Posilovani.net  
 Posilovani.net - Domů - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -

forum.posilovani.net / Cviky / Dřep s výskokem - motání hlavy
Autor Zpráva
Kysky

Člen
# Zasláno: 10 Srp 2015 16:11

Ahoj,
potřeboval bych poradit, možná něco dělám špatně.
Při cvičení dřepů s výskokem se mi vždy buď ke konci anebo chvíli po tom, co skončím každou sérii, začne motat hlava. Myslel jsem si, že by to mohlo být třeba špatným dýcháním, ale na tom jsem zapracoval a při provádění cviku dýchám správně. A je jedno, jestli mám na čince naloženo 5kg nebo 30, nemá to na to vliv.
Abych se ujistil jestli je ve mně všechno správně, takjsem pár dnů při cvičení nosil tepák a na konci cvičení každé série dřepů s výskokem se pravidelně dostávám na 87%maxST (tj. 173-175bpm) což je naprosto v pohodě. Kór když na kole se během tréninku/závodu bez problémů dostávám i na 96%maxST při totální podlaze a můžu zastavit a budu jen zadýchanej.

Nesetkal jste se někdo s takovým problémem?
Legi

Moderátor
# Zasláno: 11 Srp 2015 11:21

Zdarec,
to se děje pouze při tomto cviku? Bereš něco před tréninkem, co by Ti mohlo hodně zvednout cukr v krvi (cukry, BCAA)? Jestli ano, může to být tímto, nebo naopak máš cukrů nedostatek (trénink ráno) a v obou případech se můžeš dostat do hypoglykémie, což má za důsledek ty motolice.

42let @ 195cm @ 125kg
Kysky

Člen
# Zasláno: 11 Srp 2015 14:28

Právěže se to děje jen při tomhle cviku. U jiných v pohodě. Nic neberu, jen protein po tréninku a večer.. Málokdy si před cvičením vezmu tabletu hroznovýho cukru. S cukrama bych problém mít neměl, jsem schopnej na kole jet cca 40minut furt na hranici a nad, anaerobního pásma. Takže snad neni možný že by během tý ani ne minuty dřepování mi došel cukr :-/
Legi

Moderátor
# Zasláno: 11 Srp 2015 17:07

A kdy se Ti to v časové ose tréninku stává?

42let @ 195cm @ 125kg
Kysky

Člen
# Zasláno: 11 Srp 2015 17:28

Vždy ať cvičím dřepy na začátku nebo ke konci
Legi

Moderátor
# Zasláno: 11 Srp 2015 18:34

Tak potom to bude něco vyplývající z toho pohybu, tlaku činky na páteř atd. Zkus si dát za krk jinou zátěž, či posuň činku víc na trapéz, nebo pokuď to nepomůže, ten cvik vyřaď. Další možnost je návštěva fyzioterapeuta, případně odborného lékaře, který se mrkne, jestli nemáš něco s páteří.

42let @ 195cm @ 125kg
Kysky

Člen
# Zasláno: 11 Srp 2015 19:25

OK, děkuju za tip. Vyzkouším
Vaše odpověď
Tučné  Kurzíva  Podtržené  Odkaz na obrázek  Insert YouTube video   URL    vypnout *Co to je?

:) ;) :-p :-( :-D smirk :up: :down: :up2: :hi: :clapping: :handshake: :smile: :tease: :wait: :giggle: :winking: :laugh: :cool: :confused: :nodding:
Další smajlíci Zakázat smajlíky
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Do diskuse mohou přispívat jen registrovaní uživatelé. Zadejte své přihlašovací jméno a heslo, nebo se zaregistrujte.

[ANTISPAM] Zadejte pismeno "J" zde:

Právě online: Hosté - 1
Členové - 0
Nejvíce uživatelů online: 299 [4 Dub 2017 04:49]
Hosté - 299 / Členové - 0