Posilovani.net  
 Posilovani.net - Domů - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -

forum.posilovani.net / Cviky / Posilování břicha
Autor Zpráva
Falcon

Člen
# Zasláno: 11 Úno 2013 22:06

Ahoj, potřeboval bych poradit ohledně posilování břicha.

Mohl by mi tu někdo napsat, popřípadě přidat i video na jednotlivé cviky pro posilování břicha? (s ohledem na to, že cvičím doma jen s váhou vlastního těla - bez přístrojů).

Nějaký základ svalové hmoty mám, ale pravou stranu břicha mám poněkud méně vypracovanou, než levou - možná je to proto, že mám břišní svaly vlevo o trocho posunutý, ale to je jen moje domněnka...

Taky jak často cvičit, abych svaly nezatěžoval (cvičím 3x týdně)

Zkrátka kompletně popsat ideální cviky na posilování břicha

Díky moc
Legi

Moderátor
# Zasláno: 12 Úno 2013 17:02

Nějaký základ svalové hmoty mám, ale pravou stranu břicha mám poněkud méně vypracovanou, než levou - možná je to proto, že mám břišní svaly vlevo o trocho posunutý, ale to je jen moje domněnka...

Buď v klidu, symetrické břišáky má málokdo.

Taky jak často cvičit, abych svaly nezatěžoval (cvičím 3x týdně)

Břicho se teoreticky dá cvičit každý den. Pokud se chceš zaměřit speciálně na břicho, ideálná je cvičit obden.

Cviky na břicho v domácím prostředí ... metronomy, zkracovačky a sklapovačky. Dobré je cvičit zároveň také antagonisty, tzn. vzpřimovače - hyperextenze, předklony s činkou, nebo mrtvý tah.

42let @ 195cm @ 125kg
Falcon

Člen
# Zasláno: 12 Úno 2013 17:49

Chápu asymetrické ve smyslu že je mám na jedné straně o trochu níž, ale když břicho zatěžuju rovnoměrně, tak že by ta jedna strana prostě byla geneticky "horší" a ty svaly tolik nerostly???
Legi

Moderátor
# Zasláno: 12 Úno 2013 18:30

Ne, růst budou do objemu stejně (pokud je nebudeš schválně cvičit nevyváženě), ale tvar je daný geneticky.

42let @ 195cm @ 125kg
Falcon

Člen
# Zasláno: 12 Úno 2013 18:37

O tvar mi právě nejde... Pravou stranu mám, co se týče objemu, slabší... Nevím jak to, jelikož jsem vždy cviky prováděl vyváženě, ale je to tak... Zvláště střední břišní svaly (za ten laický termín se omlouvám). Nevím jestli mám cviky provádět tak, aby mi zabírala tedy spíše pravá strana nebo pokračovat v naději, že se to dorovná... ( také se obávám, že pokud budu zatěžovat jen pravou stranu, mohlo by to mít neblahý efekt na ostatní svalstvo).
Legi

Moderátor
# Zasláno: 12 Úno 2013 18:55

Chápu, cvič to normálně. Přinejhorším to běž ukázat fyzioterapeutovi.

42let @ 195cm @ 125kg
Falcon

Člen
# Zasláno: 12 Úno 2013 19:05

Budu pokračovat normálně a snad se to dorovná, ale vzhledem k tomu, že cvičim už poměrně dlouho si nejsem úplně jiste... O fyzioterapeutovi jsem zatím nepřemýšlel - nijak to nebolí, je to zkrátka jen otázkou objemu... Uvidíme...

Díky
DjOkurka

Člen
# Zasláno: 14 Čvc 2013 02:12

Ahoj,
cvičím na břicho 5 cviků každý 2 minuty bez přestávky. Moje cviky jsou crisscross, crossover crunch, crunch, flutter kicks, heel touch. Začínal jsem na 1 minutě každý cvik a po měsíci mě nědělá problém 2 minuty. Při cvičení mě ke konci pálí svaly a enbo mám problém se vůbec odlepit od země a udělat cvik. Můj nějvětší problém je že druhý den břišní svaly vůbec necítím. Řkl bych že cviky budou spíš o výdrži nebo pro začátečníky. Chtěl bych poradit jaké cviky cvičit abych mě bolelo břicho a já druhý den věděl že jsem něco udělal a něco roste. Cvičit chci doma a mám kettlebel a možná bych našel i kolečko (klečím na kolenou a jedu kolečkem dopředu až tělem k zemi).

Předem děkuji za nějakou radu
Legi

Moderátor
# Zasláno: 14 Čvc 2013 09:06

Ano, to jsou cviky na zpevnění. Svalovka druhý den není rozhodně známkou toho, že jsi cvičil dobře a že něco roste. To je pouhý mýtus. Kolečko je dobrý, zařaď k tomu ještě front a side plank, metronomy a zkracovačky. Silově břicho bez činek moc neprocvičíš. K tomu je potřeba cvičit dřepy a předklony s činkou na zádech.

42let @ 195cm @ 125kg
Vaše odpověď
Tučné  Kurzíva  Podtržené  Odkaz na obrázek  Insert YouTube video   URL    vypnout *Co to je?

:) ;) :-p :-( :-D smirk :up: :down: :up2: :hi: :clapping: :handshake: :smile: :tease: :wait: :giggle: :winking: :laugh: :cool: :confused: :nodding:
Další smajlíci Zakázat smajlíky
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Do diskuse mohou přispívat jen registrovaní uživatelé. Zadejte své přihlašovací jméno a heslo, nebo se zaregistrujte.

[ANTISPAM] Zadejte pismeno "J" zde:

Právě online: Hosté - 2
Členové - 0
Nejvíce uživatelů online: 299 [4 Dub 2017 04:49]
Hosté - 299 / Členové - 0