Posilovani.net  
 Posilovani.net - Domů - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -

forum.posilovani.net / Cviky / záda
Autor Zpráva
c4sper

Člen
# Zasláno: 15 Lis 2013 17:23

ahoj, chtel jsem se zeptat na nějaký cviky na záda v domácích podmínkách, v posilovně jedu hyperextenzi a MT.. Doma jedu MT a snažím se na hrazdě zvedat nadhmatem, ale protoze mam hrazdu ve dveřích tak je to slabší drncám loktama o stenu dveri , spis jedu podhmatem a to me zabiraji spíše bicepsy, ale jedu to plynule.. Zkoušel jsem nějaký čas i přítahy s jednoručkou ale tenhle cviik mě připadá technicky hodně náročnej tak sem ho raději zatím nechal, měl by jestě nekdo náký tipy krom toho co sem psal..?
K dispozici jen činky, lavice, hrazda..
Díík za tip..

Cíl je sen ke kterému napíšete datum !
Legi

Moderátor
# Zasláno: 15 Lis 2013 18:00

Good mornings....cvik na hamstringy, prdel, vzpřimovače a břicho
Přítahy velké činky v lehkém předklonu...cvik na záda
Varianta v hlubokém předklonu...cvik na horní záda a zadek ramen
Přemístění...cvik na všechno
Kufrování...taky
U všech druhů dřepů se taky zapojují záda, že.

42let @ 195cm @ 125kg
c4sper

Člen
# Zasláno: 16 Lis 2013 14:10

Dík Legi, eště budu otravovat , vím že jsi tu psal už o tom kufrování, co si mám pod tím představit?

Legi

Moderátor
# Zasláno: 16 Lis 2013 14:18

Pod tím si představ přenášení težkých kufrů na určitou vzdálenost, bežně v určitém časovém limitu (strongman disciplína).
V tréninku doma, nebo v posilce si vezmeš ze země dvě těžké jednoručky a jdeš....a první vždy selže úchop!

42let @ 195cm @ 125kg
Spede

Člen
# Zasláno: 16 Lis 2013 20:24

Legi ale neřekl jsi to hlavní Jak má držet ruce při držení činek. Prostě nesmíš je mít prověšené, to myslím že drží jen klouby, šlachy. Musíš je mít v úhlu cca 120-130 stpunů a zatlé.
Nebo se mýlím Legi?
Legi

Moderátor
# Zasláno: 16 Lis 2013 21:05

No, když to váha dovolí, trošku ty lokty pokrčíš, když ne, neseš to jak přepravky s pivem. Lokty to neohrozí, protože vždy selže první úchop.

42let @ 195cm @ 125kg
Spede

Člen
# Zasláno: 16 Lis 2013 21:43

Přepravka s pivem jako v každé ruce činku či břemeno a ohnuté do 90 stupňů?
Legi

Moderátor
# Zasláno: 17 Lis 2013 06:21

90 stupňů? Takový pivo neznám! Lokty pokrčíme jen nepatrně, spíš jen tím, že zatneme biceps co to dá....

42let @ 195cm @ 125kg
Spede

Člen
# Zasláno: 17 Lis 2013 07:08

Tak, když vidím basu piv, tak bych je nesel před sebou a proto 90 stupňů
c4sper

Člen
# Zasláno: 17 Lis 2013 10:38

spedee mas recht, on je rozdíl když držíš činku rovnoběžně s tělem a takovou basu piv nechytneš za žádnou obruč, takže se přenáší oopravdu v úhlu 90 stupňů, nicméně akorát blbý přirovnání, to kufrování mi příjde zajímavý, určitě to budu nucenej vyzkůůůšat..

Spede

Člen
# Zasláno: 17 Lis 2013 10:41

njn
Akashi

Člen
# Zasláno: 15 Čvc 2014 03:45

Ahoj chci se zeptat jaky je přesny rozdil mezi shybem s uzkym nadhmatem a mezi širokym nadhmatem . už vím že nadhmat je lepší proto při podhmatu je to lehčí protože používáš víc biceps. ale slyšlel jsem že čím širší uchop tak je to těžší . Tak jak porad te mi děkuju za odpověd
Akashi

Člen
# Zasláno: 15 Čvc 2014 03:46

Ahoj chci se zeptat jaky je přesny rozdil mezi shybem s uzkym nadhmatem a mezi širokym nadhmatem . už vím že nadhmat je lepší proto při podhmatu je to lehčí protože používáš víc biceps. ale slyšlel jsem že čím širší uchop tak je to těžší . Tak jak porad te mi děkuju za odpověd
Vaše odpověď
Tučné  Kurzíva  Podtržené  Odkaz na obrázek  Insert YouTube video   URL    vypnout *Co to je?

:) ;) :-p :-( :-D smirk :up: :down: :up2: :hi: :clapping: :handshake: :smile: :tease: :wait: :giggle: :winking: :laugh: :cool: :confused: :nodding:
Další smajlíci Zakázat smajlíky
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Do diskuse mohou přispívat jen registrovaní uživatelé. Zadejte své přihlašovací jméno a heslo, nebo se zaregistrujte.

[ANTISPAM] Zadejte pismeno "J" zde:

Právě online: Hosté - 2
Členové - 0
Nejvíce uživatelů online: 299 [4 Dub 2017 04:49]
Hosté - 299 / Členové - 0