Posilovani.net  
 Posilovani.net - Domů - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -

forum.posilovani.net / Trénink / kardio po cviceni
<< . 1 . 2 . 3 . >>
Autor Zpráva
Jirka73

Člen
# Zasláno: 21 Úno 2014 15:18

Ok Legi, to jsem asi potřeboval slyšet
Měl bys ve svém repertoáru nějaký dobrý a efektivní silový trénink na
těch 2 x týdně?
Legi

Moderátor
# Zasláno: 21 Úno 2014 15:56

Něco vymyslím...

48let @ 195cm @ 135kg
quakmen

Člen
# Zasláno: 21 Úno 2014 17:04

No také jsem zvědav na ten trénink
Já teď jedu trénink který je na tři dny.

Den 1 - 8serii x 3 opakovaní dřep + 5x5 bench (+ ramena, tricepsy) 
Den 2 - mrtvý tah, záda, bicepsy 
Den 3 - 5x5 dřep + 8x3 bench 
Jirka73

Člen
# Zasláno: 24 Úno 2014 13:32

Legi, tak to budu fakt rád, jestli něco vymyslíš. Přeci jen se bude líp cvičit, když to budu mít napsaný od profíka a nebudu si aspoň přidávat a zatavovat se..
Na oplátku můžu sestavit běžecký trénink já Tobě
Jinak přemýšlím o tom tréninku, jestli to koncipovat pro oba tréninky jako výlučně silovku s parametrem 3-5 op jako rampa + nějaké cviky na 8-10 op. s tím, že silové vytrvalosti mám dost v těch mých specifických trénincích běh, kolo, plavání anebo dát jeden trénink jako tu vyloženě silovku a zaklad rampu 5-3op a druhý trénink v podobě superserií na cca 10-15 opakování.
Počítám že bych k tomu ještě jezdil takový doplňkový trénink, který dělám 1-2 x týdně i teď a to buď doma nebo i v lese jako součást běžeckého tréninku, kdy jedu takový kruháč shyby-kliky-výpady-břicho...
Legi

Moderátor
# Zasláno: 24 Úno 2014 13:41

Profíka? A toho jako vidíš kde? Já jsem prosím amatér s velkým drnčivým Rrrrr!

Tak k běhu mě asi nepřinutíš....leda že bych viděl běžet kolem nějaký mladý srnčí...

48let @ 195cm @ 135kg
Jirka73

Člen
# Zasláno: 26 Úno 2014 14:47

Tak dobře tedy amatére, beru to na vědomí
A myslíš, že bys mohl tedy pro ten můj účel navrhnout nějaký pěkný amatérský trénink?
Jinak s tím během jsem si to tak nějak i myslel...
Legi

Moderátor
# Zasláno: 26 Úno 2014 14:56

Všechno postupně...teď budu mít víc času...tak na tom začnu dělat. Víš jak to říkal Mireček...nejdřív se musím hodně milovat, potom hodně učit a potom napíšu trénink...

48let @ 195cm @ 135kg
Jirka73

Člen
# Zasláno: 27 Úno 2014 10:57

Ok Legi, v klídku. Už tak díky. Těšim se a jsem na to docela zvědavej
Tak to hlavně všechno zvládni
Legi

Moderátor
# Zasláno: 27 Úno 2014 11:01

Jo....a už mi nikdy neříkej amatére...každou chvíli čekám, že mě Starosta pošle první výplatu....

48let @ 195cm @ 135kg
Jirka73

Člen
# Zasláno: 28 Úno 2014 11:35

Tak vidíš, že jsem měl pravdu, jseš profík! A ne, že ne)
quakmen

Člen
# Zasláno: 4 Říj 2014 15:22

Legi
jak jsme tu řešily ty BCAA před cvičením tak jsem to zmínil na foru na FB že by se BCAA neměli brát před cvičením a že je studie v roce 2010 a vyvrátili studii z roku 2005 že užívání BCAA před a během tréninku zvyšuje glykémii orgánů a člověk si koleduje o diabetes II. typu
Legi

Moderátor
# Zasláno: 4 Říj 2014 17:05

Nazdar, jestli to chápu dobře, někdo nějakou studií vyvrátil jinou studii?
To je běžné. Máš na ni odkaz, nebo je to jen jedna paní povídala? U mě stále platí jen zákony fyziologie. BCAA jsou glukogenní aminokyseliny a cokoli glukogenního zvyšuje glykémii. Toť fakt. Samozřejmě když si dá 120kg borec 5g BCAA, tělo si toho v podstatě ani nevšimne. Další otázkou je smysluplnost podávání BCAA před tréninkem. Všude se uvádí, že samotná BCAA dokážou ochránit spalování svalové hmoty během tréninku. A jak? Nikdy nikdo to vědecky nevysvětlil. Anaerobní proces (rezistenční trénink) je veskrze katabolický děj, kdy se energetické zásoby (glykogen a bílkoviny-svaly) rozkládají na jednodušší látky jako je ATP, CO2 atd. Přítomnost BCAA v krvi toto nemůže nijak ovlivnit. Při vyšší dávce jen zvýší glykémii s následnou hypoglykemickou fází a nebezpečím z toho vyplývajícím. Ale novým vědeckým poznatkům se nebráním. Dříve si lidé taky mysleli, že je Země placatá...

48let @ 195cm @ 135kg
quakmen

Člen
# Zasláno: 4 Říj 2014 22:42

http://www.myfitbodylife.com/does-bcaa-cause-diabe tes/
quakmen

Člen
# Zasláno: 4 Říj 2014 22:46

Tady jsme to lehce probírali na FB

https://www.facebook.com/groups/FitnessMotivationC Z/1549148908633594/?ref=notif&notif_t=group_commen t_reply
Legi

Moderátor
# Zasláno: 5 Říj 2014 07:36

OMG, komerční stránka jako zdroj informací. To snad nemyslíš vážně. Jako obvykle je tam spousta polopravd a zavádějících informací. Argumentovat studiemi prováděným na krysách je v poslední době také moc oblíbené. Fyziologická fakta jsou ovšem následující...

ad 1/ Krystalické BCAA nejprve zvýší tvorbu inzulínu. Pracující svaly na zvýšený inzulín nereagují, tam již přednostně probíhají zátěžové metabolické pochody. Zvýšená tvorba inzulínu spustí v ostatních tělesných orgánech přeměnu glukózy na glykogen nebo tuk, čímž se sníží její hladina v těchto orgánech. Takže se ostatní tělesné orgány najednou ocitnou ve stavu, který vypadá jako hladovění nebo vyčerpání ze zátěže, jako by již zátěž mnohem delší dobu probíhala. Může dojít ke snížení hladiny glukózy v krvi, což se nepříznivě projeví v mozku na psychické odolnosti na zátěž.

ad 2/ Pokud jsou tam obsaženy látky zvyšující citlivost buněk na inzulín, výše uvedený proces má silnější průběh.

ad 3/ Svaly nejsou biochemicky stavěny primárně na spalování glukózy, dokonce ani nemají enzymové systémy pro přeměnu glykogenu na glukózu. Jsou zařízené na to, že se energeticky využívá svalový glykogen, který se nepřeměňuje na glukózu, ale na pyruvát a laktát, které se spalují v citrátovém cyklu. Glukóza je v nich použitelná a výhodná jako metabolit citrátového cyklu, ale její aktuální dodávky pro pracující svaly jsou limitované výkonností trávicí soustavy a oxidační schopností organismu, která je velmi nízká. V praxi je 100 kg sportovec schopen oxidovat za hodinu pouze 12 g glukózy.

Ostatně můžeš to vyzkoušet sám na sobě. Dej si 30 minut před tréninkem 30g BCAA (ať se to může projevit, i když máš nižší inzulínovou odezvu) a odjeť anaerobní silový trénink. Jinak tady můžeme diskutovat a přít se donekonečna. Ona je osobní zkušenost, osobní zkušenost.

Více zde: http://m.cz-sportovni-vyziva.cz/news/problematika- aminokyselin-ve-vrcholovem-sportu-a-vyberu-aminoky selinovych-doplnku-sportovni-vyzivy/

48let @ 195cm @ 135kg
Jirka73

Člen
# Zasláno: 3 Pro 2014 12:35

Ahoj Legi, jsem rád, že jsi zpátky
Můžeme navázat na to, kde jsme skončili ohledně té mé kombinace silových a aerobních tréninků?
Někdy na jaře jsme si psali, že by se dal případně udělat i nějaký srazík a dával jsem Ti do mailu i telefon, dalo by se to ještě?
Jirka
Legi

Moderátor
# Zasláno: 3 Pro 2014 14:31

Ahoj Jirko,
samozřejmě Ti rád pomůžu. S tím osobním setkáním nechci zatím nic slibovat, pokuď se jedná o mou návštěvu Prahy. Absolutně nestíhám.

48let @ 195cm @ 135kg
Jirka73

Člen
# Zasláno: 3 Pro 2014 16:57

Tak to jsem rád, že si na mě pamatuješ Díky moc, samozřejmě to nehoří,
uvidíme, jak to vyjde. Když tak můžeme po mailu nebo spíš tady?
Legi

Moderátor
# Zasláno: 3 Pro 2014 16:59

Spíš tady, jestli to nečemu nevadí.

48let @ 195cm @ 135kg
Jirka73

Člen
# Zasláno: 8 Pro 2014 16:02

Tak fajn, rád bych zkonzultoval můj trénink, cvičím teď zhruba
tohle 3 x týdně:

Den 1:
Silové přemístění nebo High Pulls 10 x 3
Přední dřep 5x5 + max.rep
Dipsy na bradlech nebo na kruzích 5 x 10-15

Obrácené přítahy na kruzích + kliky na kruzích 3x 10-15 superserie
Tlaky jednoruček ve stoje na balanční podložce + shyby podhmat + břicho 3 x 10-15 superserie

Den 2:
Dřep 5x5 + 4x10
Bench nebo Military Press 5x5 + max rep.
Shyby 5 x 10-15
Trh s jednoručkou 6-3-2-1

Výpady + Zanožování 3 x 10-15 superserie
Zkracovačky + Přednožování + lýtka - superserie

Den 3:
Miltary Press nebo Bench 10 x 3
Mrtvý tah nebo Silové přemístění 5x5
Trh + Dřepy s činkou nad hlavou 5-4-3-2-1
Leg Press 5 x 10-15

Kliky na kruzích + shyby - 3 x 10-15 superserie
Upažování ve stoje na balanční podložce + pullover 3 x 10-15 - superserie

Co si o tom myslíš, je to ok?

Další věc je začlenění téhle silovky do celkového tréninkového režimu, kde
je ještě tak 3-4x běžecký tréninky a tak 2-3 x týdně plavání a někdy ještě veslařský trenažer.
Nebije se to už mezi sebou, co si o tom myslíš?
Silovka je teď pro mě priorita, ale přeci jen ještě nechci ztratit tu léty zskanou vytrvalost a třeba si někdy ještě v budoucnu dát za veterány nějaký ultramaraton nebo triatlon, když tedy zdraví dovolí, což teď neumožňuje, ale posilovna je ok a jde to pomalu nahoru.

Ještě bych docela probral i výživu, ale to asi ne v tomto vláknu, mám na to založit nějaké nové téma?

Dík moc.
Legi

Moderátor
# Zasláno: 8 Pro 2014 18:44

Téda, Ty se nezdáš. Nemám výtek, snad jedině bych do silovky nepletl ty max rep série. Vytrvalost trénuj jindy, během, veslováním atd.

K těm 3 dnům silovky bych dával max. 2 dny aerobky. Plavat se dá kdykoli, myslím piánko.

Založ si svůj tréninkový log a tam se budeme zabývat jen Tebou.

48let @ 195cm @ 135kg
Jirka73

Člen
# Zasláno: 12 Pro 2014 12:46

Ok Legi, tak to jsem rád, že necvičím nějaké nesmysly
Aerobky je tam moc a je to pak kontraproduktivní k nabírání svalů a síle, co? Já vím, ale mě to nějak nedá.. A taky bych chtěl zůstat alespoň kapánek vyrýsovanej
Cvičím teď tímhle stylem už několik měsíců, síla šla docela pěkně nahoru, hmota minimálně (to bude asi ta aerobka..
Jestli mi to projde, tak bych se ještě zeptal ohledně toho tréninku tady, jo?
A pak se pokusím založit ten log.

Zařadil bys Legi v tomhle programu nějaké odpočinkové, ty tzv. deloaded týdny? Po jaké době a jakou by měly mít podobu?
Zatím to jedu nepřetržitě a snažím se pořád lehce přihazovat.
Další věc je jak dlouho by se u tohoto programu dalo zůstat, případně jak ho šikovně obměnit nebo čím navázat? Doporučil bys něco?

Kdybych tu aerobku redukoval, je možné tam zařadit ještě jeden takový doplňkový silový trénink v domácích podmínkách, který by se skládal z různých variant shybů, kliků, dipsů, dřepů na jedné noze, cvičení na bosu, atd?

Díky moc Legi
Legi

Moderátor
# Zasláno: 12 Pro 2014 16:46 - Změnil/a: Legi

Jirko, bez pořádné periodizace se tělo jednoho dne sekne a budeš mít buď metabolické, nebo psychické problémy, či obojí. Samozřejmě je deload nutností. Každý 4-5 týden zařaď týden trénink s hodně opáčkama, pohodičku a každé 3 měsíce se na týden zaparkuj na kanape. Každej samo vydrží jinak, takže se snaž poslouchat svoje tělo.

Jinak při tolika aerobky je to nabírání problematické, musel bys zvýšit příjem živin. Jde to?

To ubrání/přidání jde udělat.

48let @ 195cm @ 135kg
Jirka73

Člen
# Zasláno: 19 Pro 2014 13:23

Legi, je fakt, že k tomu přetrénovávání mám tendence už od mladých let, trenéři by mohli vyprávět
Takže na deload spíš více opáčkový pumpovací trénink než jet stejný trénink a jen ubrat váhy a serie?
Omezil bys v tom odpočinkovém týdnu i aerobku nebo tu nechal?
Co se týká těch živin, tak tam asi ještě nějaké rezervy budou, nevím, jak bys to ale viděl Ty. Mám sem hodit jídelníček i s tréninkem a doplňky výživy?
Myslíš. že bys mohl poradit i nějaký ten návazný trénink na ten můj současný?
Legi

Moderátor
# Zasláno: 19 Pro 2014 17:00

Ano
Aerobku můžeš nechat, ale jen rekreační...žádný TF 180.
Ano
Ano

48let @ 195cm @ 135kg
Jirka73

Člen
# Zasláno: 23 Pro 2014 19:29

Díky Legi, tak po Vánocích se do toho pustíme, jo?
Zatím přeju šťastné a veselé, klídek, pohodu a zdravíčko. Užij si to a nepřejídej se moc cukrovím
Legi

Moderátor
# Zasláno: 23 Pro 2014 20:31

Jasně, taky Tobě sťastné a anabolické!

A s tím cukrovím...pozdě. Zblajzl jsem všechno. Z důvodu výčitek jdu zítra do posilky.

48let @ 195cm @ 135kg
vlaydimir

Člen
# Zasláno: 29 Říj 2021 00:23

инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинйоинфо
инфоинфо
vlaydimir

Člen
# Zasláno: 29 Říj 2021 00:24

инфоинфо
vlaydimir

Člen
# Zasláno: 29 Říj 2021 00:25

tuchkasинфоинфо
<< . 1 . 2 . 3 . >>
Vaše odpověď
Tučné  Kurzíva  Podtržené  Odkaz na obrázek  Insert YouTube video   URL    vypnout *Co to je?

:) ;) :-p :-( :-D smirk :up: :down: :up2: :hi: :clapping: :handshake: :smile: :tease: :wait: :giggle: :winking: :laugh: :cool: :confused: :nodding:
Další smajlíci Zakázat smajlíky
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Do diskuse mohou přispívat jen registrovaní uživatelé. Zadejte své přihlašovací jméno a heslo, nebo se zaregistrujte.

[ANTISPAM] Zadejte pismeno "J" zde:

Právě online: Hosté - 2
Členové - 0
Nejvíce uživatelů online: 409 [21 Led 2021 16:35]
Hosté - 409 / Členové - 0