Posilovani.net  
 Posilovani.net - Domů - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -


forum.posilovani.net / Trénink / Split - názor
Autor Zpráva
sandy

Člen
# Zasláno: 1 Pro 2014 16:21


Ahoj, po několika měsících cvičení fullbody /HST, Korte/ chci přes zimu zkusit nějakou změnu a odcvičit cca 2 měsíce split formou 2plus1 s důrazem na vícekloubové cviky a cviky s vlastní váhou. Každou partii chci potrápit 2x týdně, břicho cvičím průběžně, lýtka mám silné, proto tyto partie v rozpise neuvádím. Chci cvičit v teple domova, k dispozici mám stojany, činky, hrazdu a bradla, tudíž žádné kladky ani jiné speciální stroje.

trénink č.1 po/čt

nohy
dřepy 6-8s /počet opakování a zátěž chci průběžně měnit u všech cviků/

prsa
kliky na bradlech 4s
benchpress 4-5s
rozpažování s jednoručkami 4s

biceps
zdvih na hrazdě 4s
zdvih s velkou činkou 4s

trénink č.2 út/pá

záda
mrtvý tah 4s
shyby 4s
přítahy činky v předkloně 4s

ramena
tlak s velkou činkou nad hlavu 4s
přítahy velké činky k bradě 4s

triceps
kliky na bradlech 4s
benchpress úzký úchop 4s

plus kardio st/so
běh 20-30min

Prosím o radu, zda je tento typ tréninku vhodný či zda není lepší někde přidat/ubrat/vynechat nebo změnit pořadí procvičovaných partií v jednom tréninku. Za jakékoliv pošťouchnutí správným směrem předem děkuji.
Legi

Moderátor
# Zasláno: 1 Pro 2014 18:23


Není to zlý, cviky jsou až na 2x kliky na bradlech zvolené inteligentně. Jedině snad ty partie bych dal jinak....nohy, ramena, biceps a záda, kozy, triceps. Důvod? Hlavně kvůli tomu, aby byl triceps zatíženej jen v jednom z tréninků. Když rozdělíš triceps a prsa zvlášť, mohl bys triceps přetížit, případně by mohly začít zlobit lokty.

Sérií na nohy by chtělo taky tak 12.


42let @ 195cm @ 125kg
sandy

Člen
# Zasláno: 1 Pro 2014 18:57


Vezmu to od zadu. Nohy mám vůči zbytku těla silné, navíc ze zkušenosti z fullbody 8 sérií dřepu se mi zdálo dostačující. Navíc jsem limitovaný vybavením, možná by jsem k dřepům mohl doplnit nějaké výpady. Dám na tvé rozdělení partií, je logické a kromě tebou uvedeného důvodu je i potěšující, že po tréninku noh nenásleduje velká partie. Ano, mám tam 2x kliky na bradlech a pominu-li, že je to můj oblíbený cvik, necvičím ho stejnou technikou - prsa v předklonu, lokty od sebe, triceps co nejvíce rovně, lokty tlačím k sobě. Měl-li by jsem jedny kliky zrušit, které by byli lepší vynechat, popřípadě nahradit jiným cvikem v podmínkách mého vybavení? Děkuji za reakci
Legi

Moderátor
# Zasláno: 1 Pro 2014 19:15


Vemu to od spodu. Nohy se cvičí mimojiné proto, že vícekloubové cviky jako dřepy, mají největší hormonální odezvu. Vždy platí, víc hormonů, větší svaly...a to všude.

Ty bradla chápu, nicméně ať už tak, nebo onak, triceps se zapojuje u obou provedení. Můžeš to nechat, nebo měnit za kliky mezi lavičkami, francouzské tlaky v leže atd.


42let @ 195cm @ 125kg
sandy

Člen
# Zasláno: 1 Pro 2014 19:43


Té hormonální odezvy při vícekloubových cvicích jsem si vědomý, právě proto mám na mysli, zda není lepší nohy odcvičit pouze dřepy v např: 8 sériích, než dřepovat povězme v 5s a zbytek dohnat doplňkovými cviky, aby jsem dosáhnul 12 požadovaných sérií. Ještě jeden dotaz, původně jsem chtěl odcvičit tento cyklus 2-1-2-2, ale protože mám přes zimu méně pracovních povinností a více volna, uvažuji, že by jsem cvičil stále systémem 2-1. Není to příliš? Fullbody jsem cvičil obden a s regenerací jsem neměl žádné problémy.
Legi

Moderátor
# Zasláno: 1 Pro 2014 20:07


Není to příliš, těch sérií tam zase tolik není.


42let @ 195cm @ 125kg
sandy

Člen
# Zasláno: 1 Pro 2014 20:48


OK. Díky za usměrnění
Polsonside

Člen
# Zasláno: 2 Pro 2014 12:00


já jedu 10 sérií dřepů včetně zahřívacích a potom je to jak být přejetý nákladákem na ostatní už nemám pořádně sílu a lije ze mě.
sandy

Člen
# Zasláno: 2 Pro 2014 17:54 - Změnil/a: sandy


polsonside: Vím, co máš na mysli. Proto si myslím, že 6-8 sérií těžkých dřepů plus zahřívačka na jednu tréninkovou jednotku je dost, nemluvě o tom, že jde o 2x týdně a následují dvě další svalové partie. Problém /nebo výhodou/ je, že jsem do nyní šel full body s dopředu vypočítanou váhou a chci zkusit na chvíli váhu měnit dle momentální nálady/síly a zkusit nový impuls. Jinak tento trénink beru jako "předtréninkovku" na Bear Routine, který je pro nás 40-cátníky jako dělaný
Legi

Moderátor
# Zasláno: 2 Pro 2014 18:42


S těma dřepama kucí, když jedete 8-12 opáček, tak jistě, ale když dřepujete rampou submaximálky, je 12 sérií tak akorát.


42let @ 195cm @ 125kg
Vaše odpověď
Tučné  Kurzíva  Podtržené  Odkaz na obrázek  Insert YouTube video   URL    vypnout *Co to je?


   :) ;) :-p :-( :-D smirk :up: :down: :up2: :hi: :clapping: :handshake: :smile: :tease: :wait: :giggle: :winking: :laugh: :cool: :confused: :nodding:
Další smajlíci Zakázat smajlíky
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Do diskuse mohou přispívat jen registrovaní uživatelé. Zadejte své přihlašovací jméno a heslo, nebo se zaregistrujte.

[ANTISPAM] Zadejte pismeno "J" zde:
 
Právě online: Hosté - 4
Členové - 1 [ vlaydimir ]
Nejvíce uživatelů online: 409 [21 Led 2021 16:35]
Hosté - 409 / Členové - 0


Powered by forum software miniBB™ © 2001-2007
TOPlist