Posilovani.net  
 Posilovani.net - Domů - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -

forum.posilovani.net / Zranění / Křeč při dřepech
Autor Zpráva
esso53

Člen
# Zasláno: 17 Led 2014 15:31

Ahoj,
Mám takovej problém, dostávám křeče do hamstringů (zadních stehen) když cvičím dřepy. Naposled když jsem zkoušel dřepy, jsem v pohodě odjel 2 série a v přestávce křeč v zadním stehnu a konec. Techniku mi kontroloval kamoš a váhu jsem měl radši menší. Dost mě to štve, protože to je snad ten nejlepší cvik.
Díky za případné rady, moc mi to pomůže.
liliana

Člen
# Zasláno: 17 Led 2014 16:02

sedáš až na lýtka?

*** KDO CHCE, HLEDÁ ZPŮSOBY, KDO NECHCE, HLEDÁ DŮVODY ***
Legi

Moderátor
# Zasláno: 17 Led 2014 18:07

Necvičíš dřepy, nebo nohy moc často? Když se Ti ze svalů nedostane všechen laktát ať už z jakéhokoli důvodu, potom dostaneš křeče. Děláš strečink?

42let @ 195cm @ 125kg
liliana

Člen
# Zasláno: 17 Led 2014 18:47

případně málo magnezka..

*** KDO CHCE, HLEDÁ ZPŮSOBY, KDO NECHCE, HLEDÁ DŮVODY ***
esso53

Člen
# Zasláno: 17 Led 2014 20:13

liliana: jdu tak nízko, aby horní stehno bylo vodorovně s podlahou

Legi: nohy jako každou jinou partii cvičím 1x týdně, strečing dělám na nohy zvlášť důkladně, ale bez rozehřátí (rozběhání) což jsem si uvědomil až teď, takže se příště ještě před protažením rozběhám, ale zaráží mě, že u jiných cviků na nohy jako legpress, předkopávání atd. křeče nedostávám, ať jedu jakkoliv tvrdě
Legi

Moderátor
# Zasláno: 17 Led 2014 20:39

Tak to je divný.

Jinak chyby, které děláš:

Dřepuj až dolů, nezastavuj se na paralele. Odrovnáš si kolena a nevyužiješ potenciálu, který tento cvik nabízí.

Cvič každou partii min. 2x týdně!

42let @ 195cm @ 125kg
Vermot

Člen
# Zasláno: 17 Led 2014 22:16

mimochodem...ja obcas chytam krece jakoby do trisel teda jako vnitrky stehen..nebo ani ne krece ..spis to zacne bolet jako kdyby to bylo natazene..za cca 4 dny to prejde...naposledy se mi to stalo kdyz jsem delal vypady...ale zase jsem je udelal skoro po 2 letech tak mozna je to i z toho...ale ted si vzpominam ze se mi to stalo uz nekolikrat a vzdy u vypadu...co to muze byt??je mozne ze mam slabe vnitrky oproti zbytku stehna???nebo je to blbost??a mate jine napady nez ze nemam delat vypady??
Legi

Moderátor
# Zasláno: 18 Led 2014 06:53

Každý cvik zasahuje určité svaly jinak, takže pokuď děláš nějaký cvik jen občas, je logické, že reakce bude bouřlivá...
Mě tohleto dělá při bulharech nárt...dostávám křeče. Proto je taky tak miluju...

42let @ 195cm @ 125kg
Vaše odpověď
Tučné  Kurzíva  Podtržené  Odkaz na obrázek  Insert YouTube video   URL    vypnout *Co to je?

:) ;) :-p :-( :-D smirk :up: :down: :up2: :hi: :clapping: :handshake: :smile: :tease: :wait: :giggle: :winking: :laugh: :cool: :confused: :nodding:
Další smajlíci Zakázat smajlíky
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Do diskuse mohou přispívat jen registrovaní uživatelé. Zadejte své přihlašovací jméno a heslo, nebo se zaregistrujte.

[ANTISPAM] Zadejte pismeno "J" zde:

Právě online: Hosté - 1
Členové - 0
Nejvíce uživatelů online: 299 [4 Dub 2017 04:49]
Hosté - 299 / Členové - 0