Posilovani.net  
 Posilovani.net - Domů - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -


forum.posilovani.net / Trénink / I, Bodybuilder: Nejlepší program na přibírání svalů, jaký kdy byl vymyšlen?
. 1 . 2 . 3 . >>
Autor Zpráva
tetsuo

Člen
# Zasláno: 16 Led 2010 13:48 - Změnil/a: tetsuo


Znáte to, všechny ty reklamní řeči o tom, jak co nejrychleji nabírat svaly.

Asi už jste četli různé programy a vyzkoušeli různé suplementy. A nikdy to nebylo úplně ono, protože lidé, kteří to na sobě demonstrovali,
a) brali buď steroidy,
b) nebo šlo vlastně o návrat do jejich dřívější formy a onen program začínali po určité pauze (čili většinou šlo jen o tzv. svalovou paměť). (+ často brali steroidy)
c) byli začátečníci, kteří zpočátku rychle nabírají ze všeho (steroidy ani nebyly třeba)

Tohle by mohl být další z těch zázraků, které se nikdy neprokážou být takové, jaké slibují, že budou.

Lidé, kteří ho na sobě zkoušeli, ale tvrdí, že steroidy nebrali - hlavní tvůrce Christian Thibaudeau dokonce tvrdí, že by je kvůli svým srdečním problémům ani nemohl brát - všichni jsou navíc celkem pokročilí kulturisté a díky tomuto programu se dostali nikoli do své dřívější formy, ale do vůbec nejlepší formy ve svém životě, které se předtím nikdy ani neblížili.

A stačilo jim na to údajně jen 6 až 8 týdnů. Když se podíváte na jejich výsledky, zní to úplně neuvěřitelně, víceméně za hranicemi možností lidské fyziologie.

"Christian Thibaudeau gained 27 pounds of muscle in 6 weeks, and was doing seated overhead presses with 375 pound for 5 cluster reps.
- Za 6 týdnů: 12 a čtvrt kila svalů, tlaky za hlavou se 170 kily po 5 opak. (predtim dal jenom 1 opakovani asi se 165 kily)

"Sebastien Cossette gained 20 pounds of muscle in 8 weeks and added 100 pounds to his front squat, while cutting body fat for the bodybuilding contest.
- 8 týdnů: přes 9 kilo svalů a přes 45 kilo na čelní dřep. Připravoval se přitom na soutěž a shazoval i tuk a byl tedy lehce oslabený v dietě.

"Kevin Nobert gained 24 pounds of muscle in 8 weeks, while losing 14 pounds of fat and adding 50 pounds to his bench press.
8 týdnů: Téměř 11 kilo svalů, téměř 23 kilo na benchi. Shodil přitom i přes 6 kilo tuku.

Podle autorů programu za to může
a) naprosto výjimečná tréninková strategie, která jde úplně proti všemu, co jste dosud věděli o silovém tréninku
b) výjimečný suplement, který umožnil regenerovat se z náročných tréninků

Tady je první zmínka o celém programu, když ještě nebyl hotový
http://www.tmuscle.com/free_online_program/sports_ body_training_muscle_anaconda/anaconda_protocol#ra dical-hypertrophy

Tady experimentální trénink paží (myslím, že nikdo z nás nic podobného nikdy neviděl)
http://www.tmuscle.com/free_online_article/sports_ body_training_performance/christian_thibaudeaus_ex perimental_arm_workout

Tady je predstavena Anaconda - suplement nové generace
http://www.tmuscle.com/free_online_program/sports_ body_training_muscle_anaconda/anaconda_protocol#an aconda-protocol/the-plan-for-radical-hypertrophy


Tady asi nejdůležitější článek na téma "co to je perfektní opakování" - aneb klíč k úplně všemu: zapomeňte na počítání sérií a opakování a soustřeďte se na kvalitu provádění opakování. A jestli si myslíte, že víte, co to je "perfektní opakování", tak si buďte 100% jisti, že to ve skutečnosti nevíte a nikdy jste to takhle nedělali.
http://www.tmuscle.com/free_online_program/sports_ body_training_muscle_anaconda/anaconda_protocol#th e-perfect-rep


______________________________________

Momentálně vyšel první díl celého trénikového programu, celkem jich bude pět a budou vycházet každých 14 dní.

Buďme skeptičtí - ten suplement jménem Anaconda je hodně drahý a musíte ho užívat ve velkých dávkách.
Jeho základ je v hydrolyzátu kaseinu a pak je tam kombinace Citrulin malátu, kreatinu, beta-alaninu, a Alpha-GPC ( L-alfa-Glycerofosfocholin) - v jedné dávce na trénink asi 165 g proteinu a 160 g sacharidu. Pije se to asi ve 2 l tekutin a je to dohromady smíchaných několik výrobků.

Pomiňme, že by to někdo z nás užíval a zaměřme se jen na trénink.
Základy vycházejí z knihy s názvem High Threshold Muscle Building, která vyšla v roce 2007. (Nedávno jsem si ji koupil a je výborná.)

Zárodky z ní pak Thibaudeau během dvou let přetavil v unikátní program s názvem I, Bodybuilder (Já, kulturista), jenž mu při experimentování sponzoroval web Testosterone Nation, který vlastní firma Biotest. Je tedy nutné mít na paměti, že původně vědecky pojatá knížka prošla hodně komeční transformací.


Tady je úvodní shrnutí dosavadní kampaně:
http://www.tmuscle.com/free_online_program/sports_ body_training_muscle_anaconda/anaconda_protocol#i- bodybuilder-program/guidelines

A tady první týden tréninku, celkem 5 dní (videa asi na hodinu):
http://www.tmuscle.com/free_online_program/sports_ body_training_muscle_anaconda/anaconda_protocol#i- bodybuilder-program/phase-1-8212-shoulders/monday

http://www.tmuscle.com/free_online_program/sports_ body_training_muscle_anaconda/anaconda_protocol#i- bodybuilder-program/phase-1-8212-shoulders/tuesday

http://www.tmuscle.com/free_online_program/sports_ body_training_muscle_anaconda/anaconda_protocol#i- bodybuilder-program/phase-1-8212-shoulders/wednesd ay

http://www.tmuscle.com/free_online_program/sports_ body_training_muscle_anaconda/anaconda_protocol#i- bodybuilder-program/phase-1-8212-shoulders/friday

http://www.tmuscle.com/free_online_program/sports_ body_training_muscle_anaconda/anaconda_protocol#i- bodybuilder-program/phase-1-8212-shoulders/saturda y


Doporučuju si velmi důkladně přečíst, proč cvičí zrovna takhle a proč je to lepší než cokoli, co doposud znáte.
Je to opravdu skok někam úplně jinam a pravděpodobně tak ani moc nebude možné cvičit ve většině posiloven, protože vám nedovolí dělat takovéhle věci.

a) málo opakování a relativně hodně sérií (ale prakticky není důležité kolik! - základem je auto-regulační přístup k tréninku)

b) jedna partie cvičená 3x týdně a ostatní 2x týdně.
1. týden (fáze) — Ramena 3x (ostatní partie 2x)
2. týden (fáze) — Záda 3x (ostatní partie 2x)
3. týden (fáze) — Nohy 3x (ostatní partie 2x)
4. týden (fáze) — Hrudník 3x (ostatní partie 2x)
5. týden (fáze) — tzv. Transition (uvidíme, co to je)

c) používání tzv. aktivačních, potenciačních a stimulačních technik (to byl, mimochodem základ původní Thibaudeauovy knihy) a metody ramping a ratchet (které se výrazně liší od toho, co znáte jako "pyramidu"), clusterových opakování, metody Stretched-relaxed position twitch turnaround ad.
Je toho fakt hodně a každá ta věc samostatně je dost překvapivá.Koukněte na to, možná jsme svědci naprosté revoluce v dějinách posilování a možná, že tak za nějaký čas budou cvičit všichni, kdo chtějí mít maximální výsledky.

Každopádně - i kdybyste to nebyli schopni aplikovat celé a i kdybyste neměli po ruce onen "magický suplement" Anaconda, můžete z toho vytěžit hodně poznatků, jak cvičit trochu jinak, a v čem si pomoct.

Já si na tenhle program vyhradím čas v příští polovině roku.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
Claws

Člen
# Zasláno: 16 Led 2010 17:09


pěkný..
tetsuo

Člen
# Zasláno: 16 Led 2010 17:12


Pokud by to bylo z poloviny tak dobry, jak rikaji, tak je to genialni.

Pokud to funguje opravdu takhle cely, tak je to dost neuveritelny a asi to bude znamenat, ze se budou muset prepsat nektere ucebnice.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
Claws

Člen
# Zasláno: 16 Led 2010 19:53


v létě to zkusím.. každopádně, chci se zeptat.. V září nastupuji na Vojenskou školu, s intrem samozřejmě -kde strava je 3x denně.. Vtom vidím jediný problém.. Myslíš že přijdu o hmotu, nebo jinak.. budu nabírat ? díky za odpověd
DXR

Člen
# Zasláno: 16 Led 2010 20:21


Tetsuo : zajimave, ae i po precteni a zhlednuti nekterych videii vlastne nechapu o co jim de.. teda chapu - prodat Anakondu xD hodili tam nabouchane typky , a text zase psany takovym stylem, ze uz pri cteni clovek roste xD

Claws : kamo , tohle se mi zda jako otazka tak pro mamku, jestli ti ma balit svaciny, nebo si je koupis sam
Claws

Člen
# Zasláno: 16 Led 2010 20:29 - Změnil/a: Claws


vím co tím chceš říct. Jen mi nejde do hlavy jak se tam ti chlapi můžou nabouchat ze 3jídel.. jestliže neberou doplňky
DXR

Člen
# Zasláno: 16 Led 2010 20:55


muj nazor, je takový , že kazdy clovek co ma odhodlani a chce byt "nabouchany" tak to zvladne i bez doplňku stravy. musi na sobe ale hodně , pravidelne a tvrde makat ..

..a je to intr, skola ne hladomorna nebo vezeni

..vidim to na sobe pred 6ti lety sem neudelal ani 10 kliku ( a kdyz tak sem byl dead) , ted si tleskam 3x ve vzduchu ,, driv sem ani nezvedl , kdyz sem visel na hrazde, nohy nahoru, ted je to vsechno lahudka .. a to sem jedl uplne normalne a nebral sem zadne doplnky.. dostal sem se napr na 110kg na bench 5x5 ..

a pokud koukas na U.S. filmy tak ani jeden z tech co tam sou za vojaky, vojenskou skolu nedelali
tetsuo

Člen
# Zasláno: 16 Led 2010 21:05 - Změnil/a: tetsuo


Tetsuo : zajimave, ae i po precteni a zhlednuti nekterych videii vlastne nechapu o co jim de.. teda chapu - prodat Anakondu xD hodili tam nabouchane typky , a text zase psany takovym stylem, ze uz pri cteni clovek roste xD

No, on je ten for, ze Thibaudeau o tech vecec psal uz pred nekolika lety v knizkach, nejenom te jedne, co mam, a to zadna Anaconda neexistovala. Ted mel jenom ten luxus to dokonale vyladit. Ty knizky jsou hodne zamereny na trenink atletu a vzperacu a min na kulturisty. Ted to teda prevedl hlavne na kulturistiku a otestoval na klucich, kteri zavodi, na sobe, a pisou tam i o jednom kondicakovi, ktery taky nabral za 8 tydnu 20 liber masa. Vsechna cisla je treba brat skepticky, ale jde o to, ze teprve ted byly ty metody pouzivany hlavne na zvyseni vykonu, aplikovany specialne na rust svalu.

Celej ten system treninku je zalozenej na tom, ze oni se kazdym zdvihem, resp. kazdou technikou, kterou delaji, snazi provest co nejvetsi nabor motorickych jednotek a zapojit tak do zvedani co nejvetsi mnozstvi svalu a provest co nejsilnejsi kontrakci.
Uvedom si, ze vetsina lidi dela hodne opakovani, ale pouziva pri tom mnohem mene vlaken a casto prenaseji ten stres uz hlavne na pojivove tkane, anebo si strasne drhnou CNS - nervovou soustavu, takze se blbe regenerujou.
Tady se snazi CNS maximalne nabudit, aby zapojila co nejvic svalu do zdvihani, ale zaroven ji setri.
Takhle tomu rozumim, a pripada mi to ohromne chytry.
Mimochodem, HODNE to pripomina nejnovejsi knizku Chada Waterburyho, Huge in a Hurry, ktery o neketrych tech vecech mluvi na zaklade svych vyzkumu, provadenych nezavisle na Thibaudeauovi - jak jsem pochopil, ti dva se navzajem moc nemuseji, ale po letech se nahodou sesli na stejnych zaverech.

Samozrejme, ze pochybuju o tom, ze vsichni chlapci z projektu I, Bodybuilder ziskali takove prirustky.
Stejne jako me nezajima Anaconda a myslim, ze to s dobre udelanym gainerem (i bez hydrolyzatu kaseinu) + BCAA a kreatinem pujde zvladnout taky.

Ale on Thibaudeau opravdu vypadal pred lety dost jinak, a neustale roste a na nekterych videich, ktere jsou dost zjevne tocene kratce po sobe, opravdu radikalne meni vzhled.
Cili to neni tak, ze vzali namakane chlapky, aby ukazali, ze pry narostli z toho treninku.
Oni ti na tech 5 fazich ukazou, jak narostou postupne - cili ted jsou na tech prvnich videich jeste "mali". To nejlepsi teprve prijde.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
tetsuo

Člen
# Zasláno: 16 Led 2010 21:13


V září nastupuji na Vojenskou školu, s intrem samozřejmě -kde strava je 3x denně.. Vtom vidím jediný problém.. Myslíš že přijdu o hmotu, nebo jinak.. budu nabírat ?

Kup si gainer. Nejlepsi rada, kterou ti muzu dat. Zkus si varit, kupovat jidlo do zasoby sam.
Hmotu ztratis, pokud bude jist min zivin nez driv. Z ceho ty ziviny dostanes, je celkem jedno.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
DXR

Člen
# Zasláno: 16 Led 2010 21:40


toz, ten trening muze byt zajimavy, ae ten jejich rust je v 80% jen kvuli tomu co vse do sebe cpou.. >> Za 6 týdnů: 12 a čtvrt kila svalů, tlaky za hlavou se 170 kily po 5 opak. (predtim dal jenom 1 opakovani asi se 165 kily) .. to je proste bez maximalniho prijmu suplementu nemozne..

..dokonce znam i jednoho , ktery chodi do posilky jako ja.. vzdycky to byl maly chvistek namachrovane kecy a tak proste maly borec, na benchi mel tak 50kg a ruce mu ujizdely ze strany na stranu.. nikdo ho neresil do te chvile jak sme ho tam tak dva nevideli, a pak tam pridu , on tam sedi ruce jak lopaty , v kazde 40kg ..
od te doby ma jasnou prezdivku steroidak xD
tetsuo

Člen
# Zasláno: 16 Led 2010 21:44 - Změnil/a: tetsuo


No jasne, ze 160 g proteinu a 160 g sachru jen na trenink dela divy

Co se tyce steroidu - nevim. Ti kluci jsou na amaterskem levelu a nemaji zadny klasicky projevy, ktery maji lidi, co sypou - plesateni, akne, gynekomastii, zvetsene celisti... (nejakyma lekama odstranis maximalne gynekomastii, nic jinyho)

Mne nakonec fakt nezajimaji ty suplementy, ale ten trenink, kterej mi prijde unikatni.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
tetsuo

Člen
# Zasláno: 16 Led 2010 21:49


"Specifically, from using these methods, we expect the average lifter to gain about 20 pounds of muscle from his first 15-week program — hopefully more — and keep all of it.

Upresnuje pak jeste na 12-15 tydnu pres 9 kilo svalu. Pro normalni lidi bez Anacondy, cloveka s prumernou genetikou.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
DXR

Člen
# Zasláno: 16 Led 2010 22:31


no jako ty cviky me celkem zaujaly.. ted sem mel prave chtel do leta zamakat a vyzkouset nejaky novy trening takze si mi tímhle clankem nasadil brouka do hlavy zkusim to pokoumat poradne zhlednu vsechy videa a pak mozna se do toho dam
bentley

Člen
# Zasláno: 17 Led 2010 17:46


to video jak tam cvici se mi zda jako nepovedenej vtip teda.......
DXR

Člen
# Zasláno: 17 Led 2010 18:19


bentley : ted jsem 3h delal a tiskl komplet cely ten trening ramen .. a musim rict , ze je to hodne precizní a promakany plan.. na ktery se tesim stejne tak jako na další části
tetsuo

Člen
# Zasláno: 17 Led 2010 22:24


to video jak tam cvici se mi zda jako nepovedenej vtip teda.......
Proc presne?


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
cawdel

Člen
# Zasláno: 20 Led 2010 14:20


Nějak mi to nevychází s počty tréninků týdně, resp. partiemi - 3 x týdně vybranou partii (např. ramena), 2 x týdně ostatní...čili když inkriminovanou partií budou ramena a chodím 3 x týdně cvičit, mohlo by to znamenat v prvním týdnu měsíce např. pondělí - ramena , nohy, záda; středa - ramena, nohy, prsa; pátek ramena, záda, prsa; a v dalším týdnu tou hlavní partií učinit třeba záda...?
Chápu to správně?
Takto strukturovaný tréninik by totiž a) nenechal prostor pro menší partie (bic, tric) b)neumožnil té \"hlavní\" partii regenerovat, resp. by ji v daném týdnu patrně přetrénoval c)staví na hlavu dosavadní zásady cvičit napřed \"velké partie\" a doplnit posléze \"malými\"...? Já si totiž neumím dost dobře představit, že bych opravdu v jeden den poctivě odcvičil hrudník, záda i ramena - to se asi rozsypal...
Takže buď totální revoluce, ale možná jsem to jen nesprávně pochopil (totální kretén).
tetsuo

Člen
# Zasláno: 20 Led 2010 14:43


Ten rozpis tam prece mas:
(Precti si nejdriv Guidelines a potom Phase-1: Shoulders, vic tam toho zatim neni; hledej to nahore na liště)

1 tyden cvicis ramena v pondeli, stredu a patek. Pokazde jinymi cviky a technikami, meni se i pocet serii.
V utery a soboru jedes fulbody trenink - vzdycky nohy (2 cviky)-hrudnik (1 cvik)-zada (1 cvik) -paze (1 cvik na biceps a 1 cvik na triceps)

Dalsi tyden pojedes 3x zada, pak dalsi tyden 3x nohy a dalsi tyden 3x hrudnik.
Ty dalsi rozpisy zatim nebyly zverejneny.

S tou regeneraci to maj dobre vymysleny. Oni prisli na to, jak ty svaly maximalne zapojit a stimulovat, ale neznicit.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
tetsuo

Člen
# Zasláno: 20 Led 2010 14:51


Jinak - urcita forma pretrenovani v tom je. Ale je to spis overloading nez overtraining. Docasne kratkodobe pretizeni zpusobuje velky rust, to je znamo uz dlouho.
Proto taky za specializovanym tydennim treninkem ramen neni specializovany tyden na hrudnik, protoze to by byla ramena uz moc zatizena, ale je tam tyden venovany zadum.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
tetsuo

Člen
# Zasláno: 29 Led 2010 20:31 - Změnil/a: tetsuo


Tak, a po dvou tydnech cekani tu je druhy dil projektu I, Bodybuilder - nejradikalnejsiho a nejpodivnejsiho programu na budovani hmoty, ktery ma mit podle vsechno vysledky za hranicemi uveritelnosti. (S kazdym clovekem, ktery to sleduje, musi cloumat skepse, na druhou stranu je to uplne fascinuji vec, ktera je evidentne dobre podlozena a jeji autor neni zadny sarlatan.)

Metodou tohoto treninkoveho programu je tzv. High-Treshold Hypertrophy (HTH) - tedy objem svalu vychazejici z rozvoje silovych vlaken, jez jsou ovladany vysokoprahovymi motorickymi jednotkami. Jde tedy o rozvoj myofibrilarni hypertrofie a la vzperaci, nikoli sarkolazmaticke hypertrofie, jakou maji kulturisti. Kazdopadne, pro lidi, co neberou steroidy, je to prave lepsi cesta.

Smyslem treninku je co nejvice aktivovat nervovou soustavu, ktera pak zapoji mnohem vice a rychleji vice svalu, nez kdyz delate tradicne vysoky pocet opakovani. Zaroven se u kazdeho opakovani snazite svaly smrstit co nejsilneji. Proto neni potreba cvicit mnoho opakovani, ale staci jich velmi malo, pricemz kazde opakovani v serii by melo byt diky aktivovanemu CNS rychlejsi, nez to predchozi. Jakmile se rychlost zpomali, serii je mozne ukoncit, protoze nasledujici zpomaleni a bolest neprispivaji k rustu svalu, ale pretezovani nervove soustavy a slach a kloubu.

Tento dil obsahuje druhy tyden programu a je specializovany na zada. Prvni tyden se specializoval na ramena. Dalsi bude zamereny na nohy a dalsi na hrudnik.

Struktura zustava stejna: 5 treninku tydne, 3 specializovane (pondeli-streda-patek) a 2 fullbody (utery, sobota)

Metodika opet vychazi ze zatim ctyr predstavenych metod:

1) (Force Spectrum nebo Capacity) Ramping: 4-6 serii, stejny pocet pocet opakovani (obvykle 3, to se osvedcilo nejvic), zacina se na 50 % maxima vahy pro 1 opak. Kazdou serii se prihodi asi 10 % a konci se na brutalnich 85-90 % maxima. Pak se vetsinou - ne vzdy - vaha redukuje na 70 % a dela se maximalni pocet opakovani - nekdo da 6-7, nekdo 10, nekdo i 14, lisi se to cvik od cviku a momentalni kondice.

2) Ratchet Loading - dvojserie zalozena na stridani 1 (aktivacniho) a 3 (stimulacnich) opakovani.

3) Cluster reps - obvykle 3 opakovani s tezkou vahou kolem 80-95 %, po kazdem opakovani cca 10-5 vterin pauza.

4) Max Force sets - 5 serii po 2 opakovanich se stejnou, vysokou vahou - 80-85 %. Tyhle serie (sets) se provadeji jako giganticka ctyrserie.


V tomto treninku uvidite nekolik zvlastnich cviku, pripadne provedeni cviku, jak na ne nejste moc zvykli:
- zarazeni Medicimbal Overhead Slam (=vsi silou prastit medicimbalem o zem) jako dynamicke preaktivace sirokeho svalu zadoveho

- vzperacskeho cviku high pulls (vysokych pritahu) na aktivaci hornich zad

- pritahy jednorucky se zduraznenim protazeni zadovych svalu a vytacenim zapesti

- mrtvy tah nadhmatem s trosku uzsim uchopem, nez byva obvykle

- veslovani se spodni kladkou s nezvykle sirokym uchopem a pritahem nezvykle vysoko k hrudniku


Nejvic budou, myslim, opet drazdit velmi nezvykle pojate cviky na nohy, kdy se zda, ze nemuzou byt vubec radne stimulovany. Jejich "opomijeni" je zrejme dano velkym poctem mrtvych tahu ve zbytku tydne.
Na druhou stranu, video na sobotni trenink vas nauci, jak spravne delat vystupy na lavicku, coz pravdepodobne nikdo z nas predtim neumel, je to svinsky cvik, u nejz plati jeden velmi mazany trik...

Minule byl cvicicim subjektem Sebastian Cossette, tentokrat je ko Kevin Nobert. Trener (a vynalezce celeho programu) zustava: Christian Thibaudeau.

Pondeli (zada)
http://www.tmuscle.com/free_online_program/sports_ body_training_muscle_anaconda/anaconda_protocol#i- bodybuilder-program/phase-2-8212-back/monday

Utery (cele telo)
http://www.tmuscle.com/free_online_program/sports_ body_training_muscle_anaconda/anaconda_protocol#i- bodybuilder-program/phase-2-8212-back/tuesday

Streda (zada)
http://www.tmuscle.com/free_online_program/sports_ body_training_muscle_anaconda/anaconda_protocol#i- bodybuilder-program/phase-2-8212-back/wednesday

Patek (zada)
http://www.tmuscle.com/free_online_program/sports_ body_training_muscle_anaconda/anaconda_protocol#i- bodybuilder-program/phase-2-8212-back/friday

Sobota (cele telo)
http://www.tmuscle.com/free_online_program/sports_ body_training_muscle_anaconda/anaconda_protocol#i- bodybuilder-program/phase-2-8212-back/saturday

Uzijte si to, je to asi 48 minut zaznamu (v trenincich jsou vypousteny delsi pauzy mezi seriemi.)


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
wial

Člen
# Zasláno: 29 Led 2010 21:05


je vidět že Thibaudeau toho má v hlavě moc a tohle určitě neni poslední věc co bude zkoušet
vypadá to jako scifi mimochodem xD ale na druhou stranu hodně seriozně


www.last.fm/user/WIAL
tetsuo

Člen
# Zasláno: 29 Led 2010 21:18


No, co jsem cet, on zkousel kazdej ten trenink delat i 2x a potom 3x denne. Maniak. Samozrejme spotreba kalorii a suplementu sla extremne nahoru.


Jinak, z tech knizek, co uz od nej mam, se mi libilo hodne treninku.
Pred timhle HTH hodlam jeste zkusit jednu jeho vec uverejnenou na T-Nation, Holistic Training:
http://www.tmuscle.com/free_online_article/sports_ body_training_performance_diet_nutrition_bodybuild ing/ill_be_damned_it_works

Musim rict, ze cetba tech jeho tri knizek je chvilkama dost narocna, je tam mraky tabulek, schemat, grafu, definici na pul stranky... Neni to teda uplne jako vysokoskolsky skripta, ale i tak. Ten chlap je bedna na druhou.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
wial

Člen
# Zasláno: 29 Led 2010 23:11


Je to takovej poloblazen-genius, dava do toho kazdopadne vsechno.

Ty knizky si kupoval? Taky bych si neco koupil, ale zajit do knihkupectvi a koupit neco nevim nevim, jeste mame doma naky knizky co tata kupoval pred patnacti lety z reklam v muscle fitnessech :D a mame doma i ty muscle fitnessy

Ty clanky na tmuscle sou perfektni, akorat pro me tezko stravitelny, anglicky umim dobre, ale prece jen urcita terminologie. Hlavne tech informaci je tam strasne moc na strasne malu mista, chce to cist castejc a hlavne ty treninkovy metody zkouset a na to jeste nemam :] ale vseho docasu.


www.last.fm/user/WIAL
tetsuo

Člen
# Zasláno: 29 Led 2010 23:23


Ty knizky jsem si objednal pres Amazon. Resp. nechal jsem si je koupit jako darek, staly peknou palku.

T-Nation jsem se ucil cist par mesicu, nez do toho trochu proniknul. Oni ti hosi, co tam pisou, maji krome odborneho slovniku jeste docela ujetej smysl pro humor, takze je nutny cist spoustu veci jako ironii.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
tetsuo

Člen
# Zasláno: 30 Led 2010 18:18


Tak jeste par malych uprav a dodatku, ktere vyplynuly ze cteni, resp. puvodniho nepozorneho cteni.

1) Ty jednotlive specializacni faze NEJSOU zamyslene na tyden, ale podle INDIVIDUALNICH nedostatku se kazdy clovek muze jednotlivou fazi nastavit na 2 az 4 tydny, pricemz 2 tydny jsou minimum!

(Proto aky dava smysl, ze T-Nation.com uverejnuje ty clanky se 14 dennimi rozestupy). Celkem tedy tento program zabere nejmene 8 tydnu - jeho vysledkem by melo byt nekolik kilo nove hmoty.
Za 12-15 tydnu (maximalni dobu trvani programu) by to melo byt asi 9 kilo, za 8 tydnu (minimalni dobu trvani) tedy asi 5-6 kilo u geneticky prumerneho cloveka, ktery nema absolutne spickovou suplementaci.


2) Predstaveny program je UVODNI program celeho obriho projektu (proto se to jmenuje I, Bodybuilder Project) a je vicemene zacatecnicky. Tedy - neni vhodny pro lidi, co necvici pravidelne aspon dva roky, ale v zasade jde o uvod do toho, jak vyuzivat urcite metody.
Thibaudeau hodla uverejnit mnoztsvi dalsich, pokrocilejsich programu, nejktere navic budou zamerene nejen na hypertrofii, ale i silu a jednotlive discipliny siloveho trojboje, pripadne na zlepseni atletickych dovednosti (starty, skoky apod.)
Zjevne i modelovi cvicenci - Sebastina a Kevin - se teprve na predstavenych videich ucili techniku perfect rep a take neovladaji prilis dobre techniku olympijskych vzperacskych cviku.

3) V patecni, treninku u specializace na zada nema byt power high pull (silove vysoke pritahy), ale klasicke silove premisteni (power clean), coz dava vic smysl, protoze je to cvik vice za zada.

4) Medball Overhead Slam muze byt nahrazen tahanim silneho gumoveho expanderu pres hlavu, uvazaneho pred hrazdu. Medicimbalem je mozne hazet i z lehu na zadech natazenyma rukama pred sede - na zed, do naruce sparringa nebo trenera.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
tetsuo

Člen
# Zasláno: 30 Led 2010 18:57


Jinak, par fotek Christiana Thibaudeaua. Je na nich videt postupny rust, bohuzel, nejnoveji existuji jenom videa na T-Nation.

http://www.blogmusculacion.com/fotos/christian.jpg
http://exyu-fitness.com/upload/files/li8lvw18c3oqo ptfgokz.png
http://static.squidoo.com/resize/squidoo_images/25 0/draft_lens1968604module9356923photo_1213542711Ch ristian

http://www.tmuscle.com/img/photos/2008/08-077-trai ning/image011.jpg
http://www.tmuscle.com/img/photos/2008/08-077-trai ning/image009.jpg
http://www.tmuscle.com/img/photos/246zottman2.jpg
http://www.tmuscle.com/img/photos/07-019-feature/i mage046.jpg
http://www.tmuscle.com/img/photos/05-161-feature/i mage004.png

http://www.tmuscle.com/img/photos/07-183-diet/imag e029.jpg
http://images.tmuscle.com/avatar_images/5/b/5b0b0- CT_icon.jpg
http://thenategreenexperience.com/img/userPics/124 8103319_7352.jpg
http://www.tmuscle.com/img/photos/2009/09-119-trai ning/P3_02.jpg


A mimochodem, taky byval z formy:
http://www.tmuscle.com/img/photos/05-161-feature/i mage016.jpg
zmena za 14 tydnu:
http://www.tmuscle.com/img/photos/05-161-feature/i mage018.png

Detailneji:
230 pounds - 104, 5 kila, 18% tuku.
http://www.tmuscle.com/img/photos/256before1.jpg
http://www.tmuscle.com/img/photos/256before2.jpg
http://www.tmuscle.com/img/photos/256before-3.jpg
V te dobe drepoval pres 270 kilo a benchoval kolem 180, ale svaly byly ukryte pod tukem

Zmena:
204 pounds - 92, 5 kila, 5% tuku
http://www.tmuscle.com/img/photos/256cs13.jpg
http://www.tmuscle.com/img/photos/256csa2.jpg
http://www.tmuscle.com/img/photos/256cs12.jpg

V nejvyssi fazi predstavovaneho programu dosahl Christian temer 235 liber (106, 7 kg). Sam zduraznuje, ze bez pouziti steroidu.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
wial

Člen
# Zasláno: 30 Led 2010 19:47


Neni nic lepšího než když trenér je sám výsledkem a testem svojí práce.

Jinak ta 14ti denní proměna, to je pěkná proměna, to by se mi taky líbilo. Na kolik to tipuješ kilo dolů?

Njn časy se mění, když má člověk chodit do fitka 5-6 dní v tejdnu:D


www.last.fm/user/WIAL
tetsuo

Člen
# Zasláno: 30 Led 2010 21:09


To je 14 tydnu, ne dnu. Rozdil byl 12 kil, ale samozrejme on nabral i nejake svaly, takze toho tuku shodil podstatne vic, mozna az 20 kilo.

Jinak, on vetsinou cvicil dvoufazove 5-6 dni v tydnu. Je na to zvykly z dob, kdy byl v narodnim vzperacskem tymu.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
tetsuo

Člen
# Zasláno: 31 Led 2010 12:18 - Změnil/a: tetsuo


Jinak, aby tenhle topic taky nebyl jen oslavny:

Pred vypustenim prvnich treninku a za zacatku reklamni kampane na Anacondu se ozvalo nekolik lidi z fitness prumyslu, kteri poukazovali na to, ze vysledky, ktere proklamuji na T-Nation, jsou nerealisticke a jsou na urovni, ci dokonce prekonavaji vysledky lidi, co jsou na steroidech. V podstate natvrdo rikaji, ze T-Nation je banda lharu a delaji si legraci z naivnich lidi.

http://jcdfitness.com/2009/08/t-muscles-t-nation-i -bodybuilder-review-fact-or-fiction/

http://www.bodyrecomposition.com/muscle-gain/suppl ement-marketing-on-steroids-by-alan-aragon.html

Oba clanky jsou ale ze srpna, tedy v dobe, kdy dotycni oponenti nemeli ani zdani, jak bude vypadat treninkovy program.

Navic upozorneni na to, ze ani kulturiste soutezici na Mr. Olympia nemaji podobne vysledky, je trochu zavadejici.
Tihle sampioni totiz berou steroidy dlouhodobe, takze uz nezaznamenavaji radikalni prirustky, navic, vetsina z nich cvici leta stejne.
Pokud nekdo zaradi novy trenink, jako kdyz Jay Cutler nebo Kevin English cvicili FTS-7
http://www.bodybuilding.com/fun/fst-7-training-pro gram-test-drive4.htm
, tak se vetsinou taky hodne zlepsili a vyhrali (Cutler tezkou vahu, English nizsi vahu).
Stejne tak David Henry, ktery cvici DC (Doggcrapp) Training, byl na Olympii (v nizsi vahovce) druhy. Takze evidentne jednotlive zmeny a radikalni metody treninku maji sakra vliv.

Cili vysledek - treninkovy program zatim nikdo nezpochybnuje a vsichni na nej zirani s uzasem a napetim (pripadne ho vubec nechapou, protoze je dost komplikovany), o Anaconde, Mag-10 a GPC lze silne pochybovat.
Osobne si myslim, ze fakt staci prisypat trochu aminokyselin, zlepsit kloubni vyzivu a uzivat proteiny a gainery s vyvazenym spektrem aminokyselin.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
tetsuo

Člen
# Zasláno: 10 Úno 2010 12:40


Jinak vysvetleni principu auto-regulace v treninku z diskuse pod clankem o treninkovem programu:

otazka:
CT, i hate doing supersets, they just annoy the hell out of me. Or i should say only the ones on full body day do where i am going from one muscle group to another differant one. By the priciples of autoregulation i shouuldn't do them then, and instead make them single sets. I just want to make sure that it won't have any physiological drawbacks if i do this.

(chlapec si zjevne mysli, ze autoregulace znamena "muzu si delat, co chci a hlavne to, co me bavi".)

Odpoved Thibaudeaua:
That's not autoregulation. Autoregulation is NOT what you do not feel like doing. Autoregulation literally means ''that regulates itself''. In other words it refers to a method that automatically regulate volume and weight depending on what is happening (not what you feel like) during your workout.

With the autoregulation approach we are using in this first program, you start with a lighter weight but always try to lift it as hard as possible. You add weight on every set until you cannot add weight without turning some of the rep into a grind. So the number of sets and the weight you are lifting is determined by what your body is capable of doing on that day. On a good day you might reach 8-10 sets before you start to grind, on some days where you are not in good shape you might only get 4. This is the autoregulation approach we are talking about

Ostatne, hodne o tom byl uz tento clanek, ktery byl takovou pripravkou na cely projekt I, Bodybuilder:
http://www.tmuscle.com/free_online_article/sports_ body_training_performance/thibaudeau_talks_trainin g


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
. 1 . 2 . 3 . >>
Vaše odpověď
Tučné  Kurzíva  Podtržené  Odkaz na obrázek  Insert YouTube video   URL    vypnout *Co to je?


   :) ;) :-p :-( :-D smirk :up: :down: :up2: :hi: :clapping: :handshake: :smile: :tease: :wait: :giggle: :winking: :laugh: :cool: :confused: :nodding:
Další smajlíci Zakázat smajlíky
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Do diskuse mohou přispívat jen registrovaní uživatelé. Zadejte své přihlašovací jméno a heslo, nebo se zaregistrujte.

[ANTISPAM] Zadejte pismeno "J" zde:
 
Právě online: Hosté - 1
Členové - 0
Nejvíce uživatelů online: 409 [21 Led 2021 16:35]
Hosté - 409 / Členové - 0


Powered by forum software miniBB™ © 2001-2007
TOPlist