Posilovani.net  
 Posilovani.net - Domů - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -

forum.posilovani.net / Trénink / Tréninkový plán
Autor Zpráva
Robin999

Člen
# Zasláno: 19 Lis 2013 16:52

čau chci se zeptat co říkáte na můj nový trénink. Cvičím cca 4 měsíce. Hodně jsem toho přečetl a dostal rady a tipy od kolegů. Techniku atd. Jsem začátečník takže nechci zařazovat MT ten zařadím ještě za nějakou dobu cvičení. Přítahy vč. nevím jestli zařadit, ale asi si ještě chvíli počkám.

Pondělí,čtvrtek
Tlaky nahoru 4x8
Tlaky rovně 3x8
Rozpažování 3x10(rozpažování nahoru 3x10)
Hyperextenze 4x15
Shyby 4x max
Přítahy jednoručky 4x8 (nebo to vyměním za velkou činku)
Upažování v předklonu 3x10 (upažování 3x10)
Tlaky s velkou činkou 5x8 (Tlaky ramen 5x10)
Krčení ramen 5x12

Úterý,pátek
Dřep 5x8
Zakopávání 4x10
Výpady 3x10
Lýtka 4x12
Oboručka podhmatem 4x6
Jednoručky 4x8 (kladiva 4x8)
Kliky na bradlech 4x8
Benchpress úzký 4x8

Cviky v závorkách budu cvičit další trénink. Chci vědět jestli mám změnit cviky,počet cviků, série, počet sérií, opakování atd. díky
Robin999

Člen
# Zasláno: 19 Lis 2013 16:55

napsal jsem blbost série, počet sériíí to je jedno chtěl jsem to napsat 1x :D
Legi

Moderátor
# Zasláno: 19 Lis 2013 17:35

Tak je to trénink.....já tady tyto splity nerad hodnotím...protože jsem zaujatej. Kolik Ti vůbec je?

42let @ 195cm @ 125kg
Robin999

Člen
# Zasláno: 19 Lis 2013 17:51

Proč je nerad hodnotíš a jak jsi zaujatej? Bude mi 15
Legi

Moderátor
# Zasláno: 19 Lis 2013 17:58

Je to takový tisíckrát nic zabilo vola...

No, ono něco takovýho tady spousta lidí cvičí...tak aby mě nesežrali i s chlupama!

Řídím se v tréninku tímto manifestem...který je samozřejmě upraven a doplněn o kulturistické prvky, ale v základu bych to z fleku podepsal. Ty jsi ještě mladý, takže nevadí, když začneš volněji...ale počti a uvědom si...jak je Tvůj trénink těmto zásadám vzdálen...

http://www.body-test.cz/jedine-informace-o-trenink u-jake-potrebujete-vedet

42let @ 195cm @ 125kg
Robin999

Člen
# Zasláno: 19 Lis 2013 18:21

Četl jsem si to 2x. A jak je jim vzdálen? Ted už chápu, že izolované cviky (např. zakopávání) je na nic a měl bych to vyměnit za nějaké good mornigs,předklony atd. ? Vzdálen jako že není dost tvrdý nebo jak to myslíš
Legi

Moderátor
# Zasláno: 19 Lis 2013 19:30

Tak zakopávání zrovna není na nic, ale v podstatě jsi to pochopil. Během tréninku není potřeba oběhnout celou posilovnu, ale vybrat si 2-3 vícekloubové cviky a ty doplnit lýtkama a HSS. Celý se to točí o středu těla...čím silnější, tím lepší výsledky. Tyto tréninky jedeš na střídačku silově, nejlépe 5/3/1 rampou a potom objemově, třeba 10x10. Je to brutální, ale učinné.

42let @ 195cm @ 125kg
Robin999

Člen
# Zasláno: 19 Lis 2013 19:41

toto jsme teď našel: Jistá komplikace nastává, máme-li zvolit mezi bench-pressem s velkou činkou a tlaky s jednoručkami. Výhoda jednoruček je v tom, že umožňují delší rozsah pohybu v dolní části opakování. Na druhou stranu, velká činka dovoluje použít vyšší zátěže. Jak z toho ven? V tomto případě je vhodnější velká činka, protože rozdíly v zátěži mohou být velmi podstatné, zatímco rozsah pohybu není zkrácen nijak výrazně.

Takže tam mám hodit benchpress? A jaké vícekloubové cviky na nohy? Nechodím do posilovny takže legpress nic.Takže kromě dřepu ještě jaké?
Robin999

Člen
# Zasláno: 19 Lis 2013 19:42

A v tom článku co si posílal ty bylo taky napsáno že po dokončení dřepu nejdete na legpress zničit nohy dalším tuctem opakování...takže prosím poraď co tam zařadit
Robin999

Člen
# Zasláno: 19 Lis 2013 20:04

Zajimalo by me jak je to tedy s tim benchpressem. Vsude je totiz napsane ze tlaky jsou mnohem lepsi.
Legi

Moderátor
# Zasláno: 19 Lis 2013 20:05

To prohlášení nejsu schopen posoudit, protože je vytržené z kontextu a nejsou zřejmé souvislosti. Řeknu Ti, že osobně cvičím oboje, tlaky jako cvik více na prsa a bench-press úzkým úchopem jako cvik primárně na tricepsy. Kulturistický bench necvičím vůbec, nevidím v tom nic přínosného. Když cvičíš bench s velkou váhou, málokdo dokáže zapojit správně prsa, ale jako vícekloubový cvik na sílu to rozhodně nezavrhuju.

Ano, vybereš si na nohy jeden cvik, max. dva a jedeš třeba 10-20 sérií, podle toho jestli je to objemový, nebo silový trénink. Mimo různých druhů dřepů, se dají cvičit výpady, GHR, rumun a výstupy na lavičku.

42let @ 195cm @ 125kg
dobespavel

Člen
# Zasláno: 19 Lis 2013 20:13

Mě se ten tvůj trénink líbí, sestavené to máš pěkně, možná bych jen dal tlaky před upažováním
Dobrých tréninků je spousta a na každého funguje nejlíp něco jiného, takže klidně tento trénink, co sis napsal, jeď několik a měsíců a uvidíš, jaké budou výsledky
Jsi ještě mladý, je třeba zkoušet a zkoušet a hlavně dbát na techniku provedení

Jednoručky vs. Bench Press - tady záleží na tom, o co ti jde, pokud chceš mohutné klenuté prsní svaly, zvol častěji jednoručky (teď netvrdím, že ti z BP nenarostou), pokud chceš, aby ti rostla síla a hmota obecně celého vršku a chceš ušetřit čas, zvol BP
Já osobně jsem velkým zastáncem klasického Benche v silovém pojetí

Co se týče základního nárustu hmoty a síly spodní poloviny těla jsou dřepy dostačující i bez legpressu, lze je dělat více způsoby

22 let
181 cm
84 kg
Prosím o tykání
dobespavel

Člen
# Zasláno: 19 Lis 2013 20:20

A jinak ten článek, co uváděl Legi je hodně dobře napsaný
A každý, kdo trochu hlouběji čuchl k silovému tréninku, potvrdí, že se zakládá na pravdě

22 let
181 cm
84 kg
Prosím o tykání
Robin999

Člen
# Zasláno: 19 Lis 2013 20:26

Legi dřep 10 sérií? To by mě vyšlo celkově na 40sérií. Nebo jak jsi to myslel?
Legi

Moderátor
# Zasláno: 19 Lis 2013 20:35

Ano, je to meta kam by ses měl postupně propracovat. 10 sérií po 10 opakování v objemové variantě (cca. 50-60% maxima na 1 opak.) a 5 sérií po 5 opakování + 5 sérií po 3 opak. + 5 sérií po 1 opak. přičemž zvedáš postupně zátež až k maximu, příp. těsně pod maximum, při silové variantě.

42let @ 195cm @ 125kg
Robin999

Člen
# Zasláno: 19 Lis 2013 20:49

Aha, a co je prosimtě to GHR a GM? A jaké cviky teda na ty nohy, dřep,zakopávání,můžu tam mít ty výpady? a lýtka
Legi

Moderátor
# Zasláno: 19 Lis 2013 20:57

Lýtka se dají cvičit pokaždé. Cviky na nohy jsem Ti psal. GHR znamená glut ham raises, což si zadej na Youtube, abys viděl, jak se to dělá. A GM? To jsem psal? To je zkratka General Motors...

42let @ 195cm @ 125kg
Robin999

Člen
# Zasláno: 19 Lis 2013 21:04

ne ale bylo to myslím v tom článku co si mi posílal
Legi

Moderátor
# Zasláno: 19 Lis 2013 21:09

Aha, to se málokdy zkracuje, ale znamená to - good mornings, tedy předklony s velkou činkou na zádech...zmrkni to

42let @ 195cm @ 125kg
Robin999

Člen
# Zasláno: 19 Lis 2013 21:13

jojo já vím co to je už jsem to cvičil
Vaše odpověď
Tučné  Kurzíva  Podtržené  Odkaz na obrázek  Insert YouTube video   URL    vypnout *Co to je?

:) ;) :-p :-( :-D smirk :up: :down: :up2: :hi: :clapping: :handshake: :smile: :tease: :wait: :giggle: :winking: :laugh: :cool: :confused: :nodding:
Další smajlíci Zakázat smajlíky
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Do diskuse mohou přispívat jen registrovaní uživatelé. Zadejte své přihlašovací jméno a heslo, nebo se zaregistrujte.

[ANTISPAM] Zadejte pismeno "J" zde:

Právě online: Hosté - 1
Členové - 1 [ vlaydimir ]
Nejvíce uživatelů online: 409 [21 Led 2021 16:35]
Hosté - 409 / Členové - 0