Posilovani.net  
 Posilovani.net - Domů - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -

forum.posilovani.net / Zranění / Reflux a silový/objemový trénink
Autor Zpráva
Purityforall

Člen
# Zasláno: 23 Čvc 2015 04:06

Dobrý den,
je mi 21 let, cvičím již nějakou dobu a nedávno mi byla diagnostikována refluxní choroba jícnu. V současné době na ní beru lék Helicid. Zajímalo by mě, zda je tu někdo se stejným onemocněním, nebo alespoň někdo zkušeý, kdo by mi mohl odpovědět na několik otázek

1) Můžu s refluxem pokračovat ve zvedání těžkých vah, nebo je to z vašeho pohledu zbytečné ? Jako součást léčby refluxu se uvádí mimo jiné i "omezení zvedání těžkých břemen". Mohu i přes to pokračovat ve cvičení ?

2) Jak přesně funguje "zvýšený nitrobřišní tlak" ? Mohly by například aktivity jako plavání a boxování na pytli fungovat jako náhrada cvičení v posilovně, aniž by měly nepříznivý vlilv na reflux ? (z mého pohledu by nitrobiřšní tlak zvyšovat příliš neměly)

Prosím o jakoukoli odpověď. Moje lékařka mi samozřejmě řekla, že těžký trénink v posilovně nedoporučuje, ale tento názor často zaznívá od lékařů prakticky na cokoli, tak bych byl rád za názor někoho kdo cvičí a cvičení rozumí. Zhruba dva roky se věnuji především silovému tréninku tzn. parametry jako 5x5, 5x2, 3x3 atd. Cvičení mě nesmírně baví a naplňuje a vzdávat se ho nechci. Nehodlám si ale na druhou stranu nějak fatálně zničit zdraví. Měřím 178 cm, vážím 88kg.

Mockrát děkuji.
kuceraz

Člen
# Zasláno: 4 Srp 2015 20:55

Čau čau, sice mě za to možná ukamenují, ale poradím ti zeptat se na:
www.body-test.cz
Člověk, který tam působí (Tetsuo), dříve chodíval i sem a ohledně podobných věcí má široké znalosti, mohl by ti poradit
Legi

Moderátor
# Zasláno: 13 Srp 2015 14:06

1) Pokuď Ti ten reflux nevadí, tak se to dá, nicméně hrozí, že přijdeš o zuby.
2) U každé sportovní činnosti se zvyšuje nitrobřišní tlak, u plavání málo, u boxu hodně. Když Ti k tomu někdo dá pár na solar, budeš mít reflux jak blázen.

Doktorka by měla předně zjistit, jetsli se ten reflux nedá léčit.

42let @ 195cm @ 125kg
Vaše odpověď
Tučné  Kurzíva  Podtržené  Odkaz na obrázek  Insert YouTube video   URL    vypnout *Co to je?

:) ;) :-p :-( :-D smirk :up: :down: :up2: :hi: :clapping: :handshake: :smile: :tease: :wait: :giggle: :winking: :laugh: :cool: :confused: :nodding:
Další smajlíci Zakázat smajlíky
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Do diskuse mohou přispívat jen registrovaní uživatelé. Zadejte své přihlašovací jméno a heslo, nebo se zaregistrujte.

[ANTISPAM] Zadejte pismeno "J" zde:

Právě online: Hosté - 1
Členové - 0
Nejvíce uživatelů online: 299 [4 Dub 2017 04:49]
Hosté - 299 / Členové - 0