Posilovani.net  
 Posilovani.net - Domů - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -

forum.posilovani.net / Cviky / Cvičení s opaskem
Autor Zpráva
dobespavel

Člen
# Zasláno: 6 Bře 2013 10:43

Zdar

Kamarád chce po absolvování začátečnického treninku začít s cvičením mrtvých tahů dřepů
Problém je v tom, že nemá opasek a proto se mě ptal, zda je možné použít obyčejný kožený opasek do gatí
Mě osobně se to zdá vzhledem k šiřce opasku jako kravina a myslím si, že to nebude mít ten správný účinek, nicméně si tím nejsem a jistý a nedokážu mu tedy odpovědět

Jak to tedy je?

Díky za odpověď

22 let
181 cm
84 kg
Prosím o tykání
Legi

Moderátor
# Zasláno: 6 Bře 2013 11:43

Ahoj Pavle,
tím tenkým páskem si teda moc nepomůže. Osobně používám opasek jen při té nejtěžší sérii, předně že měřím 195cm a taky abych neměl blato na hrišti. Pokud není vysoký, opasek spíš zadělává na problém a vůbec bych ho nepoužíval. Má to dvě výhody, bude muset hodně cvičit břicho a nebude zvedat příliš těžké váhy, takže si neublíží. Používáním opasku přijde o tu výhodu, že cvičením těchto komplexních cviků nebude moc zatěžováno břicho, hluboké svalstvo a pánevní dno.

42let @ 195cm @ 125kg
dobespavel

Člen
# Zasláno: 6 Bře 2013 19:10

Kamarád je tak o 2-3 cm menší jak já
Takže říkáš, že pokud jezdit série bez opasku, tak přitom řádně procvičí i svaly středu těla, takže je to svým způsobem lepší
Nicméně pokud budou tréninky těžké, nedojde náhodou časem k přetížení spodních zad?
A jak je to u zvedání maximálek, je to vůbec možné bez opasku (osobně jsem to totiž nikdy nezkoušel)?

Jinak pěkný výraz: "Blato na hřišti"

22 let
181 cm
84 kg
Prosím o tykání
Legi

Moderátor
# Zasláno: 6 Bře 2013 19:28

Při správné technice cviků nebude zátěž spodních zad o tolik vyšší. Ono právě dojde úměrně dříve k zesílení, takže v budoucnu si regeneraci zkrátíš. Zvedat maximálka bez opasku jde, ale určitě je to jen pro hodně zkušené. Nedávno jsem četl rozhovor s jedním strongmanem, který si na rekordní pokus ve dřepu zapomněl vzít opasek, pokus byl úspěšný a bez zranění. Sám to glosoval, že je vidět, že to jde i bez opasku, když se trénuje hluboké svalstvo.

42let @ 195cm @ 125kg
dobespavel

Člen
# Zasláno: 6 Bře 2013 22:44

Mě osobně to taky tak do 85 procent maxima nedělá problém bez opasku
Podle mě je zejména důležité dělat strečink zad a obecné celého těla po tréninku, což regeneraci zad rozhodně ulehčí
Kupodivu vidívám ovšem i borce, kteří si opasek berou dokonce na bicepsový zdvih

22 let
181 cm
84 kg
Prosím o tykání
Vaše odpověď
Tučné  Kurzíva  Podtržené  Odkaz na obrázek  Insert YouTube video   URL    vypnout *Co to je?

:) ;) :-p :-( :-D smirk :up: :down: :up2: :hi: :clapping: :handshake: :smile: :tease: :wait: :giggle: :winking: :laugh: :cool: :confused: :nodding:
Další smajlíci Zakázat smajlíky
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Do diskuse mohou přispívat jen registrovaní uživatelé. Zadejte své přihlašovací jméno a heslo, nebo se zaregistrujte.

[ANTISPAM] Zadejte pismeno "J" zde:

Právě online: Hosté - 4
Členové - 1 [ vlaydimir ]
Nejvíce uživatelů online: 409 [21 Led 2021 16:35]
Hosté - 409 / Členové - 0