Posilovani.net  
 Posilovani.net - Domů - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -

forum.posilovani.net / Cviky / Nesouměr
Autor Zpráva
amiCO

Člen
# Zasláno: 14 Srp 2008 08:57

Zdravám všechny a prosím o radu.

Cvičím cca 1/2 roku. Většinou systémem 5x5 a snažím se držet základních cviků. Nicméně všiml jsem si, že mám velmi nesouměrnou levou a pravou polovinu těla. Nejvice se mi to projevuje u trapézů, kde na pravé straně je to OK, ale na levé není nic A vypadá to strašně nesouměrně.

Současně jsem si všiml, když cvičím bicepsové zdvihy velkou činkou, pokaždé zvedám levé rameno nahoru. Nevím zda to souvisí s touto nesouměrností, ale snažím se si na to dávat pozor, ale prostě to nejde ovlivnit.

Myslíte, že by mělo cenu cvičit trapézy při každém cvičení např. jen na jednu stranu, dokud se to nesrovná?

Díky
Borecx

Člen
# Zasláno: 15 Srp 2008 15:35

TAk mě napadaj k tomu dvě věci, buď že máš tu levou ruku tak slabou že si musíš pomáhat ramenem, nebo máš slabou tu pravou a tak vetsinu musí oddřít levá s pomocí ramene Jestli bych ti měl něco poradit tak si nakládej jenom takove váhy, u kterých zvládneš správně techniku, a zařaď i cviky s jednoručkama, tam si můžeš dát i větší váhy. Pokud ti ten bicepsovej zdvih nepujde ani tak, tak zkus scotovu lavici
tetsuo

Člen
# Zasláno: 16 Srp 2008 12:42

Hlavne bys mel jit za doktorem a zeptat se, v cem je problem. Protoze to muze byt i neco s pateri, blokovanym nervem apod.

Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
amiCO

Člen
# Zasláno: 18 Srp 2008 20:49

No popravdě si myslím, že to bude způsobeno tím, že jsem v podstatě vše dělal jen na pravou stranu. Ono je to docela i viditělné, takže bych se přikláněl k vaiantě, že budu mít jednu polovinu těla silnější. Jak mám nejlépe dosáhnout vyrovnání. Myslím především u těch trapézu, kde je to fakt hodně viditelné. Na jedné straně je mám a na druhé vůbec. Mohu to dohnat např. cvičením trapézů pouze na jedné straně?
tetsuo

Člen
# Zasláno: 18 Srp 2008 23:18

O kolik mas slabsi ruku ve cvicich s jednoruckou? Tlaky v leze, v sede, pritahy, bicepsove zdvihy apod.?

Jinak jako jo - pridej si treba mrtvy tah jednoruc na konci treninku, 2-3 serie, 1-2x tydne.

Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
socka

Člen
# Zasláno: 18 Srp 2008 23:36

nechcem sa niak pliest ale mohol by si hodiť foto možno to len prehanaš a nieje to nič strasneho ...

18r 183cm 80kg
Drep: 130
Mrtvola: 125
Bench: 85
hooKy

Člen
# Zasláno: 19 Srp 2008 00:34

já si taky myslim ež by to chtělo foto páč když sem cvičil taky sem měl strašnej pocit jak mam tu levou ruku o strašně menší a bylo to jenom decentní

"punches are not made, they are born" Teddy Atlas
Vaše odpověď
Tučné  Kurzíva  Podtržené  Odkaz na obrázek  Insert YouTube video   URL    vypnout *Co to je?

:) ;) :-p :-( :-D smirk :up: :down: :up2: :hi: :clapping: :handshake: :smile: :tease: :wait: :giggle: :winking: :laugh: :cool: :confused: :nodding:
Další smajlíci Zakázat smajlíky
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Do diskuse mohou přispívat jen registrovaní uživatelé. Zadejte své přihlašovací jméno a heslo, nebo se zaregistrujte.

[ANTISPAM] Zadejte pismeno "J" zde:

Právě online: Hosté - 1
Členové - 0
Nejvíce uživatelů online: 409 [21 Led 2021 16:35]
Hosté - 409 / Členové - 0