Posilovani.net  
 Posilovani.net - Domů - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -

forum.posilovani.net / Trénink / jak moc mají bolet svaly?
Autor Zpráva
kirmakX6on

Člen
# Zasláno: 2 Úno 2013 22:53

když mě budou po posilování bolet svaly týden, asi jsem to přehnal
když mě nebudou bolet vůbec...asi jsem moc neposiloval

jak dlouho bolí svaly vás...resp. jak dlouho myslíte, že by měly bolet optimálně?
tetsuo

Člen
# Zasláno: 3 Úno 2013 10:13 - Změnil/a: tetsuo

Neexistuje žádná optimální bolest svalů.

1) Dá se cvičit těžce a přitom tě druhý den svaly moc nebolí - závisí to na množství sérií, opakování, pauzách, technice, rychlosti zdvihů...

2) Velmi záleží na výživě a doplňcích stravy. S některými suplementy na bázi čistých aminokyselin a peptidů prakticky zmizí jakákoli potréninková bolest.

Svaly bolí hodně ty lidi, co neumí moc cvičit, mají špatnou výživu, neberou dost suplementů, málo spí a nedělají strečink.

Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
kirmakX6on

Člen
# Zasláno: 3 Úno 2013 17:03

takže dá se říct, že bolest svalů je špatná? Jak potom poznat, zda člověk cvičil dost?

já teda suplementy nejím žádné, ale spal jsem dostatečně a výživa...tam snad jen minerály můžou být problém. Vitamínů, cukrů a bílkovin mám správné množství. Tuky a minerály jsem vůbec nekontroloval..popravdě se mi teda ani moc nechce (už jen zjistit, kolik sním těch vitaminů bylo dost časově náročné...).
strečink jsem tedy moc nedělal..to byla asi chyba
Semenomenjmenome

Člen
# Zasláno: 3 Úno 2013 23:12

Jsem toho názoru že když dobře cvičíš tak svaly bolej jen ten den
Legi

Moderátor
# Zasláno: 4 Úno 2013 08:32

Jsem toho názoru že když dobře cvičíš tak svaly bolej jen ten den

Ten den bolí svaly jen když cvičíš se špatnou technikou (namožené úpony atd.), nebo si přivodíš zranění, nebo neodbouráš laktát ze svalů. Svaly normálně bolí vždy až následující den až 4 dny poté. Je to závislé na spoustě okolností, které tady teď nebudu vyjmenovávat, tetsuo už se zmiňoval. Ta bolest je naprosto přirozená a nedá se podle ní usuzovat - cvičil jsem dost, necvičil jsem dost. Bez strečinku je to ovšem jasný, tam se neodbourá laktát ze svalů a dochází k překyselení a ke zhoršené regeneraci a mj. k menšímu růstu svalů.

42let @ 195cm @ 125kg
Vaše odpověď
Tučné  Kurzíva  Podtržené  Odkaz na obrázek  Insert YouTube video   URL    vypnout *Co to je?

:) ;) :-p :-( :-D smirk :up: :down: :up2: :hi: :clapping: :handshake: :smile: :tease: :wait: :giggle: :winking: :laugh: :cool: :confused: :nodding:
Další smajlíci Zakázat smajlíky
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Do diskuse mohou přispívat jen registrovaní uživatelé. Zadejte své přihlašovací jméno a heslo, nebo se zaregistrujte.

[ANTISPAM] Zadejte pismeno "J" zde:

Právě online: Hosté - 1
Členové - 0
Nejvíce uživatelů online: 299 [4 Dub 2017 04:49]
Hosté - 299 / Členové - 0