Posilovani.net  
 Posilovani.net - Dom - Odpovdt - Statistika - Registrace - Hledat -


forum.posilovani.net / Trénink / kardio po cviceni
<< . 1 . 2 . 3 . >>
Autor Zprva
Jirka73

len
# Zaslno: 21 no 2014 15:18


Ok Legi, to jsem asi potřeboval slyąet
Měl bys ve svém repertoáru nějaký dobrý a efektivní silový trénink na
těch 2 x týdně?
Legi

Modertor
# Zaslno: 21 no 2014 15:56


Něco vymyslím...


48let @ 195cm @ 135kg
quakmen

len
# Zaslno: 21 no 2014 17:04


No také jsem zvědav na ten trénink
Já teď jedu trénink který je na tři dny.

Den 1 - 8serii x 3 opakovaní dřep + 5x5 bench (+ ramena, tricepsy) 
Den 2 - mrtvý tah, záda, bicepsy 
Den 3 - 5x5 dřep + 8x3 bench 
Jirka73

len
# Zaslno: 24 no 2014 13:32


Legi, tak to budu fakt rád, jestli něco vymyslíą. Přeci jen se bude líp cvičit, kdyľ to budu mít napsaný od profíka a nebudu si aspoň přidávat a zatavovat se..
Na oplátku můľu sestavit běľecký trénink já Tobě
Jinak přemýąlím o tom tréninku, jestli to koncipovat pro oba tréninky jako výlučně silovku s parametrem 3-5 op jako rampa + nějaké cviky na 8-10 op. s tím, ľe silové vytrvalosti mám dost v těch mých specifických trénincích běh, kolo, plavání anebo dát jeden trénink jako tu vyloľeně silovku a zaklad rampu 5-3op a druhý trénink v podobě superserií na cca 10-15 opakování.
Počítám ľe bych k tomu jeątě jezdil takový doplňkový trénink, který dělám 1-2 x týdně i teď a to buď doma nebo i v lese jako součást běľeckého tréninku, kdy jedu takový kruháč shyby-kliky-výpady-břicho...
Legi

Modertor
# Zaslno: 24 no 2014 13:41


Profíka? A toho jako vidíą kde? Já jsem prosím amatér s velkým drnčivým Rrrrr!

Tak k běhu mě asi nepřinutíą....leda ľe bych viděl běľet kolem nějaký mladý srnčí...


48let @ 195cm @ 135kg
Jirka73

len
# Zaslno: 26 no 2014 14:47


Tak dobře tedy amatére, beru to na vědomí
A myslíą, ľe bys mohl tedy pro ten můj účel navrhnout nějaký pěkný amatérský trénink?
Jinak s tím během jsem si to tak nějak i myslel...
Legi

Modertor
# Zaslno: 26 no 2014 14:56


Vąechno postupně...teď budu mít víc času...tak na tom začnu dělat. Víą jak to říkal Mireček...nejdřív se musím hodně milovat, potom hodně učit a potom napíąu trénink...


48let @ 195cm @ 135kg
Jirka73

len
# Zaslno: 27 no 2014 10:57


Ok Legi, v klídku. Uľ tak díky. Těąim se a jsem na to docela zvědavej
Tak to hlavně vąechno zvládni
Legi

Modertor
# Zaslno: 27 no 2014 11:01


Jo....a uľ mi nikdy neříkej amatére...kaľdou chvíli čekám, ľe mě Starosta poąle první výplatu....


48let @ 195cm @ 135kg
Jirka73

len
# Zaslno: 28 no 2014 11:35


Tak vidíą, ľe jsem měl pravdu, jseą profík! A ne, ľe ne)
quakmen

len
# Zaslno: 4 j 2014 15:22


Legi
jak jsme tu řeąily ty BCAA před cvičením tak jsem to zmínil na foru na FB ľe by se BCAA neměli brát před cvičením a ľe je studie v roce 2010 a vyvrátili studii z roku 2005 ľe uľívání BCAA před a během tréninku zvyąuje glykémii orgánů a člověk si koleduje o diabetes II. typu
Legi

Modertor
# Zaslno: 4 j 2014 17:05


Nazdar, jestli to chápu dobře, někdo nějakou studií vyvrátil jinou studii?
To je běľné. Máą na ni odkaz, nebo je to jen jedna paní povídala? U mě stále platí jen zákony fyziologie. BCAA jsou glukogenní aminokyseliny a cokoli glukogenního zvyąuje glykémii. To» fakt. Samozřejmě kdyľ si dá 120kg borec 5g BCAA, tělo si toho v podstatě ani nevąimne. Daląí otázkou je smysluplnost podávání BCAA před tréninkem. Vąude se uvádí, ľe samotná BCAA dokáľou ochránit spalování svalové hmoty během tréninku. A jak? Nikdy nikdo to vědecky nevysvětlil. Anaerobní proces (rezistenční trénink) je veskrze katabolický děj, kdy se energetické zásoby (glykogen a bílkoviny-svaly) rozkládají na jednoduąąí látky jako je ATP, CO2 atd. Přítomnost BCAA v krvi toto nemůľe nijak ovlivnit. Při vyąąí dávce jen zvýąí glykémii s následnou hypoglykemickou fází a nebezpečím z toho vyplývajícím. Ale novým vědeckým poznatkům se nebráním. Dříve si lidé taky mysleli, ľe je Země placatá...


48let @ 195cm @ 135kg
quakmen

len
# Zaslno: 4 j 2014 22:42


http://www.myfitbodylife.com/does-bcaa-cause-diabe tes/
quakmen

len
# Zaslno: 4 j 2014 22:46


Tady jsme to lehce probírali na FB

https://www.facebook.com/groups/FitnessMotivationC Z/1549148908633594/?ref=notif&notif_t=group_commen t_reply
Legi

Modertor
# Zaslno: 5 j 2014 07:36


OMG, komerční stránka jako zdroj informací. To snad nemyslíą váľně. Jako obvykle je tam spousta polopravd a zavádějících informací. Argumentovat studiemi prováděným na krysách je v poslední době také moc oblíbené. Fyziologická fakta jsou ovąem následující...

ad 1/ Krystalické BCAA nejprve zvýąí tvorbu inzulínu. Pracující svaly na zvýąený inzulín nereagují, tam jiľ přednostně probíhají zátěľové metabolické pochody. Zvýąená tvorba inzulínu spustí v ostatních tělesných orgánech přeměnu glukózy na glykogen nebo tuk, čímľ se sníľí její hladina v těchto orgánech. Takľe se ostatní tělesné orgány najednou ocitnou ve stavu, který vypadá jako hladovění nebo vyčerpání ze zátěľe, jako by jiľ zátěľ mnohem deląí dobu probíhala. Můľe dojít ke sníľení hladiny glukózy v krvi, coľ se nepříznivě projeví v mozku na psychické odolnosti na zátěľ.

ad 2/ Pokud jsou tam obsaľeny látky zvyąující citlivost buněk na inzulín, výąe uvedený proces má silnějąí průběh.

ad 3/ Svaly nejsou biochemicky stavěny primárně na spalování glukózy, dokonce ani nemají enzymové systémy pro přeměnu glykogenu na glukózu. Jsou zařízené na to, ľe se energeticky vyuľívá svalový glykogen, který se nepřeměňuje na glukózu, ale na pyruvát a laktát, které se spalují v citrátovém cyklu. Glukóza je v nich pouľitelná a výhodná jako metabolit citrátového cyklu, ale její aktuální dodávky pro pracující svaly jsou limitované výkonností trávicí soustavy a oxidační schopností organismu, která je velmi nízká. V praxi je 100 kg sportovec schopen oxidovat za hodinu pouze 12 g glukózy.

Ostatně můľeą to vyzkouąet sám na sobě. Dej si 30 minut před tréninkem 30g BCAA (a» se to můľe projevit, i kdyľ máą niľąí inzulínovou odezvu) a odje» anaerobní silový trénink. Jinak tady můľeme diskutovat a přít se donekonečna. Ona je osobní zkuąenost, osobní zkuąenost.


Více zde: http://m.cz-sportovni-vyziva.cz/news/problematika- aminokyselin-ve-vrcholovem-sportu-a-vyberu-aminoky selinovych-doplnku-sportovni-vyzivy/


48let @ 195cm @ 135kg
Jirka73

len
# Zaslno: 3 Pro 2014 12:35


Ahoj Legi, jsem rád, ľe jsi zpátky
Můľeme navázat na to, kde jsme skončili ohledně té mé kombinace silových a aerobních tréninků?
Někdy na jaře jsme si psali, ľe by se dal případně udělat i nějaký srazík a dával jsem Ti do mailu i telefon, dalo by se to jeątě?
Jirka
Legi

Modertor
# Zaslno: 3 Pro 2014 14:31


Ahoj Jirko,
samozřejmě Ti rád pomůľu. S tím osobním setkáním nechci zatím nic slibovat, pokuď se jedná o mou návątěvu Prahy. Absolutně nestíhám.


48let @ 195cm @ 135kg
Jirka73

len
# Zaslno: 3 Pro 2014 16:57


Tak to jsem rád, ľe si na mě pamatujeą Díky moc, samozřejmě to nehoří,
uvidíme, jak to vyjde. Kdyľ tak můľeme po mailu nebo spíą tady?
Legi

Modertor
# Zaslno: 3 Pro 2014 16:59


Spíą tady, jestli to nečemu nevadí.


48let @ 195cm @ 135kg
Jirka73

len
# Zaslno: 8 Pro 2014 16:02


Tak fajn, rád bych zkonzultoval můj trénink, cvičím teď zhruba
tohle 3 x týdně:

Den 1:
Silové přemístění nebo High Pulls 10 x 3
Přední dřep 5x5 + max.rep
Dipsy na bradlech nebo na kruzích 5 x 10-15

Obrácené přítahy na kruzích + kliky na kruzích 3x 10-15 superserie
Tlaky jednoruček ve stoje na balanční podloľce + shyby podhmat + břicho 3 x 10-15 superserie

Den 2:
Dřep 5x5 + 4x10
Bench nebo Military Press 5x5 + max rep.
Shyby 5 x 10-15
Trh s jednoručkou 6-3-2-1

Výpady + Zanoľování 3 x 10-15 superserie
Zkracovačky + Přednoľování + lýtka - superserie

Den 3:
Miltary Press nebo Bench 10 x 3
Mrtvý tah nebo Silové přemístění 5x5
Trh + Dřepy s činkou nad hlavou 5-4-3-2-1
Leg Press 5 x 10-15

Kliky na kruzích + shyby - 3 x 10-15 superserie
Upaľování ve stoje na balanční podloľce + pullover 3 x 10-15 - superserie

Co si o tom myslíą, je to ok?

Daląí věc je začlenění téhle silovky do celkového tréninkového reľimu, kde
je jeątě tak 3-4x běľecký tréninky a tak 2-3 x týdně plavání a někdy jeątě veslařský trenaľer.
Nebije se to uľ mezi sebou, co si o tom myslíą?
Silovka je teď pro mě priorita, ale přeci jen jeątě nechci ztratit tu léty zskanou vytrvalost a třeba si někdy jeątě v budoucnu dát za veterány nějaký ultramaraton nebo triatlon, kdyľ tedy zdraví dovolí, coľ teď neumoľňuje, ale posilovna je ok a jde to pomalu nahoru.

Jeątě bych docela probral i výľivu, ale to asi ne v tomto vláknu, mám na to zaloľit nějaké nové téma?

Dík moc.
Legi

Modertor
# Zaslno: 8 Pro 2014 18:44


Téda, Ty se nezdáą. Nemám výtek, snad jedině bych do silovky nepletl ty max rep série. Vytrvalost trénuj jindy, během, veslováním atd.

K těm 3 dnům silovky bych dával max. 2 dny aerobky. Plavat se dá kdykoli, myslím piánko.

Zaloľ si svůj tréninkový log a tam se budeme zabývat jen Tebou.


48let @ 195cm @ 135kg
Jirka73

len
# Zaslno: 12 Pro 2014 12:46


Ok Legi, tak to jsem rád, ľe necvičím nějaké nesmysly
Aerobky je tam moc a je to pak kontraproduktivní k nabírání svalů a síle, co? Já vím, ale mě to nějak nedá.. A taky bych chtěl zůstat alespoň kapánek vyrýsovanej
Cvičím teď tímhle stylem uľ několik měsíců, síla ąla docela pěkně nahoru, hmota minimálně (to bude asi ta aerobka..
Jestli mi to projde, tak bych se jeątě zeptal ohledně toho tréninku tady, jo?
A pak se pokusím zaloľit ten log.

Zařadil bys Legi v tomhle programu nějaké odpočinkové, ty tzv. deloaded týdny? Po jaké době a jakou by měly mít podobu?
Zatím to jedu nepřetrľitě a snaľím se pořád lehce přihazovat.
Daląí věc je jak dlouho by se u tohoto programu dalo zůstat, případně jak ho ąikovně obměnit nebo čím navázat? Doporučil bys něco?

Kdybych tu aerobku redukoval, je moľné tam zařadit jeątě jeden takový doplňkový silový trénink v domácích podmínkách, který by se skládal z různých variant shybů, kliků, dipsů, dřepů na jedné noze, cvičení na bosu, atd?

Díky moc Legi
Legi

Modertor
# Zaslno: 12 Pro 2014 16:46 - Zmnil/a: Legi


Jirko, bez pořádné periodizace se tělo jednoho dne sekne a budeą mít buď metabolické, nebo psychické problémy, či obojí. Samozřejmě je deload nutností. Kaľdý 4-5 týden zařaď týden trénink s hodně opáčkama, pohodičku a kaľdé 3 měsíce se na týden zaparkuj na kanape. Kaľdej samo vydrľí jinak, takľe se snaľ poslouchat svoje tělo.

Jinak při tolika aerobky je to nabírání problematické, musel bys zvýąit příjem ľivin. Jde to?

To ubrání/přidání jde udělat.


48let @ 195cm @ 135kg
Jirka73

len
# Zaslno: 19 Pro 2014 13:23


Legi, je fakt, ľe k tomu přetrénovávání mám tendence uľ od mladých let, trenéři by mohli vyprávět
Takľe na deload spíą více opáčkový pumpovací trénink neľ jet stejný trénink a jen ubrat váhy a serie?
Omezil bys v tom odpočinkovém týdnu i aerobku nebo tu nechal?
Co se týká těch ľivin, tak tam asi jeątě nějaké rezervy budou, nevím, jak bys to ale viděl Ty. Mám sem hodit jídelníček i s tréninkem a doplňky výľivy?
Myslíą. ľe bys mohl poradit i nějaký ten návazný trénink na ten můj současný?
Legi

Modertor
# Zaslno: 19 Pro 2014 17:00


Ano
Aerobku můľeą nechat, ale jen rekreační...ľádný TF 180.
Ano
Ano



48let @ 195cm @ 135kg
Jirka73

len
# Zaslno: 23 Pro 2014 19:29


Díky Legi, tak po Vánocích se do toho pustíme, jo?
Zatím přeju ą»astné a veselé, klídek, pohodu a zdravíčko. Uľij si to a nepřejídej se moc cukrovím
Legi

Modertor
# Zaslno: 23 Pro 2014 20:31


Jasně, taky Tobě s»astné a anabolické!

A s tím cukrovím...pozdě. Zblajzl jsem vąechno. Z důvodu výčitek jdu zítra do posilky.


48let @ 195cm @ 135kg
vlaydimir

len
# Zaslno: 29 j 2021 00:23


инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинйоинфо
инфоинфо
vlaydimir

len
# Zaslno: 29 j 2021 00:24


инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфо
vlaydimir

len
# Zaslno: 29 j 2021 00:25


инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
tuchkasинфоинфо
<< . 1 . 2 . 3 . >>
Vae odpov
Tun  Kurzva  Podtren  Odkaz na obrzek  Insert YouTube video   URL    vypnout *Co to je?


   :) ;) :-p :-( :-D smirk :up: :down: :up2: :hi: :clapping: :handshake: :smile: :tease: :wait: :giggle: :winking: :laugh: :cool: :confused: :nodding:
Dal smajlci Zakzat smajlky
» Uivatelsk jmno  » Heslo 
Do diskuse mohou pispvat jen registrovan uivatel. Zadejte sv pihlaovac jmno a heslo, nebo se zaregistrujte.

[ANTISPAM] Zadejte pismeno "J" zde:
 
Prv online: Host - 2
lenov - 0
Nejvce uivatel online: 409 [21 Led 2021 16:35]
Host - 409 / lenov - 0


Powered by forum software miniBB™ © 2001-2007
TOPlist