuků. Všechny produkty najdeš v našem e-shopu.

Jíst 1-2 hodiny před spánkem se dá akceptovat. Vyzkoušej a uvidíš. Dá se taky zůstat po tréninku už jen na tekuté stravě.

Ten trénink klidně začni cvičit, je to pro začátečníka vhodnější, než silovka. Musíš se naučit techniku a periodizaci tréninku. To nejde hned.

42let @ 195cm @ 125kg
vondry001

Člen
# Zasláno: 4 Led 2015 13:50

Legi
A prosimtě mohl by jsi mi dát nějaký odkazy na tu tekutou stravu nebo prostě jak a co konkrétně by se s tim mělo dělat. Nemám s tim absolutně žádnou zkušenost.
A nebo co popřípadě za nějakou normální stravu by se dalo po a před tréninkem díky.
Díky
Legi

Moderátor
# Zasláno: 4 Led 2015 19:07

Tak tekutá strava existuje pod obchodní značkou MRP a Mana, což je komplexní produkt, nebo si to můžeš namíchat sám, jak jsem psal. Každý druh tekuté náhrady stravy má svou funkci a čas, kdy je potřeba aplikovat. Přečti si můj článek o výživě, tam je to vše vysvětleno.

http://www.posilovani.net/vyziva-suplementace-zaca tecniku-v-kulturistice/

42let @ 195cm @ 125kg
vondry001

Člen
# Zasláno: 8 Led 2015 16:32

Dobrá super
A ještě jeden menší dotaz.

Přemýšlím ještě o nějaký kloubní výživě. Mohl bys něco doporučit?

Asi před 3/4 rokem jsem se vykloubil čéšku a trošku mě občas strachuje jak se mi v tom koleni dost křupe.

Ale více méně mi křupe celkem dost ve všem. Není v tom nějaký problém nebo tak? Aby to třeba do budoucnosti něčemu nevadilo.
vondry001

Člen
# Zasláno: 8 Led 2015 16:33

A nebo ještě nějaká případná suplementace co bych konkrétně já mohl využít? A která by pro mě byla vhodná?
(kromě proteinu a gaineru)
Legi

Moderátor
# Zasláno: 8 Led 2015 18:09

http://www.namaximum.cz/kategorie/kloubni-vyziva/j oint-flex-gold-kloubni-vyziva/

Vždy je to otázka financí. Velmi přínosné jsou pro kohokoli tyto další suplementy:
Omega 3-6 tuky, Lecitin, Glutamin, Rhodiola, Inosin, Citrulin a dalo by se pokračovat.

42let @ 195cm @ 125kg
vondry001

Člen
# Zasláno: 18 Led 2015 11:38 - Změnil/a: vondry001

Zdravím Legi Tak už mám třetí týden za sebou a zatím se cejtim po trénincích dobře a vše celkem bez problému. Výsledky ale zatím hodnotit nemůžu.
>>> Akorát když v práci jsem téměř furt na nohou tak na nohy je to občas už docela těžký.

Ještě jsem tě chtěl poprosit aby ses koukl na ten můj trénink co jsem vypsal.
Konkrétně na 4.den je zaměřenej hodně na nohy myslíš že má ten den nějakej smysl?

Já právě přemýšlím že dám všechny 4. dny full body a tak za 2 měsíce bych vyměnil ten 4 den za nějakej zátěžovej den na nohy (sprinty,žabáky atd.) na rychlost a výbušnost. Co si o tom myslíš?

A denní příjem stravy je více méně každý den takovýhle >
> 8000 až 9000 KJ
> 110 až 130g Bílkovin
> 320 až 380g Sacharidů
> 50 až 70 g Tuků
> 15 až 25 g Vlákniny

Jídlo si dávám před posilováním v takovou dobu podle toho co to je. Aby to tělo stihlo správně strávit a abych se cejtil dobře (instinkt).

Většinou posiluju navečer tzn. po posilování (15-30min) Gainer 70g až 100g.
A hodinu po tom WPC 80 GOLD 40 až 70g.
A hodinu nebo 2 po tom co si dám WPC jdu spát.

Můj cíl je v tuto chvíli nabrat trochu hmoty cca. 5 kg (aktuální váha 63 kg.)

A ještě poslendí dotaz co si myslíš o těch mejch sacharidech? Je to množsví v pořádku? Nebejt gaineru tak ty sacharidy vejš nedoženu.

A s tím souvisí otázka jak se mám stravovat mimo trénink? Gainer většinou podávám po posilování,plavání, nebo při nějaké aktivitě. A co v den kdy mám úplně volno a jsem třeba do 6 v práci?

A pak teda jestli mám nějak změnit jídelníček ve dnech volna ?

(Jako vždy děkuji za odpovědi, z mého návalu otázek )

Legi

Moderátor
# Zasláno: 21 Led 2015 18:29

Ten trénink má smysl hlavně v tom, že se budeš učit techniku cviků a ošaháš si svoje aerobní a silové možnosti. Každý trénink má smysl, pokuď je ve Tvých možnostech ho zvládnout a je odcvičen v tempu a poctivě. Ty nohy mají smysl vždy.

Pro naturála je FB vždy volba č. 1

Ty živiny jsi počítal i se suplementama?

Sachry, to se nedá posoudit kolik jich potřebuješ, to musíš zjistit sám. Někomu stačí 4g, někomu nestačí 5g na kg beztukové váhy.

V mimotréninkový den se stravuj stejně, jen nedávej gainer, který se snaž nahradit komplexníma sachrama.

42let @ 195cm @ 125kg
Vaše odpověď
Tučné  Kurzíva  Podtržené  Odkaz na obrázek  Insert YouTube video   URL    vypnout *Co to je?

:) ;) :-p :-( :-D smirk :up: :down: :up2: :hi: :clapping: :handshake: :smile: :tease: :wait: :giggle: :winking: :laugh: :cool: :confused: :nodding:
Další smajlíci Zakázat smajlíky
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Do diskuse mohou přispívat jen registrovaní uživatelé. Zadejte své přihlašovací jméno a heslo, nebo se zaregistrujte.

[ANTISPAM] Zadejte pismeno "J" zde:

Právě online: Hosté - 1
Členové - 0
Nejvíce uživatelů online: 299 [4 Dub 2017 04:49]
Hosté - 299 / Členové - 0