Posilovani.net  
 Posilovani.net - Domů - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -

forum.posilovani.net / Trénink / 5x týdně trénink - schválení
Autor Zpráva
Vesel

Člen
# Zasláno: 30 Led 2013 19:03 - Změnil/a: Vesel

Zdravím chtěl bych poprosit Tetsua či Legiho nebo ostatní co si myslí o tomto tréninku. 5x týdně s tím že by se nemělo jet 5 dni po sobě jdoucích. Narazil jsem na něj na T-nation. Jde hlavně o vysokou frekvenci cvíčení.

Tlaky v horizontální rovině na horní část těla - tlaky hlavou nahoru, dolů, na rovné lavici s velkou činkou nebo jednoručkami, bench press úzkým úchopem, iso-balistické kliky na zemi

Tahy v horizontální rovině na horní část těla - přítahy velké činky v předklonu (supinovaný nebo pronovaný úchop), přítahy jednoručky v předklonu, přítahy spodní kladky vsedě (s trianglem, rovnou tyčí, jinými držáky)

Tlaky ve vertikální rovině na horní část těla - military press ve stoje, výrazový tlak, push jerk, kliky na bradlech, kliky na bradlech úzkým úchopem, tricepsové tlaky nad hlavou

Tahy ve vertikální rovině na horní část těla - shyby (pronovaný, supinovaný, semi-supinovaný úchop), stahování kladky (to samé, co u shybů, různé držáky)

Dominantní cvik na kvadricepsy - dřepy, dřepy s činkou vpředu, hacken-dřep, výpady, výstupy na lavičku, leg press, kachní mrtvý tah

Dominantní cvik na zada - mrtvý tah (sumo nebo konvenční), rumunský mrtvý tah, good mornings, hyperextenze, GHR, trhy s jednoručkou, extenze jednou nohou

Na střídačku se jede a1 a b1 atd.

Sk. 1

a1) tlaky v horizontální rovině na horní část těla
a2) tahy v horizontální rovině na horní část těla
b) dominantní cvik na kvadricepsy

Sk. 2

a1) tlaky ve vertikální rovině na horní část těla
a2) tahy ve vertikální rovině na horní část těla
b) dominantní cvik na boky

Série a opakování

Jednu skupinu trénovat podle schématu 4x10 a druhou podle schématu 5x5. Tato schémata co trénink točit. Tzn. 1. sk 4x10 2. sk. 5x5. Další trénink opačně.
Legi

Moderátor
# Zasláno: 30 Led 2013 19:16

Jo, to je přímo vědeckej přístup. To bude fungovat pokud jsi již pokročilejší a máš fyzičku a odpovídající suplementaci. Pokud ne, udělá Tě to. Ale to se dá říci o kdejakém tréninku, že.

42let @ 195cm @ 125kg
Vesel

Člen
# Zasláno: 30 Led 2013 19:44

no právě mi to přijde ty cviky uplně jednoduchý. Nemyslim tim objemově ale přímo typ cviků. Co znamená dostatečna suplementace?
Legi

Moderátor
# Zasláno: 30 Led 2013 20:19

Na papíře je jednoduchý všechno. Až to odcvičíš dvakrát dokola, tak si o tom můžem povykládat.

Suplementaci myslím:
Kloubní výživa
Vitamíny
dostatek tuků, Lecithin atd.
B6, zinek, chrom, selen
Gainer, protein
BCAA, HMB, Glutamin, kyselina glutamová
Synephrin (jako nakopávač)

Neříkám, že to bez toho nejde, ale je to pro urychlení regenerace a dosažení max. výsledků vhodné a v určitých případech, nebo v určitém věku přímo nutné. Alespoň v dlouhodobé perspektivě.

V nejbližší době (za měsíc ) dopíšu vcelku obsáhlý článek o výživě a suplementaci pro začínající kulturisty, takže tam si o tom budeš moci počíst v souvislostech s celkovou výživou. Takové ty rady ber toto a tamto bez celkových konkrétních informací o daném cvičenci moc rád nedávám, takže to ber prosím s rezervou.

42let @ 195cm @ 125kg
Vesel

Člen
# Zasláno: 30 Led 2013 21:33

jasny no uvidime zkusim to za nakej ten mesic
RadekHorak

Člen
# Zasláno: 30 Led 2013 22:10

kloubní výživa je PODVOD!!!!!!!!!!!!!! TAHÁNÍ PENĚZ Z LIDÍ!!!
Legi

Moderátor
# Zasláno: 31 Led 2013 04:56

Radku, pokud se chceš zapojit do diskuze nějakým inteligentním způsobem, budu moc rád. Jestli se ovšem zmůžeš je na takovéto výkřiky do tmy, které jsou ještě k tomu úplně mimo mísu, raději mlč. Díky.

42let @ 195cm @ 125kg
stichy

Člen
# Zasláno: 31 Led 2013 07:22

Radek
RadekHorak

Člen
# Zasláno: 31 Led 2013 13:33

Milý pane bezejmenný moderátore, jelikož neznám vaše pravé jméno či příjmení a jelikož nejsem obdařen schopnosti věštit, využiji vaší přezdívky LEGI.
Takže, milý pane Legi,
pokud vím tak kloubní výživa je podvod a reklamní trik, doktoři to vychvalují jen proto,že jsou zalobovaní a "podplacení", výživa se nemá jak ke kloubu dostat - tudíž ho vyživit. Pokud nato máte jiný názor, rád si jej samozřejmě vyslechnu, resektive přečtu, jelikož se pohybujeme na internetovém diskusním fóru.
maacher

Člen
# Zasláno: 31 Led 2013 13:56 - Změnil/a: maacher

Pane Radku Horaku, je mnohymi studiemi dokazane, ze kloubni vyziva funguje. Muzu uvest priklad, chondroitinsulfatv v davce 800 mg den. zredukoval u pacientu s gonarartrozou objemove ztraty kloubni chrupavky a to jiz po 6 mesicich aplikace. Dalsi studie ukazali, ze chondroitinsulfat snizil sponntani bolest v kloubech, takze vase tvrzeni povazuji za vykrik do tmy.
Vesel

Člen
# Zasláno: 31 Led 2013 15:59

Nerad bych aby se tu strhla pro mě bezvýznamná diskuze na téma kloubní přípravky. Rád bych pokračoval v tom treninku zda to má smysl větší než treninky na bodytest příklad 4x týdne jet vrch a spodek
RadekHorak

Člen
# Zasláno: 31 Led 2013 16:12

Opět další milý anonymní uživateli tohoto fóra, příspěvek byl směřován Legimu, nikoli vám.
Roman84

Administrátor
# Zasláno: 31 Led 2013 17:07

je vela studii o tom ze klbova vyziva ma ucinok staci len trochu zagooglit a hend to mas
Legi

Moderátor
# Zasláno: 31 Led 2013 17:17

Vesel: Jasně, že to bude fungovat. Uvidíš sám jak budeš stíhat regenerovat.

42let @ 195cm @ 125kg
Vesel

Člen
# Zasláno: 31 Led 2013 18:29

Abych pravdu řekl tak se právě bojím té regenerace není to až příliš zahul. Pro mě za mě já bych cvičil klidně 5hodin každej den čas a hlavně chuť nato mám a baví mě to
RadekHorak

Člen
# Zasláno: 31 Led 2013 18:30

Dobře, já se s vámi nebudu hádat ani vám brát vaše názory na které máte právo, jen prostě jsem si všiml, že tu občas píšete věci ( tím neukazuji konkrétně!!) , které nejsou pravdivé a fungují možná tak v učebnici, nikoli v praxi ) hezký večer .
maacher

Člen
# Zasláno: 31 Led 2013 18:38

Pane Horaku, pokud 50 studii ukaze , ze ty veci funguji, tak to tak asi bude, at chceme nebo ne.
RadekHorak

Člen
# Zasláno: 31 Led 2013 19:00

Pane Maachere, když vám 50 tisíc lidí řekne, že je Země placka, je to pravda, či nikoli?
To, co "študije" a "odbornííci" tvrdili před pár lety, dnes popírají a vyvrací, či uvádí naprostý opak a to v mnoha oborech ! ! ! ! Nevím, zda kloubní výživa byla na Nově a říkali zde,že je funkční, pokud ano pak to je zajisté pravda
maacher

Člen
# Zasláno: 31 Led 2013 19:21

Aha a vy jste k svemu zaveru prisel jak?Jste tak genialni nebo jste vestec nebo jak jste dosel k zaveru, ze to nefunguje?
Vesel

Člen
# Zasláno: 31 Led 2013 19:58

Můžete se prosím přestat hádat v tomto topicu. Běžte ven dejte si do huby roztrhejte so občanky a pak se tu bavte jako lidi.
maacher

Člen
# Zasláno: 31 Led 2013 20:08

Kdyz uz jsem v tomto topiku, chtel jsem se zeptat, co te vede k tomu zkouset takove scifi treninky a necvicis nejaky lety provereny trenink. Myslis , ze ti to prinese x kilo navic?
RadekHorak

Člen
# Zasláno: 31 Led 2013 20:12

Vesel tohle je diskuse né hádka, tohle je diskusní fórum, tak zavři tu tvojí rozmazlenou pusinku, tohle fórum ti nepatří. Tak si nevyskakuj.
Vesel

Člen
# Zasláno: 31 Led 2013 20:56

Horák nechápu proč utocis na mou osobu. Kdo si myslíš že seš. Takový lidí miluju přes internet napíše cokoliv a pak skutek utek. Laskave si neber moje jméno do tvé pusinky. Nic zlyho sem ti nenapsal tak očekávám korektní odpověď od tebe. Sice fórum nepatří ae já jsem si založil téma abych se na něco zeptal zatímco ty mi tu blujes.

Maacher a co je na tom scifi jen sem se chtěl optat nic víc
tetsuo

Člen
# Zasláno: 1 Úno 2013 15:17 - Změnil/a: tetsuo

takže, milý pane Legi,
pokud vím tak kloubní výživa je podvod a reklamní trik, doktoři to vychvalují jen proto,že jsou zalobovaní a "podplacení", výživa se nemá jak ke kloubu dostat - tudíž ho vyživit.

Ono je to ÚPLNĚ naopak. 1) Doktoři kloubní výživu moc nedoporučují, protože je účinná, a oni přicházejí o možnost léčit. Např. dělat endoprotézy, za což je více bodů.

2) Co se myslí kloubní výživou? Pokud pomocné látky (glukosamin, chondroitin),tak ty účinkují méně než primární stavební látka kolagen.

3) "Výživa se nemá ke kloubu jak dostat" je geniální věta, musím říct, že už dlouho mě nic tak nerozesmálo. Klouby nejsou vyživovány krví, ano, ale jsou vyživovány difúzí - stlačováním tkáně.
Ta citovaná věta je takový logický nesmysl, až to bolí. Kdyby se klouby nemohly ničím vyživovat z čeho by rostly? Pokud se tedy kolagenním strukturám (kloubům) dodává naštěpený kolagen, samozřejmě, že funguje. A funguje líp než bežná strava, v níž je sice dostupný kolagen, ale může se špatně trávit.

Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
RadekHorak

Člen
# Zasláno: 2 Úno 2013 10:27

Věc názoru..
tetsuo

Člen
# Zasláno: 2 Úno 2013 12:46

To není a nemůže být věc názoru. Mimochodem, líbí se mi, jak najednou zbaběle couváš.
Nejprve podvod a najednou jen věc názoru.

Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
RadekHorak

Člen
# Zasláno: 2 Úno 2013 16:34

Dobře tedy, milý Tetsuo. Víš co je jen zvláštní , že máš jakýsi e-obchod, kde náhodou tyto přípravky prodáváš.
Přeji krásný zbytek dne a neber to jako urážku či útok.
TheRespect

Člen
# Zasláno: 2 Úno 2013 18:40

RadekHorak: Jakej má tvůj poslední příspěvek pointu?
Vaše odpověď
Tučné  Kurzíva  Podtržené  Odkaz na obrázek  Insert YouTube video   URL    vypnout *Co to je?

:) ;) :-p :-( :-D smirk :up: :down: :up2: :hi: :clapping: :handshake: :smile: :tease: :wait: :giggle: :winking: :laugh: :cool: :confused: :nodding:
Další smajlíci Zakázat smajlíky
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Do diskuse mohou přispívat jen registrovaní uživatelé. Zadejte své přihlašovací jméno a heslo, nebo se zaregistrujte.

[ANTISPAM] Zadejte pismeno "J" zde:

Právě online: Hosté - 2
Členové - 0
Nejvíce uživatelů online: 299 [4 Dub 2017 04:49]
Hosté - 299 / Členové - 0