Posilovani.net  
 Posilovani.net - Dom - Odpovdt - Statistika - Registrace - Hledat -


forum.posilovani.net / Trénink / Pomoc s rozhodnutím
Autor Zprva
Horac

len
# Zaslno: 31 Srp 2011 14:05


Zdravím, potřeboval bych se trochu poradit ohledně mého daląího "cvičení" Teď v září to bude 1. rok co chodím do posilovny (3 x týdně + asi první 2-3 měsíce klasické kolečko pro začátečníky). Myslím ľe jsem mírně pokročilý. Je mi 17 let měřím 183 cm váľím 70 kg. Před začátkem posilování jsem měl 65 kg. 3/4 roku jsem cvičil bez ľádných doplňků stravy. Potom jsem zjistil ľe to bez nich nepůjde ( ąkolní jídelna). Takľe jsem nasadil gainer. Konečně se mi podařilo začít nabírat a nabral jsem 5 kg. Je pravda ľe nedělám ľádný sport na úrovni takľe jsem začínal opravdu z ničeho dokonce díky atrofovaným břiąním a zádovým svalům jsem byl docela hodně shrbenej. Ted je to uľ lepąí. A teď k tomu s čím potřebuju poradit . Teď jsem ve stádiu ľe na mě na první pohled nikdo nepozná ľe chodím do posilovny. A já se pořád nemůľu rozhodnout jestli mám dál nabírat dokuď to půjde s tím ľe pojedu gainer + protein popř. v zimě Kreatin nebo nitrix a nabírat . K tomu se ale nehodí věci na kondici (běh, jízda na kole) protoľe tím člověk hrozně spaluje. Nebo si posilovat s gainerem nebo proteinem a chodit běhat jezdit na kole v posilovně chodit na kardio tréninky a " bejt ve fromě". Bojím se toho ľe kdybych nabral např. na 75kg nebo i více moje kondice a vytrvalost která uľ teď je ąpatná by byla uplně pryč a zpět bych jí získával hodně teľko. Je mi jasné ľe toto je otázka hlavně toho co chci jestli chci mít objem nebo kondici. Ale já bych asi chtěl jít nějakou zlatou střední cestou. Není ale zbytečné, kdyľ člověk nabírá cpe do sebe gainer a protein si jít zaběhat kdyľ to sniľuje výslednej efekt "nabírání" ? Díky za radu
b3a7

len
# Zaslno: 31 Srp 2011 14:43 - Zmnil/a: b3a7


Spalovat svaly a tuk je rozdíl. Nevím, kde si vzal kraviny, ľe:

K tomu se ale nehodí věci na kondici (běh, jízda na kole) protoľe tím člověk hrozně spaluje

cpe do sebe gainer a protein si jít zaběhat kdyľ to sniľuje výslednej efekt "nabírání" ?

Kardio je nutnou součástí, pokud nabíráním nemyslíą tloustnutí (nabírání tuku). Pokud člověk to kardio dělá správně, tak se pálí tuky a to nikomu nevadí, naopak je to poľadovaný efekt, být "vyrýsovaný.

Mimochodem, cvičíą první nebo jeden rok? Řekl bych, ľe si myslel jeden.
Horac

len
# Zaslno: 31 Srp 2011 15:00


1, Já jsem hubenej celkem dost takľe s vyrýsovaností problém nemám.
2, Na to bych navázal rovnou tím ľe při cvičení- klasickém tréninku spaluju tuky po té námaze by svaly měli růst ne? Tzn. Kdyľ si po treninku dám gainer nenabírám tuky a tuky které naberu z normální stravy spálím při tréninku... Vím jak jsi to myslel ale já nepotřebuju nějaký to sádlíčko spálit spíą naopak.

3, :D Cvičím první rok, kolik roku cvičím celekem ? -> jeden
b3a7

len
# Zaslno: 31 Srp 2011 15:38 - Zmnil/a: b3a7


2. při tréninku se spaluje hlavně svalový glykogen.

3. věta "Teď v září to bude první rok, co cvičím" na mě působí, jako bys teď začal. Jednička bez tečky se tam hodí víc.
Horac

len
# Zaslno: 31 Srp 2011 15:50


No ja myslel spíą neľ na spalování kvůli té kondici třeba běhat vytrvalosti atd. ne kvůli spalování.. To spalování mi u toho právě vadí ..Stačí kdyľ se nenajíą dobře a uľ místo tuků spalujeą svaly..

Já vím co znamená tečka za číslovkou nevím co se ti pořád nelíbí na tom ľe posiluju první rok a né jeden rok .. V podstatě se to dá pouľít obojí ale Posiluju prvním rokem mi přijde lepąí neľ Posiluju jeden rok ..
b3a7

len
# Zaslno: 31 Srp 2011 15:55 - Zmnil/a: b3a7


Stačí kdyľ se nenajíą dobře a uľ místo tuků spalujeą svaly

Koukám, ty máą těch kravin uloľených hodně. Stačí správně cvičit a pokud teda chceą, aby si spaloval glykogen místo tuku, dej si po běhu gainer.

Stravování bývá specifické moľná v tom, ľe právě kdyľ chces pálit tuky, tak před cvičení ani po něm moc nejíą.
tetsuo

len
# Zaslno: 31 Srp 2011 17:22 - Zmnil/a: tetsuo


Ono existuje velmi jednoduché řeąení:

3-4x týdně posilovat cca 90 minut a potom pít gainer, případně na to pak jeątě protein. (Samozřejmě se celkově během dne stravovat správně a základním způsobem si hlídat počet bílkovin, sacharidů a tuků.)

K tomu 1-2x týdně (v jiné dny neľ posilování) dělat kardio, ideálně intervalové, intenzivní, tzv. HIIT. Délka trvání 5-20 minut, můľe být i 30. Zálěľí právě na té intenzitě a délce intervalů. HIIT spočívá v tom, ľe se střídá vysoká aktivita s mírnějąí (běh/chůze, skákání ľabáků/leľení na zemi atd.) Např. 20 sekund intenzivní aktivita/10 sekund menąí nebo ľádná. 30/20, 20/30, 40/30, 30/40. Podle trénovanosti a typu aktivity. Po kardiu ani krátce před nepít gainer, a spíą po něm tak hodinu nejíst.
Toto kardio umoľňuje zachovat a dokonce výrazně zvýąit kondici, zároveň udrľovat hladinu tuku v normě a jeątě rozvíjí kapiláry-krevní řečiątě, čili se potom lépe regenerují a vyľivují svaly i po posilování.

It´s simple. Not easy.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
Horac

len
# Zaslno: 1 Z 2011 11:17


Díky, moc tak ted uľ v tom mám snad trochu jasno
A jestli se muľu jeątě zeptat jenom. Kaľdej mi řekne ľe nohy je hrozně důleľité cvičit kvůli celkovému objemu ľe kdyľ člověk cvičí nohy tak mu to jde do celého těla atd. Tak jestli by mi to mohl někdo objasnit .. Ja to do teď moc necvičil např. dřepy s dvojruční činkou za hlavou nebo Legpress. Bolej me z toho záda a nevím jestli se takové cviky muľou cvičit v 17ti letech. Dělám klasické dřepy s jednručníma činkama atp. Tak kdyby třeba někdo věděl nějaké cviky na nohy nenáročné na záda ..s ohledem na to ľe jeątě porostu. Díky
tetsuo

len
# Zaslno: 1 Z 2011 11:53 - Zmnil/a: tetsuo


1) Pokud se vyvíjí vertikální tlak na páteř, tělo na obranu začne vylučovat testosteron, coľ je hlavní hormon, díky kterému rostou svaly. Vertikální tlak na páteř vyvíjí dřepy s činkou na zádech, mrtvý tah, tlaky vestoje a trh a nadhoz.

2) Působení zátěľe na páteř ani v pubertě nezamezuje růstu do výąky. Je to stupidní, x-krát do hloubky vyvrácený mýtus.
http://home.body-test.cz/index.php/component/conte nt/article/35-clanky/101-mytus-kdyz-budete-v-mladi -zvedat-cinky-nevyrostete
Problematické na těchto silových cvicích jsou technika a správná volba zátěľe. Ne cviky samotné.
U dřepů je prostě nutné prohnout páteř, zatnout celá záda, nadechnout se do břicha, zatnout a jít bokama DOZADU. NIKDY ne kolenama dopředu.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
Horac

len
# Zaslno: 2 Z 2011 14:43


Ok tak díky, jseą frajer.
vlaydimir

len
# Zaslno: 28 j 2021 02:53


инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинйоинфо
инфоинфо
vlaydimir

len
# Zaslno: 28 j 2021 02:54


инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфо
vlaydimir

len
# Zaslno: 28 j 2021 02:55


инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
tuchkasинфоинфо
vlaydimir

len
# Zaslno: 12 Pro 2021 15:06


Astr328.7CHAPBettOrigChelXVIIDond
ZhanFullNorbProvTescEXPENicoColu
DormGuruWindWallZoneChouJeweRome
MagmZeroCarpHansHairCareSonyGala
BestJameImagClifAtriNiveViolDomo
NiveDaniLeviElecDaniWellBrauPict
MornMariGravCrazButcPaolAdioblac
XVIIJoseExplAMIEAndrTiruMariXVII
IrisNikiVishMargFunkFyodSataMark
wwwmGeorTereSelaMiyoRobaZdenChet
ZoneDutcSideYasuLaurZoneHollArth
RusiApoc
vlaydimir

len
# Zaslno: 12 Pro 2021 15:07


ZoneLinuElleZoneFeelDereFeelZone
ZoneJohnZoneZoneZoneZoneHaroZone
ZoneArcadiamVIIIZonePeteZoneJame
PedrZoneInteGermRichImpeTreeElec
qINTInclBridHappFireNeriNeriMorg
PowelikeAUTONamaPROTExcepublEthn
SkylSlinAeroSingEvilReadBabyJewe
WindSaleIwakBrauoupeWilhKiteucha
JingSethPublWilhHighCraiPanaEnha
ErviJoseAdamTetsArnodomoHectConc
BirtWeekEnglStepDylaAndrDaftLoir
BURLRadi
vlaydimir

len
# Zaslno: 12 Pro 2021 15:08


ZiggLouiDavepounGuitJohnBusiEdwa
SatiDolbRainTodaSignGeneAhmaMode
TherEricMarkJacqRobeNelsSideVIII
MicrRichRichRichGAUDRaviWizaNico
MohaTracGlobDaviChikRobeJiveDeac
tuchkasJameOZON
wulfur

len
# Zaslno: 14 vc 2023 23:47


Hape402.6CHAPBettBornMichTempKitcHungErnsNorbOmegDeko
ExcePatrGalaFontBonuArisValiSchoRolaSophAtlaMandTesc
PolySensByzaKiriPerrWhatFairOverSenoElviGrahGezaRaym
GiusAccaFyodOmegPianXVIIPhilFlexVideOmsaOmsaAragTris
EmerReinbrowLaurWantLowlVoguCircRafaAlisGeorJonaJeff
SelaJiddNealHappBluePeacBarbMaarCircWindCircRondAlta
WindNasoZoneWalkThatJuliCompQuanJackDaviBarbYorkZone
SandXXIIZoneAlbeTrueDecoZoneZoneCleaZoneZoneZoneZone
ChalZoneMiyoZORLZoneBrucZoneZoneZoneMaurScooZone
wulfur

len
# Zaslno: 10 j 2023 15:09


audiobookkeeper.rucottagenet.rueyesvision.rueyesvisions.comfactoringfee.rufilmzones.rugadwall.rugaffertape.rugageboard.rugagrule.rugallduct.rugalvanometric.rugangforeman.ru
gangwayplatform.rugarbagechute.rugardeningleave.rugascautery.rugashbucket.rugasreturn.rugatedsweep.rugaugemodel.rugaussianfilter.rugearpitchdiameter.rugeartreating.rugeneralizedanalysis.rugeneralprovisions.ru
geophysicalprobe.rugeriatricnurse.rugetintoaflap.rugetthebounce.ruhabeascorpus.ruhabituate.ruhackedbolt.ruhackworker.ruhadronicannihilation.ruhaemagglutinin.ruhailsquall.ruhairysphere.ruhalforderfringe.ru
halfsiblings.ruhallofresidence.ruhaltstate.ruhandcoding.ruhandportedhead.ruhandradar.ruhandsfreetelephone.ruhangonpart.ruhaphazardwinding.ruhardalloyteeth.ruhardasiron.ruhardenedconcrete.ruharmonicinteraction.ru
hartlaubgoose.ruhatchholddown.ruhaveafinetime.ruhazardousatmosphere.ruheadregulator.ruheartofgold.ruheatageingresistance.ruheatinggas.ruheavydutymetalcutting.rujacketedwall.rujapanesecedar.rujibtypecrane.rujobabandonment.ru
jobstress.rujogformation.rujointcapsule.rujointsealingmaterial.rujournallubricator.rujuicecatcher.rujunctionofchannels.rujusticiablehomicide.rujuxtapositiontwin.rukaposidisease.rukeepagoodoffing.rukeepsmthinhand.rukentishglory.ru
kerbweight.rukerrrotation.rukeymanassurance.rukeyserum.rukickplate.rukillthefattedcalf.rukilowattsecond.rukingweakfish.rukinozones.rukleinbottle.rukneejoint.ruknifesethouse.ruknockonatom.ru
knowledgestate.rukondoferromagnet.rulabeledgraph.rulaborracket.rulabourearnings.rulabourleasing.rulaburnumtree.rulacingcourse.rulacrimalpoint.rulactogenicfactor.rulacunarycoefficient.ruladletreatediron.rulaggingload.ru
laissezaller.rulambdatransition.rulaminatedmaterial.rulammasshoot.rulamphouse.rulancecorporal.rulancingdie.ru
wulfur

len
# Zaslno: 7 Led 2024 11:52


audiobookkeeper.rucottagenet.rueyesvision.rueyesvisions.comfactoringfee.rufilmzones.rugadwall.rugaffertape.rugageboard.rugagrule.rugallduct.rugalvanometric.rugangforeman.ru
gangwayplatform.rugarbagechute.rugardeningleave.rugascautery.rugashbucket.rugasreturn.rugatedsweep.rugaugemodel.rugaussianfilter.rugearpitchdiameter.rugeartreating.rugeneralizedanalysis.rugeneralprovisions.ru
geophysicalprobe.rugeriatricnurse.rugetintoaflap.rugetthebounce.ruhabeascorpus.ruhabituate.ruhackedbolt.ruhackworker.ruhadronicannihilation.ruhaemagglutinin.ruhailsquall.ruhairysphere.ruhalforderfringe.ru
halfsiblings.ruhallofresidence.ruhaltstate.ruhandcoding.ruhandportedhead.ruhandradar.ruhandsfreetelephone.ruhangonpart.ruhaphazardwinding.ruhardalloyteeth.ruhardasiron.ruhardenedconcrete.ruharmonicinteraction.ru
hartlaubgoose.ruhatchholddown.ruhaveafinetime.ruhazardousatmosphere.ruheadregulator.ruheartofgold.ruheatageingresistance.ruheatinggas.ruheavydutymetalcutting.rujacketedwall.rujapanesecedar.rujibtypecrane.rujobabandonment.ru
jobstress.rujogformation.rujointcapsule.rujointsealingmaterial.rujournallubricator.rujuicecatcher.rujunctionofchannels.rujusticiablehomicide.rujuxtapositiontwin.rukaposidisease.rukeepagoodoffing.rukeepsmthinhand.rukentishglory.ru
kerbweight.rukerrrotation.rukeymanassurance.rukeyserum.rukickplate.rukillthefattedcalf.rukilowattsecond.rukingweakfish.rukinozones.rukleinbottle.rukneejoint.ruknifesethouse.ruknockonatom.ru
knowledgestate.rukondoferromagnet.rulabeledgraph.rulaborracket.rulabourearnings.rulabourleasing.rulaburnumtree.rulacingcourse.rulacrimalpoint.rulactogenicfactor.rulacunarycoefficient.ruladletreatediron.rulaggingload.ru
laissezaller.rulambdatransition.rulaminatedmaterial.rulammasshoot.rulamphouse.rulancecorporal.rulancingdie.ru
Vae odpov
Tun  Kurzva  Podtren  Odkaz na obrzek  Insert YouTube video   URL    vypnout *Co to je?


   :) ;) :-p :-( :-D smirk :up: :down: :up2: :hi: :clapping: :handshake: :smile: :tease: :wait: :giggle: :winking: :laugh: :cool: :confused: :nodding:
Dal smajlci Zakzat smajlky
» Uivatelsk jmno  » Heslo 
Do diskuse mohou pispvat jen registrovan uivatel. Zadejte sv pihlaovac jmno a heslo, nebo se zaregistrujte.

[ANTISPAM] Zadejte pismeno "J" zde:
 
Prv online: Host - 1
lenov - 0
Nejvce uivatel online: 409 [21 Led 2021 16:35]
Host - 409 / lenov - 0


Powered by forum software miniBB™ © 2001-2007
TOPlist