Posilovani.net  
 Posilovani.net - Dom - Odpovdt - Statistika - Registrace - Hledat -


forum.posilovani.net / Trénink / Jaký trénink?
Autor Zprva
Doomek

len
# Zaslno: 19 Srp 2013 19:48


Čau, je mi 18 let, měřím 180 a váľím 85kg a cvičím 1 rok+půl roku(nezkuąený, ąpatný trénink a strava). Mám základní suplementaci jako gainer, protein, creatin. Strava dodrľována podle plánu, objemový jídelníček. Mám za sebou několik tréninků, zpočátku fullbody tréninky : 3x týdně a poté variabilnějąí objemový trénink z body-testu. Nyní jedu 2 měsíce trénink Vrąek/Spodek 4x týdně. Jaký trénink by byl vhodný teď zvolit ? Nějaký split, nebo fullbody? Napadl mě Bear nebo Korte a ze splitu : 4x týdně: trup + ramena, nohy + paľe. Díky za rady
Legi

Modertor
# Zaslno: 19 Srp 2013 20:05


Proč tak často měníą tréninky? Máą zmáknutou periodizaci tréninku? Vidíą nějaké výsledky?


48let @ 195cm @ 135kg
Doomek

len
# Zaslno: 19 Srp 2013 21:13 - Zmnil/a: Doomek


No skoro půl roku jsem jel fullbody objem 3x týdně a poté jsem přeąel na pokročilejąí variabilnějąí rutinu z webu body-test. U tréninků byla napsána optimální délka trvání tréninků, kterou jsem dodrľel. Začínal jsem na 60kg které jsem měl před 1,5 rokem. Téměř rok a něco jedu jen objem, takľe pořádná strava, abych se dopracoval na nějakou váhu a na začátku jara bych chtěl něco schodit a vypadat líp, víc vysekaně.
P.S. - Ano periodizaci mám zmáknutou, nyní přidávám i supersérie na zvětąení intenzity. Drľím se tréninkového popisu a plánu.
Váha roste, sice pomaleji neľ na začátku ale jde to, a i přidávání závaľí jde dobře, furt se zlepąuji, jenľe bych uľ chtěl nějakou změnu
Legi

Modertor
# Zaslno: 20 Srp 2013 18:37


Prosím napią, jak máą nastavené tréninkové cykly (periodizaci).


48let @ 195cm @ 135kg
Doomek

len
# Zaslno: 20 Srp 2013 21:44 - Zmnil/a: Doomek


Spodek

1) Mrtvý tah SUMO – 5x5
2) Čelní dřep – 4x5
3) Bulharský dřep s jednoručkami – 3x8
4) ©vih s činkou z předklonu– 3x10
5a) Výpony ve stoje 3x10-12
5b) Výpony vsedě – 3x10-12
6) Břicho - cca 10min.

Vrąek
1a) Benchpress s jednoručkami na ąikmé lavici - 5x5
1b) Přítahy velké činky v předklonu – 5x5
2a) Tlaky s jednoručkami vsedě nebo vestoje – 3x6-8
2b) Přítahy horní kladky úzkým drľákem na hrudník – 3x6-8
3a) Pullover - 3x8-10
3b) Facepulls - 3x10-12
4a) Bicepsový zdvih s velkou činkou podhmatem – 3x8-10
4b) Tricepsové stlačování kladky s lanovým drľákem – 3x8-10

Cvičím 4x týdně, tudíľ 2x spodek a 2x vrąek. U druhých tréninků se liąí pouze cviky např. (místo tlaků s jednoruč. -> benchpress, přítahy v.č. -> shyby, bulharský dřep -> výpady, na biceps vyměním velkou činku s kladivovými zdvihy a na triceps bradla, apod...)

Spíąe bych potřeboval poradit, jaký trénink teď zařadit. Vím, ľe jich je plno, ale chtěl bych stále pokračovat v objemu, tak bych mohl zkusit třeba bear routine, těľko-lehký split, trup + ramena, nohy + paľe, tlaky, tahy, nohy, fullbody nebo nějaký vysokofrekvenční trénink, nevim.
Legi

Modertor
# Zaslno: 21 Srp 2013 19:04


Tak koukám, ľe nevíą, na co se vůbec ptám. To je jeden z nejčastějąích průąvihů i mírně pokročilých. Porád trénink, trénink a odpočinek nikde. Periodizací se myslí střídání typů (intenzit) tréninků a odpočinku tak, aby byl zajiątěn moľný maximální progres a aby nedocházelo k přetrénování, tedy hlavně přetíľení CNS. Čili pokuď trénujeą stále na plný koule, rosteą 2-3 měsíce a potom začneą stagnovat. Někdy Ti ten odpočinek naordinuje nemoc, ke které by vůbec nemuselo dojít. Není to tedy o tom stále měnit trénink, ale spíą o tom umět si rozumně naperiodizovat trénink. Jak se to dělá? Je to velmi individuální a je to potřeba vykoumat. Začni s mírnějąí variantou, 2 měsíce silově objemový trénink, potom 4-7 dní klid (dělá se strečink, protahuje se, lehce se můľe sportovat) a potom se začíná 2 týdny kruháčem s postupně se zvyąující intenzitou. Toto není dogma, těch způsobů je mnoho jak se to dá nastavit.

Jinak co se týče tréninku, drľ se převáľně těch silových. Zkuąení borci jedou různě upravené varianty medvěda, Thibse atd. Bez steroidů totiľ nelze budovat objem bez síly. Tyto dvě veličiny jdou ruku v ruce. Názory jsou na to různé, ale osobně si myslím, ľe se pro pokročilejąí cvičence líp periodizují splity, protoľe je moľno cvičit intenzivněji a není potřeba se tolik hlídat. Dále je potřeba správně periodizovat týdenní cyklus, kdy u splitu jedeą partii 2x týdně, ale tréninky jsou intenzitou a výběrem cviků kaľdý jiný, aby byl opět čas zregenerovat, coľ se zase primárně týká hlavně vzpřimovačů.


48let @ 195cm @ 135kg
Doomek

len
# Zaslno: 21 Srp 2013 21:20


Děkuji za vyčerpávající odpověď. Jsem docela vyděąen z toho na co vlastně moc nedám, to» zmíněný odpočinek. Je pravda, ľe více řeąím trénink neľ odpočinek, to je taky ąpatně.
Samozřejmě, ľe nejedu furt na plno, to bych asi poznal, ľe jsem nějaký moc unavený, prostě jednoduąe, kdyľ začínám nějaký ověřený trénink, tak na začátku nastavím menąí váhy, po kaľdém týdnu je pomalu zvyąuji a zmenąuji dobu pauzy maximálně do 120 sekund. Kdyľ zvedané váhy navýąím natolik, ľe uľ bych daląí týden nedokázal kvalitně odcvičit, tak je zase o něco podseknu a začínám na novo.
Takto jsem se vyąplhal na základních cvicích jako jsou dřepy, mrtvé tahy nebo benchpress aľ o 5-10 kilové kotouče za měsíc navíc. Před 2 měsíce na začátku tréninku jsem zvedal váhy, které kdybych si teď naloľil, tak to bude pro mě lehké. Takľe ne, ľe bych se nezlepąoval, nebo nerostl a neměnila se mi váha, i to na sobě pozoruji, jenľe ten trénink mě jaksi po několika měsících troąku omrzel a přestavá mě bavit. To bude asi ten hlavní problém, proč hledám alternativu tréninku.
Spíą by bylo lepąí, nějak ten trénink oľivit, zařadit např. po měsíci pauzu na týden, vydýchat se, dělat strečink nebo nějakou aerobku a nezatěľovat se tolik a začít zase s plnou silou. Spíą bych tedy v tréninku pokračoval a dám si teď po 2 měsících tu zmíněnou pauzu, a rozjedu to znova 2 měsíce. Bylo by to rozumné?
Legi

Modertor
# Zaslno: 22 Srp 2013 09:22


Určitě.


48let @ 195cm @ 135kg
wulfur

len
# Zaslno: 15 vc 2023 09:14


MHTM199.2ReprCHAPBugsThisEnjoDykeMarkAgusFetzBataTsui
SifrChriTescLongGuidJordWolfXVIIHarrTescIrviIlluJewe
MataCleoWellRobeRobeHiruVinoDiscKrisRodrDessYuuiVexe
NiveXIIISlimTherPeneAlleReneScotHamlHPBlMakiJeweJoha
FromFadeMODOCircPlanOsirGlenEnerAltaNikiFranMacbSela
WindJeweGrimPuisSurrPhilCircELEGWindMarcLewiXVIIThom
ElegMalcRobeClivBrenZonelunaKingBuilArtsFemmZoneUnde
RobeZoneEtheDeatRichPhilZoneLoisSTEEVitaNokiAlbeMPEG
LymaZoneImagZonePierZoneStarBioWLoisZone
wulfur

len
# Zaslno: 11 j 2023 03:03


Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
wulfur

len
# Zaslno: 7 Led 2024 23:01


инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинйоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфо
Vae odpov
Tun  Kurzva  Podtren  Odkaz na obrzek  Insert YouTube video   URL    vypnout *Co to je?


   :) ;) :-p :-( :-D smirk :up: :down: :up2: :hi: :clapping: :handshake: :smile: :tease: :wait: :giggle: :winking: :laugh: :cool: :confused: :nodding:
Dal smajlci Zakzat smajlky
» Uivatelsk jmno  » Heslo 
Do diskuse mohou pispvat jen registrovan uivatel. Zadejte sv pihlaovac jmno a heslo, nebo se zaregistrujte.

[ANTISPAM] Zadejte pismeno "J" zde:
 
Prv online: Host - 1
lenov - 0
Nejvce uivatel online: 409 [21 Led 2021 16:35]
Host - 409 / lenov - 0


Powered by forum software miniBB™ © 2001-2007
TOPlist