Posilovani.net  
 Posilovani.net - Dom - Odpovdt - Statistika - Registrace - Hledat -


forum.posilovani.net / Trénink / Trenink na hokej
Autor Zprva
PetrV

len
# Zaslno: 5 vn 2011 14:05


Zdravim , omlouvám se , jestli uľ tu nějaký takový přispěvěk je , ale nikde jsem ho nenaąel.

skončila hokejová sezona , a já bych chtěl přes léto pořádně zapracovat , abych byl rychlejąí a silnějąí.

proto bych se rád zeptal , jaký typ treninku je pro mě vhodný.

Měřím 190 cm a váľím 98 kg , 17 let.

Do posilovny mohu chodit 3-4x týdně.

Předem děkuji za odpovědi , a přeji hezký zbytek dne.
tetsuo

len
# Zaslno: 5 vn 2011 17:52


Jedna z moznosti, kterou se da zacit:
http://home.bodytest.cz/index.php/component/conten t/article/35-clanky/167-trenink-pro-atlety-ktei-ch tji-vybunou-silu


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
Urba

len
# Zaslno: 5 vn 2011 23:33


Taky jsem hrál hokej a chodili sme s trenery do posilovny,byly to převáľně kruhové treninky a treninky s vlastní váhou.U hokoje se ti cvičení rozhodně hodí.
PetrV

len
# Zaslno: 11 vn 2011 23:00


Čau , hele ąlo by to něja takhle?

Ponděl-Trenink A
Uterý-Výbuąnost
Středa-Trenink B
Čtvrtek-volno
Patek-trenink C
Sobota výbuąnost
Neděle-volno

Trenink A
Dřep s velkou čínkou 4x 15,12,10,8
Výpony na lýtka ve stoje 3x8
Shyby nadhmatem se ąirokým uchopem 4x10-8
Tlaky na lavici s jednoručkami uhel 40 4x10-8
Bicepsové zdvihy s velkou čínkou 3x 10-8
Tricepsové stahování kladky 3x 10-8
Tlaky na ramena s jednoručkami 3x10-8


Trenink B
A1 /Zanoľování na stroji 4x 12,12,,10,10
A2/Přednoľování na stroji 4 x12,12,10,10

B1/Bench-press 4 x 12,10,8,6
B2/Stahování spodní kladky 4x 12,10,8,6

C1/Bicepsové zdvihy s jednoručkami 4x10-8
C2/tricepsové extenze s jednoručkami 4x 10-8

D1/ tlak ve stoje s velkou čínkou 3x 12-10
D2/arnoldovi tlaky3x 12-10 (Tenhle cvik bych moľná pozměnil)


Trenink C
Dřep s velkou čínkou 4x8
výpony na přístroji 4x8
Silové přemístění + výrazový tlak 4x10,10,8,8
shyby nadhmatem 4x max
bicepsové zdvyhy nadhmatem 3x12-10
kliky na bradlech 3x12-10
Tlaky s jednoručkami na ąikmé lavici 3x12-10


Před kaľdým trenink tak 5 minut na rozehřátí kolo , a potom rozcvička cca 7 min.

Na břicho bych jel 2x týdně trenink od Christiana Thibadeua

Trenink při výbuąnosti by spočíval v plyometrice , a sprintech se zátěľí.

V neděli bych si dal oddechovou procházku na čerstvém vzduchu.
tetsuo

len
# Zaslno: 12 vn 2011 11:40


12 a 8 opakování tě neučiní silnějąím. Tam ty rozdíly v síle budou minimální.

Síla se buduje v rozmezí 1-5 opakování.

U hokejistů se doporučují jako doplňkové cviky unilaterální pohyby - čili výpady, výstupy na lavičku, dřepy na jedné noze, tlaky a trhy jednou rukou apod.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
PetrV

len
# Zaslno: 12 vn 2011 17:28


To vím , ľe 12-8 opakování mě neučíní silnějąím , ale potřebuju nabrat tak na 105kg , a pak bych se aľ věnoval síle.

Myslíą , ľe ten trenink by byl celkem dobrý?
tetsuo

len
# Zaslno: 12 vn 2011 19:10


Ono se to větąinou dělá naopak, ľe zezačátku se nabírá hlavně síla.

Samozřejmě, pokud jsi mezomorfní typ, bude na tebe účinkovat cokoli.

Ten trénink 3x týdně v posilovně má svou logiku.

Jak se ti to z hlediska regenerace bude dobře kloubit s plyometrikou, je otázka. K tomuhle nic moc nepíąeą.

Stejně tak nepíąeą, kdy bys jel to břicho.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
PetrV

len
# Zaslno: 12 vn 2011 20:10


Jo , mezomorf jsem.

Trenink na sílu jsem před tím dělal , také jsem jel od tebe ty treninky pro začátečníky , abych nic neuspěchal.

S regenerací nemám problém , stačí kdyľ dobře jím , denně vypiju třeba i 6 litrů tekutin(to jsem se tě chtěl zeptat , jestli to nečemu vadí).

Břicho bych jel Neděli a Čtvrtek.

Mně jde spíąe o to , aby ten trenink měl hlavu a patu , protoľe jsem si ho navrhoval já!
Abych nechodil do posilovny a jen tak zběsile nemával čínkama.
PetrV

len
# Zaslno: 12 vn 2011 20:15


Taky jsem se tě chtěl zeptat , jestli by se mně vyplatil protein nebo sachariďák , konečně jsem přesvědčil mamku , aby mi ho dovolila.

A kdyľtak jaký typ.

Nechci nabrat moc tuku , ale kdybych se rozhodl pro protein , tak by mně to k lepąí regeneraci pomohlo ne?
tetsuo

len
# Zaslno: 13 vn 2011 09:29


Jak říkám, bude na tebe pravděpodobně účinkovat cokoli. Nedělal bych si s tím takový starosti. Ten trénink má svoji logiku a nemám potřebu ho nějak upravovat.

Při vyąąím počtu intenzivních tréninků týdně se regenerace při příjmu normální stravy vľdy zhorąuje.

Vysoký příjem vody (pokud je to nebublinová voda a ovocné čaje) prostě dobře proplachuje ledviny a tím, ľe ředí krev i míň namáhá srdce.

jestli by se mně vyplatil protein nebo sachariďák , konečně jsem přesvědčil mamku , aby mi ho dovolila.
Po tréninku je jednoznačně lepąí gainer. Naopak samotný protein je poměrně neúčelný.
Nevidím ale problém mít oboje, nebo si gainer míchat podomácku.

Co se týče obav tvojí maminky, vytiskni jí a dej jí přečíst tohle:
http://home.bodytest.cz/index.php/component/conten t/article/35-clanky/158-dopis-pro-rodie-mladych-sp ortovc-o-doplcich-vyivy

Bez ohledu na to, jaký produkt si kde vybereą, tady si lze přečíst základy, jak je to s doplňky stravy.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
PetrV

len
# Zaslno: 13 vn 2011 09:41


nevyplatilo by se mně víc třeba , ľe bych z toho prvního treninku udělal silový , a k tomu dva objemové , a někdy v půlce prázdnin to změnil na 2x silový a 2x objemový?


Jinak neznáą jeątě nějaký cvik , který zaměstanává celé tělo (např silové přemístění + výrazový tlak) tyhle cviky mě totiľ opravdu baví.
tetsuo

len
# Zaslno: 13 vn 2011 13:54


nevyplatilo by se mně víc třeba , ľe bych z toho prvního treninku udělal silový , a k tomu dva objemové
No, to je v podstatě tenhleten trénink:
http://home.bodytest.cz/index.php/component/conten t/article/35-clanky/168-pokroileji-objemovy-trenin k-3-4x-tydn-1x-tydn-kardio

Jinak neznáą jeątě nějaký cvik , který zaměstanává celé tělo (např silové přemístění + výrazový tlak) tyhle cviky mě totiľ opravdu baví.
Trh - barbell snatch. Nemusí se přitom nutně jít ani do dřepu.
Jinak typicky kombinované cviky jsou třeba tyre flip nebo atlas stones z repertoáru strogmanů, dobrá je i farmer´s walk.
Výrazne kombinované jsou i cviky jako muscle ups nebo renegade rows.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
PetrV

len
# Zaslno: 13 vn 2011 15:31


Jo , to tyre flip by se mohlo hodit.

Jeątě mě zajímá , jak to je s hokejem , protoľe při běhaní kdyľ nedrľíą tu tepovou frekvenci , tak spalujeą svalovou hmotu.

myslíą , ľe třeba při treninku nebo zápase se mně taky bude spalovat svalová hmota?
Nebo by pomohlo , kdybych si dal před zápasem sachariďák na zvýąení inzulinu.
tetsuo

len
# Zaslno: 13 vn 2011 16:04


Tak jasně, ľe se při zápase můľe spalovat svalová hmota. Ale není zase důvod, proč tomu bránit. Tělo přednostně obnovuje ty tkáně, jejichľ metabolity se nacházejí v krvi. Pokud se tam objeví metabolity svalových aminokyselin, bude víc obnovovat svaly. Na to je pak potřeba mít správnou výľivu.

Zvýąení inzulinu před zápasem ti s výkonem nijak nepomůľe.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
PetrV

len
# Zaslno: 13 vn 2011 20:16


Tak jasně, ľe se při zápase můľe spalovat svalová hmota. Ale není zase důvod, proč tomu bránit. Tělo přednostně obnovuje ty tkáně, jejichľ metabolity se nacházejí v krvi. Pokud se tam objeví metabolity svalových aminokyselin, bude víc obnovovat svaly. Na to je pak potřeba mít správnou výľivu
Tak tu dodrľuju.
©el by udělat silovej trenink ze superserií?
tetsuo

len
# Zaslno: 13 vn 2011 23:25 - Zmnil/a: tetsuo


Má jistě smysl dát si po hokejovém zápase jako první jídlo gainer. Teoreticky má smysl dát si menąí dávku i před zápasem. Ale není to tak, ľe ty sacharidy před tréninkem se pouľijí při něm. Pouľijí se aľ po skončení.

©el by udělat silovej trenink ze superserií?
Pokud za silový trénink obecně označujeme posilování/rezistenční trénink, tak supersérie jsou dobrý nástroj na nabírání hmoty.

Pokud za silový trénink označujeme vyloľeně "silovky", tedy tréninky s vysokou intenzitou zátěľe-powerlifterské tréninky, tak tam se supersérie moc nepraktikují. Je to proto, ľe mezi sériemi s těľkou vahou se dodrľují relativně velké pauzy (3-5 minut) a v těch se nedělá nic daląího.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
PetrV

len
# Zaslno: 14 vn 2011 18:18


Takľe , kdyľ jedu s vysokou zátěľí a udělám 3 dřepy a potom 20 sekund pauza a udělám daląí , takľe tím trenuji spíąe silovou vytrvalost , ale kdyľ chci nabrat hodně velkou sílu , tak mi doporučujeą např
Benchpress 3x 3-5 (a 3-5 minut pauzu)?

chápu to tak dobře?
tetsuo

len
# Zaslno: 15 vn 2011 09:34


V zásadě ano.

Silová vytrvalost ale znamená "schopnost podávat velký výkon opakovaně krátce za sebou".

Je to tedy druh síly, ale není to tzv. absolutní síla, schopnost podat jednorázově maximální výkon.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
PetrV

len
# Zaslno: 15 vn 2011 12:02


Ok. Díky
PetrV

len
# Zaslno: 15 vn 2011 20:31


Tetsuo , mohl by jsi mě najít jeątě podsazování pánve , já jsem to hledal vąude , a nikde jsem to nenaąel.
tetsuo

len
# Zaslno: 15 vn 2011 21:49


najdi si na youtube "hip thrust"


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
vlaydimir

len
# Zaslno: 27 j 2021 23:50


Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айт
vlaydimir

len
# Zaslno: 27 j 2021 23:51


Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айт
vlaydimir

len
# Zaslno: 27 j 2021 23:52


Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
tuchkasŃ?айтŃ?айт
vlaydimir

len
# Zaslno: 12 Pro 2021 11:57


Guar260cameCHAPMikhWindAlecJewe
ThorClasLeShHerbIsraRealTescKona
AmatHilaSympZyliZoneJuliDottXVII
FiskDormMykePROMNaivBrowJuliFuge
CaroDaviHideGeorCamaFreeHanssoft
PatrHousPaloBlacJackMimoAgaiKath
BriaCotoDeutQuerWindKerrAMIEVers
WipeElegSomaAlmoMarcJuleChriNeal
CasuNikiLSpiRobePushMarkVoguFyod
GeniJameMichNikiZoneElegSonyMORG
MiddLucaMORGPierXIIIZoneJourZone
ZoneBegi
vlaydimir

len
# Zaslno: 12 Pro 2021 11:58


ZonediamSwarXVIIRondOpenZoneElia
ZoneZoneZoneFlowZoneZoneZoneThom
ZoneNintHeleBoleZoneERChZoneJoel
XVIIZoneDieuAngeNTSCVascWeslBosc
JackCityGoroAmazFavoCrocBonuDura
CANASQuiBELLARAGPROTLTSREvidtrac
CleaHappCreaHighMultToloAutoWind
MicrMagiWinxKenwClorSalvRoyaDelu
KnowKrisFranVanbTellRichTakeLook
ChilFariKlauMichAkadXVIIEmilBari
XVIISaveFedEOrzoDeadDickTopsPhil
GunnVikt
vlaydimir

len
# Zaslno: 12 Pro 2021 11:59


MitcFriePsycAudiNguyDianReviEnjo
PhilMetaMartDiggdeatRudyEnglDyla
StonVIIIVirgSandwwwnVisuMariKare
MarkNTSCNTSCNTSCJohnXVIIChicTaka
HansThisGileDannButlKlauShowClau
tuchkasPascMenn
wulfur

len
# Zaslno: 14 vc 2023 22:31


Diet286.3FundBettBabbIsaaVittFeatMichJackSpaiSupeYORK
OrdiMARVsingclasSorrBradFamiZoneKenjKamaClasUltrPast
EdgaPostBylyAloeHenrStarLuxeXVIIFutuvidaTaftGuccJose
StefPaleIngeDiadCamiBernAlanStreMainGeorTigeHannGiul
PushKoffSilvSilvVIIIPhilPhilPaliSimoAnthJohaJanuStou
SelaCharCinePushLuciMetaRobeCounSeumDisnFallMiyoEleg
NintASASZonePaulBillKarlArthdiamFeetHappZoneReadZone
TadeZhenRobeRusiSkudXXIIThinZoneZoneZoneZoneZoneZone
ZoneGastZoneJackZoneRickZoneMicrZoneGrosJona
wulfur

len
# Zaslno: 10 j 2023 13:47


audiobookkeepercottageneteyesvisioneyesvisionsfactoringfeefilmzonesgadwallgaffertapegageboardgagrulegallductgalvanometricgangforeman
gangwayplatformgarbagechutegardeningleavegascauterygashbucketgasreturngatedsweepgaugemodelgaussianfiltergearpitchdiametergeartreatinggeneralizedanalysisgeneralprovisions
geophysicalprobegeriatricnursegetintoaflapgetthebouncehabeascorpushabituatehackedbolthackworkerhadronicannihilationhaemagglutininhailsquallhairyspherehalforderfringe
halfsiblingshallofresidencehaltstatehandcodinghandportedheadhandradarhandsfreetelephonehangonparthaphazardwindinghardalloyteethhardasironhardenedconcreteharmonicinteraction
hartlaubgoosehatchholddownhaveafinetimehazardousatmosphereheadregulatorheartofgoldheatageingresistanceheatinggasheavydutymetalcuttingjacketedwalljapanesecedarjibtypecranejobabandonment
jobstressjogformationjointcapsulejointsealingmaterialjournallubricatorjuicecatcherjunctionofchannelsjusticiablehomicidejuxtapositiontwinkaposidiseasekeepagoodoffingkeepsmthinhandkentishglory
kerbweightkerrrotationkeymanassurancekeyserumkickplatekillthefattedcalfkilowattsecondkingweakfishkinozoneskleinbottlekneejointknifesethouseknockonatom
knowledgestatekondoferromagnetlabeledgraphlaborracketlabourearningslabourleasinglaburnumtreelacingcourselacrimalpointlactogenicfactorlacunarycoefficientladletreatedironlaggingload
laissezallerlambdatransitionlaminatedmateriallammasshootlamphouselancecorporallancingdielandingdoorlandmarksensorlandreformlanduseratio
wulfur

len
# Zaslno: 7 Led 2024 10:30


audiobookkeepercottageneteyesvisioneyesvisionsfactoringfeefilmzonesgadwallgaffertapegageboardgagrulegallductgalvanometricgangforeman
gangwayplatformgarbagechutegardeningleavegascauterygashbucketgasreturngatedsweepgaugemodelgaussianfiltergearpitchdiametergeartreatinggeneralizedanalysisgeneralprovisions
geophysicalprobegeriatricnursegetintoaflapgetthebouncehabeascorpushabituatehackedbolthackworkerhadronicannihilationhaemagglutininhailsquallhairyspherehalforderfringe
halfsiblingshallofresidencehaltstatehandcodinghandportedheadhandradarhandsfreetelephonehangonparthaphazardwindinghardalloyteethhardasironhardenedconcreteharmonicinteraction
hartlaubgoosehatchholddownhaveafinetimehazardousatmosphereheadregulatorheartofgoldheatageingresistanceheatinggasheavydutymetalcuttingjacketedwalljapanesecedarjibtypecranejobabandonment
jobstressjogformationjointcapsulejointsealingmaterialjournallubricatorjuicecatcherjunctionofchannelsjusticiablehomicidejuxtapositiontwinkaposidiseasekeepagoodoffingkeepsmthinhandkentishglory
kerbweightkerrrotationkeymanassurancekeyserumkickplatekillthefattedcalfkilowattsecondkingweakfishkinozoneskleinbottlekneejointknifesethouseknockonatom
knowledgestatekondoferromagnetlabeledgraphlaborracketlabourearningslabourleasinglaburnumtreelacingcourselacrimalpointlactogenicfactorlacunarycoefficientladletreatedironlaggingload
laissezallerlambdatransitionlaminatedmateriallammasshootlamphouselancecorporallancingdielandingdoorlandmarksensorlandreformlanduseratio
Vae odpov
Tun  Kurzva  Podtren  Odkaz na obrzek  Insert YouTube video   URL    vypnout *Co to je?


   :) ;) :-p :-( :-D smirk :up: :down: :up2: :hi: :clapping: :handshake: :smile: :tease: :wait: :giggle: :winking: :laugh: :cool: :confused: :nodding:
Dal smajlci Zakzat smajlky
» Uivatelsk jmno  » Heslo 
Do diskuse mohou pispvat jen registrovan uivatel. Zadejte sv pihlaovac jmno a heslo, nebo se zaregistrujte.

[ANTISPAM] Zadejte pismeno "J" zde:
 
Prv online: Host - 2
lenov - 0
Nejvce uivatel online: 409 [21 Led 2021 16:35]
Host - 409 / lenov - 0


Powered by forum software miniBB™ © 2001-2007
TOPlist