Posilovani.net  
 Posilovani.net - Dom - Odpovdt - Statistika - Registrace - Hledat -


forum.posilovani.net / Trénink / Trenink
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>
Autor Zprva
Jirkas

len
# Zaslno: 3 Kv 2009 22:50 - Zmnil/a: Jirkas


To snad nebylo nutne. Chlapec je to sice divny, temer nepoucitelny a nezraly, ale nema cenu mu nadavat.

Ja vim, promin nemam takovou trpelivost jako ty, hold bych ucitele delat opravdu nemoh A dovede me hodne vytocit, kdyz se snazim v pohode poradit a on mi odpovi tohle...
muscle

len
# Zaslno: 4 Kv 2009 14:05 - Zmnil/a: muscle


mno hej ale na slovenskom foru mi dačo iné napísali na ten tréning a nemílim si pojmy sviky a série ... asi si to ty nepochopil
anonymus323

len
# Zaslno: 4 Kv 2009 15:00


No moc jídla neobměňuju ale jídla mi nevadí..spíą mnoľství..ale tím jsem se chtěl zeptat jestli můľu v tom jídle nějak polevit..nechci aby to ze mě slezlo..a jak dodělám rozcvičený trénink dát si aspoň týdenní pauzu ..a jak jíst kdyľ nebudu chodit nějakou tu dobu do posilovny??a hlavně ráno mi to jídlo dělá problémy ..bude o moc horąí kdyľ přestanu jíst vejce a místo toho si dám suąený bílek do mléka nebo tak něco??
anonymus323

len
# Zaslno: 4 Kv 2009 15:03


A nezadělám si tak na nějaký zaľívací potíľe??jak dlouho je moľný mít nadbytek stravy k růstu??takhle mám jíst pořád nebo pak zařadit nějakou dietu nebo tak něco?
tetsuo

len
# Zaslno: 4 Kv 2009 15:21


Bilkoviny bys mel udrzovat porad na stejne urovni.
Sacharidy muzou jit dolu, pokud mas nejakou pauzu. Dieta v ramci silovych sportu v podstate vzdycky znamena jen snizovani sacharidu. S bilkovinama by se nemelo moc hybat. Pokud se jima trvale nepredavkovavas, napr. 2,5g/kg, ale jist tech 1,5-1,8g/kg, tak tam neni zadny problem a mel bys to udrzovat porad stejne.

Pokud mas problemy jist mnozstvi zivin, nezbyva, nez uzivat proteinove koktejly nebo gainery. (Suseny bilek do mleka, fuj!, to je na pobliti)
Ja snidam normalni jidlo tak 1-2x tydne, jinak rano vzdycky piju gainer, nebo jim nejaky meal replacement v podobe kase.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
anonymus323

len
# Zaslno: 4 Kv 2009 15:27


dobře..takľe kdyľ nahradím vejce proteinovým koktejlem bude to plnohodnotná náhrada těch vajec??
tetsuo

len
# Zaslno: 4 Kv 2009 15:35


Dobry proteinovy napoj ma dokonce lepsi slozeni nez vajicka. A ty maji velmi dobre slozeni.
Seznam tech dobrych proteinu a gaineru jsem tady ruzne uz nekolikrat postoval. System vyberu je takovy, ze vyrobce musi jasne deklarovat vyvazenost vsech aminokyselin (nejen esencialnich) a museji byt poskladany z ruznych zdroju podle profilu materskeho mleka (protoze kojenci rostou nejrychleji, proc asi?) nebo lidskeho svalu (idealni pro silove sporty).


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
tetsuo

len
# Zaslno: 4 Kv 2009 15:37 - Zmnil/a: tetsuo


Ono se na doplnky stravy pise povinna veta "neni urceno jako nahrada pestre stravy", ale v soucasnosti uz jsou ty nejlepsi proteiny, gainery a MRP tak pokrocile, JSOU plnohodnotnou nahradou stravy. A muzes je jist nekolikrat denne, aniz by sis zpusobil jakoukoli dysbalanci zivin.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
Jirkas

len
# Zaslno: 5 Kv 2009 08:24


mno hej ale na slovenskom foru mi dačo iné napísali na ten tréning a nemílim si pojmy sviky a série ... asi si to ty nepochopil

To, ze ti napsali neco jinyho neznamena, ze to byla pravda. A kdyz fakt poradit nechces, tak sem uz priste nelez
kernel

len
# Zaslno: 14 Kv 2009 17:56


Dokud nedosáhnu optimální váhy, mlíko ze zupa gainer za málo peněz.

Akorát nevím jako moc mám brát hodnotu 26b na jídlo a jak se tělo pere s 250gx21b=52. Slovenský tvrdý ve vaničce je lahoda a nikdy bych neměl dost.


Vůle odejde dřív neľ tělo.
anonymus323

len
# Zaslno: 16 Kv 2009 21:22


Zdravím, jeątě nějakej dotaz k tréninku dřív jsem jel jeden trénink..nechci říkat ľe zrovna korteho..protoľe jsem místo mrtvoly jel hyperextenze ale dobře mi to po něm rostlo a teď bych ho chtěl jet tak jak jsem měl se vąím vąudy a po krátké pauze bych si troufl i na 4 tréninky týdně protoľe stejně nemaám co dělat..jenľe na netu jsem naąel korteho kterej byl sestrojenej jen na tři dny v týdnu http://www.kulturistika.net/korte a tak jsem se chtěl zeptat jesli bych si s tím tréninkem mohl troąku pohrát nějak to předělat a přidat nějaké doplňkové cviky..pak bych ti ho sem dal na ohodnocení..jen jsem se chtěl zeptat jestli to k něčemu bude..ty 4 tréninky..jestli to bude poznat ..díky.
tetsuo

len
# Zaslno: 16 Kv 2009 21:42


To zkus radsi Bulharskou metodu, ta je taky postavena na 3 cvicich po 8 seriich, ale nedela se 5-6 opak, ale 3 opak a vaha je vetsi.

http://www.ironfactor.cz/viewtopic.php?t=1543

Pokud bys nechtel delat izolovane cviky na bicepsy a tricepsy, delej shyby na hrazde a kliky na bradlech.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
anonymus323

len
# Zaslno: 16 Kv 2009 21:55


díky..je to super článek jen jsem trochu nepochopil tu bulharskou metodu kdyľ tam mám ten trénink A : dřepy 8 x 3 (série x opak.)
military press 8 x 3
francouzský tlak vsedě s ez-činkou 8 x 3
to je celej trenink na jeden den?? a kde mám hledat nějakej cvik na záda..?
tetsuo

len
# Zaslno: 16 Kv 2009 22:05


No, z toho duvodu bych tam dal radeji misto bicepsovych zdvihu ty shyby na hrazde 2x tydne.

Po tech 3 cvicich po 8 seriich uz bych dal jen nejaky velmi lehky cvik, nejspis nebo na lytka nebo na uvolneni ramen


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
anonymus323

len
# Zaslno: 16 Kv 2009 22:25


takľe by to mohlo vypadat nějak takhle
Pondělí - Dřepy, Military press, MT vąe tohle po těch 8 seriích a 3 opak. a myslím ľe bych jeątě zvládl i dva doplňkové cviky - výpony lýtek a bic. zdvih s velkou činkou
Úterý - Dřepy, bench-press, shyby zase vąe po 8 s. a 3 o. - a zase dva doplňokvé cviky kliky na bradlech a tlaky na ramena
Pátek - dřepy, military press, MT - a jako doplňkové cviky zase bic. zdvih s velkou činkou protoľe mi bicepsy dost zaostávají a k tomu bych dal břicho..jen nevím kolik serií a opak. na ty doplňkové cviky a kolik by ten trénink měl asi tak zabírat..někde jsem četl ľe při objemovém tréninku max. 50 min. coľ nevím jak bych stihnul..tak mi to prosím nějak ohodno» a tvrdě..a» to necvičím zase vąechno jen tak..
anonymus323

len
# Zaslno: 16 Kv 2009 22:27


a jeątě k tomu břichu..je ho tam v tréninku málo ale já se ho snaľím jet skoro jaľdej netréninkovej den aspoň půl hodiny..(sedy-lehy,sklapovačky,zkracovačky apod.)
tetsuo

len
# Zaslno: 16 Kv 2009 22:34


Proc menis ten rozpis tolik? Co je tak tezkyho na tomhle rozpisu:

Drep
Military press
Kliky

Mrtvola
Bench
Shyby

???

1) Vzdyt tam mas tydne 2x drep a 2x mrtvy tah. To staci.

2) 2x tydne 8 serii shybu ti da zabrat na bicepsy dost.

3) sedy-lehy,sklapovačky,zkracovačky - nic moc cviky.
tohle jsou skutecne cviky na bricho, funkcni, ucelne, budujici silu:
http://www.youtube.com/watch?v=Ngli8774oXA
http://www.youtube.com/watch?v=tYV-JbZtK_A
http://www.youtube.com/watch?v=KZ7UgRqf86A


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
anonymus323

len
# Zaslno: 7 vn 2009 09:07


jo díky..ty cviky na břicho jsou super... ted jsem dojel predeslej trenink a tak chci doresit nejak tu bulharskou metodu korteho..vim ze te s tim uz stvu ale jeste jsem to mirne predelal tak chci aby ses na to podival..

Trénink A – Dřep 8 x 3
Military press 8 x 3
Francouz. Tlak v leľe s EZ 8 x 3
Doplňkový cvik výpony lýtek v sedě na stroji
Trénink B – Bench press 8 x 3
MT 8 x 3
Shyby 8 x 3
Doplňkový cvik bic. zdvih s velkou činkou

jak uľ si psal ti shyby daji na bic. zabrat ale me bic. dost zaostavaji a tak jsem je tam dal aqspon jeste jako doplnkovej cvik a taky jsem nevedel kolik serii x opak na ty doplnove cviky a taky jsem zmenil ten francouzskej tlak misto v sede tak v leze..je to spatne??
tetsuo

len
# Zaslno: 7 vn 2009 10:38


Jestli chces neco na bicepsy jako zaostavajici sval, tak bys je nemel pretezovat v jednom treninku, ale rozlozit to do dvou treninku. Lepsi zvysit frekvenci treninku nez objem.

Trénink A
Dřep 8 x 3
Military press 8 x 3
Francouz. tlak v leľe s EZ 8 x 3
Doplňkový cvik bic. zdvih (radeji neco s jednoruckami) 4x8-10

Trénink B
Bench press 8 x 3
MT 8 x 3
Shyby 8 x 3
Doplňkový cvik výpony lýtek (radeji ve stoje nebo na legpressu) - 4x8-10

Jak vidis, problem neni ve francouském tlaku v sede nebo vleze (i kdyz podle meho, kliky jsou lepsi varianta).
Bicepsovy zdvih s velkou cinkou obcas lidem nedela dobre na zapesti, zvlast, pokud uz predtim delali vice cviku s rovnou osou. Cili bych tam dal jednorucky.
Vypony lytek v sede, zase specialne procvicuji soleus, cili sval pod viditelnymi lytkovymi svaly. Neni to zakladni, ale spis izolovany cvik, lepsi bude delat nejakou variantu vyponu, kde jsou nohy propnute v kolenou.

Na konci treninku A jinak doporucuju delat nejaky uvolnujici cvik na ramena - treba klasicke upazovani ve stoje, 1 serii a treba 30-40-50 opakovani s lehkou vahou. U treninku B doporucuju nejaky uvolnujici cvik na lokty, tzn. varianty extenze tricepsu nebo bicepsovych zdvihu, prip. superserii biceps/triceps.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
anonymus323

len
# Zaslno: 7 vn 2009 11:12


Jo..super, díky..
Za ty kliky jsem jen rád je to můj oblíbený cvik, ty výpony budu dělat ve stoje na stroji. A jeątě jsem se chtěl zeptat na ty extenze tricepsu na konci toho treninku B..co je to za cvik?? a jak dlouho by měl tento trénink trvat..protoľe jsem někde četl a uľ i víc lidí mi říkalo ľe ojemovej trénink má trvat max. 50 min s cca 60 sekundovýma přestávkama..
tetsuo

len
# Zaslno: 7 vn 2009 11:24


Extenze tricepsu je v podstate cokoli, kde se ohyba loket a smrstuje se triceps proti nejakemu odporu.
Cili - libovolne stlacovani kladky a libovolny cvik s jednoruckou, u ktereho se ti pri vysokem poctu opakovani napumpuje triceps.

objemovej trénink má trvat max. 50 min s cca 60 sekundovýma přestávkama..
Mytus. S dobrou vyzivou (kdy mas dost v sobe uz dost sacharidu a bilkovin pred treninkem) a potreninkovym napojem (gainer) to nema cenu resit. To by nikdy nemohly fungovat treninky od Borise Sheika, ktere maji kolem 2,5 hodiny. Pritom Sheiko je na objem naprosto paradni trenink. Pravda, pro pokrocilejsi, ale je funkcni. A uz si jim prosla rada mistru sveta.
V originalnim rozpisu Bulharske metody se pise, ze pauzy se maji udrzovat na 60 vterinach. 3 cviky po 8 seriich = minuta cviceni (resp. i priprava na zdvih)+ minuta pauza = 48 minut. K tomu 4 serie doplnku a jsi nekde kousek za 50 minutami. S pribyvajici vahou je mozne, ze u drepu a mrtvych taku budes muset delat pauzu malinko delsi a trenink se protahne na hodinu.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
anonymus323

len
# Zaslno: 7 vn 2009 11:38


Ok..kdyľ to nevadí klidně budu cvičit díl..
tak díky..
anonymus323

len
# Zaslno: 8 vn 2009 19:23


zdravim..jsem proste neodbytnej
Dneska jsem jel ten trenink poprve..a docela me udivilo ze jsem ho mel hotovy driv nez jsem cekal..dokonce jsem myslel ze nebudu stihat ..ale opak je pravdou..zakladni cviky jsem mel hotove behem cca 30-35 min..a pak jsem si rekla ze je to nejak malo a tak jsem jel jeste k tem lytkum bricho a pak to uvolneni ramen..ale i tak mi zbylo strasne moc casu a nebyl jsem vubec unaveny..vahy jsem nastavil podle toho treninku..1. týden 70% ..atd.
a i tak jsem tam dal vic nez tech 70% a stejne mi pripadalo jako bych nic nedelal..vetsinou jsem zvyklej odchazet celej spocenej a dneska jsem se zapotil akorat tak trochu u drepu..nic vic..tak se chci zeptat jestli mam pridat vahu nebo jestli je to tak sparvne a uvidim nejake svalove a silove prirustky...predem diky..
tetsuo

len
# Zaslno: 8 vn 2009 23:45


Tam se kazdy tyden pridava zatez. Precti si rozpis. Prvni tyden je zahrivaci.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
anonymus323

len
# Zaslno: 27 vn 2009 22:50


Tak mám za sebou skoro celý trénink ..jeątě týden, ale pořád jsem nedosáhl ľádného silového zlepąení..snad jen na nohách prostě od doby co jsem jel HSTéčko tak uľ na benchpress nezvednu víc jak 60 kg..to prostě není moľný..
Na dřepech a celkově na nohách se pořád zlepąuju a to jak silově tak i objemově ale vrąek mi zaostává. A taky jsem se chtěl zeptat jestli je moľný aby někoho bolely kosti..to je asi trochu hlopá otázka ale kdyľ dělám kliky na bradlech tak uľ i s vlastní váhou mě bolí v oblasti klíční kosti..kámoą mi říkal ľe se pri tom nakláním moc dopředu a ľe přenáąím vsechnu váhu na kozy ale kdyľ mií přidrľel nohy abych se tak nenakláněl tak to bolelo pořád ..tak se chci zeptat jestli to je třeba tím ľe jsem ten cvik dlouho necvičil a přestane to jak si trochu zvyknu nebo jestli je to neobvyklý .
anonymus323

len
# Zaslno: 27 vn 2009 23:00


a taky po dřepech mám takový divný pocit ..vľdycky mě ze začátku bolívali kolena a cítil jsem v nich divnej tlak ale to brzo ustalo a ted drepuju jak divej ale ted mě zacalo bolet na trapezech tam kde si pokladam cinku a nevim jestli je to jen tak otlaceny a nebo sem si neco podelal se zadama..je vubec mozny tu cinku spatne zaprit o ty trapezy..ja si vzdycky daval zalezet na spodek..abych se nehrbil a mel rovny zada..ale s tim umistenim cinky sem si vuebc hlavu nelamal..tak jestli jsem neco nepodelal.
tetsuo

len
# Zaslno: 28 vn 2009 11:49


Nemuzes vedet, jestli jsi dosahl siloveho zlepseni, pokud jsi nezkousel zvedat maximalky? Nebo tys jeste navic k treninku 3 cviku po 8x3 zkousel kolik zvednes na drep nebo bench na 1 opak?

Mozna jsi ale typ, ktery potrebuje cvice doplnkovych cviku k benchi. V dalsim programu se na bench muzes zamerit. Dobry by byl podle me Fomin, kde kazdy den (ze 3 treninku tydne) prihodis doplnek, ktery podpori tlakovou silu.

U kliku pozor na rozsah pohybu, prilis velka draha zbytecne namaha kosti a klouby.

U tech drepu to je klasicky pripad - kolenni klouby zesilily.
S tim popisem u trapezu nevim, neni to moc konkretni.
ted mě zacalo bolet na trapezech tam kde si pokladam cinku a nevim jestli je to jen tak otlaceny a nebo sem si neco podelal se zadama.
Boli te obratel patere, nebo co?

Jakou vahu jinak davas na drep, mrtvolu a bench? Kolik byly puvodni maximalky pred zacatkem Bulharske metody a koliks daval realne pri tech 70 ľ 85 %?


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
anonymus323

len
# Zaslno: 28 vn 2009 12:57


No spis bych rekl ze u tech drepu mam otlaceny ten obratel. proste mi pripada ze to citim spis na na tom obratlu nez v trapezech. A s tema vahama mas asi pravdu..maximalku jsem nezkousel to bude ono..ale proste mi jen pripada ze jsem pribral jen na nohach to bude ale asi v genech a budu se muset zamerit na ten vrsek jak si rikal. A pri tech 70 - 85% jsem daval asi o neco vic a to bude ten problem..pak uz jem to nezvladal..holt jsem se aspon poucil a priste to udelam lip..Ted k tem vaham Na drep 90kg MT - 70kg(dělám ho jen krátce) benchpress - 60 kg
tetsuo

len
# Zaslno: 28 vn 2009 13:06


Drepy musis delat s lopatkama stlacenyma k sobe a zatnutymi trapezy. Nevim, nakolik to vis, delas a umis. On ten set-up, nez vezmes cinku ze stojanu, je dost tezky.

MT bys mel mit jako nejsilnejsi zdvih. Zezacatku to tak byva.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
anonymus323

len
# Zaslno: 28 vn 2009 13:20


Takze myslis ze kdyz propracuju to drzeni cinky tak nebude problem?? pri nejhorsim zajdu k doktorovi ale tomu jsem se chtel vyhnout protoze obycejnej doktor by mi nerekl nic jinyho nez abych prestal delat to z ceho me to boli..takze na tom zapracuju.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>
Vae odpov
Tun  Kurzva  Podtren  Odkaz na obrzek  Insert YouTube video   URL    vypnout *Co to je?


   :) ;) :-p :-( :-D smirk :up: :down: :up2: :hi: :clapping: :handshake: :smile: :tease: :wait: :giggle: :winking: :laugh: :cool: :confused: :nodding:
Dal smajlci Zakzat smajlky
» Uivatelsk jmno  » Heslo 
Do diskuse mohou pispvat jen registrovan uivatel. Zadejte sv pihlaovac jmno a heslo, nebo se zaregistrujte.

[ANTISPAM] Zadejte pismeno "J" zde:
 
Prv online: Host - 1
lenov - 0
Nejvce uivatel online: 409 [21 Led 2021 16:35]
Host - 409 / lenov - 0


Powered by forum software miniBB™ © 2001-2007
TOPlist