Posilovani.net  
 Posilovani.net - Domů - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -

forum.posilovani.net / Zranění / Bolest ramene - zánět
Autor Zpráva
eggh

Člen
# Zasláno: 25 Lis 2015 21:38

Mátě někdo zkušenosti s léčbou zánětu v rameni? Asi 14 dní jsem se potýkal s bolestí ramene, nemohl jsem už udělat ani kliky, tak jsem dnes navštívil ortopeda. Diagnóza je "zřejmě" zánět. Dal mi injekci (protizánětlivá, bolest tišící, stopové množství kortikoidů) a předepsal mi Pronto flex ve spreji a Aulin. Toho Aulinu se krapet bojím, vedlejší účinky nezní moc fajnově. Takže se chci zeptat, zda-li máte někdo zkušenosti s nějakou alternativní léčbou - tejpování, obklady, cviky apod.? Příp. jak je to se zatěžováním ramene - doktor mi řekl, že 6 týdnů nesmím cvičit, s čímž se jaksi nemůžu smířit - takže aspoň dřepy asi mohu. Mrtvolou si nejsem jistý, prsa a ramena cvičit nebudu. Příp. jet po těch 6 týdnů místo splitu nějakej lehčí fullbody?

A pak zdroj zánětu - co může být zdrojem? Doktor mi řekl, že cokoliv, od špatné techniky cviku po nachlazení apod.
quakmen

Člen
# Zasláno: 27 Lis 2015 08:32

No občas mám stejné potíže, začal jsem dávat pauzu na bench. Občas je problém v tom že když se jede stále prsa a vynechávají se zadní ramena tak zkracování a disbalancí je rameno vytočené a umí to dost bolet. Mám to už za sebou a když to začne bolet tak uberu. Při velkých váhách blížící se a přesahující 90% maximálky dostávají úpony zabrat a dost to bolí a může z toho být i zánět. Už jsem byl vícekrát objednan k lékaři a než měl čas tak mě to přešlo.
MatejZ

Moderátor
# Zasláno: 5 Pro 2015 23:48

Zvyčajne je bolesť ramena vždy asociovaná s nejakou svalovou disbalanciou. Prehnane rozvinutá predná hlava ramena a málo zadná, vynechávanie cvikov na rotátory, nesprávna technika pri benchoch(benchovanie bez zatiahnutia ramien dole a dozadu a s laktami príliš daleko od tela) sú najčastejšími príčinami bolesti ramien ... je to v dnešnej dobe úplne bežné. Keď ti odoznie tá najhoršia časť ... zameraj sa na zosilnenie rotátorov, a následne na zosilnenie zadnej časti ramien

IFBB Men's Physique athlete
Legi

Moderátor
# Zasláno: 22 Pro 2015 12:26

K tomu bych doplnil....trénujete rotátory? Děláte pořádnou rozcvičku s důrazem na rotátory? Víte, že u cviku tlaky za hlavou dochází k největšímu počtu zranení? Cvičíte kompenzační cvik obrácený klik (přítahy na TRX, nebo s osou)? Pokuď jste si odpověděli na všechny otázky ne....tak to jsou zároveň možné odpovědi proč to bolí.

42let @ 195cm @ 125kg
Vaše odpověď
Tučné  Kurzíva  Podtržené  Odkaz na obrázek  Insert YouTube video   URL    vypnout *Co to je?

:) ;) :-p :-( :-D smirk :up: :down: :up2: :hi: :clapping: :handshake: :smile: :tease: :wait: :giggle: :winking: :laugh: :cool: :confused: :nodding:
Další smajlíci Zakázat smajlíky
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Do diskuse mohou přispívat jen registrovaní uživatelé. Zadejte své přihlašovací jméno a heslo, nebo se zaregistrujte.

[ANTISPAM] Zadejte pismeno "J" zde:

Právě online: Hosté - 1
Členové - 0
Nejvíce uživatelů online: 299 [4 Dub 2017 04:49]
Hosté - 299 / Členové - 0