Posilovani.net  
 Posilovani.net - Domů - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -

forum.posilovani.net / Trénink / Sumo mrtvý tah místo dřepu ?
Autor Zpráva
Fruss

Člen
# Zasláno: 28 Zář 2013 17:18

Vytvořil jsem si doma svojí menší posilovnu a je mi v ní dobře. Problém teď nastává v tom, že mám zatím prostředky k tomu dřepovat pouze se sto kily, protože můj improvizovaný "držák" na osu má právě tenhle limit. Já bych se ovšem už chtěl silově posunout dál a tak se chci zeptat zda je mrtvý tah sumo stylem na sílu nohou stejně nebo aspoň velice podobně účinný.
Můžu efektivně nahradit hluboký dřep s osou na zádech sumo mrtvým tahem?
Legi

Moderátor
# Zasláno: 28 Zář 2013 18:40

Bohužel, ale to opravdu nelze. Zadní hluboký dřep se dá "nahradit" kombinací předního dřepu a good mornings, případně GHR. Nicméně neupínej se za každou cenu k maximálce. Uděláš se 100kg 6 sérií po 6 opakováních? 6 sérií po 10 opakování? Buď si jist, že z takových tréninků rostou nohy.

42let @ 195cm @ 125kg
Fruss

Člen
# Zasláno: 28 Zář 2013 23:01

No se 100kg udělám pět sérií o pěti opakováních....mám rád zvedání velkých vah a lákají mě série s menším počtem opakování. Nicméně pokud to nelze nahradit, tak budu teda dřepovat se stovkous více opakováními a silově se budu zlepšovat jenom v ostatních cvicích.
Jenom by mě zajímalo proč to nejde ? Já jsem se o sumo mrtvolách dočetl, že zapojují prakticky úplně ty samé svaly jako dřep. Ale chápu, že tam asi bude nějaký rozdíl...
Legi

Moderátor
# Zasláno: 29 Zář 2013 14:24

.....a to dost podstatný. SMT je cvik přednostně zasahující záda. U SMT máš nohy daleko od sebe a rozsah pohybu kolenního kloubu je velmi malý. Přetěžuje se vnitřní strana nohou, specificky vnitřní kolenní vazy, proto to zařadím do tréninku jednou za čas pro zpestření. Zrovna dneska jsem to zařadil, abych měl čerstvé dojmy. Opravdu tento cvik není mým favoritem. Pro trénink maximálek je stejně nejlepší zajít jednou za týden do posilky vybavenou silovou klecí. Je to výrazně bezpečnejší.

42let @ 195cm @ 125kg
Vaše odpověď
Tučné  Kurzíva  Podtržené  Odkaz na obrázek  Insert YouTube video   URL    vypnout *Co to je?

:) ;) :-p :-( :-D smirk :up: :down: :up2: :hi: :clapping: :handshake: :smile: :tease: :wait: :giggle: :winking: :laugh: :cool: :confused: :nodding:
Další smajlíci Zakázat smajlíky
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Do diskuse mohou přispívat jen registrovaní uživatelé. Zadejte své přihlašovací jméno a heslo, nebo se zaregistrujte.

[ANTISPAM] Zadejte pismeno "J" zde:

Právě online: Hosté - 1
Členové - 1 [ vlaydimir ]
Nejvíce uživatelů online: 409 [21 Led 2021 16:35]
Hosté - 409 / Členové - 0