Posilovani.net  
 Posilovani.net - Domů - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -


forum.posilovani.net / Trénink / HighTreshold Hypertrophy: Nejlepąí program na přibírání svalů, jaký kdy byl vymyąlen?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . >>
Autor Zpráva
Claws

Člen
# Zasláno: 16 Čvc 2010 12:52


Sekretářce: odloľte mi vąechny schuzky, mám tréninky
miraaa

Člen
# Zasláno: 16 Čvc 2010 15:21


Jak moc je dulezite jet "Pred trenink I B."?

Jde mi o to, ze ted mam cas cvicit 5x tydne, jelikoz jsou prazdniny, ale jak zacne skola, tak mam smulu a cely trenink HTH muzu zabalit a nechat az na dalsi prazdniny.
tetsuo

Člen
# Zasláno: 16 Čvc 2010 21:03


Tak to bys za prazdniny stejne nestihl. Minimum na jednu fazi je 2 tydny, tj. 8 tydnu. A je skoda cvicit to tak kratce, ideal je jet kazdou fazi tak mesic. Cili klidne jet "zahrivaci trenink" a pak nejakou pokrocilejsi fazi.
Navic Thibs ted uverejnil i trenink podle zakladnich principu HTH na 3 dny v tydnu:
http://www.tmuscle.com/free_online_article_issue/i ssue_634?s=prevTitle#thibs-35-minutes-to-muscle


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
miraaa

Člen
# Zasláno: 17 Čvc 2010 22:29 - Změnil/a: miraaa


OK.

Tak teda zítra rozjíľdím ,,před trénink,, a rád bych se jeątě zeptal...

1. týden
Front squat
Good mornings
Kroc rows (DB)
DB incline benchpress


Můľu vyměnit GM za snatch grip deadlift? Jde o to, ľe GM neumím, časem to napravím, ale do zítřka se cvik naučit nestihnu. Snad by to nemělo tolik vadit.

Dále můľu nahradit DB incline benchpress za DB bench hlavou dolů?

Jeątě dotaz nakonec. Chápu dobře, ľe při tomhle ,,před tréninku,, se vyuľívá jen metoda Force Spectrum Ramping? (ostatní co jsou v HTH se nevyuľívají chápu-li to dobře)

díky moc za případné odpovědi
tetsuo

Člen
# Zasláno: 18 Čvc 2010 12:02


Můľu vyměnit GM za snatch grip deadlift?
ano

ĹŻÄľu nahradit DB incline benchpress za DB bench hlavou dolĹŻ?
ano

Chápu dobře, ľe při tomhle ,,před tréninku,, se vyuľívá jen metoda Force Spectrum Ramping?
Ne, druhy cvik na spodek se jede ve stylu Capacity Ramping. Cili - nedostanes se a) nad 75-80 % maxima, b) nedelas Max Rep serii.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
miraaa

Člen
# Zasláno: 26 Čvc 2010 19:53 - Změnil/a: miraaa


Zdravim, mam dalsi dotaz

Ve treti etape, v pondeli, kde je trenink zamerovan na nohy, nezda se mi, ze pri cviku Top-Half Squat from Pins ve druhe pracovni serii by dodrzoval perfect rep. Bylo to teda hodne na doraz....takze chyba je na jejich strane?

https://www.tmuscle.com/free_online_program/sports _body_training_muscle_anaconda/anaconda_protocol#5 -8211-training-program/phase-3-8212-legs/monday

EDIT : Dokazal by nekdo rozlouskat co rika Ch. Thibaudeau ve stejnem videu od 4:45? Cosi jsem prelozil, ale netroufam si tvrdit, ze spravne.
tetsuo

Člen
# Zasláno: 27 Čvc 2010 13:44


1) ten To-Half Squat se dela jako cluster, pouziva se enormne tezka vaha. Princip perfect rep je v tom SNAZIT se zvedat rychle, i kdyz to vaha neumoznuje!
Proste nenechat to na sebe pasivne pusobit, ale jit proti tomu. Nenechat se zpomalit, ale bojovat s tim a snazit se jit rychle. To zapoji ty HTMU a bila vlakna.

2) Kevin se Perfect Rep teprve ucil. Cim lip to umis, tim lip to vypada. Ja se vcera taky trapil na drepech, ale zjistl jsem, ze tam fakt VZDYCKY je prostor k tomu jit nahoru rychleji.

3) Thibs rika v tom videu od 4:45 jednoduchou vec: Davejte si takove pauzy, aby to neovlivnovalo negativne vas vykon-kvalitu provedeni opakovani.
Tzn. odpocivejte tak kratce jak je to jen mozne, abyste byli znovu schopni podat maximalni vykon, tedy maximalne kvalitni vykon. Normalni doba je asi 60 sekund, ale kdyz muzete odpocivat kratsi dobu, odpocivejte kratsi, kdyz potrebujete malinko vic, tak si pridejte odpocinek. Je to intuitivni - otazka naslouchani svemu telu a zaroven snaha co nejmin se flakat a udelat co nejvic prace v co nejkratsim moznem case. Tenhle princip treninkove hustoty je jednim z hlavnich klicu k hypertrofii svalu.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
miraaa

Člen
# Zasláno: 27 Čvc 2010 17:37


Diky za odpoved...

Vychazim z tehle vety, ktera je na prvni strance napsana:
zvedat co nejrychleji. Druhe opakovani rychleji nez prvni a dreti rychleji nez druhe. U ctvrteho se ti to vetsinou nepodari, pokud zvedas tezkou vahu, tudiz to nema smysl.

Ted jsem trochu zmateny. Takze u perfect rep muze byt treti opakovani pomalejsi nez druhe atd? Neni nutne mit nasledujici opakovani rychlejsi?
tetsuo

Člen
# Zasláno: 27 Čvc 2010 18:13


Takze u perfect rep muze byt treti opakovani pomalejsi nez druhe atd? Neni nutne mit nasledujici opakovani rychlejsi?
Ale on se o to snazi, chapes. To, ze do toho da to usili, je dulezitejsi, nez to, jestli se realne ta cinka hybe rychle.
Samozrejme, ze treba zrovna ten cluster na videu uplne nezvladl, ale spis jde o prirozeny dusledek toho, ze zveda vahu, ktera je extra tezka.
Kdyby se nesnazil ji zvednout rychle, bude to opakovani mnohem pomalejsi a bude tam mrtvy bod. Ten tam nemel.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
Petlisek

Člen
# Zasláno: 26 Srp 2010 13:59


Dělá Christian Thibaudeau nějaké cviky na břicho??
tetsuo

Člen
# Zasláno: 26 Srp 2010 14:09


On tvrdi, ze bricho necvici. Ale ma specializovany trenink pro atlety na bricho.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
Petlisek

Člen
# Zasláno: 26 Srp 2010 14:12


No to je v celku pro mě překvapující zpráva , kdyľ vidím jeho svaly na břiąe.

Tetsuo mohl by jsi mi prosím napsat název toho treninku na břicho, a nebo mi najít odkaz??

Děkuji
tetsuo

Člen
# Zasláno: 26 Srp 2010 14:18


On ma ty svaly z olympijskeho vzpirani. Ma obecne strasne namakany stred tela. Nekdy to i pusobi, ze je jakoby tlustej nebo hranatej, ale je to cista svalovina. Vzdycky to clovek pozna, kdyz bricho zatne, ze se mu prorysuje pres tricko.


Trenink tady:
http://www.t-nation.com/free_online_article/sports _body_training_performance/ab_training_for_athlete s_and_babe_hounds

Muj puvodni plan byl, ze budu delat 2-3 okruhy v tu sobotu, zatim to nejak nedelam. Asi bych mel. Nebo aspon v jednom dni volna.


+ jeste jeden clanek
http://www.t-nation.com/free_online_article/sports _body_training_performance/abs_on_trial;jsessionid =5666409D55F5FBF5113911E8E46A87DC-he.hydra


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
Petlisek

Člen
# Zasláno: 26 Srp 2010 14:24


Moc děkuji,taky to začnu asi praktikovat ten jeho střed těla se mi fakt líbí.

Myslíą ľe ten jeho trenink je vhodný třeba i pro 17-letého(nemyslím jenom na břicho,myslím celý HighTreshold Hypertrophy)nebo mám třeba počkat jeątě 1-2roky???
tetsuo

Člen
# Zasláno: 26 Srp 2010 14:38


On je rozdil v metode a programu.

Metoda Perfect Rep je dobra vicemene vzdycky. Je to proste zpusob zvedani vah.
Stejne tak metoda autoregulace se hodi vzdy. Naslouchat svemu telu, umet najit jakousi "zonu", kdy zabiras spravne, udrzet se v ni, a poznat, kdy mas dost a ukoncit trenink, to se hodi vzdycky.

Samotny program I, Bodybuilder pocita s tim, ze umis delat urcite cviky.

Na to, jestli ho muzes cvicit, je potreba rict, jak dlouho uz cvicis a jak jsi cvicil dosud.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
tetsuo

Člen
# Zasláno: 26 Srp 2010 14:41


Snazim se ted vlastne najit nejake treninkove optimum podle techmetod, ktere Thibs vysvetloval v ruznych clancich.

K HTH ale publikoval jen jeden komplexni program a potom jeden clanek o treninku 3x tydne.

V ruznych rozhovorech pak dal ukazku treninky ze splitu push-pull-legs. Ten pojedu vzapeti.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
4D4M

Člen
# Zasláno: 26 Srp 2010 15:48


Tak jsem to procital, koukal na videa a musim rict, ze celej I,Bodybuilder projekt se mi hodne libi, resp. ty principy a metody cviceni, cert vem vem vsechen ten humbuk kolem, ackoli to k tomu proste patri Jsem vazne zvedavej jaky na to budou ohlasy a reference s postupem casu, az to bude mit odcviceno vetsi mnozstvi lidi.
Nejradsi bych se do toho taky pustil, vyzkousel to, ale a)jsem na to jeste prilis zacatecnik b)nemel bych asi podminky na takove cviceni c) nemohl bych cvicit 5x tydne. Nicmene, o nic nejde, ty principy, jak pises, plati at uz jsou v Thibsove planu, nebo jinde. Minimalne se chci zamerit na autoregulaci, jezdit vynucene serie a opakovani presne jak to mate na papire, proti tomu jsem vzdycky bojoval, takze jsem rad za to, jak se k tomu pristupuje. Princip perfect rep je pro me neco uplne noveho a uzasneho, pred casem jsem si pripadal jako kral, kdyz jsem si mohl konecne rict, jo, uz mam dobre zvladnutou techniku drepu, ted je mi jasny, ze potencial je mnohem mnohem dal. Ted si na tom planuju sestavit 3x tydne full body, konkretne prvni metodou Force Spectrum Ramping, uprimne receno, ostatni metody jsem zatim neprocital, jenom videl na tech videich, je nutne je taky zaradit, na izolovane cviky, nebo staci se pridrzet te prvni ? A druha vec, perfect rep se opravdu neda jet treba u tlaku s jednoruckama (predstava, ze si na ne nahazuju 85-90%RM je nerealna, stejne jako se dost dobre soustredit na perfect rep u unilateralniho cviku provadeneho obema soucasne), takze se jeste kouknu do tech jeho planu, co z toho bych mohl pouzit za cviky, ale napada me ted, daji se tlaky s jednoruckama na rovne lavici plnohodnotne nahradit neck-pressem?
Petlisek

Člen
# Zasláno: 26 Srp 2010 15:52


No cvičim uľ skoro rok.Jako první jsem jel ten tvůj 10 tydenní program,a pak jsem si upravil trenink 3x týdně fullbody(podle témat které tu byly)

Metodu perfect Rep si asi důkladně pročtu a budu ji pouľívat.

A jeątě jsem se chtěl zeptat, ten speciální trenink na břicho to vlastně udělám těch 5 cviků po 8-12 opakování a celé to zopakuju 4x a aľ to dám v pohodě 20x tak pak budu mít buchty jako on jo??


jinak asi by nevadilo kdybych si k tomu treninku 3x týdně full (Po,Út,St) přidal třeba v sobotu ten trenink na břicho??
tetsuo

Člen
# Zasláno: 26 Srp 2010 16:33


Ted si na tom planuju sestavit 3x tydne full body, konkretne prvni metodou Force Spectrum Ramping
Zkusim tady prelozit ten clanek s treninkem na 3x tydne podle Perfect Rep.
Nemel by byt fullbody.
Pokud by mel byt fullbody, potrebuje vyssi frekvenci, minimalne 4x tydne.


Force Spectrum Ramping, uprimne receno, ostatni metody jsem zatim neprocital, jenom videl na tech videich, je nutne je taky zaradit, na izolovane cviky, nebo staci se pridrzet te prvni ?
FSR lze delat i u izolovanych cviku. Moje zkusenost je, ze se daji jet s vyssim poctem opakovani, asi 5-6.

perfect rep se opravdu neda jet treba u tlaku s jednoruckama (predstava, ze si na ne nahazuju 85-90%RM je nerealna, stejne jako se dost dobre soustredit na perfect rep u unilateralniho cviku provadeneho obema soucasne),
Jde to hodne obtizne.
Jednorucky a unilateralni cviky jsou u HTH pouzivany jen u metody Capacity Ramping, kde je pouziva cca 70-75 % maxima a jedou se serie stylem 3, 4, 5, 5, 5, 5 opakovani (dokud lze udela kvalitnich 5 opak. Nekdy to je 5, nekdy treba 7 serii, standard je 6.)

aji se tlaky s jednoruckama na rovne lavici plnohodnotne nahradit neck-pressem
Ano.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
tetsuo

Člen
# Zasláno: 26 Srp 2010 16:35


ten speciální trenink na břicho to vlastně udělám těch 5 cviků po 8-12 opakování a celé to zopakuju 4x a aľ to dám v pohodě 20x tak pak budu mít buchty jako on jo??
Nikdy nespolehej na to, ze budes vypadat jako nekdo. Pracujes s vlastnim potencialem.
Verim, ze zezacatku staci odjet ty okruhy 2. Postupne se da pridavat.

jinak asi by nevadilo kdybych si k tomu treninku 3x týdně full (Po,Út,St) přidal třeba v sobotu ten trenink na břicho??
Nevadilo


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
4D4M

Člen
# Zasláno: 26 Srp 2010 16:48


Zkusim tady prelozit ten clanek s treninkem na 3x tydne podle Perfect Rep.
To by bylo uzasny, casu dost tak si pockam a jeste o tom budu cist dal, mozna bych zvladl cvicit 4x tydne ale to bude jeste zalezet na dalsich vecech, rozvrh ve skole a jestli mi klapne ten kickbox.
tetsuo

Člen
# Zasláno: 26 Srp 2010 17:08


Nebudu to prekladat komplet, jen to jadro a vysvetleni, proc se to takhle cvici.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
4D4M

Člen
# Zasláno: 26 Srp 2010 17:18 - Změnil/a: 4D4M


Jo jasne, preloz, co preloz, ja taky anglicky zaklad rozumim jakz takz, ty informace jsou, v tom problem neni, jen nez to clovek vsechno pobere.

Ted me ale jeste napada, pro je full body 3x tydne podle perfect rep malo, to se cvici normalne 3x tydne, ne?
tetsuo

Člen
# Zasláno: 26 Srp 2010 18:03


Perfect Rep, resp. Force Spectrum Ramping neni tak narocny na CNS, proto se muze jet 5x tydne. (I kdyz je potreba hledat optimalni zatizeni, aby to clovek neprehnal. Mam pocit, ze tedka se nam dvema lidem na foru podarilo dopracovat do faze, kdy jsme out.)

Vetsina fullbody treninku je narocna na CNS, protoze cvici 3x tydne.

Ale prave to zvyseni frekvence s nizsim zatizenim CNS poskytuje vice stimulu.

Ta varianta HTH na 3x tydne, spociva v tom, ze se cilene pretizi jedna partie 1x tydne a tenhle stimul je dostacujici. Nedre se ale celkove CNS stylem "tezke drepy a mrtve tahy 4x tydne". Je tam proste treba jen "drepy 1x tydne, ale fakt brutalne".


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
miraaa

Člen
# Zasláno: 26 Srp 2010 20:14 - Změnil/a: miraaa


U perfect rep full body treninku 4 tydne bacha. Ja jsem to po trech tydnech prepalil....ikdyz opakovani byla bez mrtvych bodu a nebyla buh vi jak tezka, stejne jsem se pretrenoval. Takze pro priste mam ponauceni. Vic se setrit.

Ale ja se taky pretrenuju u cehokoliv, ze jo takze....

Tetsuo
Pokud rozumim dobre, tak treninky toho to HTH splitu budou tezsi nez treninky full body?
4D4M

Člen
# Zasláno: 26 Srp 2010 20:55


No nejsem si ted jistej, jestli jsem z toho moudrej. Ze tenhle styl cviceni je stavenej tak, ze tolik nedre CNS, a to umoznuje cvicit frekventovaneji chapu, i ze vyssi frekvence pak pusobi vetsi stimul. Ale nechapu jak do toho zapada ta veta "vetsina fullbody treninku je narocna na CNS, protoze cvici 3x tydne". Nemel by logicky mensi pocet treninku tydne zatezovat mene?

Dal bys mi pls link na ten trenink 3x tydne, rad bych na to kouknul.
miraaa

Člen
# Zasláno: 26 Srp 2010 21:07


Nemel by logicky mensi pocet treninku tydne zatezovat mene?

Ne, protoze ve fullbody treninku procvicis telo 3x za tyden, ve splitu jen 1x. Takze logicky je narocnejsi fullbody.
4D4M

Člen
# Zasláno: 26 Srp 2010 21:13 - Změnil/a: 4D4M


Jo, ale v tom HTH programu jsou taky 2 treninky tydne full body, nebo ne? +3 dalsi zamereny.
tetsuo

Člen
# Zasláno: 27 Srp 2010 00:05 - Změnil/a: tetsuo


miraaa
Pokud rozumim dobre, tak treninky toho to HTH splitu budou tezsi nez treninky full body?
Jsou tezsi co se tyce svaloveho vycerpani. Nebudou ale tezsi na CNS.

Jinak tys delal i to Capacity Ramping na nohy. To jsem zjistil, ze je moc.

___________________

4D4M
Dal bys mi pls link na ten trenink 3x tydne, rad bych na to kouknul.
http://www.t-nation.com/testosterone-magazine-634? s=prevTitle#!thibs-35-minutes-to-muscle
__________________

Co se tyce toho, jak to funguje s CNS u fullbody treninku:

Je fakt rozdil jet 3x tydne tezke cviky typu drep nebo mrtvy tah a mezi tim, kdyz jedes fullbody 2x tydne s vetsim odstupem a tezky cvik typu drepu nebo mrtvoly tam je jenom jednou.
Dobre si vsimni, jak ma Thibs ty treninky v kazde fazi poskladane. On nekdy sestavi fullbody hodne s izolovanych cviku nebo veci na strojich nebo z takovych, kde se nepouzivaji tezke vahy, ale jen hodne zabiraji urcite svaly.
V kazde fazi je to trochu jinak, ale je to vzdycky vymakane. Navic se tam nejede rampa vzdy stylem FSR, ale casto pomoci Ratchet Loading, coz znamena vlastne jen JEDNO zvyseni vahy a stridani serii po 1 a 3 opakovanich. Cili relativne snadna vec. Poslouzi k udrzeni hmoty, ale nevycerpa.

Ale pokud jedes 3x tydne stylem 5x5 drep+bench+pritahy/mrtvola+tlak ve stoje+shyby, tak to je trochu jina zatez na CNS.

U 2 fullbody treninku tydne jsou svaly odpocate a zvladnou vic. Navic nedostavaji nic extra navrch. A ten patecni specializovany trenink pred tezkym fullbody treninkem v sobotu, je docela lehky. Takze zase - je to dobre zvladnutelne.

Thibs ty treninky opravdu umi naprogramovat. Nejsou to zadne nesmysly.
Vlastne jediny, co me stve, ze se nezabyva "drobnymi detaily" typu, "jak udelat ten zahrivaci program na tri tydny pred samotny IBB" nebo "jak se spravne rozcvicit pred kazdym treninkem". Na to si clovek musi prijit sam.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
4D4M

Člen
# Zasláno: 27 Srp 2010 13:45 - Změnil/a: 4D4M


Tak jestli jsem tomu porozumnel dobre, tak ten trenink 3x tydne je vystavenej takhle:

1.den- hrudnik + zada
2.den- nohy + ramena
3.den- biceps + triceps

3 ruzny cviky na prvni partii, 3 cviky na druhou partii

odvici se po sobe vsechny 3 cviky na prvni partii a prejde se k dalsim 3 cvikum na druhou partii, potom zase puvodni 3 cviky na prvni partii a dal dokola alespon 3x cely, idealne vicekrat, dokud je provadeni cviku s tou vahou kvalitni ( <-autoregulace)

Rampuje tak, ze 1. serie je se zhruba 70%, 2. asi 72,5 a 3. (popripade dalsi serie) se 75%, (priblizne, on pouziva 75%-10lb, 75%-5lb a 75%RM)

Komplexni cviky na 3 opakovani, izolovany na 5.

Takze je to jak pises, partie se posiluje jen jednou tydne, ale za to fest. On tvrdi, ze s 35 minutama 3x tydne, by z tohohle mel clovek rust, otazka je jak moc ? (v porovnani s tim hlavnim planem 5x tydne a v porovnani s klasickym 3x tydne full body)

Vyhodu vidim v tom, ze casove je to opravdu nenarocny, CNS nebude dostavat takovou sodu jako u klasicky 3x tydne cely telo, nevyhoda v mych ocich plyne z toho, ze svaly rostou max 48 hodin, takze zadny zazraky se ocekavat nedaj, ale moje anglictina neni idelani a spoustu toho jeho povidani kolem a kolem jsem uplne nepochopil, dost mozna mi nejakej (hlavni) figl unika..?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . >>
Vaąe odpověď
Tučné  Kurzíva  Podtrľené  Odkaz na obrázek  Insert YouTube video   URL    vypnout *Co to je?


   :) ;) :-p :-( :-D smirk :up: :down: :up2: :hi: :clapping: :handshake: :smile: :tease: :wait: :giggle: :winking: :laugh: :cool: :confused: :nodding:
Daląí smajlíci Zakázat smajlíky
» Uľivatelské jméno  » Heslo 
Do diskuse mohou přispívat jen registrovaní uľivatelé. Zadejte své přihlaąovací jméno a heslo, nebo se zaregistrujte.

[ANTISPAM] Zadejte pismeno "J" zde:
 
Právě online: Hosté - 1
Členové - 0
Nejvíce uľivatelů online: 409 [21 Led 2021 16:35]
Hosté - 409 / Členové - 0


Powered by forum software miniBB™ © 2001-2007
TOPlist