Posilovani.net  
 Posilovani.net - Domů - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -

forum.posilovani.net / Trénink / OBJEMOVÝ trénink, 2x týdně, 15 let
Autor Zpráva
novalegenda

Člen
# Zasláno: 8 Lis 2012 19:06

Mám možnost chodit do posilovny jen v Pondělí a ve středu, takže by asi byl dobrý nějaký full body trénink. Do teď jsem jel HST, ale tak nějak s horší technikou, prostě začátky no.. Posiluji asi měsíc. Četl jsem že svaly začínají růst až po 6 týdnech je to pravda? Tak chtělo by to nějakej plán, kterej bude jednodušší, u toho HST se mi zdá málo cviků na břicho. Rád bych tam měl také cviky na dolní břišní svaly a ještě na šikmé břišáky + samozřejmě na ostatní věci, ale toto zdůrazňuji protože tyto cviky nejsou moc časté... Mrzí mě, že nemohu chodit 3x týdně, ale z hlediska času je to nemožné.. Je mi 15 let, měřím 170 cm a vážím 66 kg (cca nemam váhu)... Když je teplo měl bych možnost pouze někdy chodit do venkovní posilovny (cviky s vlastní váhou), mělo by to smysl? bylo by to nepravidelné.. Ještě se chci zeptat jestli vadí ranní sobotní běhání třeba na hodinu prostě kardio aby jsem se rovnou rýsoval a nebo mám počkat udělat pořádnej objem a až pak se rýsovat? DÍKY ZA ODPOVĚDI
stichy

Člen
# Zasláno: 8 Lis 2012 20:53

svaly urcite nezacinaji rust az po 6 tydnech

brisni sval je jenom jeden pri ruznych cvikach zabiraji jeho ruzne casti

vahu by asi nebylo od veci si koupit urcite se ti bude hodit

chozeni do venkovni posilovny nevadi naopak cviceni s vlastni vahou je asi to nejlepsi co zacatecnik muze pro sve telo udelat

behani urcite neuskodi pokud to bude v netreninkove dny a v rozumne mire

co se planu tyce tak se podivej co jsem daval tetsuo za plany pro zacatecniky a snad si neco vyberes neni tak tezke na internetu neco najit
novalegenda

Člen
# Zasláno: 8 Lis 2012 21:29

no myslim šikmý břišní svaly (ty ze stran) a pak jak sou ty 3 buchty tak ta spodní :D... Jde mi o to jestli to běhání mi nebude zmenšovat růst v objemu.. a za jak dlouho začínají růst?
stichy

Člen
# Zasláno: 9 Lis 2012 07:15 - Změnil/a: stichy

svaly rostou prubezne staci kdyz si jednou zacvicis a uz ti porostou spis zalezi na tom za jak dlouho ti narostou o tolik ze si toho pude vizualni vsimnout

samozrejme je zapotrebi nepretrenovavat je a mit dostatek bilkovin jinak ti neporostou nikdy
tetsuo

Člen
# Zasláno: 9 Lis 2012 12:24

Běhání 1x týdně, pokud to není vyčerpávající dálkový běh, růst svalů nenaruší.

Cvičit 2x týdně v posilovně se dá, nejlepší je soustředit se na základní cviky.
Více sérií (5-10), těžší váhy (nad 75, lépe 80 %), méně opakování (5-6, klidně i 3).

Břicho se dá cvičit kdykoli během dne pár minut. To si samozřejmě jde zařídit. Není třeba marnit tím moc času v posilovně.

Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
novalegenda

Člen
# Zasláno: 9 Lis 2012 15:41

Tak jsem sestavil plán:
Pondělí

5*6 Bench press
5*6 Výpony na lýtka s velkou činkou ve stoje
5*6 Legpress
5*6 Předkopávání
5*6 Peck-deck
5*6 Pullover
5*6 Přítahy horní kladky před hlavu
5*6 Bicepsový zdvih na scottově lavici
5*6 Předpažování ve stoje
5*6 Francouzský tlak
5*6 Tlaky na multipressu za hlavou
5*6 Zvedání nohou ve visu
5*6 Unožování v lehu
5*6 Zkracovačky s chodidly nad zemí
5*6 Zvedání natažených nohou ze země

Středa

5*6 Dřepy na multipressu
5*6 Zakopování
5*6 Výpony na lýtka s jednoručkami ve stoje
5*6 Tlaky s jednoručními činkami na rovné lavici
5*6 Bench press na šikmé lavici
5*6 Přítahy horní kladky za hlavu
5*6 Bicepsový zdvih EZ činky
5*6 Bicepsový zdvih jednoruční činky
5*6 Mrtvý tah
5*6 Rozpažování na stroji
5*6 Tlaky na multipressu před hlavou
5*6 Přednožování ve visu na hrazdě
5*6 Zkracovačky na šikmé "lavici"

A POSTUPNĚ BYCH ZMENŠOVAL POČET OPAKOVÁNÍ, první týden 6, druhý týden 5 a třetí týden 3 a zároveň zvyšoval váhy... A pak zas znovu tento plán ale s vyššími váhami co vy na to?
stichy

Člen
# Zasláno: 9 Lis 2012 19:32

jezdit 5x6 na vsechno je podle meho nesmysl 5x5 nebo 6 ma cenu u komplexnich cviku jako benchpress drep atd. a naopak u izolovanych cviku se cvici treba 3x12 4x10 nebo treba 2-3 x max opakovani
tetsuo

Člen
# Zasláno: 11 Lis 2012 14:42

13 cviků po 5 sériích? Jakože 65 sérií za trénink? To je tak na dvě a půl hodiny.
Nehledě na dost nesmyslné řazení cviků za sebou.

Legi

Moderátor
# Zasláno: 11 Lis 2012 18:41

A v pondělí dokonce 15 cviků! Musím teda uznat, že jsem proti Tobě úplnej amatérrr!

42let @ 195cm @ 125kg
tetsuo

Člen
# Zasláno: 12 Lis 2012 08:06

Jako jo, když spočítám úplně všechny vložené série a asistenční lehké cviky, můžu klidně odcvičit 50-60 sérií za trénink. Ale ty nejsou všechny těžké.
Těžkých sérií je něco mezi 25-30.

novalegenda

Člen
# Zasláno: 4 Pro 2012 20:37

TAK JSEM SE ROZHODL PRO TOHLE

PONDĚLÍ:
Mrtvý tah --> 3x9, 3x7, 3x5 (QUADRICEPSY, TRAPÉZY, ŠIROKÝ SVAL ZÁDOVÝ, STŘEDNÍ ZÁDA, SEDACÍ SVAL, HAMSTRINGY)
Bench-press --> 3x9, 3x7, 3x5 (HRUDNÍK, RAMENA, TRICEPS)
Dřep na multipressu --> 3x9, 3x7, 3x5 (HÝŽĎOVÉ SVALY, HAMSTRINGY, LÝTKA, BŘIŠNÍ SVALY, QUADRICEPSY)
Push-press --> 3x9, 3x7, 3x5 (RAMENA, TRICEPS, NOHY)
Bicepsový zdvih ve stoje --> 3x9, 3x7, 3x5 (BICEPS)
Francouz. tlaky v leže --> 3x9, 3x7, 3x5 (TRICEPS)
Zkracovačky --> 3x9, 3x7, 3x5 (BŘICHO)

STŘEDA:
Přítahy v předklonu --> 3x9, 3x7, 3x5 (ŠIROKÝ SVAL ZÁDOVÝ, STŘEDNÍ ČÁST ZAD, RAMENA, TRAPÉZY, TRICEPS)
Legpress --> 3x9, 3x7, 3x5 (QUADRICEPSY, HAMSTRINGY, HÝŽĎOVÉ SVALY, LÝTKA)
Tlaky s jednoručkami na lavici --> 3x9, 3x7, 3x5 (HRUDNÍK, RAMENA, TRICEPS)
Military press --> 3x9, 3x7, 3x5 (DELTOVÝ SVAL, PRSNÍ SVAL, ZÁDA, TRICEPS, BŘICHO)
Kladivový bicepsový zdvih --> 3x9, 3x7, 3x5 (BICEPS, PŘEDLOKTÍ)
Krčení ramen --> 3x9, 3x7, 3x5 (TRAPÉZY, RAMENA)
Sedy-lehy --> 3x9, 3x7, 3x5 (BŘICHO)
tetsuo

Člen
# Zasláno: 5 Pro 2012 19:17

A kdo to vymyslel?

7 cviků po 9 sériích dělá 56 sérií celkem. Takový trénink zabere přes dvě hodiny bez rozcvičení.

novalegenda

Člen
# Zasláno: 6 Pro 2012 06:26

sory blbě jsem to asi napsal je to myšleno tak že první týden 3x9, další týden 3x7 a další týden 3x5 aby se zvyšovali váhy
tetsuo

Člen
# Zasláno: 6 Pro 2012 11:24

No, to je opačnej extrém. 7 cviků po 3 sériích dává 21 sérií, z toho posledních pár cviků je velmi lehkých.
Obvykle ty objemové tréninky mívají kolem 25-30 sérií a často se do toho ani nepočítá břicho.

Investuj víc energie do základní cviků. Necvič všechno stejným parametrem.

novalegenda

Člen
# Zasláno: 6 Pro 2012 16:53

ok takže ty první tři třeba po 5 sériích?? ty první 3 jsou asi nejzákladnější..?
tetsuo

Člen
# Zasláno: 6 Pro 2012 17:40

No, minimálně takhle. Osobně ale nikdy nedělám mrtvý tah s velkým počtem opakování jako je 9 nebo i 7. Nejlépe se udržuje technika do 5 opakování.

novalegenda

Člen
# Zasláno: 7 Pro 2012 19:46

Hele a co by jsi tam změnil? Já tohle dojedu a po vánocích stejně potřebuju plán. Cvičím 3 měsíce.. Bylo mi doporučeno 6 max 7 cviků.. A má smysl dělat dřep na multipressu nebo je lepší normální? Na MP si ale můžu dát velký váhy.
novalegenda

Člen
# Zasláno: 9 Pro 2012 18:27

pomoc prosím
stichy

Člen
# Zasláno: 10 Pro 2012 17:42

http://www.body-test.cz/seznam-clanku-trenink
Vaše odpověď
Tučné  Kurzíva  Podtržené  Odkaz na obrázek  Insert YouTube video   URL    vypnout *Co to je?

:) ;) :-p :-( :-D smirk :up: :down: :up2: :hi: :clapping: :handshake: :smile: :tease: :wait: :giggle: :winking: :laugh: :cool: :confused: :nodding:
Další smajlíci Zakázat smajlíky
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Do diskuse mohou přispívat jen registrovaní uživatelé. Zadejte své přihlašovací jméno a heslo, nebo se zaregistrujte.

[ANTISPAM] Zadejte pismeno "J" zde:

Právě online: Hosté - 4
Členové - 0
Nejvíce uživatelů online: 409 [21 Led 2021 16:35]
Hosté - 409 / Členové - 0